1 2 MOUREY Francis (FRA) 1980 Chazot Fortuneo Vital-Concept 1:05:33,5
2 49 BOSMANS Wietse (BEL) 1991 Kalmthout Beobank-Corendon 1:06:17,1 +0:43,6 +0:43,6
3 53 VAN KESSEL Corne (NED) 1991 Herentals Telenet Fidea Lions 1:07:08,3 +1:34,8 +0:51,2
4 12 VAN TICHELT Yorben (BEL) 1994 Oostmalle Marlux-Napoleon Games cycling team 1:07:28,9 +1:55,4 +0:20,6
5 7 RUSSO Clément (FRA) 1995 Villette D'anthon Team Probikeshop St Etienne 1:07:32,6 +1:59,1 +0:03,7
6 8 WILDHABER Marcel 1985 Galgenen Scott-Odlo MTB Racing Team 1:07:50,6 +2:17,1 +0:18,0
7 6 WEBER Sascha (GER) 1988 St. Wendel Focus CX Team 1:08:12,6 +2:39,1 +0:22,0
8 14 FLÜCKIGER Lukas 1984 Wynigen BMC MTB Racing 1:08:17,8 +2:44,3 +0:05,2
9 3 BERTOLINI Gioele (ITA) 1995 Milano selle italia guerciotti elite 1:09:03,3 +3:29,8 +0:45,5
10 16 WINTERBERG Lukas 1988 Dallenwil Focus CX Team 1:09:15,7 +3:42,2 +0:12,4
11 24 GRAS Yan (FRA) 1996 Saint Etienne Les Remiremont cross team by G4 1:09:42,2 +4:08,7 +0:26,5
12 10 PAPRSTKA Tomas (CZE) 1992 Jablunka Exprescz - Merida Team Kolin 1:09:48,7 +4:15,2 +0:06,5
13 26 NESVADBA Jan (CZE) 1991 51301 Express CZ Merida team Kolín 1:09:58,0 +4:24,5 +0:09,3
14 47 COMINELLI Cristian (ITA) 1988 Sellero PRD SPORT FACTORY TEAM 1:09:59,7 +4:26,2 +0:01,7
15 22 MOSER Andreas 1984 Madiswil Zaunteam Mittelland/ VC Pfaffnau 1:10:05,3 +4:31,8 +0:05,6
16 15 GIL Mariusz (POL) 1983 Strzelce Kraj Team Gil 1:10:48,9 +5:15,4 +0:43,6
17 19 FALENTA Alois (FRA) 1989 Chevry velo club villefranche beaujolais 1:10:51,7 +5:18,2 +0:02,8
18 13 SAMPARISI Nicolas (ITA) 1992 Tirano KTM ALCHEMIST SELLE SMP DAMA 1:11:16,2 +5:42,7 +0:24,5
19 27 ROHRBACH Nicola 1986 Edlibach goldwurst-power/ FELT 1:11:18,5 +5:45,0 +0:02,3
20 5 ZAHNER Simon 1983 Dürnten EKZ Racing Team 1:11:42,0 +6:08,5 +0:23,5
21 38 MÜLLER Lukas 1992 Sünikon EKZ Racing Team VC Steinmaur 1:12:02,4 +6:28,9 +0:20,4
22 1 MEISEN Marcel (GER) 1989 Stolberg - 1:12:16,4 +6:42,9 +0:14,0
23 32 DIDIER Anthonin (FRA) 1993 Chalindrey Cross team By g4 1:12:44,2 +7:10,7 +0:27,8
24 20 SAMPARISI Lorenzo (ITA) 1993 Tirano KTM ALCHEMIST SELLE SMP DAMA 1:12:50,7 +7:17,2 +0:06,5
25 28 DENUWELAERE Jan (BEL) 1988 Vleteren individual 1:13:27,8 +7:54,3 +0:37,1
26 11 SÄGESSER Severin 1992 Niedergösgen Schmid Velosport/ RC Gränichen 1:13:30,2 +7:56,7 +0:02,4
27 25 MALÍK Michal (CZE) 1989 Varnsdorf LAWI-AUTHOR Cycling Team 1:13:48,6 +8:15,1 +0:18,4
28 30 FINÉ Eddy (FRA) 1997 Herbeys Charvieu Chavagneux Isere Cyclisme 1:14:00,5 +8:27,0 +0:11,9
29 44 LANG Pirmin 1984 Safenwil IAM Cycling 1:14:29,3 +8:55,8 +0:28,8
30 46 SIMON Quentin (FRA) 1997 Ornans CLUB CYCLISTE ETUPES 1:14:36,4 +9:02,9 +0:07,1
31 23 WILDHABER Michael 1990 Eschenbach TowerSports-VC Eschenbach 1:06:30,8 -1 LAP -1 LAP
32 9 HARING Martin (SVK) 1986 Sielnica Dukla Banská Bystrica 1:07:16,3 -1 LAP +0:45,5
33 45 ALDERWEIRELD Robin (BEL) 1996 Veurne cycling team oostkust 1:08:40,5 -1 LAP +1:24,2
34 41 HABLITZEL Jonas (GER) 1995 Renningen RV Pfeil Magstadt 1:09:50,3 -1 LAP +1:09,8
35 58 NAVARRO Quentin (FRA) 1998 Baume Les Dames V.C.TOUCY 1:10:39,3 -1 LAP +0:49,0
36 42 OBRIST Fabian 1991 Winterthur Veloplus 1:12:41,0 -1 LAP +2:01,7
37 36 UHLMANN Sven 1997 Safenwil BH-Cycling Team / VC Pfaffnau 1:14:20,5 -1 LAP +1:39,5
38 55 RIDOLFI Riccardo (ITA) 1992 Spoleto PRD SPORT FACTORY TEAM 1:06:52,9 -2 LAP -1 LAP
39 34 BENNATI Riccardo (ITA) 1995 Castellanza CO.BO.PAVONI 1:06:56,5 -2 LAP +0:03,6
40 52 HÖRSCHLÄGER Johannes (AUT) 1990 Großrust 1:07:03,6 -2 LAP +0:07,1
41 51 HAGER Dominik (AUT) 1994 Stadl-Paura 1:20:42,2 -2 LAP +13:38,6
DNF 4 CHAINEL Steve (FRA) 1983 St Etienne Les Remiremont Cross team BY G4 6 DNF DNF
DNF 56 KOWAL Mariusz (POL) 1978 Polanica Zdroj team kolarz polanica 5 DNF DNF
DNF 29 VISNOVSKY Tomas (SVK) 1993 Bratislava Proefekt Ghost 4 DNF DNF
DNF 57 DEGUEURCE Joffrey (FRA) 1997 Dijon Off Road 2 DNF DNF
DNF 31 ULÍK Matej (SVK) 1997 Liptoská Osada Tatran Liptoská Osada 1 DNF DNF
DNF 37 KURTY Jakub (SVK) 1997 Košice Isako Sport 1 DNF DNF
Close