1. 1 SUI19750402 HEULE Christian Rendementhypo Cycling Team Tuggen 1:00:59,2 - -
2. 14 SUI19840131 FLÜCKIGER Lukas Trek Wynigen 1:00:59,6 +0:00,4 +0:00,4
3. 41 CZE19750807 AUSBUHER Kamil Exe Jeans 1:01:00,4 +0:01,1 +0:00,7
4. 5 SUI19850517 WILDHABER Marcel Scott-Swisspower MTB Racing Wangen 1:01:01,4 +0:02,1 +0:00,9
5. 7 CZE19820322 KYZIVAT Vladimir Johnson Controls AS ML BOL 1:01:10,4 +0:11,1 +0:09,0
6. 9 BEL19750929 BERDEN Ben 1:02:16,3 +1:17,1 +1:05,9
7. 2 CZE19870725 BAMBULA Ondrej CT Budvar Tábor 1:02:16,5 +1:17,2 +0:00,1
8. 37 SUI19820218 VOGEL Florian Scott-Swisspower MTB Racing Mönchaltorf 1:02:21,3 +1:22,0 +0:04,7
9. 3 NED19850416 VAN LEEUWEN Patrick 1:02:23,2 +1:23,9 +0:01,9
10. 13 SUI19841125 LANG Pirmin Delta Elite Team/ VC Pfaffnau Aarburg 1:02:24,0 +1:24,8 +0:00,8
11. 8 NED19830401 VAN HEESWIJK Roy 1:02:24,4 +1:25,1 +0:00,3
12. 31 SUI19860408 LANG Rene Delta Elite Team/VC Bützberg Pfaffnau 1:02:51,9 +1:52,7 +0:27,5
13. 10 SUI19840122 MOSER Andreas Bürgis Cycling Team Schwarzhäusern 1:02:52,8 +1:53,5 +0:00,8
14. 4 CZE19820919 KASEK David CT Budvar Tábor 1:03:31,7 +2:32,4 +0:38,9
15. 6 SVK19730408 METLICKA Vaclav Prodoli Racing Team 1:03:45,4 +2:46,1 +0:13,6
16. 12 CZE19880110 MENGER David 1:03:49,6 +2:50,4 +0:04,2
17. 11 SUI19850410 CORMINBOEUF Yves Scott/NewWork/SRAM/Le Maréchal Ménières 1:03:50,1 +2:50,8 +0:00,4
18. 23 SUI19900629 RUPP Matthias Scott-Swisspower MTB Racing Seegräben 1:04:12,4 +3:13,1 +0:22,2
19. 42 SUI19830123 BOILLAT Joris VC Franches-Montagnes 1:04:23,1 +3:23,8 +0:10,6
20. 30 SUI19890827 FREI Peter Hobi-Bau / VC Eschenbach Pfäffikon 1:04:23,3 +3:24,1 +0:00,2
21. 15 SUI19830627 FREY Joël Team Hörmann VC Pfaffnau Roggliswil Bützberg 1:04:23,4 +3:24,2 +0:00,0
22. 24 SUI19881102 ALLENSPACH Matthias Tower Sports - VC Eschenbach Eschenbach SG 1:04:37,2 +3:37,9 +0:13,7
23. 34 SUI19860820 ROHRBACH Nicolas Central Ghost Pro Team 1:04:44,0 +3:44,7 +0:06,7
24. 50 SUI19840901 KÜNZLI Raymond VC Franches-Montagnes Sonvilier 1:04:44,9 +3:45,6 +0:00,9
25. 36 GER19830321 UHLIG Patrick Gunsha Racing Team 1:05:13,8 +4:14,5 +0:28,9
26. 22 SUI19880504 WINTERBERG Lukas Weishaupt-cycles / VC Pfaffnau Roggliswil 1:05:22,6 +4:23,3 +0:08,7
27. 45 GER19820624 MILATZ Moritz Multivan Merida Biking Team 1:05:30,6 +4:31,3 +0:07,9
28. 39 GER19870625 WAGNER Sascha 1:05:47,6 +4:48,4 +0:17,0
29. 51 GER19890824 BAUER Markus Lexware Racing Team Kirchzarten 1:05:51,1 +4:51,8 +0:03,4
30. 21 SUI19890406 BÜCHI Benjamin GS Domaine du Frigoulet 1:06:17,1 +5:17,8 +0:25,9
31. 38 CZE19900813 FILIP Adel 1:06:38,5 +5:39,2 +0:21,4
32. 19 CZE19810924 SOUKUP Josef Kolokram.cc-Scijany 1:07:20,7 +6:21,5 +0:42,2
33. 43 SUI19881102 BRÜNGGER Nico Chälbli Bikes/VC Hittnau Illnau 1:01:09,1 -1 LAMP -1 LAMP
34. 47 GER19740904 MÜLLER Christoph Velo Reichmuth.ch Richterswil 1:01:37,4 -1 LAMP +0:28,3
35. 27 GER19830630 BURGHARDT Marcus VC Steinmaur/Columbia 1:01:40,4 -1 LAMP +0:02,9
36. 53 GER19811021 KAUFMANN Markus 1:01:55,0 -1 LAMP +0:14,6
37. 35 FRA19760130 SINGER Marc Entente Cycliste Colmar Griesbach au Val 1:02:01,0 -1 LAMP +0:05,9
38. 26 SUI19890823 BLANC Pierre Cyclophile sédunois Ayent 1:02:04,9 -1 LAMP +0:03,9
39. 25 ITA19810213 BELLETTI Davide Falchi Blu 1:02:09,6 -1 LAMP +0:04,7
40. 52 GER19750516 KIECHLE Martin 1:02:21,3 -1 LAMP +0:11,6
41. 32 SUI19840505 MÜLLER Martin VC Steinmaur / Inovex Steinmaur 1:03:18,8 -1 LAMP +0:57,4
42. 33 CZE19880118 PRIHODA Lukas Cyklistiky Hlinsko 1:05:11,8 -1 LAMP +1:53,0
43. 29 SUI19861224 DESSIBOURG Guillaume Slot Hadimac Domdidier 1:05:37,7 -1 LAMP +0:25,8
DNF 28 CZE19790209 CHROBAK Jan Johnson Controls AS MB DNF DNF DNF
Close