1 4 Räim Mihkel Viiking 1 1:47:44 1 M-U30
2 37 Laas Martin Rein Taaramäe Rattaklubi I 1:47:44 2 M-U30
3 96 Maasing Sander Peloton1 1:47:44 3 M-U30
4 92 Kalveršs Maris XSPORTS CYCLING TEAM 1:47:44 1 M30
5 2 Valvas Vahur Rein Taaramäe Rattaklubi I 1:47:44 2 M30
6 3 Nõmmela Aksel CFC I 1:47:45 1 M-U19
7 12 Tombak Janek 1:47:45 3 M30
8 15 Kopli Tarmo Hawaii Express Lenksupael 1:47:45 4 M30
9 7 Kivistik Kristen 1:47:45 2 M-U19
10 16 Palm Tõnno A&T SPORT TEAM 1:47:45 1 M40
11 93 Kirsipuu Toomas 1:47:45 2 M40
12 125 Vosman Ekke-Kaur Harju AB / KJK II 1:47:45 1 M-U17
13 35 Alamaa Siim-Erik Harju AB / KJK 1:47:45 4 M-U30
14 83 Asavi Andrus Spordipartner - Balti Teras 1:47:45 5 M30
15 47 Johanson Raimo Harju AB / KJK 1:47:45 3 M-U19
16 89 Ainsalu Markku Nissan-ProShop Team 1:47:45 6 M30
17 54 Neemela Kristian Peloton2 1:47:46 5 M-U30
18 29 Kalm Toomas Sparta I 1:47:46 3 M40
19 23 Raudsepp Krister CFC I 1:47:46 6 M-U30
20 75 Suurpere Arvi A Le Coq 1:47:46 4 M40
21 510 Kornilov Vitaly 1:47:46 7 M30
22 103 Ööpik Esko CFC I 1:47:46 7 M-U30
23 94 Knops Kristaps XSPORTS CYCLING TEAM 1:47:46 8 M-U30
24 90 Jõessar Janari-Joel Raplamaa rattaklubi KOMO 1:47:46 9 M-U30
25 512 Saavik Siim Pärnu Kalev SK 1:47:46 4 M-U19
26 203 Silv�nius Aku 1:47:46 10 M-U30
27 282 Laanemaa Kristjan 1:47:46 8 M30
28 52 Vaidem Josten Viljandi Rattaklubi I 1:47:46 5 M-U19
29 56 Rist Liisi Hawaii Express Lenksupael 1:47:46 1 N-U30
30 68 Vahtra Norman Rein Taaramäe Rattaklubi III 1:47:47 2 M-U17
31 34 Vilipson Marko Peloton2 1:47:47 1 M50
32 343 Vendelin Karl-Arnold 1:47:47 3 M-U17
33 43 Oolo Kristjan Peloton2 1:47:47 11 M-U30
34 300 Rossi Jussi 1:47:47 12 M-U30
35 71 Kargu Oskari Rein Taaramäe Rattaklubi I 1:47:47 9 M30
36 79 Treier Grete T� ASK i poisid I 1:47:47 1 N30+
37 50 Kiskonen Eero Sportland Cycling Team 1:47:47 5 M40
38 39 Riismaa Timo Spordipartner - Balti Teras 1:47:47 10 M30
39 32 Nestor Paul Investment Agency-Jõhvi SK I 1:47:47 13 M-U30
40 82 Karu Allar Peloton1 1:47:47 14 M-U30
41 533 Vist Kalev 1:47:47 6 M40
42 344 Vendelin Mart-Anton 1:47:47 4 M-U17
43 31 Eljas Avo Püha Loomaaed I 1:47:47 7 M40
44 124 Põder Kuldar Tartu SK Velo 1 1:47:48 11 M30
45 51 Dedov Peeter A&T SPORT TEAM 1:47:48 12 M30
46 45 Arumägi Anti CFC II 1:47:48 15 M-U30
47 70 Randver Sander Harju AB / KJK 1:47:48 6 M-U19
48 26 Jalakas Siim Sportland Cycling Team 1:47:48 16 M-U30
49 198 Neidra Rainer Spordiklubi Rakke 1:47:48 17 M-U30
