1 3 Russell Downing Endura Racing 03:55:38
2 73 Marcin Bialoblocki NODE4 Giordana Racing 15sec
3 97 Kristian House Rapha Condor Sharp 01:18
4 52 Simon Richardson Team IG Sigmasport 01:21
5 96 Russell Hampton Team Raleigh – GAC 01:28
6 78 Pete Williams NODE4 Giordana Racing 02:38
7 58 Dan Craven Team IG Sigmasport 02:44
8 7 Dean Windsor Endura Racing 02:47
9 1 Scott Thwaites Endura Racing U23 02:50
10 89 Liam Holohan Team Raleigh – GAC st
11 8 Ian Wilkinson Endura Racing st
12 101 Andy Tennant Rapha Condor Sharp st
13 55 Peter Hawkins Team IG Sigmasport 02:59
14 77 Matt Cronshaw NODE4 Giordana Racing 03:03
15 64 Marcel Six Metaltek SCOTT 03:05
16 76 Mike Northey NODE4 Giordana Racing 03:07
17 132 Ben Greenwood Vanillabikes.com st
18 122 Christofer Stevenson Team UK Youth Pro Cycling st
19 15 Thomas Moses 100% ME U23 03:20
20 99 Richard Lang Rapha Condor Sharp 03:25
21 123 David McGowan Team UK Youth Pro Cycling 03:41
22 93 Bernard Sulzberger Team Raleigh – GAC 06:40
23 109 Tom Stewart RST Racing Team U23 08:43
24 95 Tobyn Horton Team Raleigh – GAC st
25 91 Evan Oliphant Team Raleigh – GAC st
26 74 David Clarke NODE4 Giordana Racing 08:49
27 154 Colin Parry Willier/Live2Ride st
28 92 Matthew Holmes Team Raleigh – GAC U23 08:51
29 35 Will Bjergfelt Cycle Premier – Kovert 08:56
30 43 Robbie Hassan Herbalife-Leisure Lakes Bikes U23 09:00
31 65 Dale Appleby Metaltek SCOTT 09:03
32 28 Roy Chamberlain Team Corley Cycles/Blue st
33 100 Chris Jennings Rapha Condor Sharp U23 st
34 79 Matt Higgins NODE4 Giordana Racing st
35 108 Matt Sumpton RST Racing Team U23 09:11
36 13 Samuel Harrison 100% ME U23 09:14
37 120 Niklas Gustavsson Team UK Youth Pro Cycling 09:41
38 68 Rhys Lloyd Metaltek SCOTT 09:53
39 62 David Nichols Loughborough Students CC U23 10:18
40 165 Luke Dunbar Performance Cycles CM1 U23 U23 10:22
41 14 Alistair Slater 100% ME U23 st
42 11 Simon Yates 100% ME U23 10:25
43 10 George Atkins 100% ME U23 10:27
44 125 Gruff Lewis Team UK Youth Pro Cycling st
45 71 Matt Gee Metaltek SCOTT U23 st
46 45 Richard Bott Herbalife-Leisure Lakes Bikes st
47 16 Owain Doull 100% ME U23 st
48 112 Rob Sharman Sportscover Altura Racing Team st
49 33 George Moore Cycle Premier – Kovert U23 10:32
50 134 Alistair Rutherford Vanillabikes.com 10:34
51 61 Jamie Burgan Langsett Cycles Racing Team st
52 150 Stuart Reid Wheelbase.co.uk/MGD st
53 5 Erick Rowsell Endura Racing U23 10:37
54 75 Rico Rogers NODE4 Giordana Racing st
55 86 Tom Stockdale Primal Europe U23 st
56 17 Perry Bowater ASFRA Racing Team U23 st
57 12 Joseph Kelly 100% ME U23 10:42
58 26 Matthew Jones Team Corley Cycles/Blue 10:44
59 159 William Fox Zappi's Pro Cycling 10:47
60 144 Robert Smail Teamwallis-chh.com st
61 48 Jamie Shirlaw Herbalife-Leisure Lakes Bikes U23 10:51
62 42 Andrew Hawdon Herbalife-Leisure Lakes Bikes 11:25
63 44 Andrew Coupe Herbalife-Leisure Lakes Bikes st
64 131 Rhys Howells Twenty3C.co.uk-Orbea 11:33
65 118 J Williams Team UK Youth Pro Cycling 11:39
66 139 Dan Smith Velo 29 OTR Vankru 11:52
67 39 George Harper Felt-Colbornes Racing Team U23 15:24
68 37 Blair Windsor Cycle Premier – Kovert 15:57
University of Lincoln Under-23 Award:
1 1 Scott Thwaites Endura Racing U23
2 15 Thomas Moses 100% ME U23
3 109 Tom Stewart RST Racing Team U23
The Brian Cossavella Michaelgate Trophy:
1 97 Kristian House Rapha Condor Sharp 32
2 3 Russell Downing Endura Racing 22
3 52 Simon Richardson Team IG Sigmasport 5
4 73 Marcin Bialoblocki NODE4 Giordana Racing 4
5 1 Scott Thwaites Endura Racing 3
6 58 Dan Craven Team IG Sigmasport 2
7 55 Peter Hawkins Team IG Sigmasport 2
8 53 Tom Murray Team IG Sigmasport 2
Close