Position Name Club name Rider status Category Points
1 Yanto Barker Team Raleigh Finished Elite 30
2 Liam Stones Team Raleigh Finished Elite 25
3 George Atkins Team Raleigh Finished Elite 21
4 Ian Wilkinson Team Raleigh Finished Elite 17
5 Ben Stockdale Metaltek Cycling Finished Elite 14
6 James Stewart Kuota - Spinergy - GSG Finished 1st 12
7 Sam Boast Wheelbase Altura MGD Finished 1st 10
8 Jake Martin Pedal Heaven Colbornes RT Finished Elite 8
9 Harry Franklin Catford CC Equipe/Banks Finished 1st 7
10 Dan Fleeman Metaltek Cycling Finished Elite 6
11 James Locker Zappi's Racing Team Finished 1st 5
12 Callum Ferguson Zappi's Racing Team Finished 1st 4
13 Luke Ryan Richardsons-Trek RT Finished Elite 3
14 Matthew Higgins Felt-Colbornes-Hargroves RT Finished 1st 2
15 Matthew Clarke Wheelbase Altura MGD Finished 1st 1
16 Lawrence Carpenter Catford CC Equipe/Banks Finished 1st 0
17 William Goulbourne Team Corley Cycles Finished 1st 0
18 William Corden Lyme RC Finished 2nd 0
19 Alex Higham Felt-Colbornes-Hargroves RT Finished 1st 0
20 Joseph Perrett Team Raleigh Finished Elite 0
21 Alex Peters Madison Genesis Finished Elite 0
22 Lloyd Chapman Richardsons-Trek RT Finished 1st 0
23 Martin Smith BH-Solidor-WAM Youth Finished Elite 0
24 Mike Wragg Arbis - Colbert Cycles RT Finished 1st 0
25 Dean Shannon Richardsons-Trek RT Finished 1st 0
26 Justin Hoy Felt-Colbornes-Hargroves RT Finished Elite 0
27 Jacob Tipper KTM road-and-trail.com Finished Elite 0
28 Simon Alexander Richardsons-Trek RT Finished 1st 0
29 Rory Townsend Pedal Heaven Colbornes RT Finished 2nd 0
30 Connor Swift Bike Box Alan/Whiston Velo Finished 1st 0
31 Tom Neale Team Corley Cycles Finished 1st 0
32 Michael Ward Ride 24/7 Finished 2nd 0
33 Ashley Proctor Bike Box Alan/Whiston Velo Finished 1st 0
34 Lee Smith Felt-Colbornes-Hargroves RT Finished 1st 0
35 Gareth Jones Mammoth Lifestyle Racing Team Finished 1st 0
36 Stephen Smith Champion System/Club Roost/Max... Finished 1st 0
37 Alastair Hepworth Bike Box Alan/Whiston Velo Finished 1st 0
38 Harry Walton Cheltenham & County CC Finished 2nd 0
39 Samuel Dighton Halesowen A & CC Finished 3rd 0
40 James Notley Mammoth Lifestyle Racing Team Finished 1st 0
41 Kurt Green Velo Club Montpellier Finished 3rd 0
42 Jason Gurney Arbis - Colbert Cycles RT Finished 2nd 0
43 Daniel Storey Bike Box Alan/Whiston Velo Finished 2nd 0
44 Henry Latimer Catford CC Equipe/Banks Finished 1st 0
45 Francis Cade Pedal Heaven Colbornes RT Finished Elite 0
46 Benjamin Luckwell Ride 24/7 Finished 2nd 0
47 George Richardson Finished 2nd 0
48 David McGowan Metaltek Cycling Finished 1st 0
49 Rob Yeatman BH-Solidor-WAM Youth Finished 2nd 0
50 Matthew Ullmer Performance Cycles Finished 2nd 0
51 Roy Chamberlain Team Corley Cycles Finished 1st 0
52 Mark Baines Spirit Bikes Racing Team Finished Elite 0
53 Robert Ward Felt-Colbornes-Hargroves RT Finished 2nd 0
54 Tom Stockdale BH-Solidor-WAM Youth Finished Elite 0
55 Nick Noble BH-Solidor-WAM Youth Finished 1st 0
56 Andrew Hastings Richardsons-Trek RT Finished Elite 0
57 David Bates Mammoth Lifestyle Racing Team Finished 2nd 0
58 Jack Mattock BH-Solidor-WAM Youth Finished 2nd 0
59 Andy Betts Felt-Colbornes-Hargroves RT Finished 1st 0
60 Dave Starkey Mammoth Lifestyle Racing Team Finished 2nd 0
61 Matthew Bonehill Mammoth Lifestyle Racing Team Finished 2nd 0
62 Tom Barras Wheelbase Altura MGD Finished Elite 0
63 Joseph Hobbs Halesowen A & CC Finished 3rd 0
Wayne Coombs BH-Solidor-WAM Youth Disqualified 2nd 0
Ashley Cox CC Luton Disqualified Elite 0
Close