1 47 ULISSI Diego
ITA
UAE TEAM EMIRATES 28 05:36:03 40
2 13 HANSEN Jesper
DEN
ASTANA PRO TEAM 27 05:36:08 15
3 82 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe
COL
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 21 05:36:12 6
4 127 MASNADA Fausto
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 24 05:36:14
5 84 GODOY Yonder
VEN
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 24 05:36:20
6 73 ARSLANOV Ildar
RUS
GAZPROM - RUSVELO 23 05:36:20
7 125 GAVAZZI Francesco
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 33 05:36:35
8 25 MÜHLBERGER Gregor
AUT
BORA - HANSGROHE 23 05:36:35
9 43 NIEMIEC Przemyslaw
POL
UAE TEAM EMIRATES 37 05:36:37
10 11 ZEITS Andrey
KAZ
ASTANA PRO TEAM 31 05:36:40
11 24 KONIG Leopold
CZE
BORA - HANSGROHE 30 05:36:42
12 34 PANTANO GOMEZ Jarlinson
COL
TREK - SEGAFREDO 29 05:36:53
13 85 KOSHEVOY Ilia
BLR
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 26 05:36:53
14 53 PRADES REVERTER Eduard
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 30 05:37:04
15 41 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin
COL
UAE TEAM EMIRATES 29 05:37:06
16 94 SIMON CASULLERAS Jordi
ESP
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 27 05:37:06
17 58 RUBIO HERNANDEZ Diego
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 26 05:37:06
18 54 MOLINA CANET Antonio
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 26 05:37:15
19 118 ZARDINI Edoardo
ITA
BARDIANI CSF 28 05:37:20
20 75 LAGUTIN Sergey
RUS
GAZPROM - RUSVELO 36 05:37:25
21 55 BUTLER Christopher
USA
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 29 05:37:25
22 83 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo
COL
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 21 05:37:27
23 67 TACIAK Mateusz
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 33 05:37:27
24 23 HERKLOTZ Silvio
GER
BORA - HANSGROHE 23 05:37:35
25 35 REIJNEN Kiel
USA
TREK - SEGAFREDO 31 05:37:35
26 36 THEUNS Edward
BEL
TREK - SEGAFREDO 26 05:37:35
27 116 STERBINI Simone
ITA
BARDIANI CSF 24 05:37:47
28 74 FIRSANOV Sergey
RUS
GAZPROM - RUSVELO 35 05:37:50
29 63 BROZYNA Piotr
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 22 05:37:56
30 1 ORKEN Ahmet
TUR
TORKU SEKERSPOR 24 05:38:16
31 64 PLUCINSKI Leszek
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 27 05:38:18
32 17 BIZHIGITOV Zhandos
KAZ
ASTANA PRO TEAM 26 05:38:18
33 112 BARBIN Enrico
ITA
BARDIANI CSF 27 05:38:29
34 27 SARAMOTINS Aleksejs
LAT
BORA - HANSGROHE 35 05:38:29
35 37 DANIEL Gregory
USA
TREK - SEGAFREDO 23 05:38:29
36 32 BEPPU Fumiyuki
JPN
TREK - SEGAFREDO 34 05:38:32
37 2 BAKIRCI Nazim
TUR
TORKU SEKERSPOR 31 05:38:37
38 5 BALKAN Serkan
TUR
TORKU SEKERSPOR 23 05:38:38
39 78 BRUTT Pavel
RUS
GAZPROM - RUSVELO 35 05:38:49
40 46 RAVASI Edward
ITA
UAE TEAM EMIRATES 23 05:38:55
41 106 STASSEN Julien
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 29 05:39:21
42 105 MASSON Christophe
FRA
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 32 05:39:36
43 66 PALUTA Michal
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 22 05:39:36
44 128 VENDRAME Andrea
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 23 05:40:02
45 104 DERUETTE Thomas
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 22 05:40:11
46 57 ARROYO DURAN David
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 37 05:40:18
47 111 ALBANESE Vincenzo
ITA
BARDIANI CSF 21 05:40:22
48 107 SPENGLER Lukas
SUI
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 23 05:40:54
49 3 AKDILEK Ahmet
TUR
TORKU SEKERSPOR 29 05:41:04
50 117 TONELLI Alessandro
ITA
BARDIANI CSF 25 05:41:15
51 113 MAESTRI Mirco
ITA
BARDIANI CSF 26 05:41:15
52 92 CARDOSO SANTOS Flavio
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 37 05:41:48
53 52 REIS Rafael
POR
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 25 05:41:48
54 91 FERRAZ AFFONSO Murilo
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 26 05:41:48
55 126 SPREAFICO Matteo
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 24 05:42:26
56 124 FRAPPORTI Mattia
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 23 05:42:26
57 12 GRUZDEV Dmitriy
KAZ
ASTANA PRO TEAM 31 05:42:59
58 45 LAENGEN Vegard Stake
NOR
UAE TEAM EMIRATES 28 05:44:02
59 18 STALNOV Nikita
KAZ
ASTANA PRO TEAM 26 05:44:07
60 71 TRUSOV Nikolay
RUS
GAZPROM - RUSVELO 32 05:44:07
61 76 ROVNY Ivan
RUS
GAZPROM - RUSVELO 30 05:44:07
62 8 ATALAY Muhammet
TUR
TORKU SEKERSPOR 28 05:44:07
63 4 BALKAN Onur
TUR
21 05:44:07
64 103 HABEAUX Gregory
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 35 05:45:06