50 87 Mäoma Silver TÜ� ASK i poisid I 1:47:48 7 M-U19
51 10 Suur Ivo Nissan-ProShop Team 1:47:48 18 M-U30
52 88 Aia Karlo Pärnu Kalev SK 1:47:48 19 M-U30
53 9 Nisu Oskar CFC I 1:47:48 8 M-U19
54 55 Redi Kaarel T� ASK i poisid I 1:47:48 9 M-U19
55 97 Paas Markus Viljandi Rattaklubi I 1:47:48 20 M-U30
56 67 Kelk Indrek Hawaii Express Lenksupael 1:47:48 8 M40
57 81 Aia Kardo Püha Loomaaed I 1:47:48 21 M-U30
58 327 Saamere Tanel 1:47:48 9 M40
59 193 Färlin Juho 1:47:48 22 M-U30
60 61 Vahtra Vahur T� ASK i poisid I 1:47:48 10 M-U19
61 197 Neemela Kurmo D�NAMO1 1:47:49 10 M40
62 42 Tarvis Peeter Raplamaa rattaklubi KOMO 1:47:49 23 M-U30
63 172 Juss Janar 1:47:49 5 M-U17
64 99 Prous Priit Nissan-ProShop Team 1:47:49 24 M-U30
65 53 Kelk Kristjan CFC II 1:47:49 25 M-U30
66 201 Raadom Eerik A&T SPORT TEAM 1:47:49 13 M30
67 28 Juudas Karl CFC I 1:47:49 26 M-U30
68 69 Lauk Andres Viiking 2 1:47:49 11 M40
69 162 Sildvee Rainer 1:47:49 14 M30
70 122 Rattur Rajko 1:47:49 15 M30
71 33 Ints Kalev Peloton2 1:47:50 16 M30
72 48 Lagenõmm Aivar E-BIKE/CAMPAGNOLO 1:47:50 12 M40
73 294 Ruse Margus Sparta I 1:47:50 17 M30
74 65 Rei Tarmo 1:47:50 13 M40
75 64 Pruun Carl Heinrich 1:47:50 27 M-U30
76 73 Fjodorov Nikolai Eesti Posti Spordiklubi 1:47:51 2 M50
77 30 Kuusma Maikel 1:47:51 28 M-U30
78 62 Ando Indrek Spordipartner - Balti Teras 1:47:51 18 M30
79 20 Räim Rigo Viiking 1 1:47:51 29 M-U30
80 80 Pruus Peeter Raplamaa rattaklubi KOMO 1:47:51 30 M-U30
81 49 Kannimäe Viljar 1:47:51 31 M-U30
82 11 Sepa Sander Rein Taaramäe Rattaklubi I 1:47:51 32 M-U30
83 195 Lauk Karl Patrick Viiking 3 1:47:51 6 M-U17
84 41 Nook Reimo Viiking 2 1:47:51 14 M40
85 140 Vaab Ivar Spordiklubi Rakke 1:47:52 33 M-U30
86 338 Toots Valdis D�NAMO1 1:47:52 15 M40
87 286 Lood Illar 1:47:52 34 M-U30
88 299 Rossi Maija 1:47:52 2 N-U30
89 18 Välk Martti Viljandi Rattaklubi I 1:47:52 35 M-U30
90 60 Aava Tiit 1:47:52 3 M50
91 14 Jüri Mihkel Peloton1 1:47:52 36 M-U30
92 72 Lõiv Paul Tartu SK Velo 1 1:47:53 16 M40
93 127 Volmer Raul 1:47:53 7 M-U17
94 129 Nõlvik Lasse Sportland Cycling Team 1:47:53 19 M30
95 104 Kahila Ilari 1:47:53 37 M-U30
96 17 Matt Jörgen Viiking 1 1:47:53 38 M-U30
97 260 Beekmann Kristjan 1:47:53 39 M-U30
98 6 Jeret Timmo Pärnu Kalev SK 1:47:53 40 M-U30
99 59 Mikson Margus Sportland Cycling Team 1:47:53 20 M30
100 58 Salumäe Priit Hawaii Express Piduriklots 1:47:53 17 M40
101 196 Mikk Margus Arctic Sport Club 1:47:54 21 M30
102 21 Sander Marek Eesti Posti Spordiklubi 1:47:54 22 M30
