00 Mar
|
|
|
|
Brighton Brighton to London |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Clavering Ovaltine Grand Prix |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Croydon, Chrono Croydon & District C.A. Hardriders Time Trial |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Dublin, Criterium Eagle C.C. - Jack Woodcock Memorial Trophy |
NE |
|
IRL | |
|
|
|
Dundalk The Dundalk Cycle Traders Cup |
NE |
Race |
IRL | |
|
|
|
Giro delle Tre Provincie - Limito di Pioltello |
NE |
Race |
ITA | |
|
|
|
Guisborough Four Dales Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Hull Hull & East Riding Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Lach Dennis Manchester Velo Spring Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Letchworth (b) Letchworth Spring Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Liverpool Eddie Soens Memorial |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
London Colney Saint Johns Benefit |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Naseby A.B.C. Trophy |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Ormskirk Circuit of Ashurst |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Queensferry (a) Queensferry Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Reigate, Chrono East Surrey Hardriders Time Trial |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Rochester Commencement Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Rushlake Green Eastbourne Rovers - Spring Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Snitterfield Midland Spring Classic |
NE |
Race |
GBR | |
02 Mar
|
|
|
|
part b Harby, Criterium Gerry Thurlow Memorial |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Omloop Het Volk, Amateurs Oost-/West-Vlaanderen |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Oostnieuwkerke, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
part a Queensferry Early Bird Criterium Series |
NE |
|
GBR | |
03 Mar
|
|
|
|
Laughton Sheffield Sports Spring Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Nieuwerkerken, Cyclo-cross, Amateurs |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Overboelare, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Sint-Kwintens-Lennik, Cyclo-cross, Amateurs |
NE |
Race |
BEL | |
09 Mar
|
|
|
|
part c Harby, Criterium Gerry Thurlow Memorial |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Oostakker, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
part b Queensferry Early Bird Criterium Series |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Stene, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
10 Mar
|
|
|
|
Binkom, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Ichtegem, Amateurs |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Saint-Hilaire-du-Harcouët GP D'Ouverture de la Ville de Saint-Hilaire-du-Harcouët |
NE |
Race |
FRA | |
16 Mar
|
|
|
|
Deerlijk, Amateurs |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
part d Harby, Criterium Gerry Thurlow Memorial |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Hulste, Amateurs |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
part c Queensferry Early Bird Criterium Series |
NE |
|
GBR | |
17 Mar
|
|
|
|
Bromley Folkestone to London, Elite, Road Race |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Brugge, Amateurs Brugge |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Halstead Grand Prix of Essex |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Oplinter, Amateurs |
NE |
Race |
BEL | |
21 Mar
|
|
|
|
Strijpen Zottegem-Strijpen |
NE |
Race |
BEL | |
22 Mar
|
|
|
|
Muelas del Pan Trofeo San José - Iberdrola |
NE |
Race |
ESP | |
23 Mar
|
|
|
|
Harelbeke, Amateurs |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
part d Queensferry Early Bird Criterium Series |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Saint-Etienne GP Saint-Etienne Loire |
NE |
Race |
FRA | |
24 Mar
|
|
|
|
Annemasse - Bellegarde et retour |
NE |
Race |
FRA | |
|
|
|
Bradford Bradford Elite Spring Classic |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Waregem, Amateurs Waregem |
NE |
Race |
BEL | |
27 Mar
|
|
|
|
Trofeo Torres - Serdán |
NE |
Race |
ESP | |
28 Mar
|
|
|
|
Manresa - Lérida Trofeo Mariano Cañardo |
NE |
Race |
ESP | |
|
|
|
Tarrasa - Manresa Trofeo Dicen |
NE |
|
ESP | |
30 Mar
|
|
|
|
Barcelona - Tarrasa Trofeo Juan Fina |
NE |
Race |
ESP | |
|
|
|
Sassenheim, Amateurs |
NE |
|
NED | |
31 Mar
|
|
|
|
Barcelona (f) Gran Premio Fedrácion Catalana de Ciclismo, Trofeo Club Drink |
NE |
Race |
ESP | |