1 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 3:54:04
2 Alessio Marchetti (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:00:28
3 Oleksander Sheydyk (Ukr) ISD - Lampre 0:01:53
4 Ricardo Pichetta (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:02:02
5 Sascha Weber (Ger) Team Differdange 0:02:08
6 Péter Simon (Hun) Ora Hotels Carrera 0:02:13
7 Artem Topchanyuk (Ukr) ISD - Lampre
8 Cédric Gaoua (Fra) Team Differdange 0:02:26
9 Christian Poos (Lux) Team Differdange 0:02:37
10 Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera 0:02:58
11 Julian Rammler (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:03:14
12 Maxime Anciaux (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:03:16
13 Christoph Springer (Ger) SP Table Ware 0:03:19
14 Rida Cador (Hun) Ora Hotels Carrera 0:03:36
15 Rovira Jaume Rous (Spa) KTM - Murcia 0:03:54
16 Stephan Rabitsch (Aut) RAD 0:03:55
17 Lukas Altenkamp (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:04:02
18 Stefano Zanichelli (Ita) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 0:04:55
19 Sergiu Cioban (Mda) Tusnad Cycling Team 0:05:41
20 Marian Frunzeanu (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:05:44
21 Kevin Thome (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:05:53
22 Georgios Bouglas (Gre) KTM - Murcia 0:06:33
23 Vasileios Simanthrakis (Gre) SP Table Ware
24 Oleksander Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:06:36
25 Stefan Morcov (Rom) Mazicon Bucuresti 0:06:40
26 Vitaly Popkov (Ukr) ISD - Lampre 0:06:45
27 Andriy Vasyluk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:07:01
28 Goran Smelcerovic (Srb) Serbia 0:07:05
29 Alexander Braico (Mda) Tusnad Cycling Team
30 Gergely Kiss (Hun) Aegon Cycling Team 0:07:16
31 Florent Serry (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:07:20
32 Ovidiu-Tudor Oprea (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:07:24
33 Anatoly Pakhtusov (Ukr) ISD - Lampre 0:07:31
34 Boris Dron (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:07:38
35 Lucian Logigan (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:07:43
36 Morten Knudsen (Den) Team Differdange 0:07:45
37 Zolt Der (Srb) Serbia 0:07:50
38 Gabor Fejes (Hun) Cube Balaton Team 0:07:54
39 Balasz Szoradi (Hun) Cube Balaton Team 0:08:00
40 Volodymir Gomeniuk (Ukr) Kolss Cycling Team
41 Jörg Thalhammer (Aut) RAD 0:08:28
42 Borislav Ivanov (Bul) PKD TZAR SIMEON 0:08:32
43 Mark O'brien (Aus) SP Table Ware 0:09:11
44 Konrad Tomasiak (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:09:14
45 Gaetano Califano (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:09:22
46 Ferenc Stubàn (Hun) Ora Hotels Carrera 0:09:31
47 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team
48 Julien Dechesne (Bel) Lotto Bodysol PCW
49 Jovan Zekavica (Srb) Serbia
50 Bogdan Coman (Rom) Mazicon Bucuresti 0:09:58
51 Tom Dernies (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:10:03
52 Ricardo Zoidl (Aut) RAD 0:10:04
53 David Machnitzky (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:10:35
54 Zoltan Vigh (Hun) Aegon Cycling Team
55 Panagiotis Chatzakis (Gre) SP Table Ware 0:11:23
56 Plamen Dimov (Bul) PKD TZAR SIMEON
57 Stanislav Zaraliev (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo
58 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange
59 Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo
60 Berger Henrich (Ger) Mazicon Bucuresti
61 Szymon Strzedula (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:11:55
62 Marius Petrache (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:12:03
63 Mihail Varabiev (Rom) Dinamo Bucuresti 0:12:09
64 Antoine Demoitie (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:12:13
65 Csicsacky Tamas (Rom) Dinamo Bucuresti 0:12:29
66 Cristian Robert Kovacs (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:13:35
67 Mihail Rusu (Rom) Dinamo Bucuresti 0:13:49
68 Marko Stankovic (Srb) Serbia 0:13:56
69 Aleksandar Milivojevic (Srb) Serbia
70 Jan Sokol (Aut) RAD
71 Razvan Juganaru (Rom) Dinamo Bucuresti 0:14:01
72 Constantin Munteanu (Rom) Mazicon Bucuresti
73 Ioannis Tamouridis (Gre) SP Table Ware
74 Georgios Karatzios (Gre) SP Table Ware
75 Andreas Graf (Aut) RAD 0:14:03
76 Istvan Molnar (Hun) Aegon Cycling Team 0:14:33
77 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange 0:14:40
78 Attila Toth (Hun) Cube Balaton Team 0:14:59
79 Alexandros Papaderos (Gre) KTM - Murcia 0:15:19
