Klass: Elit - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 47,2 km/tim.
Deltagare: 6 anmälda, 6 startande, 6 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 193 SWE19890425 WILSON Edvin Borås CA 00:38:06,5 00:00:00,0
2 195 SWE19850307 JAHNSÉN Klaes Föreningen Wexiö Velo 00:40:31,6 00:02:25,1
3 191 SWE19661231 KARLSSON Peter CK Bure 00:40:48,1 00:02:41,6
4 192 DEN19720313 HAMMER LARSEN Martin Team IBT Isolering- Ridley 00:41:12,1 00:03:05,6
5 194 DEN19820219 VISBY Peter Team IBT Isolering- Ridley 00:42:14,5 00:04:08,0
6 196 DEN19771011 AMPING Nicolai Team IBT Isolering- Ridley 00:42:42,4 00:04:35,9
Klass: F10-12 - 5,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 5 km, Snitthast: 34,5 km/tim.
Deltagare: 7 anmälda, 7 startande, 7 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 12 SWE20030506 OLSSON Jennie Staffanstorp CK 00:08:41,0 00:00:00,0
2 16 SWE20031022 JOHANSSON Isabel Höllviken CK 00:09:18,9 00:00:37,9
3 14 SWE20031203 GRANQUIST Fanny W Staffanstorp CK 00:09:52,9 00:01:11,9
4 11 SWE20030603 LARSEN Frida CK Bure 00:09:57,6 00:01:16,6
5 15 SWE20050524 SUNDGREN Clara Sigtuna Märsta Arlanda CK 00:10:35,0 00:01:54,0
6 10 SWE20050930 LAINE Wilma Staffanstorp CK 00:11:40,4 00:02:59,4
7 13 SWE20050219 PETTERSSON Alexandra Halmstads CK 00:12:18,4 00:03:37,4
Klass: F13-14 - 10,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 10 km, Snitthast: 38,1 km/tim.
Deltagare: 7 anmälda, 7 startande, 7 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 30 SWE20010609 BORGSTRÖM Julia Höllviken CK 00:15:46,4 00:00:00,0
2 34 SWE20020502 KVIST Hanna Höllviken CK 00:16:54,2 00:01:07,8
3 32 SWE20020216 JÖNSSON Julia Staffanstorp CK 00:17:32,3 00:01:45,9
4 28 SWE20010309 NILSSON Maja CK Bure 00:18:02,1 00:02:15,7
5 33 SWE20020720 ANDERSSON Sofie CK Bure 00:18:51,5 00:03:05,1
6 31 SWE20020110 KARLSSON Kine CK Bure 00:18:59,8 00:03:13,4
7 29 SWE20020405 JOSEFSSON Mollie CK Bure 00:20:27,7 00:04:41,3
Klass: F15-16 - 15,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 15 km, Snitthast: 32,6 km/tim.
Deltagare: 2 anmälda, 2 startande, 2 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 63 SWE19990528 NILSSON Alice Värnamo CK 00:27:34,6 00:00:00,0
2 62 SWE19990130 LEVIN Sabina FK Trampen 00:28:50,9 00:01:16,3
Klass: H30 - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 39,8 km/tim.
Deltagare: 4 anmälda, 4 startande, 4 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 101 SWE19790811 OLSSON Rasmus Mölndals CK 00:45:12,1 00:00:00,0
2 103 SWE19760305 MIGAS Patrick Mölndals CK 00:45:37,6 00:00:25,5
3 102 SWE19850803 FISCHER Johan FK Trampen 00:46:00,5 00:00:48,4
4 100 SWE19791025 DANIELSSON Alexander Fredrikshofs IF CK 00:46:15,3 00:01:03,2
Klass: H40 - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 44,0 km/tim.
