1 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago-CSF Inox 15:32:00
2 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:01:50
3 Daniel Martin (Irl) Garmin - Transitions 0:02:39
4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:03:21
5 Bartosz Huzarski (Pol) ISD - Neri 0:03:36
6 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:03:49
7 Damiano Caruso (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:04:27
8 Ruslan Pydgornyy (Ukr) ISD - Neri 0:04:35
9 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:04:40
10 Riccardo Chiarini (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:06:05
11 Alessandro Bertuola (Ita) Kalev Chocolate Team - Kuota 0:06:35
12 Christopher Froome (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:06:43
13 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Meridiana Kamen Team 0:07:05
14 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:07:07
15 Cristiano Salerno (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:07:09
16 Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone 0:07:10
17 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:07:49
18 Alberto Contoli (Ita) Colnago-CSF Inox 0:07:57
19 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli 0:08:03
20 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia 0:08:38
21 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
22 Patrik Sinkewitz (Ger) ISD - Neri 0:08:52
23 Maxim Belkov (Rus) ISD - Neri 0:09:33
24 Carlos Ochoa (Spa) Androni Giocattoli 0:10:25
25 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:10:51
26 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Professional Cycling Team 0:11:07
27 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone 0:12:12
28 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha 0:12:14
29 Didac Ortega (Spa) Acqua & Sapone 0:13:13
30 Luis Angel Mate Mardones (Ita) Androni Giocattoli 0:13:42
31 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche 0:14:03
32 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli 0:14:06
33 Alfredo Balloni (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:14:17
34 Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia 0:14:30
35 Juan Josè Cobo Acebo (Spa) Caisse d'Epargne 0:14:58
36 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:16:22
37 Luca Zanasca (Ita) CDC - Cavaliere 0:16:47
38 Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia 0:17:17
39 Viesturs Luksevics (Lat) Kalev Chocolate Team - Kuota 0:17:24
40 Nijita Eskov (Rus) Team Katusha 0:17:27
41 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli 0:17:28
42 Andrey Amador Bakkaza (CRc) Caisse d'Epargne 0:19:59
43 Federico Canuti (Ita) Colnago-CSF Inox 0:20:33
44 Davide Bonuccelli (Ita) CDC - Cavaliere 0:20:52
45 Peter Kennaugh (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:20:57
46 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d'Epargne 0:22:21
47 Pasquale Muto (Ita) Miche 0:22:28
48 José Sarmiento Tunarrosa Cayetano (Col) Acqua & Sapone 0:22:32
49 Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre-Farnese Vini 0:22:33
50 Marco Cattaneo (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:22:36
51 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d'Epargne 0:22:43
52 Alberto Losada Alguacil (Spa) Caisse d'Epargne 0:23:09
53 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:23:26
54 Cristiano Fumagalli (Ita) Ceramica Flaminia 0:23:53
55 Simone Ponzi (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:24:20
56 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago-CSF Inox 0:24:56
57 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 0:25:19
58 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:25:34
59 Michal Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:26:36
60 Sergio Lagana (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:27:06
61 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:27:53
62 Travis Meyer (Aus) Garmin - Transitions 0:28:16
63 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone 0:28:33
64 Ian Stannard (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:28:51
65 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche 0:28:59
66 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha 0:30:04
67 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:30:23
68 Steven Cozza (USA) Garmin - Transitions 0:31:04
69 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:32:05
70 Santo Anza' (Ita) Ceramica Flaminia 0:32:25
71 Fortunato Baliani (Ita) Miche 0:34:36
72 Juan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:34:47
73 Marco Carletti (Ita) Tecnofilm-Betonexpress 2000 0:35:19
74 Stefano Usai (Ita) Meridiana Kamen Team
75 Alessandro Maserati (Ita) Ceramica Flaminia 0:35:56
76 Walter Proch (Ita) Tecnofilm-Betonexpress 2000 0:36:17
77 Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox 0:36:28
78 Roberto Ferrari (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:36:57
79 Fredrik Kessiakoff (Swe) Garmin - Transitions 0:37:00
80 Alessandro Fantini (Ita) Acqua & Sapone 0:37:23
81 Daniele Callegarin (Ita) CDC - Cavaliere 0:37:37
82 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:38:27
83 Davide Vigano (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:38:35
84 Claudio Corioni (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:38:51
85 Murilo Fischer (Bra) Garmin - Transitions 0:39:08
86 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD - Neri 0:39:18
87 Davide D'Angelo (Ita) CDC - Cavaliere 0:39:39
88 Manuele Belletti (Ita) Colnago-CSF Inox 0:40:03
89 Arnold Jeannesson (Fra) Caisse d'Epargne 0:40:08
90 Alan Marangoni (Ita) Colnago-CSF Inox 0:40:25
91 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha 0:40:26
92 Michel Kreder (Ned) Garmin - Transitions 0:41:18
93 Fabrizio Lucciola (Ita) Ceramica Flaminia 0:41:31
94 Andrea Grendene (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:41:41
95 Oscar Gatto (Ita) ISD - Neri 0:43:21
96 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team 0:43:24
97 Diego Caccia (Pol) ISD - Neri 0:43:27
98 Marcello Pavarin (Ita) Colnago-CSF Inox 0:43:34
99 Nikolay Trusov (Rus) Team Katusha 0:43:41
100 Ben Swift (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:43:42
101 Bobbie Traksel (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:44:02
102 Eugenio Loria (Ita) CDC - Cavaliere 0:44:43
103 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha 0:45:08
104 Roberto Antonio Richeze (Arg) Tecnofilm-Betonexpress 2000 0:46:58
105 Edwin Carvajal Jaramillo (Col) Miche 0:47:06
106 Emanuele Rizza (Ita) Tecnofilm-Betonexpress 2000 0:47:23
107 Simas Kondrotas (Ltu) Kalev Chocolate Team - Kuota 0:47:28
108 Jack Bobridge (Aus) Garmin - Transitions 0:47:30
109 Sacha Modolo (Ita) Colnago-CSF Inox 0:47:31
110 Bernardo Riccio (Ita) CDC - Cavaliere 0:47:46
111 Filippo Baggio (Ita) Ceramica Flaminia 0:49:12
112 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:49:35
113 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caisse d'Epargne 0:49:51
114 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche 0:50:37
115 Luca Pierfelici (Ita) Acqua & Sapone 0:51:14
116 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin - Transitions 0:51:34
117 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa - Stac Plastic 0:53:22
118 Nicola D'Andrea (Ita) Meridiana Kamen Team 0:54:12
119 Roberto Cesaro (Ita) Miche 0:55:19
120 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone 0:56:08
121 Adriano Angeloni (Ita) Tecnofilm-Betonexpress 2000 0:58:38
122 Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche 0:59:48
123 Fabio Donesana (Ita) Kalev Chocolate Team - Kuota 1:01:16
124 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 1:04:23
125 Martin Puusepp (Est) Kalev Chocolate Team - Kuota 1:07:03
126 Luigi Gitto (Ita) Miche 1:08:40
Close