80 Peter Jordan (Hun) Cube Balaton Team 0:15:34
81 Wolters George (Rom) Mazicon Bucuresti 0:15:43
82 Esad Hasanovic (Srb) Serbia 0:15:52
83 Andriy Khripta (Ukr) Kolss Cycling Team 0:16:40
84 Anatoliy Kashtan (Ukr) Centro Revisioni Cerone
85 Nikolay Boyadziev (Bul) PKD TZAR SIMEON 0:17:46
86 Rodel Henner (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:18:14
87 Konrad Zatorski (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:19:08
88 Lucian Voinea (Rom) Mazicon Bucuresti 0:19:57
89 Apostolos Bouglas (Gre) KTM - Murcia 0:20:16
90 Csaba Palyi (Hun) Aegon Cycling Team 0:20:22
91 Gergely Ivanics (Hun) Cube Balaton Team
92 Alexandru Ciocan (Rom) Dinamo Bucuresti
93 Szabolcs Sebestyen (Rom) Tusnad Cycling Team 0:20:42
94 Konstantinos Estathiou (Gre) KTM - Murcia 0:20:46
95 George Stancu (Rom) Dinamo Bucuresti 0:21:08
96 Svetoslav Nedev (Bul) PKD TZAR SIMEON 0:21:32
97 Mikhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:21:37
98 Krisztian Lovassy (Hun) Ora Hotels Carrera
99 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 0:21:40
100 Fabian Gandila (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:21:42
101 Viktor Specziar (Hun) Cube Balaton Team 0:22:00
102 Gregorz Grabarek (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:22:38
103 Carol Eduard Novak (Rom) Tusnad Cycling Team 0:22:41
104 Pavlin Balinski (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 0:22:53
105 Istvàn Cziràki (Hun) Ora Hotels Carrera 0:22:59
106 Marko Bogdanovic (Srb) Tusnad Cycling Team 0:23:01
107 Polychronis Tzortzakis (Gre) KTM - Murcia 0:23:31
108 Hans Hanebeck (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg
109 Florian Tenbruck (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg
110 Balazs Simon (Hun) Aegon Cycling Team 0:23:46
111 Denys Karnulin (Ukr) ISD - Lampre 0:24:15
112 Oleksandr Martynenko (Ukr) ISD - Lampre
113 Maksym Vasyliev (Ukr) ISD - Lampre
114 Mirco Paroli (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:25:02
115 Cyrille Heymans (Lux) Team Differdange 0:26:24
116 Lorenzo Piotti (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:28:37
117 Mateusz Biderman (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:29:49
General Classification # Rider Name (Country) Team Result
1 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 8:46:08
2 Alessio Marchetti (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:00:39
3 Oleksander Sheydyk (Ukr) ISD - Lampre 0:01:25
4 Artem Topchanyuk (Ukr) ISD - Lampre 0:01:54
5 Sascha Weber (Ger) Team Differdange 0:01:59
6 Ricardo Pichetta (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:02:09
7 Péter Simon (Hun) Ora Hotels Carrera 0:02:15
8 Christian Poos (Lux) Team Differdange 0:02:28
9 Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera 0:02:50
10 Christoph Springer (Ger) SP Table Ware 0:03:30
11 Julian Rammler (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:03:35
12 Rida Cador (Hun) Ora Hotels Carrera 0:03:38
13 Maxime Anciaux (Bel) Lotto Bodysol PCW
14 Cédric Gaoua (Fra) Team Differdange 0:03:49
15 Stephan Rabitsch (Aut) RAD 0:04:00
16 Rovira Jaume Rous (Spa) KTM - Murcia 0:04:20
17 Lukas Altenkamp (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:04:23
18 Kevin Thome (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:05:56
19 Sergiu Cioban (Mda) Tusnad Cycling Team 0:05:59
20 Marian Frunzeanu (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:06:15
21 Oleksander Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:06:20
22 Vitaly Popkov (Ukr) ISD - Lampre 0:06:21
23 Georgios Bouglas (Gre) KTM - Murcia 0:06:54
24 Andriy Vasyluk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:06:55
25 Stefan Morcov (Rom) Mazicon Bucuresti 0:06:56
26 Vasileios Simanthrakis (Gre) SP Table Ware 0:07:03
27 Anatoly Pakhtusov (Ukr) ISD - Lampre 0:07:07
28 Florent Serry (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:07:23
29 Alexander Braico (Mda) Tusnad Cycling Team
30 Goran Smelcerovic (Srb) Serbia 0:07:31
31 Boris Dron (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:07:41
32 Volodymir Gomeniuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:07:44
33 Gergely Kiss (Hun) Aegon Cycling Team 0:07:54
34 Zolt Der (Srb) Serbia 0:08:06
35 Stefano Zanichelli (Ita) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 0:08:31
36 Balasz Szoradi (Hun) Cube Balaton Team 0:08:46
37 Lucian Logigan (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:09:06
38 Mark O'brien (Aus) SP Table Ware 0:09:22
