1 Charles Howlett (Cycle City) 1:26:15
2 Jonathan Cantwell (Fly V Australia)
3 Alex Carver (NSWIS)
4 Scott Law (NSWIS)
5 Mitchell Mulhern (QSM Sports)
6 Daniel Barry (Shortis Cycle & Tri-Avanti)
7 James Mowatt (Cycle City)
8 Kyle Marwood (Praties)
9 David Tanner (NSWIS)
10 Malcolm Rudolph (Budget Forklifts)
11 Po Hung Wu (Decked Out - Race)
12 Michael Freiberg (Team Jayco AIS)
13 Samuel Witmitz (Titans - Race)
14 James Langedyk (Jayco - VIS)
15 Ben Grenda (Praties)
16 Latham Croft (Decked Out - Race)
17 Alexander Ray (Search2Retain)
18 Johan Esterhuyzen (Praties)
19 Sam Genge (Suzuki - ACTAS Team)
20 Aaron Donnelly (NSWIS)
21 James Mcdulling (Decked Out - Race)
22 Andrew Gerber (QSM Sports)
23 David Cripps (Lawson Homes)
24 Michael Phelan (Suzuki - ACTAS Team)
25 Alex Smyth (Jayco - VIS)
26 Michael Smith (Lawson Homes)
27 James Hepburn (QSM Sports)
28 Joshua Prete (QSM Sports)
29 Joel Pearson (Credit Collect/Primestate)
30 Nick Aitken (Team 2XU - ACR)
31 Silas Fisher (Team 2XU - ACR)
32 Tobais Boylan (Search2Retain)
33 Ashley Baines (Cycle City)
34 Richard Lang (Budget Forklifts)
35 Al Dempsey (OEX - Team Enterprise)
36 Miles Watson (Titans - Race)
37 Andy Mcnab (Search2Retain)
38 Adam Phelan (Suzuki - ACTAS Team)
39 Samuel Wood (QSM Sports)
40 John Cornish (Credit Collect/Primestate)
41 Matth Meisel-Dennis (Brumbys Bakery - Canberra)
42 Hamish Presbury (Shortis Cycle & Tri-Avanti)
43 Jason Rigg (Praties)
44 Marc Williams (Suzuki - ACTAS Team)
45 William Robinson (Lawson Homes)
46 Nathan Earle (Praties)
47 Mitch Lovelock-Fay (Suzuki - ACTAS Team)
48 Eliott Crowther (OEX - Team Enterprise)
49 Dale Parker (Titans - Race)
50 Luke Durbridge (Team Jayco AIS)
51 Tim Hucker (Titans - Race)
52 Thomas Robinson (Lawson Homes)
53 Rohan Dennis (Team Jayco AIS)
54 Benjamin Hill (Swan Hill Region)
55 Peter Ladd (Budget Forklifts)
56 Stuart Grimsey (Elgas)
57 Brendan Schultz (Titans - Race)
58 Patrick Bevin (OEX - Team Enterprise)
59 Hayden Brooks (Fly V Australia)
60 Shaun Mccarthy (Credit Collect/Primestate)
61 Eric Sheppard (Jayco - VIS)
62 Andrew Ward (OEX - Team Enterprise)
63 Matthew Mcdonagh (Lawson Homes)
64 Adam Semple (Team Jayco AIS)
65 Patrick Lane (Jayco - VIS)
66 Trent Stevenson (Cycle City)
67 Thomas Donald (Search2Retain)
68 Rhys Gillett (Cycle City)
69 Tom Hanover (OEX - Team Enterprise)
70 Daniel Mcguigan (Swan Hill Region)
71 David Pell (Credit Collect/Primestate)
72 Trevor Griffiths (Jayco - VIS)
73 Daniel Seagar (Search2Retain)
74 James Henry (Search2Retain)
75 Lachlan Morton (NSWIS)
76 Peter Aquilina (Decked Out - Race)
77 Cameron Peterson (Swan Hill Region)
78 Scott Cronly-Dillon (Swan Hill Region)
79 Luke Davison (Team Jayco AIS) 0:00:11
80 Chris Pryor (Fly V Australia)
81 Will Dickeson (Credit Collect/Primestate)
82 James Mccoy (Shortis Cycle & Tri-Avanti)
83 Mathew Marshall (Shortis Cycle & Tri-Avanti)
84 Michael Hepburn (Fly V Australia)
85 Cody Stevenson (Budget Forklifts)
86 Tim Decker (Titans - Race)
87 Trent Williams (Search2Retain)
88 Joel Stewart (Brumbys Bakery - Canberra)
89 James Ibrahim (Titans - Race)
