1 91 13A1021 Fenlon,Joe Team Aqua Blue 3h08’48″
2 80 13A1075 Robinson,Colin Stamullen M Donnelly 3h08’49″ @01″
3 23 13A1018 Nulty,Javan DID Dunboyne CC 3h08’55″ @07″
4 52 13A2168 Clarke,Cormac Newry Wheelers 3h08’55″ @ s/t
5 6 13A1150 Martin,Thomas Team Eurocycles 3h08’55″ @ s/t
6 86 13A1024 Lacey,Sean Team Aqua Blue 3h08’55″ @ s/t
7 1 13A1145 Armstrong,Adam Team Eurocycles 3h11’05″ @02’17″
8 11 13A1074 Clarke,Patrick Castlebar CC 3h11’05″ @ s/t
9 89 13A1022 Gator,Keith Team Aqua Blue 3h11’05″ @ s/t
10 73 13A1120 O’ Donohue,Aaron South Dublin CC 3h11’05″ @ s/t
11 24 13A1113 O’Sullivan,Stephen DID Dunboyne CC 3h11’05″ @ s/t
12 87 13A1089 Shaw,Damien Team Aqua Blue 3h11’05″ @ s/t
13 69 13A2040 MacAulay,Ali Phoenix CC 3h11’05″ @ s/t
14 15 13A1056 McAllister,Conor Chain Reaction Cycles – Vitus 3h11’05″ @ s/t
15 8 13A1083 Reilly,Chris Bohermeen CC 3h11’05″ @ s/t
16 34 13A1014 Cranston,Gary East Antrim Audi CC 3h11’05″ @ s/t
17 48 13A1067 Aiken,Roger Louth County Team 3h11’05″ @ s/t
18 2 13A1112 Duncan,Frazer Team Eurocycles 3h11’05″ @ s/t
19 76 13A2088 Davenport,James South Dublin CC 3h11’05″ @ s/t
20 5 13A1109 Murphy,Conor Team Eurocycles 3h11’05″ @ s/t
21 102 13A1102 Swinand,Greg Usher Irish Road Club 3h11’05″ @ s/t
22 59 13A2126 Mac Giolla Bhain,Conor North Pole CC 3h14’30″ @05’42″
23 100 13A1041 Con,Collis UCD CC 3h15’06″ @06’18″
24 18 13A1091 McCrystal,Bryan Louth County Team 3h15’09″ @06’21″
25 97 13A1115 Morton,Eoin UCD CC 3h15’12″ @06’24″
26 43 13A2183 Mannix,John Killarney CC 3h15’12″ @ s/t
27 19 13A1105 McMaster,James Curran Racing 3h15’12″ @ s/t
28 36 13A1094 Jeffers,Gary East Tyrone CC 3h16’54″ @08’06″
29 79 13A1030 Sweetman,Craig Stamullen M Donnelly 3h16’57″ @08’09″
30 95 13A2047 Burke,Derek Team Seeng.Ie 3h16’57″ @ s/t
31 56 13A2189 Watson,David North Down CC 3h16’57″ @ s/t
32 107 13A1058 O’Regan,Tim DID Dunboyne CC 3h16’57″ @ s/t
33 12 13A1070 Coyle,Chris Castlebar CC 3h16’57″ @ s/t
34 70 13A1040 Rooney,Fergus Phoenix CC 3h16’57″ @ s/t
35 32 13A2078 Larmour,William East Antrim Audi CC 3h16’57″ @ s/t
36 55 13A1097 Blayney,Matty North Down CC 3h16’57″ @ s/t
37 47 13A2179 Coyle,Ultan Louth County Team 3h16’57″ @ s/t
38 99 13A1084 Ian,Richardson UCD CC 3h16’57″ @ s/t
39 67 13A2127 Connors,Odhran Orwell Wheelers 3h16’57″ @ s/t
40 62 13A1129 Devlin,Rory North Pole CC 3h16’57″ @ s/t
41 10 13A2061 McCormack,Gareth Castlebar CC 3h16’57″ @ s/t
42 83 13A2103 Delaney,Cian Stamullen M Donnelly 3h16’57″ @ s/t
43 103 13A1046 Marrey,Padraig Western Lakes CC 3h16’57″ @ s/t
44 65 13A2006 McKenna,Stephen Omagh Wheelers 3h16’57″ @ s/t
45 64 13A1008 Potts,Marc Omagh Wheelers 3h16’57″ @ s/t