103 202 Sizko Antti Aleksandr 1:47:54 23 M30
104 46 Ridamäe Aivar Arctic Sport Club 1:47:54 18 M40
105 161 Arak Anti A&T SPORT TEAM 1:47:54 24 M30
106 194 Kaldvee Martten 1:47:54 41 M-U30
107 173 Reedi Peip Peloton2 1:47:54 19 M40
108 199 Pikkuus Aavo-Patrick Rein Taaramäe Rattaklubi II 1:47:54 42 M-U30
109 85 Karlson Urmas Arctic Sport Club 1:47:54 4 M50
110 123 Maranik Marek 1:47:54 25 M30
111 36 Antoniak Marek Spordipartner - Balti Teras 1:47:55 20 M40
112 308 Melder Sergei Rein Taaramäe Rattaklubi II 1:47:55 11 M-U19
113 8 Leppik Gabriel T� ASK i poisid I 1:47:55 43 M-U30
114 76 Krela Jaan D�NAMO1 1:47:55 21 M40
115 84 Vilipõld Kristjan Harju AB / KJK 1:47:55 44 M-U30
116 150 Lehtmaa Aivar D�NAMO1 1:47:55 22 M40
117 107 Lätte Raimo Rein Taaramäe Rattaklubi III 1:47:55 8 M-U17
118 154 Hunt Aivar 1:47:55 23 M40
119 91 Jõgi Villu Rein Taaramäe Rattaklubi I 1:47:56 45 M-U30
120 136 Aia Alar Püha Loomaaed I 1:47:56 24 M40
121 100 Remerts Peteris XSPORTS CYCLING TEAM 1:47:56 46 M-U30
122 144 Kalm Keijo Sparta I 1:47:56 12 M-U19
123 131 Hallop Greg Viljandi Rattaklubi I 1:47:57 13 M-U19
124 295 Sala Raivo 1:47:57 25 M40
125 134 Varik Marko 1:47:57 47 M-U30
126 77 Sarv Jaanus Viiking 2 1:47:58 26 M40
127 145 Koort Tauno 1:47:58 27 M40
128 149 Martma Kert Arctic Sport Club 1:47:59 48 M-U30
129 109 Johanson Kristjan Viljandi Rattaklubi II 1:48:00 9 M-U17
130 108 Jurman Roger Rein Taaramäe Rattaklubi III 1:48:00 10 M-U17
131 287 Lukk Kalev Spordipartner II 1:48:01 49 M-U30
132 141 Leidt Meelis Peloton3 1:48:02 28 M40
133 200 Puu Henno 1:48:03 26 M30
134 78 Rebane Henry 1:48:04 50 M-U30
135 19 Linkgreim Jaanus E-BIKE/CAMPAGNOLO 1:48:04 29 M40
136 44 Tootsi Mikk Viljandi Rattaklubi I 1:48:05 51 M-U30
137 101 Safranovitš Kristaps XSPORTS CYCLING TEAM 1:48:06 52 M-U30
138 27 Jermakov Janar Peloton1 1:48:08 53 M-U30
139 38 Alesmaa Martti Raplamaa rattaklubi KOMO 1:48:10 54 M-U30
140 102 Vilumovs Ivo XSPORTS CYCLING TEAM 1:48:13 55 M-U30
141 277 Kristal Tõnis 1:48:14 30 M40
142 86 Puntso Endrik Viiking 1 1:48:15 56 M-U30
143 22 Puhm Steven Rein Taaramäe Rattaklubi IV 1:48:15 57 M-U30
144 500 Caune Vismants 1:48:57 1 M60+
145 25 Kuldmäe Toivo Püha Loomaaed I 1:49:43 31 M40
146 57 Rubenis Normunds Beiteni 1:49:44 32 M40
147 146 Teras Indrek Eesti Posti Spordiklubi 1:49:46 27 M30
148 274 Kirsimaa Tõnu 1:49:47 28 M30
149 167 Martson Kaido Sparta I 1:49:48 29 M30
150 159 Pallas Helari Spordipartner II 1:49:48 30 M30