90 Sean Finning (Jayco - VIS) 0:00:21
91 Will Clarke (Praties) 0:00:24
92 David Kemp (Fly V Australia) 0:00:33
93 Sam Spokes (NSWIS) 0:00:44
94 John Forrest (Brumbys Bakery - Canberra) 0:00:48
DNF Glenn O'shea (Team Jayco AIS)
DNF Matthew Benson (Elgas)
General classification after stage 5 1 Jonathan Cantwell (Fly V Australia) 9:25:52
2 David Tanner (NSWIS)
3 Joel Pearson (Credit Collect/Primestate) 0:00:14
4 Richard Lang (Budget Forklifts) 0:00:23
5 Nick Aitken (Team 2XU - ACR) 0:00:36
6 Luke Durbridge (Team Jayco AIS) 0:00:41
7 Alex Carver (NSWIS) 0:00:42
8 Daniel Barry (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 0:00:44
9 Ben Grenda (Praties) 0:00:45
10 Eliott Crowther (OEX - Team Enterprise) 0:00:49
11 Hayden Brooks (Fly V Australia) 0:00:50
12 Jason Rigg (Praties) 0:00:51
13 Patrick Lane (Jayco - VIS)
14 Michael Freiberg (Team Jayco AIS) 0:00:54
15 James Langedyk (Jayco - VIS) 0:01:10
16 Rohan Dennis (Team Jayco AIS) 0:01:13
17 Miles Watson (Titans - Race) 0:01:25
18 Marc Williams (Suzuki - ACTAS Team) 0:01:29
19 James Mowatt (Cycle City) 0:01:32
20 Ashley Baines (Cycle City)
21 Alexander Ray (Search2Retain) 0:01:35
22 Trent Stevenson (Cycle City)
23 Patrick Bevin (OEX - Team Enterprise) 0:03:13
24 Samuel Witmitz (Titans - Race) 0:03:15
25 Tom Hanover (OEX - Team Enterprise) 0:03:19
26 Thomas Robinson (Lawson Homes) 0:03:25
27 Adam Semple (Team Jayco AIS) 0:03:26
28 Adam Phelan (Suzuki - ACTAS Team) 0:03:28
29 Tim Hucker (Titans - Race)
30 Silas Fisher (Team 2XU - ACR)
31 Benjamin Hill (Swan Hill Region)
32 Alex Smyth (Jayco - VIS)
33 Stuart Grimsey (Elgas)
34 Eric Sheppard (Jayco - VIS)
35 Lachlan Morton (NSWIS)
36 Will Clarke (Praties) 0:03:39
37 Nathan Earle (Praties) 0:04:18
38 Scott Law (NSWIS) 0:05:02
39 Tim Decker (Titans - Race) 0:05:17
40 Brendan Schultz (Titans - Race) 0:05:42
41 Charles Howlett (Cycle City) 0:07:47
42 David Pell (Credit Collect/Primestate) 0:09:55
43 David Cripps (Lawson Homes) 0:10:01
44 William Robinson (Lawson Homes) 0:13:38
45 Tobais Boylan (Search2Retain) 0:14:35
46 Joshua Prete (QSM Sports)
47 Trevor Griffiths (Jayco - VIS) 0:16:37
48 James Mccoy (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 0:16:38
49 Malcolm Rudolph (Budget Forklifts) 0:18:34
50 Andy Mcnab (Search2Retain) 0:18:37
51 Mathew Marshall (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 0:18:48
52 Scott Cronly-Dillon (Swan Hill Region) 0:18:52
53 Sam Spokes (NSWIS) 0:19:21
54 Will Dickeson (Credit Collect/Primestate) 0:19:45
55 Michael Phelan (Suzuki - ACTAS Team) 0:20:09
56 Peter Ladd (Budget Forklifts) 0:20:15
57 David Kemp (Fly V Australia) 0:20:17
58 Chris Pryor (Fly V Australia) 0:20:43
59 Al Dempsey (OEX - Team Enterprise) 0:23:13
60 Hamish Presbury (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 0:23:26
61 Cameron Peterson (Swan Hill Region) 0:25:37
62 Aaron Donnelly (NSWIS) 0:26:23
63 Kyle Marwood (Praties) 0:27:03
64 Rhys Gillett (Cycle City) 0:30:06
65 Shaun Mccarthy (Credit Collect/Primestate) 0:30:39
66 Mitchell Mulhern (QSM Sports) 0:32:05
67 John Forrest (Brumbys Bakery - Canberra) 0:32:14
