Plc # UCI kode Navn Hold Tid
1 64 DEN19800116 Lars Bak Team CSC 0:48:33
2 29 DEN19730104 Frank Høj Cofidis + 55
3 57 DEN19730430 Michael Blaudzun Team CSC + 1:18
4 61 DEN19841105 Martin Mortensen Team Designa Køkken + 1:29
5 46 DEN19830613 Lasse Bøchmann Team CSC + 1:29
6 39 DEN19840609 Alex Rasmussen Team Designa Køkken + 2:04
7 8 DEN19860214 Michael Færk Christensen Glud & Marstrand Horsens + 2:12
8 56 DEN19830407 Daniel Holm Foder Team Løgstør - Cycling for Health + 2:18
9 63 DEN19811204 Brian Bach Vandborg Team GLS Pakke Shop + 2:28
10 37 DEN19840730 Lars Ulrich Team Energi Fyn + 2:39
11 6 DEN19880224 Morten Kruse Brink Team Herning Elite + 2:40
12 49 DEN19871119 Daniel Kreutzfeldt Team Energi Fyn + 2:41
13 62 DEN19810322 Jacob Kollerup Team Løgstør - Cycling for Health + 2:43
14 60 DEN19850820 Casper Jørgensen Team GLS Pakke Shop + 2:44
15 55 DEN19750119 Jacob Moe Team GLS Pakke Shop + 2:47
16 19 DEN19871012 André Steensen Team CSC + 2:48
17 24 DEN19850403 Michael Mørkøv Team GLS Pakke Shop + 2:56
18 12 DEN19870605 Anders Hillingsøe Team Herning Elite + 3:14
19 43 DEN19850520 Kristoffer Gudmund Nielsen Team GLS Pakke Shop + 3:27
20 9 DEN19830713 Michael Tronborg Kristensen Team Designa Køkken + 3:37
21 2 DEN19850904 Jan Almblad Team Løgstør - Cycling for Health + 3:41
22 44 DEN19790417 Lars Werenberg Team Kvickly Odder + 3:43
23 23 DEN19740126 Michael Bjørn Johansen Team Løgstør - Cycling for Health + 4:10
24 1 DEN19881003 Morten Birk Reckweg Team GLS Pakke Shop + 4:13
25 16 DEN19890517 Søren T. Kirkegaard Madsen Team Reelight + 4:17
26 26 DEN19810407 Christian Hansen Team Energi Fyn + 4:28
27 18 DEN19831222 Daniel Vestergård Andersen CK Århus + 4:34
28 15 DEN19880601 Kristian Sobota Team Løgstør - Cycling for Health + 4:37
29 5 DEN19810303 Thomas Japp Hansen ABC + 4:38
30 47 DEN19870731 Thomas Guldhammer Team Designa Køkken + 4:39
31 11 DEN19870115 Martin Frost Lollesgaard Team Energi Fyn + 4:40
32 14 DEN19810609 Martin Hansen Team Energi Fyn + 4:48
33 52 DEN19870224 Troels Vinter Cycle-Collstrup + 4:49
34 40 DEN19870508 Rasmus Fjordside Team Kvickly Odder + 4:57
35 31 DEN19770428 Max Nielsen Team Designa Køkken + 4:57
36 38 DEN19870413 Kasper Schjønnemann Glud & Marstrand Horsens + 5:00
37 27 DEN19841112 Michael Jæger Team Pythompro.com Næstved + 5:06
38 21 DEN19770903 Rudi Nielsen Team Kvickly Odder + 5:19
39 48 DEN19801231 Martin Wang Hjørngaard CK Århus + 5:23
40 45 DEN19751003 Anders Gade Fialla Team Energi Fyn + 5:39
41 28 DEN19870723 Kalle Corneliussen Team Herning Elite + 5:41
42 54 DEN19770304 Jack Rasmussen Hvidovre Cykelklub + 5:46
43 51 DEN19870530 Mads Rydicher Farsø CK + 5:51
44 25 DEN19830731 Rasmus Juliussen Farsø CK + 6:17
45 34 DEN19840823 Kasper Linde Jørgensen Team Energi Fyn + 6:24
46 4 Rasmus Damm FIX Rødovre + 6:27
47 33 DEN19830604 Kasper Malmkjær Farsø CK + 6:43
48 58 DEN19811031 Lars Ejaas CK Århus + 6:45
49 36 DEN19880505 Christian Ranneries Team Pythompro.com Næstved + 7:00
50 30 DEN19820728 Eskil Vammen CK Århus + 7:11
51 3 DEN19770320 Kasper Paulsen Cykling Odense + 7:27
52 20 DEN19720310 Lars Lund Cykling Odense + 7:47
53 32 DEN19800806 Ulrik Melhby Thomsen Cykling Odense + 9:50
54 41 DEN19800506 Thomas Gøhns Cykling Odense + 10:37
55 17 DEN19771011 Nicolaj Amping Cykling Odense + 12:23
DNF 7 DEN19860210 Kristian Skov Team Kvickly Odder -
DNS 10 Torbjørn Sindballe Fredericia CC -
DNS 13 DEN19810727 Morten Knudsen Farsø CK -
DNS 22 DEN19790228 Henrik Lønsmann Cykling Odense -
DNS 35 DEN19750714 Allan Johansen Team Designa Køkken -
DNS 42 DEN19750105 Troels Toftager Nielsen ABC -
DNS 50 DEN19740209 Heine Hansen Team Kvickly Odder -
DNS 53 DEN19870130 Flemming Rasmussen Herning CK -
DNS 59 DEN19680224 Simon Borchmann Team Kvickly Odder -
Antal ryttere i mål: 55
Antal udgåede ryttere: 1 (DNF)
Antal ikke startende ryttere: 8 (DNS)
Antal diskvalificerede ryttere: 0 (DSQ)
Close