39 Borislav Ivanov (Bul) PKD TZAR SIMEON
40 Ovidiu-Tudor Oprea (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:09:28
41 Konrad Tomasiak (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:09:30
42 Ferenc Stubàn (Hun) Ora Hotels Carrera 0:09:33
43 Julien Dechesne (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:09:34
44 Gaetano Califano (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:09:39
45 Gabor Fejes (Hun) Cube Balaton Team 0:09:40
46 Jörg Thalhammer (Aut) RAD 0:09:45
47 Ricardo Zoidl (Aut) RAD 0:09:50
48 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team 0:09:54
49 Jovan Zekavica (Srb) Serbia 0:09:57
50 Tom Dernies (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:10:06
51 Bogdan Coman (Rom) Mazicon Bucuresti 0:10:14
52 David Machnitzky (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:10:56
53 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange 0:11:06
54 Panagiotis Chatzakis (Gre) SP Table Ware 0:11:34
55 Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 0:11:43
56 Stanislav Zaraliev (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo
57 Zoltan Vigh (Hun) Aegon Cycling Team 0:12:05
58 Antoine Demoitie (Bel) Lotto Bodysol PCW 0:12:06
59 Szymon Strzedula (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:12:13
60 Plamen Dimov (Bul) PKD TZAR SIMEON
61 Csicsacky Tamas (Rom) Dinamo Bucuresti 0:12:56
62 Mihail Varabiev (Rom) Dinamo Bucuresti 0:13:17
63 Jan Sokol (Aut) RAD 0:13:40
64 Ioannis Tamouridis (Gre) SP Table Ware 0:14:00
65 Georgios Karatzios (Gre) SP Table Ware 0:14:02
66 Mihail Rusu (Rom) Dinamo Bucuresti 0:14:16
67 Constantin Munteanu (Rom) Mazicon Bucuresti 0:14:17
68 Marko Stankovic (Srb) Serbia 0:14:20
69 Razvan Juganaru (Rom) Dinamo Bucuresti 0:14:28
70 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange 0:14:41
71 Andreas Graf (Aut) RAD
72 Istvan Molnar (Hun) Aegon Cycling Team 0:15:11
73 Attila Toth (Hun) Cube Balaton Team 0:15:19
74 Aleksandar Milivojevic (Srb) Serbia 0:15:45
75 Alexandros Papaderos (Gre) KTM - Murcia 0:15:46
76 Esad Hasanovic (Srb) Serbia 0:16:13
77 Anatoliy Kashtan (Ukr) Centro Revisioni Cerone 0:16:38
78 Andriy Khripta (Ukr) Kolss Cycling Team 0:17:26
79 Berger Henrich (Ger) Mazicon Bucuresti 0:18:18
80 Konrad Zatorski (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:19:26
81 Lucian Voinea (Rom) Mazicon Bucuresti 0:20:13
82 Alexandru Ciocan (Rom) Dinamo Bucuresti 0:20:39
83 Gergely Ivanics (Hun) Cube Balaton Team 0:20:42
84 Apostolos Bouglas (Gre) KTM - Murcia
85 Rodel Henner (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:20:45
86 Mikhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:21:17
87 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 0:21:50
88 George Stancu (Rom) Dinamo Bucuresti 0:22:27
89 Istvàn Cziràki (Hun) Ora Hotels Carrera 0:23:01
90 Florian Tenbruck (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:23:38
91 Maksym Vasyliev (Ukr) ISD - Lampre 0:23:41
92 Oleksandr Martynenko (Ukr) ISD - Lampre 0:23:51
93 Hans Hanebeck (Ger) Team Roadsign - Rsc Commets Ludwigsburg 0:23:52
94 Polychronis Tzortzakis (Gre) KTM - Murcia 0:23:57
95 Pavlin Balinski (Bul) Konya Torku Sekerspor - Vivelo 0:23:59
96 Denys Karnulin (Ukr) ISD - Lampre 0:24:00
97 Carol Eduard Novak (Rom) Tusnad Cycling Team 0:24:07
98 Morten Knudsen (Den) Team Differdange 0:25:14
99 Mirco Paroli (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:26:11
100 Cyrille Heymans (Lux) Team Differdange 0:27:13
101 Marius Petrache (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:30:02
102 Mateusz Biderman (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:30:07
103 Peter Jordan (Hun) Cube Balaton Team 0:33:22
104 Cristian Robert Kovacs (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:33:36
105 Nikolay Boyadziev (Bul) PKD TZAR SIMEON 0:36:04
106 Wolters George (Rom) Mazicon Bucuresti 0:37:52
107 Szabolcs Sebestyen (Rom) Tusnad Cycling Team 0:38:28
108 Konstantinos Estathiou (Gre) KTM - Murcia 0:38:40
109 Fabian Gandila (Rom) Pro Cycling Geiger Team 0:39:41
110 Svetoslav Nedev (Bul) PKD TZAR SIMEON 0:39:50
111 Gregorz Grabarek (Pol) TC Chrobry Felt Glogow 0:40:26
112 Marko Bogdanovic (Srb) Tusnad Cycling Team 0:40:55
113 Balazs Simon (Hun) Aegon Cycling Team 0:41:52
114 Csaba Palyi (Hun) Aegon Cycling Team 0:42:55
115 Krisztian Lovassy (Hun) Ora Hotels Carrera 0:43:32
116 Viktor Specziar (Hun) Cube Balaton Team 0:44:15
117 Lorenzo Piotti (Ita) Centro Revisioni Cerone 0:48:20
Close