151 142 Elling Toomas 1:49:52 31 M30
152 143 Koort Kristel Investment Agency-Jõhvi SK I 1:51:14 3 N-U30
153 13 Elberg Ainar Investment Agency-Jõhvi SK I 1:52:57 14 M-U19
154 182 Grabbi Toomas Glamox 1:52:57 32 M30
155 168 Lainevee Ivika 1:52:57 4 N-U30
156 177 Kollo Madis 1:53:00 58 M-U30
157 74 Kalja Mihkel Rein Taaramäe Rattaklubi III 1:53:14 11 M-U17
158 297 Vaga Kristo-Enn Harju AB / KJK II 1:53:14 12 M-U17
159 218 Kupp Alar 1:53:15 15 M-U19
160 192 Eilo Sander Spordiklubi Rakke 1:53:15 59 M-U30
161 135 Tillemann Taikki 1:53:20 33 M30
162 5 Vaaks Mikk Peloton1 1:53:20 60 M-U30
163 302 Merisalu Margus Tartu SK Velo 2 1:57:41 5 M50
164 293 Pukk Andre 1:57:42 34 M30
165 137 Parmask Peeter Tartu SK Velo 1 2:01:36 6 M50
166 501 Kupca Eduard 2:01:36 2 M60+
167 156 Kiipus Hannes Rein Taaramäe Rattaklubi IV 2:01:36 35 M30
168 178 Raja Aigar 2:01:36 36 M30
169 153 Suvi Joosep CFC III 2:01:36 16 M-U19
170 331 Talv Tarvi D�NAMO1 2:02:17 33 M40
171 275 Kirsipuu Tiit Spordipartner III 2:02:17 37 M30
172 66 Viigipuu Toomas Tartu SK Velo 2 2:02:21 7 M50
173 509 Ehrberg Liisa Peloton4 2:02:22 5 N-U30
174 130 Telk Carl-Felix Valga Rattaklubi 2:02:22 17 M-U19
175 264 Forsby Ville 2:02:22 38 M30
176 155 Ribelus Kalle D�NAMO2 2:02:22 34 M40
177 157 Toom Allan 2:02:22 35 M40
178 281 Kõivumägi Georg 2:02:23 13 M-U17
179 111 Tasane Jaanus Viljandi Rattaklubi II 2:02:24 14 M-U17
180 171 Lang Tea Tartu SK Velo 2 2:02:24 2 N30+
181 138 Koch Kalju Hawaii Express Piduriklots 2:02:25 3 M60+
182 128 Rist Daisi Harju AB / KJK II 2:02:25 6 N-U30
183 160 Taaler Taikki 2:02:26 39 M30
184 158 Tähepõld Jannar DÜ�NAMO2 2:02:26 40 M30
185 279 Kuldmäe Aivo 2:02:27 36 M40
186 270 Juss Jannar 2:02:27 15 M-U17
187 235 Oja Raido 2:02:28 61 M-U30
188 117 Katin Vladimir Tartu SK Velo 2 2:02:28 8 M50
189 257 Antson Hans Markus 2:02:30 18 M-U19
190 328 Saar Raido Sportland Cycling Team 2:02:31 62 M-U30
191 229 Kalejs Maris 2:02:57 41 M30
192 163 Vasilis Donalds Beiteni 2:02:57 37 M40
193 169 Kaasik Margus 2:04:13 38 M40
194 139 Osula Otto 2:04:35 42 M30
195 148 Reinpõld Risto 2:04:43 43 M30
196 225 Aus Jaanus 2:04:44 44 M30
197 233 Vare Priit 2:04:44 45 M30
198 521 Yanush German 2:04:44 39 M40
199 119 Riismaa Joel 2:04:45 46 M30
200 165 Kukk Aivo Sparta I 2:07:39 9 M50
201 243 Haljak Antti 2:07:42 47 M30
202 120 Kotkas Marko Eesti Posti Spordiklubi 2:07:42 48 M30
203 217 Uusen Tarvi 2:07:42 40 M40