68 Dale Parker (Titans - Race) 0:32:43
69 John Cornish (Credit Collect/Primestate) 0:34:21
70 Cody Stevenson (Budget Forklifts) 0:34:32
71 Michael Hepburn (Fly V Australia) 0:34:45
72 James Henry (Search2Retain) 0:45:08
73 Michael Smith (Lawson Homes) 0:47:51
74 Andrew Ward (OEX - Team Enterprise) 0:47:52
75 James Ibrahim (Titans - Race) 0:48:07
76 Mitch Lovelock-Fay (Suzuki - ACTAS Team) 0:48:57
77 Joel Stewart (Brumbys Bakery - Canberra) 0:49:36
78 Po Hung Wu (Decked Out - Race) 0:53:26
79 Luke Davison (Team Jayco AIS) 0:54:02
80 Johan Esterhuyzen (Praties) 0:54:36
81 Sean Finning (Jayco - VIS) 0:55:00
82 Matthew Mcdonagh (Lawson Homes) 0:57:40
83 James Hepburn (QSM Sports) 0:57:41
84 Sam Genge (Suzuki - ACTAS Team) 0:59:54
85 Latham Croft (Decked Out - Race) 1:00:00
86 Thomas Donald (Search2Retain) 1:00:52
87 Samuel Wood (QSM Sports) 1:01:10
88 James Mcdulling (Decked Out - Race) 1:01:42
89 Andrew Gerber (QSM Sports) 1:03:35
90 Daniel Seagar (Search2Retain) 1:03:56
91 Peter Aquilina (Decked Out - Race) 1:04:56
92 Daniel Mcguigan (Swan Hill Region) 1:08:04
93 Matth Meisel-Dennis (Brumbys Bakery - Canberra) 1:12:22
94 Trent Williams (Search2Retain) 1:14:05
Sprint classification 1 Will Clarke (Praties) 22 pts
2 Jonathan Cantwell (Fly V Australia) 19
3 Joel Pearson (Credit Collect/Primestate) 19
4 Richard Lang (Budget Forklifts) 14
5 Cameron Peterson (Swan Hill Region) 14
6 Samuel Witmitz (Titans - Race) 13
7 Sean Finning (Jayco - VIS) 11
8 David Kemp (Fly V Australia) 11
9 Rohan Dennis (Team Jayco AIS) 10
10 Luke Durbridge (Team Jayco AIS) 10
11 Miles Watson (Titans - Race) 10
12 David Tanner (NSWIS) 9
13 Tom Hanover (OEX - Team Enterprise) 9
14 Nick Aitken (Team 2XU - ACR) 8
15 Patrick Bevin (OEX - Team Enterprise) 8
16 Charles Howlett (Cycle City) 7
17 Ben Grenda (Praties) 6
18 Marc Williams (Suzuki - ACTAS Team) 6
19 Chris Pryor (Fly V Australia) 5
20 Kyle Marwood (Praties) 5
21 James Langedyk (Jayco - VIS) 5
22 David Pell (Credit Collect/Primestate) 4
23 Michael Freiberg (Team Jayco AIS) 4
24 Ashley Baines (Cycle City) 3
25 Trevor Griffiths (Jayco - VIS) 3
26 Thomas Robinson (Lawson Homes) 3
27 James Mowatt (Cycle City) 3
28 Eliott Crowther (OEX - Team Enterprise) 2
29 Alex Carver (NSWIS) 2
30 Adam Semple (Team Jayco AIS) 2
31 Michael Smith (Lawson Homes) 1
32 Hayden Brooks (Fly V Australia) 1
33 James Mccoy (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 1
34 Mitch Lovelock-Fay (Suzuki - ACTAS Team) 1
Mountains classification 1 Nick Aitken (Team 2XU - ACR) 7 pts
2 Will Clarke (Praties) 6
3 David Tanner (NSWIS) 2
4 Richard Lang (Budget Forklifts) 1
5 Nathan Earle (Praties) 1
6 Michael Freiberg (Team Jayco AIS) 1
Criterium classification 1 David Tanner (NSWIS) 17 pts
2 Joel Pearson (Credit Collect/Primestate) 14
3 Jonathan Cantwell (Fly V Australia) 11
4 David Kemp (Fly V Australia) 10
5 Sean Finning (Jayco - VIS) 9
6 Rohan Dennis (Team Jayco AIS) 9
7 Cameron Peterson (Swan Hill Region) 8
8 Malcolm Rudolph (Budget Forklifts) 8
9 Richard Lang (Budget Forklifts) 7
10 Patrick Bevin (OEX - Team Enterprise) 5
11 Alex Carver (NSWIS) 5
