1 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 5:01:25
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:00:01
3 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:28
4 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
5 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
6 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
7 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
8 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
9 Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental
10 Marcos Garcia (Spa) KTM - Murcia
11 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
12 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
13 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
15 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team
16 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
17 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:33
18 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:01:42
19 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada
20 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental
21 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche - Guerciotti
22 Delio Fernandez Cruz (Spa) Onda
23 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural
24 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
26 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
28 Francisco Mancebo (Spa) Realcyclist.com
29 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada
30 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC
31 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team
32 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa - Ceramica Flaminia 0:03:14
33 Alejandro Marque Porto (Spa) Onda
34 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
35 Noel Martin Infante (Spa) Orbea Continental
36 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre - ISD
37 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
38 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
39 Raul Alarcon Garcia (Spa) Barbot - Efapel
40 Pascual Orengo Lopez (Spa) Burgos 2016 - Castilla y León 0:05:09
41 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Burgos 2016 - Castilla y León
42 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
43 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada
44 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada
45 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
46 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC
47 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
48 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
49 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental 0:08:09
50 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Velo-Club La Pomme Marseille
51 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi
52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard
53 Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi
54 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
55 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Euskaltel-Euskadi
56 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
57 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC
58 Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 - Castilla y León
59 Alberto Morras Fernandez (Spa) Onda
60 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
61 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
62 Mikel Bizkarra (Spa) Orbea Continental
63 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
64 Francisco Perez Sanchez (Spa) Movistar Team
Close