Deltagare: 17 anmälda, 15 startande, 15 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 118 SWE19670629 LINDSKOG Stefan Team Canyon Sweden CK 00:40:54,4 00:00:00,0
2 111 SWE19730506 SNYGG Mats CK Bure 00:41:59,7 00:01:05,3
3 117 SWE19710901 WIKSTRÖM Fredrik Västerås CK 00:42:18,6 00:01:24,2
4 107 SWE19730116 ROLANDER Mikael CK Valhall 00:43:02,4 00:02:08,0
5 109 SWE19681020 NILSSON Kent Team Norrbotten CK 00:43:12,8 00:02:18,4
6 106 SWE19730921 NYSTEDT Fredrik Åstorps CK 00:43:18,7 00:02:24,3
7 110 SWE19670614 JANSSON Tomas Set Sail IF 00:43:37,2 00:02:42,8
8 112 SWE19680418 AHLGREN Tommy Sigtuna Märsta Arlanda CK 00:43:50,4 00:02:56,0
9 113 SWE19740104 VOGEL Jonas Kolmårdens MTB 00:43:50,9 00:02:56,5
10 105 SWE19710308 KARLSSON Anders Mölndals CK 00:43:55,8 00:03:01,4
11 120 SWE19720510 CEDÅS Jonas CK Bure 00:44:01,8 00:03:07,4
12 108 SWE19730601 SÖDER Tobias Sigtuna Märsta Arlanda CK 00:44:08,6 00:03:14,2
13 119 SWE19720703 FRYKLUND Jacob Skoghalls CK-Hammarö 00:45:05,6 00:04:11,2
14 114 SWE19680528 STRÅHLÉN Kent Örestadscyklisterna IF 00:46:08,1 00:05:13,7
15 116 SWE19730210 SUNDELL Johan Sigtuna Märsta Arlanda CK 00:49:35,8 00:08:41,4
104 SWE19740805 NYGREN Håkan Sigtuna Märsta Arlanda CK DNS
115 SWE19670121 KARLSSON Peter CK Valhall DNS
Klass: H45 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: H50 - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 43,5 km/tim.
Deltagare: 10 anmälda, 9 startande, 9 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 128 SWE19650517 STENGÅRD Stefan CK Dainon 00:41:24,8 00:00:00,0
2 125 SWE19650203 EIRING Petter Höllviken CK 00:41:39,4 00:00:14,6
3 126 SWE19610408 COLLANDER Martin Kungälvs CK 00:42:47,5 00:01:22,7
4 134 SWE19630201 JARFORS Anders Jönköpings CK 00:44:12,2 00:02:47,4
5 133 SWE19641125 ROSÉN Mats Västerås CK 00:44:26,3 00:03:01,5
6 130 SWE19650218 THIBERG Håkan Team Cykelogen Cykelklubb 00:44:49,5 00:03:24,7
7 132 SWE19641218 JELLHEDE Anders CK Ringen 00:45:22,4 00:03:57,6
8 129 SWE19621125 JENDERHAG Magnus CK Bure 00:47:33,8 00:06:09,0
9 127 SWE19620510 ARVIDSSON Leif Örestadscyklisterna IF 01:03:46,6 00:22:21,8
131 SWE19631116 PETERSSON Håkan CK Cykelcity.se DNS
Klass: H55 - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 43,2 km/tim.
Deltagare: 12 anmälda, 12 startande, 12 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 138 DEN19570626 BARFOED Michael ABC 00:41:42,4 00:00:00,0
2 142 SWE19590918 FLOGNFELT Thommy Skoghalls CK-Hammarö 00:42:48,4 00:01:06,0
3 137 SWE19580309 KALLIN Lars Örebrocyklisterna 00:45:13,8 00:03:31,4
4 143 SWE19580612 KARLSSON Lars-Erik Team Adels Cykelklubb 00:45:19,9 00:03:37,5
5 135 SWE19590309 PLATE Stig Uddevalla CK 00:46:28,3 00:04:45,9
6 139 SWE19561204 BERGSTRÖM Krister Fredrikshofs IF CK 00:46:40,3 00:04:57,9
7 145 SWE19561222 JANSSON Per Set Sail IF 00:47:01,1 00:05:18,7
8 141 SWE19590504 STOLT Thomas Uddevalla CK 00:47:42,7 00:06:00,3
9 146 SWE19561010 ANUND Roger Mjölby CK 00:48:03,0 00:06:20,6
10 144 DEN19560910 VISBY Christian Sydkystens Cycling 00:48:45,6 00:07:03,2
11 140 SWE19580830 GEHRISCH Michael Höllviken CK 00:50:04,3 00:08:21,9
12 136 SWE19570904 ENG Lennart Lidköpings CK 00:52:17,8 00:10:35,4
Klass: H60 - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 40,5 km/tim.
