1. 1 MOUREY Francis 1980 FDJ BIGMAT Saône 56:17,2 - -
2. 3 ZAHNER Simon 1983 EKZ Racing Team Dürnten 56:39,2 +0:21,9 +0:21,9
3. 4 WILDHABER Marcel 1985 Scott- Swisspower MTB Racing Team Galgenen 57:27,4 +1:10,2 +0:48,2
4. 17 FALASCHI Bryan 1991 Italie 57:55,5 +1:38,2 +0:28,0
5. 11 WINTERBERG Lukas 1988 Team Müller Gartengestaltung Roggliswil 57:55,6 +1:38,4 +0:00,1
6. 22 MOSER Andreas 1984 Zaunteam Mittelland / VC Bützberg Madiswil 57:57,6 +1:40,3 +0:01,9
7. 18 MÜLLER Lukas 1992 Team Müller Gartengestaltung/BH Bikes Steinmaur 58:00,3 +1:43,1 +0:02,7
8. 8 KASEK David 1982 CEZ Cyklo Team Tabor 58:12,2 +1:55,0 +0:11,9
9. 23 LANG René 1986 VMC Liestal-Wirz/ Helvetia-Rauber AG Möhlin 58:19,9 +2:02,6 +0:07,6
10. 21 COLOMBATTO Laurent 1978 AMICALE CYCLISTE BISONTINE ROUTELLE 58:28,2 +2:10,9 +0:08,3
11. 5 SILVESTRI Elia 1990 Selle Italia Guerciotti 58:48,9 +2:31,6 +0:20,6
12. 9 WEBER Sascha 1988 St. Wendel 58:49,2 +2:32,0 +0:00,3
13. 38 ADEL Filip 1990 59:00,6 +2:43,4 +0:11,4
14. 6 KYZIVAT Vladimir Johnson Controls 59:02,9 +2:45,6 +0:02,2
15. 20 BRÜNGGER Nico 1988 EKZ Racing Team Illnau 59:04,0 +2:46,8 +0:01,1
16. 35 SÄGESSER Severin 1992 Fischer Junior MTB Team Niedergösgen 59:04,1 +2:46,9 +0:00,1
17. 14 LIENHARD Fabian 1993 EKZ Racing Team / VC Steinmaur Steinmaur 59:43,8 +3:26,6 +0:39,7
18. 7 DLASK Petr 1976 1:00:20,3 +4:03,1 +0:36,4
19. 19 STÄUBLE Dario 1991 Team Fixträger - wms&PARTNER Immobilien Laufenburg 1:00:36,3 +4:19,1 +0:16,0
20. 24 PACCAGNELLA Thomas 1984 ADV TEAM Bastia di Rovolon 1:01:13,7 +4:56,5 +0:37,3
21. 16 HOFMAN Bart 1985 Thömus Racing Team 1:01:38,3 +5:21,0 +0:24,5
22. 224 BOULONGNE Thomas 1993 SCO Dijon Palaiseau 1:01:41,5 +5:24,3 +0:03,2
23. 40 KOWAL Mariusz 1978 Kolarz Polanica 1:01:44,4 +5:27,2 +0:02,8
24. 225 MEYER Pascal 1988 JB Felt - Hafner's Rad Russikon 1:02:00,7 +5:43,5 +0:16,3
25. 15 METLICKA Vaclav 1973 Johnson Controls AS MB 1:02:17,1 +5:59,9 +0:16,3
26. 39 MALIK Michal 1989 KC Hlinsko 1:03:09,5 +6:52,3 +0:52,3
27. 27 TODARO Fabio 1992 Selle Italia Guerciotti 1:03:33,4 +7:16,1 +0:23,8
28. 33 ACHERMANN Stefan 1988 VC Sursee Gunzwil 1:04:12,5 +7:55,3 +0:39,1
29. 36 ERDIN Peter 1990 VMC Gansingen / Atlas Personal Gansingen 1:04:46,4 +8:29,1 +0:33,8
30. 25 RULLIERE Melvin 1989 SCO DIJON Dijon 57:15,2 -1 LAP -1 LAP
31. 41 HEROLD Fabian 1981 RRZ Goldwurst.ch Nordwest Arlesheim 1:02:10,1 -1 LAP +4:54,9
DNF 10 FLÜCKIGER Lukas 1984 TREK WORLD RACING Leimiswil DNF DNF DNF
DNF 37 ROHRBACH Nicola 1986 Goldwurst-Power/Trek Alosen DNF DNF DNF
DNF 28 PAGE Dylan 1993 Dom Cycle-Merida Aigle DNF DNF DNF
DNF 42 FORSTER Lars 1993 Tower Sport-VC Eschenbach jona DNF DNF DNF
Close