1 Sven Nys (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 1.05.42
2 Lars Boom (Ned) Rabobank 0.01
3 Zdenek Stybar (Cze) Fidea Cycling Team 0.03
4 Niels Albert (Bel) BKCP - Powerplus
5 Sven Vanthourenhout (Bel) Sunweb-Projob
6 Bart Wellens (Bel) Fidea Cycling Team 0.04
7 Kevin Pauwels (Bel) Fidea Cycling Team 0.10
8 Marco Aurelio Fontana (Ita) Selle Italia Guerciotti A.S.D. 0.11
9 Steve Chainel (Fra) Bouygues Telecom 0.12
10 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Projob 0.14
11 Gerben de Knegt (Ned) Rabobank 0.28
12 Thijs Al (Ned) AA Drink Cycling Team 0.37
13 Enrico Franzoi (Ita) Liquigas 0.39
14 Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP - Powerplus
15 Richard Groenendaal (Ned) AA Drink Cycling Team 1.01
16 Bart Aernouts (Bel) Rabobank 1.23
17 Erwin Vervecken (Bel) Revor-Jartazi Continental Team 1.24
18 Eddy van IJzendoorn (Ned) AA Drink Cycling Team
19 Marco Bianco (Ita) L Arcobaleno Carraro Team 1.25
20 Jonathan Lopez (Fra) VC La Pomme Marseille 1.26
21 Petr Dlask (Cze) Fidea Cycling Team 1.27
22 Nicolas Bazin (Fra) Us Domont Cyclisme 2.07
23 Simon Zahner (Swi) Rendementhypo Cycling Team 2.10
24 David Derepas (Fra) UVCA Troyes 2.15
25 Rafael Visinelli (Ita) Gruppo Sportivo Forestale 2.29
26 Christian Heule (Swi) RendementhypoCycling Team 2.32
27 Alessandro Gambino (Ita) Centro Sportivo Esercito 2.35
28 Martin Zlamalik (Cze) Prodoli Racing Team 2.38
29 Thijs Van Amerongen (Ned) Van Vliet EBH Elshof 2.39
30 Mariusz Gil (Pol) LKS Pom Strzelce Krajenskie 2.43
31 Marcel Wildhaber (Swi) Scott-Swisspower Mountainbike-Team 2.49
32 Fabio Ursi (Ita) Centro Sportivo Esercito 2.52
33 Wilant van Gils (Ned) Pro Cycling Team ZZPR.nl-Destil-Merida 4.01
34 Roy Van Heeswijk (Ned) Sint Oedenrode
35 Cristian Cominelli (Ita) Tx Active Bianchi 4.13
36 Milan Barenyi (Svk) 4.17
37 Gusty Bausch (Lux) LC Kayl 4.48
38 Joachim Parbo (Den) CCV Cyclo crosss Team 5.12
39 Patrick Van Leeuwen (Ned) Het Snelle Wiel 5.51
40 Luca Damiani (Ita) Colavita Sutter Home 5.54
One lap behind
41 Derrick St John (Can) Stevens
42 Vaclav Metlicka (Svk) Team Kr�l
Three laps behind
43 Vladimir Kyzivat (Cze) Johnson Controls AS MB
DNF Aaron Schooler (Can) Team H & R Block-Louis Garneau
DNF Robert Bachraty (Svk)
DNF Robert Glajza (Svk)
DNF Andre Sutton (Can) Hardcore Cycling Club
DNF Martin Haring (Svk)
DNF Francis Mourey (Fra) Française des Jeux
DNF Radomir Simunek Jr. (Cze) BKCP - Power Plus
Close