1 23 ROU19800101 CIOCAN Alexandru C.S. Otopeni 1:47:52 00:00 00:10 Elite
2 7 ROU19920904 GROSU Eduard Michael C.S. Torpedo Zarnesti 1:47:52 00:00 00:06 Elite
3 17 ROU19930809 OPREA Lucian C.S. Petrolul Ploiesti 1:47:52 00:00 00:04 Elite
4 10 ROU19911215 SIPOS Zoltan C.S. Mazicon 1:47:52 00:00 00:00 Elite
5 12 ROU19731226 MORCOV Stefan C.S. Mazicon 1:47:54 00:02 00:00 Elite
6 73 ROU19940809 BUDUROI Alexandru C.S. Petrolul Ploiesti 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
7 38 MDA19920929 RUSNAC Maxim Moldova 1:47:54 00:02 00:00 Elite
8 13 ROU19931129 TEREBESI Istvan C.S. Mazicon 1:47:54 00:02 00:00 Elite
9 93 ROU19900101 KOLEV Victor AL. Nikolov 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
10 69 ROU19950915 POENARU Alexandru C.S. Petrolul Ploiesti 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
11 62 ROU19940318 OLTEANU Adrian C.S. Bilal 2000 Constanta 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
12 86 ROU19950531 ZAMFIR Adrian Dumitru C.S. Mazicon 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
13 39 MDA19931103 BRAICOV Iulian Moldova 1:47:54 00:02 00:00 Elite
14 35 ROU19910322 COMAN Bogdan C.S. Otopeni 1:47:54 00:02 00:00 Elite
15 46 BUL19931222 IVANOV Jordan Dobrich 1:47:54 00:02 -00:05 Elite
16 25 ROU19900924 TINTEA Nicolae C.S. Otopeni 1:47:54 00:02 00:00 Elite
17 50 ROU19700921 WOLTERS George Harvestehuder RSV 1909 1:47:54 00:02 00:00 Elite
18 43 BUL19900101 GEORGI Petkov AL. Nikolov 1:47:54 00:02 00:00 Elite
19 3 ROU19750715 GRIGORESCU Filip C.S. Bilal 2000 Constanta 1:47:54 00:02 00:00 Elite
20 47 BUL19950125 ARABAJIEV Plamen Dobrich 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
21 34 ROU19900112 NITU Adrian C.S. Otopeni 1:47:54 00:02 00:00 Elite
22 61 ROU19940619 VLAD Bogdan C.S. Bilal 2000 Constanta 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
23 63 ROU19950223 PISICA Robert C.S. Bilal 2000 Constanta 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
24 95 BUL19900101 TZVETAN Stamenov AL. Nikolov 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
25 40 MDA19921102 COLOTENCO Veaceslav Moldova 1:47:54 00:02 00:00 Elite
26 48 BUL19941014 PETKOV Stoian Dobrich 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
27 106 ROU19960518 ANGHEL Razvan C.S. Olimpia 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
28 94 BUL19951221 LILOVSKI Dobrin AL. Nikolov 1:47:54 00:02 00:00 Juniori
29 24 ROU19920403 STANCU Alexandru C.S. Otopeni 1:47:54 00:02 00:00 Elite
30 45 ROU19930608 UZIR Chefki Dobrich 1:47:54 00:02 00:00 Elite
31 4 ROU19810924 DOICESCU Cristian C.S. Bilal 2000 Constanta 1:47:54 00:02 00:00 Elite
32 42 MDA19920327 VRABII Andrei Moldova 1:48:00 00:08 00:00 Elite
33 6 ROU19900101 DINU Marian C.S. Olimpia 1:48:03 00:11 00:00 Elite
34 2 ROU19691128 CIOTIC Cristian C.S. Bilal 2000 Constanta 1:48:03 00:11 00:00 Elite
35 71 ROU19950416 BADEA Cristian Monel C.S. Petrolul Ploiesti 1:48:06 00:14 00:00 Juniori
36 37 ROU19900101 SCHMIT Roland C.S. Mazicon 1:48:06 00:14 00:00 Elite
37 18 ROU19931230 PLESEA Valentin C.S. Otopeni 1:48:15 00:23 00:00 Elite
38 36 ROU19880503 SERBANESCU Andrei C.S. Mazicon 1:48:33 00:41 00:00 Elite