204 247 Sauväli Indrek 2:07:43 49 M30
205 262 Dreimann Kaido Püha Loomaaed I 2:07:43 50 M30
206 216 Kumel Tarvo 2:07:43 41 M40
207 296 Sojone Janely Investment Agency-Jõhvi SK I 2:07:43 1 N-U19
208 236 Kurgjärv Jaanika Rein Taaramäe Rattaklubi IV 2:07:44 7 N-U30
209 221 Aruksaar Markko 2:07:44 51 M30
210 238 Minski Jan 2:07:45 52 M30
211 230 Kull Mart 2:07:45 53 M30
212 285 Lilhein Urmas Glamox 2:07:45 54 M30
213 336 Tomingas Rando 2:07:45 16 M-U17
214 187 Reinik Vello Püha Loomaaed I 2:07:45 42 M40
215 174 Schröder Mart 2:07:45 10 M50
216 322 Raudvee Märt 2:07:46 63 M-U30
217 224 Kivistik Kaido 2:07:46 43 M40
218 183 Paulson Marek 2:07:46 64 M-U30
219 342 Velbaum Ivo Viljandi Rattaklubi II 2:07:47 17 M-U17
220 222 Koll Pirje Peloton4 2:07:47 3 N30+
221 184 Kompus Meelis 2:07:48 55 M30
222 237 Kovanen Karol 2:07:48 56 M30
223 310 Mõtus Margus 2:07:49 57 M30
224 189 Linkgreim Margus E-BIKE/CAMPAGNOLO 2:07:49 44 M40
225 211 Rool Margus Spordipartner II 2:07:50 58 M30
226 214 Kollo Tiit 2:07:50 45 M40
227 240 Puusepp Karlis Glamox 2:07:51 59 M30
228 280 Kuresoo Rain 2:07:51 65 M-U30
229 191 Arro Liis-Grete 2:07:52 8 N-U30
230 345 Vestmann Rain 2:07:52 60 M30
231 495 Mikhaylov ivan 2:07:52 11 M50
232 317 Orlovski Siim A&T SPORT TEAM 2:07:52 61 M30
233 325 Reinberk Aldar 2:07:52 62 M30
234 266 Jalakas Aksel 2:07:53 46 M40
235 116 Koosa Marko 2:07:53 66 M-U30
236 207 Hunt Toomas 2:07:53 47 M40
237 259 Aus Andres 2:07:54 48 M40
238 164 Gede Triin CFC III 2:07:54 9 N-U30
239 181 Klaaser Gert Spordipartner III 2:07:54 49 M40
240 118 Kond Kuido 2:07:55 50 M40
241 245 Kaur Väino 2:07:56 51 M40
242 180 Klaar Alari 2:07:57 63 M30
243 186 Paas Andres 2:07:57 52 M40
244 151 Mölder Heinar 2:07:57 53 M40
245 208 Eensoo Ardi 2:07:57 64 M30
246 323 Reedo Valdeko 2:07:58 67 M-U30
247 265 Heinsar Hardi Valga Rattaklubi 2:07:59 54 M40
248 166 Kallakmaa Teet Eesti Posti Spordiklubi 2:07:59 55 M40
249 176 Soome Laura CFC III 2:07:59 10 N-U30
250 226 Rohtma Valdek 2:07:59 65 M30
251 304 Luha Raul 2:08:00 66 M30
252 223 Mihkels Stanislav D�NAMO2 2:08:00 67 M30
253 147 Beljajev Vladimir Tartu SK Velo 2 2:08:01 56 M40
254 212 Vait Indrek 2:08:01 68 M30
255 258 Artel Veiko 2:08:02 57 M40
256 248 Lapidus Boris 2:08:02 69 M30
257 24 Öpik Oliver Nissan-ProShop Team 2:08:03 70 M30
258 339 Usin Rando Peloton3 2:08:03 68 M-U30
259 110 Lätte Raivo Rein Taaramäe Rattaklubi IV 2:08:04 58 M40
260 114 Kuusk Enn 2:08:05 4 M60+
261 188 Vaiksaar Sille Peloton4 2:08:05 11 N-U30
