1 25 Van Aert Wout Lille U23.C. 1 * 00:59:41 2:34 23,32 0:00:00
2 29 Vantornout Klaas* Torhout Elit.m.con. 1 * 01:00:21 2:36 23,07 0:00:40
3 35 Peeters Rob Dessel Elit.m.con. 2 * 01:00:26 2:36 23,03 0:00:45
4 34 Pauwels Kevin Kalmthout Elit.m.con. 3 * 01:00:31 2:37 23,00 0:00:50
5 11 Aernouts Jim Kalmthout Elit.m.con. 1 * 01:00:41 2:37 22,94 0:01:00
6 22 Meeusen Tom Brasschaat Elit.m.con. 4 01:01:06 2:38 22,78 0:01:25
7 8 Merlier Tim Wortegem-Petegem U23 1 * 01:01:15 2:38 22,73 0:01:34
8 10 Vanthourenhout Sven* Beernem Elit.m.con. 2 * 01:01:21 2:39 22,69 0:01:40
9 12 Vanthourenhout Dieter* Ruiselede Elit.m.con. 5 01:01:48 2:40 22,52 0:02:07
10 33 Aernouts Bart Kalmthout Elit.m.con. 6 01:02:01 2:40 22,45 0:02:20
11 7 Vandekinderen Jens* Torhout U23.C. 2 * 01:02:23 2:41 22,31 0:02:42
12 30 Vermeersch Gianni* Klerken U23.C. 3 * 01:03:17 2:44 22,00 0:03:36
13 23 Van Leeuwen Patrick Zwevezele (NED) Elite 1 01:03:30 2:44 21,92 0:03:49
14 36 Wubben Niels CK Dorst (NED) Elit.m.con. 7 01:03:31 2:44 21,92 0:03:50
15 13 Cant Kevin Lille Elit.z.con. 1 * 01:03:44 2:45 21,84 0:04:03
16 21 Van Compernolle Kenneth* Beernem Elit.m.con. 3 * 01:03:51 2:45 21,80 0:04:10
17 6 Hofman Bart Elversele Elit.z.con. 2 * 01:04:10 2:46 21,69 0:04:29
18 20 Marecaille Antonin Westouter (FRA) U23 2 * 01:04:19 2:46 21,64 0:04:38
19 9 Merlier Braam Wortegem-Petegem U23 3 * 01:04:28 2:47 21,59 0:04:47
20 38 Eeckhout Kevin Wetteren Elit.z.con. 3 * 01:04:36 2:47 21,55 0:04:55
21 5 Van Grembergen Kendric* Vichte Elit.z.con. 4 01:04:43 2:47 21,51 0:05:02
22 24 Braet Vinnie* Torhout U23.C. 4 01:04:45 2:47 21,50 0:05:04
23 27 Cleppe Nicolas* Ingelmunster U23.C. 5 01:05:34 2:50 21,23 0:05:53
24 14 Schooler Aaron Edmonton (CAN) Elit.z.con. 5 01:05:43 2:50 21,18 0:06:02
25 31 De Clercq Angelo Wortegem-Petegem Elit.z.con. 6 01:06:01 2:51 21,09 0:06:20
26 41 Ghyllebert Pieter* Diksmuide Elit.z.con. 7 01:06:11 2:51 21,03 0:06:30
27 17 Huys Stijn Beerse Elit.z.con. 8 01:06:19 2:52 20,99 0:06:38
28 19 Penne Stijn Geraardsbergen Elit.z.con. 9 01:06:21 2:52 20,98 0:06:40
29 32 Rondelez Bjorn* Koekelare Elite 2 01:07:13 2:54 20,71 0:07:32
30 26 Koyen Niels Minderhout Elit.z.con. 1R
31 3 Reynaert Kevin Wortegem-Petegem Elit.z.con. 1R
32 40 Edin Frederik Lidingö (SWE) Elite 2R
33 39 Eriksson Martin Falun (SWE) U23 3R
34 4 Tack Spencer* Avelgem U23 3R
35 28 Dessaint Stephen Soissons (FRA) Elite 4R
DNF WILLEMYNS Mathieu MEZ TEAM BELGIUM SNELLEGEM BEL19900711 ELITE
DNF BAELEN Pedro ASFRA RACING TEAM BEL19750226 ELITE
DNF REVELL Alexander TMT CYCLING CLUB NZL19850124 EL.CZC
DNF DE DECKER Steven C.T. KEUKENS BUYSSE KNESSELARE BEL19820428 ELITE
Close