46 17 13A1973 Heverin,John Clann Eireann 3h16’57″ @ s/t
47 14 13A1032 Brennan,David Castlebar CC 3h16’57″ @ s/t
48 68 13A2107 Kock,Marcel Phoenix CC 3h16’57″ @ s/t
49 31 13A2176 Kennedy,Peter East Antrim Audi CC 3h18’14″ @09’26″
50 77 13A2171 Moloney,Brendan South Dublin CC 3h18’17″ @09’29″
51 41 13A1072 Clifford,Eoghan Galway Bay CC 3h18’17″ @ s/t
52 104 13A2218 Flaherty,John James Western Lakes CC 3h18’17″ @ s/t
53 75 13A1009 MacManusa,Art South Dublin CC 3h18’17″ @ s/t
54 74 13A2051 Rigley,Shaun South Dublin CC 3h18’17″ @ s/t
55 21 13A1108 Meehan,Andrew DID Dunboyne CC 3h18’17″ @ s/t
56 82 13A2014 O’Connor,Frank Stamullen M Donnelly 3h18’17″ @ s/t
57 22 13A1119 Crowley,Aidan DID Dunboyne CC 3h18’17″ @ s/t
58 49 13A1043 Quinn,Colm Louth County Team 3h18’17″ @ s/t
59 66 13A1029 Whiting,Daniel Orwell Wheelers 3h21’44″ @12’56″
60 25 13A1124 Moriarty,Eugene T DID Dunboyne CC 3h21’44″ @ s/t
61 84 13A2052 Lawlor,Maurice Team Aqua Blue 3h21’44″ @ s/t
62 20 13A1039 Curran,Liam Curran Racing 3h21’44″ @ s/t
63 4 13A1110 Mulligan,Paul Team Eurocycles 3h21’44″ @ s/t
64 81 13A2009 Laverty,Colm Stamullen M Donnelly 3h21’44″ @ s/t
65 54 13A2060 Irvine,Mark North Down CC 3h21’44″ @ s/t
66 37 13A2134 Behan,Darach Galway Bay CC 3h21’44″ @ s/t
67 35 13A2213 Hutchinson,Stephen East Tyrone CC 3h21’44″ @ s/t
68 9 13A2249 Doyle,Cathal Carn Wheelers 3h21’44″ @ s/t
69 50 13A1128 O’Shaughnessy,Ray Louth County Team 3h21’44″ @ s/t
70 57 13A2106 Hanna,Conor North Down CC 3h21’44″ @ s/t
71 90 13A2178 Mc Carthy,John Team Aqua Blue 3h21’44″ @ s/t
72 40 13A1028 Ryder,Mike Galway Bay CC 3h21’44″ @ s/t
73 92 13A1012 Barret,Olan Team Aqua Blue 3h21’44″ @ s/t
74 38 13A1003 Frawley,Liam Galway Bay CC 3h21’44″ @ s/t
75 39 13A1005 Joyce,Derek Galway Bay CC 3h21’44″ @ s/t
76 105 13A2098 Quigley,Mark Western Lakes CC 3h21’44″ @ s/t
77 27 13A2166 O’Hagan,Niall Duffin Transport Race Team 3h21’44″ @ s/t
78 51 13A2119 McKinley,Drew Newry Wheelers 3h21’44″ @ s/t
79 28 13A1033 McKinney,Bryan Duffin Transport Race Team 3h21’44″ @ s/t
80 44 13A1071 Slattery,Matt Killarney CC 3h21’44″ @ s/t
81 98 13A2185 Parker,Barrick UCD CC 3h21’44″ @ s/t
82 85 13A1060 Barry,Tim Team Aqua Blue 3h21’44″ @ s/t
83 53 13A2054 Woods,Des Newry Wheelers 3h24’58″ @16’10″
General Classification after Three of Four Stages
1 91 3h08’48″/1 Fenlon,Joe A1 Team Aqua Blue 6h19’13″
2 23 3h08’55″/3 Nulty,Javan YA1 DID Dunboyne CC 6h20’21″ @01’08″
3 8 3h11’05″/15 Reilly,Chris A1 Bohermeen CC 6h20’23″ @01’10″
4 52 3h08’55″/4 Clarke,Cormac YA1 Newry Wheelers 6h20’24″ @01’11″
5 48 3h11’05″/17 Aiken,Roger A1 Louth County Team 6h20’35″ @01’22″