Deltagare: 4 anmälda, 3 startande, 3 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 152 SWE19511104 ANDERSSON Bo Västerås CK 00:44:25,4 00:00:00,0
2 151 SWE19510101 PETTERSSON Lennart CK ECI Champion 00:45:02,2 00:00:36,8
3 153 SWE19521110 OHLSSON Christer Fredrikshofs IF CK 00:57:20,2 00:12:54,8
154 SWE19530826 SÖDERQVIST Sören Höga Kusten Cyklisterna DNS
Klass: H65 - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 41,4 km/tim.
Deltagare: 6 anmälda, 5 startande, 5 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 157 SWE19480312 KARLSSON Jan IK Vinco 00:43:27,8 00:00:00,0
2 155 SWE19501012 KARLSSON Bo Landskrona CK 00:47:13,7 00:03:45,9
3 160 SWE19490910 JOHANSSON Anders Lammhult Cyklisterna 00:48:15,3 00:04:47,5
4 158 SWE19480203 MÅNSSON Kjell Landskrona CK 00:49:20,1 00:05:52,3
5 156 SWE19470325 BRANCHARD Guy Fredrikshofs IF CK 01:05:50,6 00:22:22,8
159 SWE19470703 BRÄNFELDT Lars-Eric Fredrikshofs IF CK DNS
Klass: H70 - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 37,4 km/tim.
Deltagare: 3 anmälda, 3 startande, 3 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 163 SWE19450628 HELGESSON Eje CK Revanche 00:48:10,2 00:00:00,0
2 161 SWE19410813 OLSSON Trond Fredrikshofs IF CK 00:48:26,6 00:00:16,4
3 162 SWE19421226 POLLAK Tommy Fredrikshofs IF CK 00:51:29,7 00:03:19,5
Klass: H75 - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 35,7 km/tim.
Deltagare: 2 anmälda, 2 startande, 1 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 164 SWE19381014 BERGMAN Per Lidköpings CK 00:50:21,1 00:00:00,0
165 SWE19350811 STUVEBACK Sune Örestadscyklisterna IF DNF
Klass: HSport - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 41,6 km/tim.
Deltagare: 12 anmälda, 12 startande, 12 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 171 SWE19720223 HÅKANSSON Mattias Åhus CK 00:43:18,4 00:00:00,0
2 174 SWE19881228 LINDH Anders Malmö CK 00:44:56,5 00:01:38,1
3 173 SWE19710531 KÄLLBERG Roger Höllviken CK 00:46:06,0 00:02:47,6
4 177 19650410 SAHLIN Stefan Elmhults SC 00:46:31,0 00:03:12,6
5 179 SWE19810406 THOREN Jonas Jönköpings CK 00:46:40,0 00:03:21,6
6 170 SWE19681217 PALM Fredrik Höllviken CK 00:46:49,3 00:03:30,9
7 180 SWE19640205 NIELSEN Arne CK Fix 00:49:25,8 00:06:07,4
8 176 SWE19740211 BERGERSEN Thorstein Höllviken CK 00:49:35,0 00:06:16,6
9 169 SWE19620331 KARLSSON Ingvar Kungsbacka CK 00:49:37,1 00:06:18,7
10 175 SWE19580906 JOHANSSON Håkan CK Fix 00:49:48,0 00:06:29,6
11 172 SWE19810629 FRIEDRICH Karl Hisingens CK 00:49:59,3 00:06:40,9
12 178 SWE19660322 GÖRANSSON Peter CK Fix 00:52:00,0 00:08:41,6
Klass: Junior - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 40,5 km/tim.
