1 1 BLUMS Martins
LAT
ZZK 22 1:23:37 90
2 2 COLLEDANI Nadir
ITA
TORPADO GABOGAS 22 1:24:22 70
3 8 ANDREASSEN Simon
DEN
SPECIALIZED RACING 20 1:25:08 60
4 19 DISERA Quinton
CAN
NORCO FACTORY TEAM XC 19 1:25:51 50
5 17 VITZTHUM Simon
SUI
22 1:25:51 40
6 61 FOIDL Maximilian
AUT
22 1:26:13 35
7 38 STRÄHLE Sven
GER
GERMAN TECHNOLOGY RACING 22 1:26:29 30
8 21 PHILIPP Antoine
FRA
VELOROC BMC 20 1:26:47 27
9 22 GAY Raphael
FRA
SCOTT CREUSE OXYGENE GUERET 22 1:26:57 24
10 32 HOFMANN Robin
GER
20 1:27:15 22
11 28 ALBIN Vital
SUI
BIKE TEAM SOLOTHURN 19 1:27:30 20
12 27 FORTIER Marc Andre
CAN
PIVOT CYCLES - OTE 21 1:27:42 18
13 6 HATHERLY Alan
RSA
21 1:27:49 16
14 29 AUCLAIR Raphael
CAN
PIVOT CYCLES - OTE 20 1:27:55 14
15 4 DISERA Peter
CAN
NORCO FACTORY TEAM XC 22 1:27:59 12
16 18 VROUWENVELDER Luke
USA
BEAR DEVELOPMENT TEAM 22 1:28:08 10
17 56 BRUNELLO Mickael
FRA
VELOROC BMC 19 1:28:09 9
18 45 BURKI Nick
SUI
BIKE TEAM SOLOTHURN 19 1:28:52 8
19 14 PERRIN GANIER Neïlo
FRA
MASSI 21 1:29:12 7
20 23 LHOMME Léo
SUI
TEAM VTT BMC FRIBOURG 21 1:29:16 6
21 33 FINCHAM Sean
CAN
19 1:29:53 5
22 25 BREGENZER Alex
GER
19 1:30:03 4
23 31 BEELI Andrin
SUI
SCOTT DEVELOPMENT MTB TEAM 22 1:30:22 3
24 37 LONGPRE Felix
CAN
19 1:30:49 2
25 20 FLOREN Sandy
USA
BEAR DEVELOPMENT TEAM 20 1:30:53 1
26 35 DUFOUR Jerry
USA
BEAR DEVELOPMENT TEAM 20 1:31:23
27 47 BELHUMEUR Felix
CAN
PIVOT CYCLES - OTE 21 1:31:52
28 39 HERTLING Arnaud
SUI
TEAM VTT BMC FRIBOURG 20 1:32:15
29 36 BECKETT Carson
USA
BEAR DEVELOPMENT TEAM 20 1:32:37
30 42 HARTMANN Jakob
GER
GERMAN TECHNOLOGY RACING 22 1:33:46
31 34 MESA PIETRALUNGA Santiago
COL
20 1:33:51
32 40 CARSON Callum
AUS
20 1:34:02
33 57 TREVISANI Sandro
SUI
TEAM DOM CYCLE 21 1:34:22
34 54 VERNER Rhys
CAN
KONA FACTORY TEAM 20 1:34:42
35 24 LAUENER Ramon
SUI
JB BRUNEX FELT TEAM 20 1:35:16
36 7 CARSTENSEN Sebastian Fini
DEN
CST SANDD AMERICAN EAGLE MTB RACING TEAM 22 1:35:49
37 51 SPESCHA Ursin
SUI
BIKE TEAM SOLOTHURN 19 1:35:52
38 48 LANDO Nicholas
USA
20 1:36:33
39 46 BURKE Felix
CAN
21 1:36:51
40 49 JOHNSON Daniel
USA
BEAR DEVELOPMENT TEAM 20 1:37:02
41 60 BERGERON Anthony
CAN
20 1:37:30
42 53 AUDET Anthony
CAN
22 1:37:37
43 55 KRANEFUSS Eli
USA
BEAR DEVELOPMENT TEAM 20 1:38:07
44 41 MARTINEZ GALVAN Amando
MEX
20 1:39:01
45 52 UENO Ren
JPN
19 1:39:15
46 59 ANDERSEN Steffen
USA
BEAR DEVELOPMENT TEAM 20 1:39:49
47 58 TURCOTTE Matthew
CAN
22 1:40:04
48 26 GALLARDO Martin
ARG
21 LAP
49 50 FARRELL-DESSUREAULT Emile
CAN
19 LAP
30 HIRABAYASHI Ari
JPN
20 DNF
43 DUQUESNE Remy
FRA
TEAM VTT VCA ANJOS 19 DNF
44 PATON Cole
USA
20 DNS
Close