262 263 Eller Endrik 2:08:06 69 M-U30
263 210 Järvsalu Teet 2:08:07 71 M30
264 314 Nurm Eke 2:08:19 59 M40
265 283 Lahtvee Daniel 2:08:26 19 M-U19
266 204 Volk Andrus 2:08:36 60 M40
267 132 Ailt Priit Hawaii Express Piduriklots 2:09:09 70 M-U30
268 215 Lepik Sirje 2:11:27 2 N-U19
269 231 Ferschel Aira Investment Agency-Jõhvi SK I 2:12:33 3 N-U19
270 337 Toomik Siim 2:14:13 72 M30
271 321 Randmaa Allan 2:14:14 61 M40
272 497 Pungar Rainer 2:14:14 73 M30
273 508 Taklaja Karl 2:14:14 74 M30
274 519 Valgerist Allan 2:14:14 62 M40
275 244 Vainikka Aleks 2:14:14 63 M40
276 334 Tasane Peeter 2:14:15 12 M50
277 315 Ohmann Erki Raadio Uuno Cycling Team 2:14:16 75 M30
278 284 Liiva Enn 2:14:16 13 M50
279 289 Pletiens Ilgvars Beiteni 2:14:16 14 M50
280 234 Raie Anette 2:14:17 4 N-U19
281 239 Kodasma Marek 2:14:17 76 M30
282 313 Novitski Kristjan 2:14:17 71 M-U30
283 335 Teder Rinaldo Valga Rattaklubi 2:14:18 77 M30
284 228 Reinpõld Karmen 2:14:19 4 N30+
285 341 Veidemann Toomas 2:14:19 15 M50
286 269 Joost Eddi 2:14:20 78 M30
287 115 Viispert Ando 2:14:22 79 M30
288 272 Kasvo Kalle 2:14:23 64 M40
289 307 Läänerand Jorh 2:15:04 18 M-U17
290 298 Määttä Henri 2:17:17 20 M-U19
291 309 Mikkelsaar Mart Püha Loomaaed II 2:20:49 16 M50
292 249 Einland Vello 2:20:49 17 M50
293 251 Sergo Tarmo 2:20:49 80 M30
294 503 Tulk Heiki 2:20:50 18 M50
295 347 Ääremaa Märt 2:20:50 72 M-U30
296 346 Villems Mäido 2:20:51 65 M40
297 268 Joala Aleksandr 2:20:51 66 M40
298 290 Preegel Pille 2:20:51 5 N30+
299 288 Pillmann Hendrik Rein Taaramäe Rattaklubi II 2:20:52 21 M-U19
300 320 Pääsukene Priit 2:20:53 81 M30
301 324 Reinaste Ruve 2:20:55 82 M30
302 246 Audova Jaanus E-BIKE/CAMPAGNOLO 2:21:35 19 M50
303 499 Prancs Janis 2:22:45 5 M60+
304 179 Tsvetkov Sander Valga Rattaklubi 2:22:52 19 M-U17
305 498 Kiris Aare 2:25:42 73 M-U30
306 330 Sistok Alar 2:26:02 67 M40
307 241 Koppelmaa Harri 2:27:02 68 M40
308 316 Oja Sten 2:31:31 74 M-U30
309 253 Karing Toivo 2:39:25 20 M50
310 326 Riiel Avely 2:39:25 12 N-U30
311 254 Rolskijs Girts 2:39:26 69 M40
312 252 Mahlakas Kalev 2:45:12 70 M40
313 303 Lindpere Meelis 2:45:15 75 M-U30
314 534 Puidak Peeter 2:45:44 71 M40
315 306 Läänerand Janek 2:46:14 72 M40
316 311 Mägi Eve 2:48:23 6 N30+
317 267 Jents Reikko 2:48:23 73 M40
318 271 Jõemetsa Kadri 2:49:51 7 N30+
319 292 Pruul Heiki 2:53:48 83 M30
320 312 Mälgi Ailen 2:56:31 13 N-U30
321 329 Saksing Siim 2:56:31 76 M-U30
Close