Deltagare: 3 anmälda, 3 startande, 3 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 186 SWE19970513 OLSSON Max CK Bure 00:44:29,7 00:00:00,0
2 185 SWE19970804 LEVIN Sebastian FK Trampen 00:45:30,0 00:01:00,3
3 184 SWE19981015 LARSSEN Anton CK Bure 00:47:47,0 00:03:17,3
Klass: NybF10 - 1,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 1 km, Snitthast: 31,8 km/tim.
Deltagare: 5 anmälda, 4 startande, 4 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 239 20060127 HANSEN Nicolina Höllviken CK 00:01:53,6 00:00:00,0
2 236 20080529 HOLLEN Olivia Höllviken CK 00:02:13,9 00:00:20,3
3 240 SWE20080725 MANSTEN Edith Staffanstorp CK 00:02:29,4 00:00:35,8
4 238 DEN20050406 VISBY Siif Cecile Sydkystens Cycling 00:02:33,5 00:00:39,9
237 20110124 HOLLEN Ellie Höllviken CK DNS
Klass: NybF6 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: NybF7 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: NybF8 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: NybF9 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: NybP10 - 1,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 1 km, Snitthast: 37,1 km/tim.
Deltagare: 8 anmälda, 7 startande, 7 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 244 SWE20050104 DELLRUP Elias FK Trampen 00:01:37,1 00:00:00,0
2 247 SWE20060605 HELJEFORS Wilmer Staffanstorp CK 00:01:40,7 00:00:03,6
3 241 SWE20060721 LARSSON Linus Staffanstorp CK 00:01:43,9 00:00:06,8
4 245 SWE20060325 HOLLEN William Höllviken CK 00:01:45,5 00:00:08,4
5 243 SWE20050406 FASTH Gabriel Landskrona CK 00:01:45,7 00:00:08,6
6 242 20070416 STOLTZ Melker Höllviken CK 00:01:48,1 00:00:11,0
7 246 SWE20061219 SUNDGREN Casper Sigtuna Märsta Arlanda CK 00:02:03,6 00:00:26,5
248 20070411 HANSEN Tristan Höllviken CK DNS
Klass: NybP6 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: NybP7 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: NybP8 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: NybP9 - 0,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 0 km, Snitthast: 0 km/tim.
Klass: P10-12 - 5,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 5 km, Snitthast: 36,0 km/tim.
Deltagare: 6 anmälda, 6 startande, 6 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 2 SWE20030227 DELLRUP Sebastian FK Trampen 00:08:20,2 00:00:00,0
2 5 SWE20041209 DAHLBLOM Acke CK Bure 00:08:31,1 00:00:10,9
3 3 SWE20031204 PETTERSSON Simon Halmstads CK 00:08:32,7 00:00:12,5
4 6 SWE20040307 BORGSTRÖM Johan Höllviken CK 00:08:42,6 00:00:22,4
5 1 SWE20030527 LARSSON David Staffanstorp CK 00:09:02,6 00:00:42,4
6 4 SWE20051002 BONNOR Liam Staffanstorp CK 00:10:35,4 00:02:15,2
Klass: P13-14 - 10,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 10 km, Snitthast: 42,4 km/tim.
Deltagare: 12 anmälda, 11 startande, 11 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 25 SWE20010214 ESTEHAG Gabriel Nässjö CK 00:14:10,2 00:00:00,0
2 26 SWE20010403 STRANDQVIST Otto Höllviken CK 00:15:07,9 00:00:57,7
3 24 SWE20010707 DAHLBLOM Anton CK Bure 00:15:37,8 00:01:27,6
4 23 SWE20010906 HOLM Axel FK Trampen 00:15:48,8 00:01:38,6
5 20 SWE20021018 MADSSTUEN Marius CK Bure 00:16:02,0 00:01:51,8
6 21 SWE20010725 JOHANSSON Theo Höllviken CK 00:16:34,4 00:02:24,2
7 18 SWE20011117 NILSSON Måns CK Bure 00:17:06,9 00:02:56,7
8 27 SWE20020408 CEDERFJORD Simon CK Bure 00:18:10,3 00:04:00,1
9 22 SWE20021214 JOHANSSON Simon CK Bure 00:19:02,4 00:04:52,2
10 19 SWE20020423 GRANQUIST Kevin W Staffanstorp CK 00:19:45,7 00:05:35,5
11 17 SWE20020312 BACKSTAM Tobias FK Trampen 00:20:44,9 00:06:34,7
219 SWE20010203 NILSSON Lukas FK Trampen DNS
Klass: P15-16 - 15,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 15 km, Snitthast: 42,2 km/tim.