6 6 3h08’55″/5 Martin,Thomas A1 Team Eurocycles 6h20’38″ @01’25″
7 15 3h11’05″/14 McAllister,Conor A1 Chain Reaction Cycles – Vitus 6h20’47″ @01’34″
8 80 3h08’49″/2 Robinson,Colin A1 Stamullen M Donnelly 6h20’52″ @01’39″
9 5 3h11’05″/20 Murphy,Conor A1 Team Eurocycles 6h20’53″ @01’40″
10 102 3h11’05″/21 Swinand,Greg A1 Usher Irish Road Club 6h21’28″ @02’15″
11 2 3h11’05″/18 Duncan,Frazer A1 Team Eurocycles 6h21’37″ @02’24″
12 86 3h08’55″/6 Lacey,Sean A1 Team Aqua Blue 6h22’13″ @03’00″
13 87 3h11’05″/12 Shaw,Damien A1 Team Aqua Blue 6h22’33″ @03’20″
14 34 3h11’05″/16 Cranston,Gary A1 East Antrim Audi CC 6h22’42″ @03’29″
15 69 3h11’05″/13 MacAulay,Ali A1 Phoenix CC 6h22’54″ @03’41″
16 76 3h11’05″/19 Davenport,James A2 South Dublin CC 6h23’55″ @04’42″
17 11 3h11’05″/8 Clarke,Patrick A1 Castlebar CC 6h24’05″ @04’52″
18 73 3h11’05″/10 O’ Donohue,Aaron A1 South Dublin CC 6h24’24″ @05’11″
19 89 3h11’05″/9 Gator,Keith A1 Team Aqua Blue 6h24’42″ @05’29″
20 24 3h11’05″/11 O’Sullivan,Stephen A1 DID Dunboyne CC 6h24’45″ @05’32″
21 59 3h14’30″/22 Mac Giolla Bhain,Conor YA2 North Pole CC 6h25’53″ @06’40″
22 18 3h15’09″/24 McCrystal,Bryan A1 Louth County Team 6h26’35″ @07’22″
23 1 3h11’05″/7 Armstrong,Adam A1 Team Eurocycles 6h26’59″ @07’46″
24 100 3h15’06″/23 Con,Collis A1 UCD CC 6h27’59″ @08’46″
25 36 3h16’54″/28 Jeffers,Gary A1 East Tyrone CC 6h28’17″ @09’04″
26 19 3h15’12″/27 McMaster,James A1 Curran Racing 6h28’44″ @09’31″
27 107 3h16’57″/32 O’Regan,Tim A1 DID Dunboyne CC 6h28’46″ @09’33″
28 65 3h16’57″/44 McKenna,Stephen A1 Omagh Wheelers 6h28’48″ @09’35″
29 67 3h16’57″/39 Connors,Odhran A2 Orwell Wheelers 6h28’58″ @09’45″
30 99 3h16’57″/38 Ian,Richardson A1 UCD CC 6h29’47″ @10’34″
31 21 3h18’17″/55 Meehan,Andrew A1 DID Dunboyne CC 6h29’59″ @10’46″
32 17 3h16’57″/46 Heverin,John A1 Clann Eireann 6h30’03″ @10’50″
33 14 3h16’57″/47 Brennan,David A1 Castlebar CC 6h30’08″ @10’55″
34 10 3h16’57″/41 McCormack,Gareth A1 Castlebar CC 6h30’09″ @10’56″
35 55 3h16’57″/36 Blayney,Matty A1 North Down CC 6h30’14″ @11’01″
36 103 3h16’57″/43 Marrey,Padraig A1 Western Lakes CC 6h30’18″ @11’05″
37 32 3h16’57″/35 Larmour,William A2 East Antrim Audi CC 6h30’19″ @11’06″
38 70 3h16’57″/34 Rooney,Fergus A1 Phoenix CC 6h30’27″ @11’14″
39 62 3h16’57″/40 Devlin,Rory A1 North Pole CC 6h30’33″ @11’20″
40 85 3h21’44″/82 Barry,Tim A1 Team Aqua Blue 6h31’01″ @11’48″
41 75 3h18’17″/53 MacManusa,Art A1 South Dublin CC 6h31’06″ @11’53″
42 97 3h15’12″/25 Morton,Eoin A1 UCD CC 6h32’21″ @13’08″
43 64 3h16’57″/45 Potts,Marc YA1 Omagh Wheelers 6h32’39″ @13’26″
44 56 3h16’57″/31 Watson,David A2 North Down CC 6h32’49″ @13’36″
