1. 2 FRA19801208 MOUREY Francis FDJ BIGMAT Saône 1:04:05,2 - -
2. 15 SUI19840131 FLÜCKIGER Lukas TREK WORLD RACING Leimiswil 1:04:22,5 +0:17,2 +0:17,2
3. 5 ITA19820808 FRANZOI Enrico Selle Italia Guerciotti 1:04:44,8 +0:39,5 +0:22,2
4. 38 SUI19880927 FLÜCKIGER Mathias Team Trek World Racing Ochlenberg 1:04:51,1 +0:45,8 +0:06,2
5. 6 SUI19830306 ZAHNER Simon EKZ Racing Team Dürnten 1:04:59,4 +0:54,1 +0:08,2
6. 11 GER19871119 WALSLEBEN Philipp BKCP-Powerplus Kleinmachnow 1:05:15,8 +1:10,5 +0:16,4
7. 4 FRA19830906 CHAINEL Steve FDJ BIGMAT St Etienne les 1:05:22,2 +1:16,9 +0:06,3
8. 49 SUI19900828 GRAND Arnaud Telenet-Fidea Cycling Montreux 1:05:25,8 +1:20,5 +0:03,5
9. 7 NED19860718 VAN AMERONGEN Thijs AA-Drink Vorden 1:05:38,2 +1:32,9 +0:12,4
10. 43 CZE19830521 BINA Martin CT Tabor 1:06:04,8 +1:59,5 +0:26,6
11. 1 BEL19760617 NYS Sven Landbouwkrediet-Euphony Baal 1:06:05,6 +2:00,3 +0:00,8
12. 22 FRA19740928 CHEVALLIER Jerome BESANCON 1:06:28,0 +2:22,7 +0:22,4
13. 9 BEL19810114 VANTHOURENHOIT Sven Landbouwkrediet-Euphony Sint-Joris Beernem 1:06:46,9 +2:41,6 +0:18,8
14. 8 SUI19850517 WILDHABER Marcel Scott- Swisspower MTB Racing Team Galgenen 1:06:55,7 +2:50,4 +0:08,8
15. 23 SUI19930801 FORSTER Lars Tower Sport VC Eschenbach Jona 1:07:04,3 +2:59,0 +0:08,6
16. 16 SUI19880504 WINTERBERG Lukas Team Müller Gartengestaltung / BH Bikes Roggliswil 1:07:11,4 +3:06,1 +0:07,0
17. 17 ITA19870420 PONTA Marco CENTRO SPORTIVO ESERCITO-SCOTT Mels 1:07:21,9 +3:16,6 +0:10,5
18. 34 ITA19841212 PACCAGNELLA Thomas ADV TEAM Bastia di Rovolon 1:07:30,9 +3:25,6 +0:08,9
19. 12 SUI19871112 TARAMARCAZ Julien BMC Mountainbike Racing Team Fully 1:07:33,4 +3:28,1 +0:02,5
20. 10 ESP19830807 MURGOITIO REKALDE GRUPO HIRUMET TALDEA abadiano 1:07:41,3 +3:36,0 +0:07,8
21. 32 SUI19840122 MOSER Andreas Zaunteam Mittelland / VC Bützberg Madiswil 1:07:43,5 +3:38,2 +0:02,2
22. 36 ESP19930603 LASTRA MARTINEZ GRUPO HIRUMET TALDEA abadiano 1:07:50,8 +3:45,5 +0:07,3
23. 18 GER19910705 SCHWEIZER Michael Stevens Racing Team Wangen im Allgäu 1:07:58,4 +3:53,1 +0:07,6
24. 31 SUI19881102 BRÜNGGER Nico EKZ Racing Team Illnau 1:08:10,8 +4:05,5 +0:12,3
25. 26 SUI19920630 MÜLLER Lukas Team Müller Gartengestaltung/BH Bikes Steinmaur 1:08:18,4 +4:13,2 +0:07,6
26. 46 SUI19910916 STUTZMANN Marc RSC Aaretal / Free-Mountain Scott Rüfenacht 1:08:24,4 +4:19,1 +0:05,9
27. 45 SUI19920711 SÄGESSER Severin Fischer Junior MTB Team Niedergösgen 1:08:39,1 +4:33,8 +0:14,7
28. 14 CZE19820919 KASEK David CEZ Cyklo Team Tabor 1:08:50,5 +4:45,2 +0:11,3
29. 20 SUI19930903 LIENHARD Fabian EKZ Racing Team / VC Steinmaur Steinmaur 1:08:59,6 +4:54,3 +0:09,1
30. 24 SVK19730408 METLICKA Vaclav Johnson Controls AS MB 1:09:20,9 +5:15,6 +0:21,3
31. 37 SUI19900222 WILDHABER Michael TowerSports-VC Eschenbach Wagen 1:09:32,3 +5:27,0 +0:11,3
32. 33 SUI19860408 LANG René VMC Liestal-Wirz/ Helvetia-Rauber AG Möhlin 1:09:57,0 +5:51,7 +0:24,7
33. 25 ITA19910521 FALASCHI Bryan Selle Italia Guerciotti 1:10:11,1 +6:05,8 +0:14,1
34. 41 FRA19860304 PION Julien Equipe Cycliste Armée de Terre CSA des Chambéry 1:11:09,7 +7:04,4 +0:58,5
35. 29 ITA19910913 SMARZARO Igor ASD CICLISTI PADOVANI 2011 Castelnuovo 1:04:06,4 -1 LAP -1 LAP
36. 35 FRA19891222 RULLIERE Melvin SCO DIJON Dijon 1:04:36,6 -1 LAP +0:30,2
37. 39 SUI19850116 BAUMANN Jonas Wheeler_iXS Team/ Mauna Loa Bikers Oberdorf / Solothurn 1:04:55,3 -1 LAP +0:18,6
38. 42 SUI19880414 ACHERMANN Stefan VC Sursee Gunzwil 1:06:10,2 -1 LAP +1:14,8
39. 47 ITA19920615 CISOTTO Yari Carraro team Trentino San Pietro in GU 1:05:36,6 -2 LAP -1 LAP
DNF 28 GER19891009 QUAST Ole Stevens Racing Team Wangen im Allgäu DNF DNF DNF
DNF 3 CZE19830906 SIMUNEK Radomir BKCP-Powerplus Kamenice DNF DNF DNF
Close