1 Susanne Ljungskog (Swe) Team S.A.T.S 3.04.20
2 Nicole Brändli (Swi) S.C. Michela Fanini Record Rox
3 Judith Arndt (Ger) Nürnberger Versicherung
4 Deirdre Barry (USA) T-Mobile 0.20
5 Diana Ziliute (Ltu) Safi - Pasta Zara Manhattan
6 Oenone Wood (Aus) Australian national team
7 Edita Pucinskate (Ltu) S.C. Michela Fanini Record Rox
8 Bogumiea Matusiak (Pol) Polish national team
9 Anita Valen (Nor) Team S.A.T.S
10 Gunn-Rita Dahle (Nor) Safi - Pasta Zara Manhattan
11 Priska Doppmann (Swi) Team Swiss Cycling
12 Kristin Armstrong (USA) T-Mobile
13 Modesta Vzesniauskaite (Ltu) Safi - Pasta Zara Manhattan
14 Trine Hansen (Den) Team S.A.T.S
15 Mirjam Melchers (Ned) Farm Frites - Hartol
16 Zoulfia Zabirova (Rus) Let's go Finland
17 Nina Göhl (Ger) Team Stuttgart
18 Christiane Soeder (Aut) Austrian national team
19 Theresa Senff (Ger) German national team
20 Trixi Worrack (Ger) Nürnberger Versicherung
21 Andrea Gnaus (Aut) Austrian national team
22 Olivia Gollan (Aus) Australian national team
23 Amber Neben (USA) T-Mobile 1.22
24 Karin Thürig (Swi) Team Swiss Cycling
25 Fabiana Luperini (Ita) Let's go Finland
26 Margaret Hemsley (Aus) Australian national team
27 Rasa Polikevicute (Ltu) Vlaanderen - T-Interim Univega
28 Jodestra Polikeviciute (Ltu) Vlaanderen - T-Interim Univega
29 Gunnewijk. Loes (Ned) Netherlands national team 3.56
30 Joanne Kiesanowski (NZl) New Zealand national team
31 Andrea Bosman (Ned) Netherlands national team
32 Liane Bahler (Ger) German national team
33 Christine Thorburn (USA) T-Mobile
34 Rachel Heal (GBr) Farm Frites - Hartol
35 Arenda Grimberg (Ned) Netherlands national team
36 Eneritz Iturriaga (Spa) Let's go Finland
37 Petra Rossner (Ger) Nürnberger Versicherung 9.48
38 Claudia Stumpf (Ger) German national team 10.20
39 Monica Holler (Swe) Team Stuttgart
40 Jane Knietzsch (Ger) Red Bull
41 Katarina Blum (Ger) Lietzsport Cycling
42 Fanny Riberot (Fra) French national team
43 Collet Tirard (Fra) French national team
44 Kaja Longhin (Ita) S.C. Michela Fanini Record Rox
45 Valentina Karpenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Record Rox
46 Regina Schleicher (Ger) Safi - Pasta Zara Manhattan
47 Catherine Hare (GBr) British national team
48 Adelheid Morath (Ger) Team Stuttgart
49 Lise Christensen (Den) Team S.A.T.S
50 Anke Wichmann (Ger) Lietzsport Cycling
51 Debby Mansveld (Ned) Vlaanderen - T-Interim Univega
52 Emma Davies (GBr) British national team
53 Sarah Düster (Ger) German national team
54 Daphny Van Den Brand (Ned) Netherlands national team
55 Iryna Chuzuynova (Ukr) Safi - Pasta Zara Manhattan
56 Sonja Huguet (Fra) French national team
57 Mirella Van Melis (Bel) Vlaanderen - T-Interim Univega
58 Christina Peick (Den) Team S.A.T.S
59 Rebecca McConnell (Aus) Let's go Finland
60 Helen Saunders (GBr) British national team
61 Toni Bradshaw (NZl) New Zealand national team
62 Meredith Miller (USA) Team S.A.T.S 10.24
63 Daniela Pintarelli (Aut) Austrian national team
64 Amy Safe (Aus) Australian national team
65 Sharon Van Essen (Ned) Netherlands national team
66 Katherine Bates (Aus) Australian national team
67 Tanja Hennis (Ger) German national team
68 Luise Keller (Ger) Red Bull
69 Zita Urbonaite (Ltu) Safi - Pasta Zara Manhattan
70 Janildes Silvafernandez (Bra) S.C. Michela Fanini Record Rox
71 Francis Linthorst (Ned) Netherlands national team
72 Natalie Bates (Aus) Australian national team
73 Magali Mocquery (Fra) French national team
74 Marina Jaunatre (Fra) French national team
75 Kimberly Bruckner (USA) T-Mobile
76 Madeleine Lindberg (Swe) Nürnberger Versicherung
77 Jessica Phillips (USA) Nürnberger Versicherung
78 Madeleine Sandig (Ger) Team Euregio Egrensis
79 Kerstin Schmidt (Ger) Team Euregio Egrensis
80 Sandra Missbach (Ger) Farm Frites - Hartol
81 Irene Hustetler (Swi) Team Swiss Cycling 11.08
82 Stephanie Gronow (Ger) Red Bull
83 Sarah Grab (Swi) Team Swiss Cycling
84 Elke Gebhardt (Ger) Red Bull
85 Heike Schramm (Ger) Team Euregio Egrensis 13.19
DNF Lara Kroepsch (USA) T-Mobile
DNF Brigit Hollmann (Ger) Lietzsport Cycling
DNF Melissa Holt (NZl) New Zealand national team
DNF Sara Symington (GBr) British national team
DNF Lorna Webb (GBr) British national team
DNF Magdalena Zamolska (Pol) Polish national team
DNF Anna Sipurzynska (Pol) Polish national team
DNF Camilla Larrson (Swe) Team Stuttgart
Mountains
QOM 1
1 Karin Thürig (Swi) Team Swiss Cycling 10 pts
2 Fabiana Luperini (Ita) Let's go Finland 5
3 Jodestra Polikeviciute (Ltu) Vlaanderen - T-Interim Univega 3
4 Modesta Vzesniauskaite (Ltu) Safi - Pasta Zara Manhattan 1
QOM 2
1 Nicole Brändli (Swi) S.C. Michela Fanini Record Rox 10 pts
2 Susanne Ljungskog (Swe) Team S.A.T.S 5
3 Judith Arndt (Ger) Nürnberger Versicherung 3
4 Priska Doppmann (Swi) Team Swiss Cycling 1
Sprints
1
1 Karin Thürig (Swi) Team Swiss Cycling 3 pts
2 Fabiana Luperini (Ita) Let's go Finland 2
3 Oenone Wood (Aus) Australian national team 1
2
1 Karin Thürig (Swi) Team Swiss Cycling 3 pts
2 Fabiana Luperini (Ita) Let's go Finland 2
3 Edita Pucinskate (Ltu) S.C. Michela Fanini Record Rox 1
Close