45 47 3h16’57″/37 Coyle,Ultan A2 Louth County Team 6h32’57″ @13’44″
46 43 3h15’12″/26 Mannix,John A2 Killarney CC 6h33’31″ @14’18″
47 50 3h21’44″/69 O’Shaughnessy,Ray A1 Louth County Team 6h33’55″ @14’42″
48 74 3h18’17″/54 Rigley,Shaun A2 South Dublin CC 6h34’31″ @15’18″
49 83 3h16’57″/42 Delaney,Cian A1 Stamullen M Donnelly 6h34’55″ @15’42″
50 38 3h21’44″/74 Frawley,Liam A1 Galway Bay CC 6h35’03″ @15’50″
51 105 3h21’44″/76 Quigley,Mark A2 Western Lakes CC 6h35’03″ = s/t
52 25 3h21’44″/60 Moriarty,Eugene T A1 DID Dunboyne CC 6h35’06″ @15’53″
53 57 3h21’44″/70 Hanna,Conor A2 North Down CC 6h35’10″ @15’57″
54 44 3h21’44″/80 Slattery,Matt A1 Killarney CC 6h35’10″ = s/t
55 92 3h21’44″/73 Barret,Olan A1 Team Aqua Blue 6h35’11″ @15’58″
56 90 3h21’44″/71 Mc Carthy,John A2 Team Aqua Blue 6h35’11″ = s/t
57 12 3h16’57″/33 Coyle,Chris A1 Castlebar CC 6h35’12″ @15’59″
58 68 3h16’57″/48 Kock,Marcel A2 Phoenix CC 6h35’16″ @16’03″
59 40 3h21’44″/72 Ryder,Mike A1 Galway Bay CC 6h35’18″ @16’05″
60 37 3h21’44″/66 Behan,Darach A2 Galway Bay CC 6h35’18″ = s/t
61 79 3h16’57″/29 Sweetman,Craig A1 Stamullen M Donnelly 6h35’32″ @16’19″
62 95 3h16’57″/30 Burke,Derek A2 Team Seeng.Ie 6h35’39″ @16’26″
63 49 3h18’17″/58 Quinn,Colm A1 Louth County Team 6h36’21″ @17’08″
64 82 3h18’17″/56 O’Connor,Frank A2 Stamullen M Donnelly 6h36’50″ @17’37″
65 41 3h18’17″/51 Clifford,Eoghan A1 Galway Bay CC 6h36’52″ @17’39″
66 22 3h18’17″/57 Crowley,Aidan A1 DID Dunboyne CC 6h36’58″ @17’45″
67 104 3h18’17″/52 Flaherty,John James A2 Western Lakes CC 6h37’17″ @18’04″
68 9 3h21’44″/68 Doyle,Cathal A2 Carn Wheelers 6h37’18″ @18’05″
69 66 3h21’44″/59 Whiting,Daniel A1 Orwell Wheelers 6h37’45″ @18’32″
70 53 3h24’58″/83 Woods,Des A2 Newry Wheelers 6h38’20″ @19’07″
71 39 3h21’44″/75 Joyce,Derek A1 Galway Bay CC 6h39’04″ @19’51″
72 28 3h21’44″/79 McKinney,Bryan A1 Duffin Transport Race Team 6h39’48″ @20’35″
73 81 3h21’44″/64 Laverty,Colm A2 Stamullen M Donnelly 6h39’56″ @20’43″
74 98 3h21’44″/81 Parker,Barrick YA2 UCD CC 6h40’10″ @20’57″
75 35 3h21’44″/67 Hutchinson,Stephen A2 East Tyrone CC 6h40’18″ @21’05″
76 51 3h21’44″/78 McKinley,Drew A2 Newry Wheelers 6h40’31″ @21’18″
77 84 3h21’44″/61 Lawlor,Maurice A2 Team Aqua Blue 6h40’33″ @21’20″
78 77 3h18’17″/50 Moloney,Brendan A2 South Dublin CC 6h42’14″ @23’01″
79 31 3h18’14″/49 Kennedy,Peter A1 East Antrim Audi CC 6h49’16″ @30’03″
80 20 3h21’44″/62 Curran,Liam A1 Curran Racing 6h53’01″ @33’48″
81 27 3h21’44″/77 O’Hagan,Niall A2 Duffin Transport Race Team 6h53’02″ @33’49″
82 4 3h21’44″/63 Mulligan,Paul A1 Team Eurocycles 6h53’19″ @34’06″
83 54 3h21’44″/65 Irvine,Mark YA2 North Down CC 6h53’33″ @34’20″
Close