12 Michael Phelan (Suzuki - ACTAS Team) 3
13 James Langedyk (Jayco - VIS) 3
14 Daniel Barry (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 1
Young rider classification 1 Richard Lang (Budget Forklifts) 9:26:15
2 Nick Aitken (Team 2XU - ACR) 0:00:13
3 Luke Durbridge (Team Jayco AIS) 0:00:18
4 Alex Carver (NSWIS) 0:00:19
5 Daniel Barry (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 0:00:21
6 Ben Grenda (Praties) 0:00:22
7 Eliott Crowther (OEX - Team Enterprise) 0:00:26
8 Patrick Lane (Jayco - VIS) 0:00:28
9 Michael Freiberg (Team Jayco AIS) 0:00:31
10 James Langedyk (Jayco - VIS) 0:00:47
11 Rohan Dennis (Team Jayco AIS) 0:00:50
12 James Mowatt (Cycle City) 0:01:09
13 Alexander Ray (Search2Retain) 0:01:12
14 Patrick Bevin (OEX - Team Enterprise) 0:02:50
15 Tom Hanover (OEX - Team Enterprise) 0:02:56
16 Thomas Robinson (Lawson Homes) 0:03:02
17 Adam Semple (Team Jayco AIS) 0:03:03
18 Adam Phelan (Suzuki - ACTAS Team) 0:03:05
19 Silas Fisher (Team 2XU - ACR)
20 Benjamin Hill (Swan Hill Region)
21 Alex Smyth (Jayco - VIS)
22 Stuart Grimsey (Elgas)
23 Eric Sheppard (Jayco - VIS)
24 Lachlan Morton (NSWIS)
25 Nathan Earle (Praties) 0:03:55
26 Scott Law (NSWIS) 0:04:39
27 William Robinson (Lawson Homes) 0:13:15
28 Joshua Prete (QSM Sports) 0:14:12
29 Trevor Griffiths (Jayco - VIS) 0:16:14
30 James Mccoy (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 0:16:15
31 Malcolm Rudolph (Budget Forklifts) 0:18:11
32 Andy Mcnab (Search2Retain) 0:18:14
33 Mathew Marshall (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 0:18:25
34 Scott Cronly-Dillon (Swan Hill Region) 0:18:29
35 Sam Spokes (NSWIS) 0:18:58
36 Michael Phelan (Suzuki - ACTAS Team) 0:19:46
37 Hamish Presbury (Shortis Cycle & Tri-Avanti) 0:23:03
38 Aaron Donnelly (NSWIS) 0:26:00
39 Rhys Gillett (Cycle City) 0:29:43
40 Mitchell Mulhern (QSM Sports) 0:31:42
41 Dale Parker (Titans - Race) 0:32:20
42 Michael Hepburn (Fly V Australia) 0:34:22
43 James Henry (Search2Retain) 0:44:45
44 James Ibrahim (Titans - Race) 0:47:44
45 Mitch Lovelock-Fay (Suzuki - ACTAS Team) 0:48:34
46 Luke Davison (Team Jayco AIS) 0:53:39
47 Johan Esterhuyzen (Praties) 0:54:13
48 Matthew Mcdonagh (Lawson Homes) 0:57:17
49 James Hepburn (QSM Sports) 0:57:18
50 Sam Genge (Suzuki - ACTAS Team) 0:59:31
51 Latham Croft (Decked Out - Race) 0:59:37
52 Samuel Wood (QSM Sports) 1:00:47
53 James Mcdulling (Decked Out - Race) 1:01:19
54 Daniel Seagar (Search2Retain) 1:03:33
55 Matth Meisel-Dennis (Brumbys Bakery - Canberra) 1:11:59
56 Trent Williams (Search2Retain) 1:13:42
Teams classification 1 NSWIS 28:19:49
2 Praties 0:01:04
3 Team Jayco AIS 0:01:08
4 Fly V Australia 0:02:13
5 Cycle City 0:02:32
6 Jayco - VIS 0:03:01
7 OEX - Team Enterprise 0:05:34
8 Titans - Race 0:06:18
9 Credit Collect/Primestate 0:08:22
10 Suzuki - ACTAS Team 0:17:25
11 Search2Retain 0:17:42
12 Shortis Cycle & Tri-Avanti Plus 0:18:41
13 Lawson Homes 0:19:20
14 Budget Forklifts 0:22:33
15 Swan Hill Region Heart Of The Mu 0:46:04
16 QSM Sports 1:41:12
17 Brumbys Bakery - Canberra Team 2:31:59
18 Decked Out - Race 2:50:35
Close