39 70 ROU19950322 GANEA Andrei C.S. Petrolul Ploiesti 1:48:33 00:41 00:00 Juniori
40 44 BUL19930918 POPOV Dimitar Dobrich 1:48:35 00:43 00:00 Elite
41 107 ROU19970125 TURCU Cosmin Ionut C.S. Olimpia 1:48:59 01:07 00:00 Juniori
42 49 BUL19941006 DIMOV Radostiv Dobrich 1:49:05 01:13 00:00 Juniori
43 41 MDA19920701 TERUS Igor Moldova 1:49:37 01:45 00:00 Elite
44 11 ROU19830824 SESTACOVSCHI Florin Adrian C.S. Mazicon 1:50:37 02:45 00:00 Elite
45 16 ROU19931020 BUZAS Stefan C.S. Petrolul Ploiesti 1:50:37 02:45 00:00 Elite
46 121 ROU19900101 STANESCU Ioan C.S. Petrolul Ploiesti 1:54:37 06:45 00:00 Juniori
47 109 ROU19940411 PARVAN Mihai C.S. Olimpia 1:55:37 07:45 00:00 Juniori
48 101 ROU19960527 IORGA Catalin C.S. Bilal 2000 Constanta 1:59:37 11:45 00:00 Juniori
49 128 ROU19900101 ARNAUT Razvan C.S. Cibo Brasov 2:04:37 16:45 00:00 Juniori
Sportivi la start:49 DNF:0 DNS:0 DSQ:0 OTL:0
Consiliul Judetean Constanta - Primaria Municipiului Constanta
D.J.S.T. Constanta - Federatia Romana de Ciclism
C.S. Bilal 2000 Constanta - R.A.T.C. Constanta
Turul Ciclist al Dobrogei Editia a XIII - a 17 - 20.05.2012
Clasament general dupa 2 etape / General clasification after 2 stages - Elite
Joi 17/5/2012 M.O.: 44.685km/h
Loc Nr. Conc Cod U.C.I. Nume Echipa Timp Diferenta
Place Bib U.C.I. Code Name Team Time Gap
1 23 ROU19800101 CIOCAN Alexandru C.S. Otopeni 1:54:07
2 7 ROU19920904 GROSU Eduard Michael C.S. Torpedo Zarnesti 1:54:08 0:00:01
3 10 ROU19911215 SIPOS Zoltan C.S. Mazicon 1:54:12 0:00:05
4 13 ROU19931129 TEREBESI Istvan C.S. Mazicon 1:54:22 0:00:15
5 38 MDA19920929 RUSNAC Maxim Moldova 1:54:27 0:00:20
6 35 ROU19910322 COMAN Bogdan C.S. Otopeni 1:54:32 0:00:25
7 25 ROU19900924 TINTEA Nicolae C.S. Otopeni 1:54:41 0:00:34
8 24 ROU19920403 STANCU Alexandru C.S. Otopeni 1:54:42 0:00:35
9 3 ROU19750715 GRIGORESCU Filip C.S. Bilal 2000 Constanta 1:54:42 0:00:35
10 18 ROU19931230 PLESEA Valentin C.S. Otopeni 1:54:51 0:00:44
11 12 ROU19731226 MORCOV Stefan C.S. Mazicon 1:54:52 0:00:45
12 43 BUL19900101 GEORGI Petkov AL. Nikolov 1:54:54 0:00:47
13 4 ROU19810924 DOICESCU Cristian C.S. Bilal 2000 Constanta 1:55:00 0:00:53
14 50 ROU19700921 WOLTERS George Harvestehuder RSV 1909 1:55:01 0:00:54
15 17 ROU19930809 OPREA Lucian C.S. Petrolul Ploiesti 1:55:03 0:00:56
16 34 ROU19900112 NITU Adrian C.S. Otopeni 1:55:06 0:00:59
17 46 BUL19931222 IVANOV Jordan Dobrich 1:55:15 0:01:08
18 2 ROU19691128 CIOTIC Cristian C.S. Bilal 2000 Constanta 1:55:23 0:01:16
19 37 ROU19900101 SCHMIT Roland C.S. Mazicon 1:55:26 0:01:19
20 45 ROU19930608 UZIR Chefki Dobrich 1:55:26 0:01:19
21 39 MDA19931103 BRAICOV Iulian Moldova 1:55:27 0:01:20
22 42 MDA19920327 VRABII Andrei Moldova 1:55:31 0:01:24
23 40 MDA19921102 COLOTENCO Veaceslav Moldova 1:55:33 0:01:26
24 6 ROU19900101 DINU Marian C.S. Olimpia 1:55:34 0:01:27
25 36 ROU19880503 SERBANESCU Andrei C.S. Mazicon 1:55:44 0:01:37
26 44 BUL19930918 POPOV Dimitar Dobrich 1:56:21 0:02:14
27 16 ROU19931020 BUZAS Stefan C.S. Petrolul Ploiesti 1:57:43 0:03:36
28 41 MDA19920701 TERUS Igor Moldova 1:57:49 0:03:42
29 11 ROU19830824 SESTACOVSCHI Florin Adrian C.S. Mazicon 1:58:10 0:04:03
Close