1. 3 NED19920615 VAN DER POEL David (NED) BKP Powerplus 9 56:52,2 -
2. 7 SUI19880504 WINTERBERG Lukas Roggliswil MG-Cycling Team 9 57:00,3 +0:08,1
3. 16 SUI19820218 VOGEL Florian Jona Focus Team 9 57:11,6 +0:19,4
4. 2 SUI19850517 WILDHABER Marcel Galgenen Scott- Odlo MTB Racing Team 9 57:40,1 +0:47,9
5. 4 SUI19900828 GRAND Arnaud Noville BMC Racing Team 9 57:58,6 +1:06,4
6. 9 SUI19840131 FLÜCKIGER Lukas Leimiswil BMC Racing Team 9 58:07,3 +1:15,1
7. 29 SUI19800510 NAEF Ralph happerswil bmc mountainbike racing team 9 58:13,9 +1:21,7
8. 26 SUI19880927 FLÜCKIGER Mathias Ochlenberg Stöckli Pro 9 58:42,2 +1:50,0
9. 6 SVK19861224 HARING Martin (SVK) CK Banska Bystrica 9 58:56,6 +2:04,4
10. 22 SUI19930903 LIENHARD Fabian Steinmaur EKZ Racing Team / VC Steinmaur 9 59:15,0 +2:22,8
11. 15 SUI19840122 MOSER Andreas Madiswil Zaunteam Mittelland 9 59:41,6 +2:49,4
12. 28 SUI19950321 GRAB Dominic Ebmatingen Grab Offroad Cycling Team 9 59:59,5 +3:07,3
13. 939 CZE19920301 PAPRSTKA Tomas (CZE) REMERX - MERIDA TEAM KOLIN 9 1:00:28,1 +3:35,9
14. 32 SUI19850116 BAUMANN Jonas Laupersdorf Wheeler-iXS Team 9 1:00:55,7 +4:03,5
15. 12 SUI19920711 SAEGESSER Severin Niedergösgen Schmid Velosport/ RC Gränichen 9 1:01:35,8 +4:43,6
16. 19 ITA19920401 SAMPARISI Nicolas (ITA) 9 1:02:13,6 +5:21,4
17. 18 GER19910705 SCHWEIZER Michael (GER) Stevens Racing Team Hamburg 9 1:02:20,7 +5:28,5
18. 24 ITA19930821 SAMPARISI Lorenzo (ITA) 9 1:02:33,3 +5:41,1
19. 33 SUI19900222 WILDHABER Michael Eschenbach TowerSports-VC Eschenbach 9 1:02:42,6 +5:50,4
20. 42 FRA19781113 COLOMBATTO Laurent (FRA) montlebon velo club morteau montbenoit 9 1:02:44,4 +5:52,2
21. 938 CZE19960513 SCHUBERT Stepan (CZE) Trutnov REMERX - MERIDA TEAM KOLIN 8 57:58,2 -1 LAP
22. 14 SVK19850917 BATORA Lukáš (SVK) CK Banska Bystrica 8 58:35,4 -1 LAP
23. 20 SVK19940717 GLAJZA Ondrej (SVK) Stevens Znojmo 8 58:44,9 -1 LAP
24. 25 SVK19950423 VOZAR Simon (SVK) ZP Sport a.s. 8 58:48,9 -1 LAP
25. 38 SUI19880414 ACHERMANN Stefan Sursee Team Hörmann 8 59:03,8 -1 LAP
26. 36 SUI19850726 MEIER Adrian Pfaffnau Team Hörmann VC Pfaffnau 8 59:08,7 -1 LAP
27. 945 SVK19920819 CHALAS Jaroslav (SVK) Banka PSK Reprogas 8 1:00:35,5 -1 LAP
28. 37 SUI19940905 KNIPP Niels Jens RC Olympia Biel 8 1:02:57,5 -1 LAP
29. 44 FRA19820520 KERN Sebastien Wattwiller ASPTT MULHOUSE 8 1:04:35,7 -1 LAP
DNF 30 SUI19881102 BRÜNGGER Nico Illnau EKZ Racing Team 6 DNF DNF
DNF 35 SUI19910119 OBRIST Fabian Winterthur Velo Plus 6 DNF DNF
DNF 41 BEL19890618 BAESTENS Vincent (BEL) BKP Powerplus 5 DNF DNF
DNF 39 GER19830823 THEOBALD Ulrich (GER) Gunsha - KMC Team 5 DNF DNF
Close