Deltagare: 13 anmälda, 13 startande, 13 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 55 SWE19990401 WALL Christoffer Höllviken CK 00:21:20,5 00:00:00,0
2 52 SWE19991127 SVENSSON Adam CK Bure 00:22:18,4 00:00:57,9
3 54 SWE20000722 MADSSTUEN Oscar CK Bure 00:22:39,9 00:01:19,4
4 59 SWE19991005 RICHTER Olof Staffanstorp CK 00:23:04,9 00:01:44,4
5 51 SWE19990502 JOHANSSON Gustav Falkenbergs CK 00:23:25,2 00:02:04,7
6 53 SWE20001109 PETTERSSON Jesper Halmstads CK 00:23:36,0 00:02:15,5
7 58 SWE19990527 LOSVIK Lukas CK Bure 00:24:03,1 00:02:42,6
8 57 SWE19990802 LEXÉN Simon FK Trampen 00:24:07,9 00:02:47,4
9 60 SWE20000722 MADSSTUEN Emil CK Bure 00:24:30,2 00:03:09,7
10 49 SWE19990124 BÅRDÉN Jacob CK Bure 00:25:20,1 00:03:59,6
11 50 SWE20000513 LARSEN Andreas CK Bure 00:26:03,4 00:04:42,9
12 56 SWE20001110 SJÖBERG Viktor CK Bure 00:26:08,7 00:04:48,2
13 61 SWE20000803 ELMSTRÖM Emil Åstorps CK 00:31:35,9 00:10:15,4
Klass: Senior - 30,00 Disciplin: Individuell start Info: Distans: 30 km, Snitthast: 45,0 km/tim.
Deltagare: 18 anmälda, 15 startande, 15 fullföljande
Plac Stnr UCI-kod Namn Organisation Tid Diff.
1 216 DEN19751001 HARTVIGSEN Sebastian ABC 00:39:59,2 00:00:00,0
2 206 SWE19740806 BOSTRÖM Patrik Åstorps CK 00:41:33,0 00:01:33,8
3 214 SWE19900108 ARVIDSSON Andreas CK Fix 00:41:46,4 00:01:47,2
4 203 SWE19660207 ZETTERSTRAND Mattias Åhus CK 00:42:19,2 00:02:20,0
5 204 DEN19790412 JACOBSEN Lasse ABC 00:42:29,2 00:02:30,0
6 212 SWE19650521 SCHÖLD Tony IK Vinco 00:42:31,1 00:02:31,9
7 210 DEN19720305 KIRKEGAARD Flemming ABC 00:42:59,7 00:03:00,5
8 205 SWE19850227 HERMANSSON Dan Sydkystens Cycling 00:43:18,4 00:03:19,2
9 202 SWE19680729 POGÉN Mats-Örjan CK Fix 00:43:20,6 00:03:21,4
10 213 SWE19670719 ÖSTERMAN Janne Malmö CK 00:43:57,3 00:03:58,1
11 207 SWE19871126 BECKMANN Konrad Malmö CK 00:44:10,6 00:04:11,4
12 209 SWE19800807 ARVIDSSON Kasper Brattfors FK Trampen 00:44:23,1 00:04:23,9
13 217 19700624 HOLMBERG Per CK Lunedi 00:44:29,5 00:04:30,3
14 201 SWE19810916 LINDÉN Vincent CK Valhall 00:46:08,7 00:06:09,5
15 218 SWE19670814 DELLIEN Anders CK Ringen 00:47:27,5 00:07:28,3
208 SWE19781115 STRAND Jesper CK Fix DNS
211 SWE19710518 TORSTENSSON Viktor Cykelklubben Sundet DNS
215 SWE19740627 HEDLUND Pär Åhus CK DNS
Close