1. 1 NED19920615 VAN DER POEL David (NED) Kapellen BKCP - Corendon 10 56:41,1 -
2. 2 GER19880223 WEBER Sascha (GER) St. Wendel Champions System 10 56:42,2 +0:01,1
3. 4 SUI19830306 ZAHNER Simon Dürnten EKZ Racing Team 10 56:43,3 +0:02,2
4. 7 ITA19950426 BERTOLINI Gioele (ITA) Merida Italia Team 10 56:43,3 +0:02,2
5. 17 FRA19950120 RUSSO Clément (FRA) Villette d'Anthon Team Probikeshop Saint-Etienne Loire 10 56:46,5 +0:05,4
6. 15 FRA19830906 CHAINEL Steve (FRA) Cross team by G4 10 56:48,5 +0:07,4
7. 38 GER19890108 MEISEN Marcel (GER) Stolberg Kuota-Lotto 10 56:49,0 +0:07,9
8. 3 SUI19850517 WILDHABER Marcel Galgenen Scott- Odlo MTB Racing 10 56:49,6 +0:08,5
9. 12 BEL19850620 VANTHOURENHOUT Dieter (BEL) Hamme Sunweb-Napoleon Games Cyclin Team 10 56:49,7 +0:08,6
10. 8 SVK19861224 HARING Martin (SVK) Sielnica CK Banská Bystrica 10 57:13,8 +0:32,7
11. 18 SUI19920711 SÄGESSER Severin Nidergösgen Schmid Velosport/ RC Gränichen 10 58:01,7 +1:20,6
12. 13 CZE19900717 PETRUS Lubomir (CZE) Sumperk BKCP Powerplus 10 58:06,9 +1:25,8
13. 11 CZE19930114 NIPL Vojtech (CZE) Teplice PUSKINAK.cz 10 58:13,0 +1:31,9
14. 10 SUI19880504 WINTERBERG Lukas Roggliswil DirtySox.ch 10 58:14,3 +1:33,2
15. 24 GER19910705 SCHWEIZER Michael (GER) Wangen im Allgäu Stevens Racing Team Hamburg 10 58:25,2 +1:44,1
16. 23 SUI19960124 RÜEGG Timon Oberweningen MG Cycling / VC Steinmaur 10 58:44,9 +2:03,8
17. 5 POL19830506 GIL Mariusz (POL) Strzelce Kraj Project Cross 10 59:12,2 +2:31,1
18. 26 SUI19930801 FORSTER Lars Jona Wheeler iXS 10 59:17,7 +2:36,6
19. 22 CZE19770331 HEKELE Emil (CZE) LOSTICE STEVENS BIKES – EMILIO SPORT 10 59:28,0 +2:46,9
20. 27 BEL19911210 DE CLERCQ Angelo (BEL) Hamme Sunweb-Napoleon Games Cyclin Team 10 59:39,4 +2:58,3
21. 19 SUI19840122 MOSER Andreas Madiswil Zaunteam Mittelland 10 59:40,2 +2:59,1
22. 990 FRA19930829 ANTHONIN Didier (FRA) Chalindrey velo club morteau montbenoit 10 59:54,8 +3:13,7
23. 16 CZE19820322 KYZIVAT Vladimir (CZE) Knezmost Johnson Controls AS 10 1:00:14,0 +3:32,9
24. 25 FRA19960903 HUMBERT Valentin (FRA) orchamps vennes vélo club morteau 10 1:00:21,9 +3:40,8
25. 39 SUI19820416 GUJAN Martin Mastrils Novus OMX Pro Team 10 1:00:27,4 +3:46,3
26. 32 SUI19910119 OBRIST Fabain Winterthur Veloplus 10 1:00:37,3 +3:56,2
27. 34 SVK19970108 ULIK Matej (SVK) Liptovská Osada Tatran L.Osada 10 1:01:15,3 +4:34,2
28. 30 SUI19920630 MÜLLER Lukas Sünikon EKZ Racing Team 10 1:01:24,1 +4:43,0
29. 911 FRA19971120 FINE Eddy (FRA) HERBEYS charvieu chavagneux ic 10 1:02:08,2 +5:27,1
30. 987 Pol19780503 KOWAL Mariusz (POL) polanica zdroj team kolarz polanica 10 1:02:12,9 +5:31,8
31. 986 FRA19970326 SIMON Quentin (FRA) ornans velo club ornans 10 1:02:34,9 +5:53,8
32. 33 GER19950603 HABLITZEL Jonas (GER) Renningen RV Pfeil 1905 Magstadt 9 56:05,0 -1 LAP
33. 41 GER19950322 EGGER Georg (GER) Aichen MSC Wiesenbach 9 56:26,7 -1 LAP
34. 42 SUI19930421 JENNI Roger Jenaz Walter Meier Orbea Factory Team 9 58:25,6 -1 LAP
35. 912 USA19850531 SCHOTTLER Jonathan (GER) Freiburg Cannondale R&D 9 59:13,3 -1 LAP
36. 35 SUI19850726 MEIER Adrian Pfaffnau Team Hörmann VC Pfaffnau 9 59:29,4 -1 LAP
37. 40 SUI19950119 VITZTHUM Simon Rheineck bischibikes/kopierpapier.ch / RV Altenrhein 9 1:00:10,5 -1 LAP
38. 36 SUI19940905 KNIPP Niels Jens Knippcycling / Bergamont 9 1:00:19,2 -1 LAP
39. 43 ITA19951111 BENNATI Riccardo (ITA) Progetto ciclismo EVO Team 9 1:02:40,2 -1 LAP
DNF 9 ITA19910521 FALASCHI Bryan (ITA) La Chaux de fonds Selle Italia Guerciotti 8 DNF DNF
DNF 14 CZE19920501 LASAK Matej (CZE) Strahovice MAX CURSOR 3 DNF DNF
Close