65 68 STOSZ Patryk
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 23 05:45:21
66 61 SISR FrantišEk
CZE
CCC SPRANDI POLKOWICE 24 05:45:21
67 62 KOCH Jonas
GER
CCC SPRANDI POLKOWICE 24 05:45:21
68 65 MALECKI Kamil
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 21 05:45:21
69 93 NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 36 05:47:48
70 16 TLEUBAYEV Ruslan
KAZ
ASTANA PRO TEAM 30 05:47:58
71 31 ALAFACI Eugenio
ITA
TREK - SEGAFREDO 27 05:47:58
72 102 DUQUENNOY Jimmy
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 22 05:47:58
73 77 BOEV Igor
RUS
GAZPROM - RUSVELO 28 05:47:58
74 33 COLEDAN Marco
ITA
TREK - SEGAFREDO 29 05:47:58
75 44 KUMP Marko
SLO
UAE TEAM EMIRATES 29 05:47:58
76 38 VAN POPPEL Boy
NED
TREK - SEGAFREDO 29 05:47:58
77 115 SIMION Paolo
ITA
BARDIANI CSF 25 05:47:58
78 15 MINALI Riccardo
ITA
ASTANA PRO TEAM 22 05:47:58
79 81 BELLETTI Manuel
ITA
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 32 05:47:58
80 121 BALLERINI Davide
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 23 05:48:18
81 108 ROBEET Ludovic
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 23 05:48:27
82 51 CELANO Danilo
ITA
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 28 05:50:05
83 96 RANGHETTI Victor
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 19 05:50:28
84 97 PINHEIRO DA SILVA Roberto
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 34 05:50:28
85 95 PIRES Raphael
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 20 05:50:29
86 98 SILVA Lincoln
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 20 05:50:29
87 87 TURRIN Alex
ITA
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 25 05:50:34
88 114 MARONESE Marco
ITA
BARDIANI CSF 23 05:50:34
89 6 SAMLI Feritcan
TUR
TORKU SEKERSPOR 23 05:50:34
90 26 PELUCCHI Matteo
ITA
BORA - HANSGROHE 28 05:50:34
91 86 BERTAZZO Liam
ITA
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 25 05:50:34
92 28 SCHWARZMANN Michael
GER
BORA - HANSGROHE 26 05:50:34
93 122 BENFATTO Marco
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 29 05:50:34
94 7 ÖZGÜR Batuhan
TUR
TORKU SEKERSPOR 19 05:50:34
95 88 CECCHIN Alberto
ITA
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 28 05:50:59
96 21 ARCHBOLD Shane
NZL
BORA - HANSGROHE 28 05:50:59
97 48 ZURLO Federico
ITA
UAE TEAM EMIRATES 23 05:50:59
98 22 BENNETT Sam
IRL
BORA - HANSGROHE 27 05:51:02
99 42 CONSONNI Simone
ITA
UAE TEAM EMIRATES 23 05:51:40
Gen
1 47 ULISSI Diego
ITA
UAE TEAM EMIRATES 28 19:00:50 6
2 13 HANSEN Jesper
DEN
ASTANA PRO TEAM 27 19:01:02
3 127 MASNADA Fausto
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 24 19:01:14
4 82 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe
COL
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 21 19:01:19
5 84 GODOY Yonder
VEN
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 24 19:01:20
6 73 ARSLANOV Ildar
RUS
GAZPROM - RUSVELO 23 19:01:20
7 125 GAVAZZI Francesco
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 33 19:01:32
8 25 MÜHLBERGER Gregor
AUT
BORA - HANSGROHE 23 19:01:35
9 43 NIEMIEC Przemyslaw
POL
UAE TEAM EMIRATES 37 19:01:37
10 11 ZEITS Andrey
KAZ
ASTANA PRO TEAM 31 19:01:40
11 34 PANTANO GOMEZ Jarlinson
COL
TREK - SEGAFREDO 29 19:01:53
12 53 PRADES REVERTER Eduard
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 30 19:02:04
13 85 KOSHEVOY Ilia
BLR
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 26 19:02:04
14 94 SIMON CASULLERAS Jordi
ESP
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 27 19:02:06
15 58 RUBIO HERNANDEZ Diego
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 26 19:02:06
16 54 MOLINA CANET Antonio
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 26 19:02:15
17 36 THEUNS Edward
BEL
TREK - SEGAFREDO 26 19:02:17
18 41 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin
COL
UAE TEAM EMIRATES 29 19:02:17
19 118 ZARDINI Edoardo
ITA
BARDIANI CSF 28 19:02:20
20 55 BUTLER Christopher
USA
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 29 19:02:25
21 67 TACIAK Mateusz
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 33 19:02:27
22 23 HERKLOTZ Silvio
GER
BORA - HANSGROHE 23 19:02:35
23 75 LAGUTIN Sergey
RUS
GAZPROM - RUSVELO 36 19:02:36
24 83 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo
COL
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 21 19:02:38
25 35 REIJNEN Kiel
USA
TREK - SEGAFREDO 31 19:02:57
26 74 FIRSANOV Sergey
RUS
GAZPROM - RUSVELO 35 19:03:01
27 1 ORKEN Ahmet
TUR
TORKU SEKERSPOR 24 19:03:14
28 17 BIZHIGITOV Zhandos
KAZ
ASTANA PRO TEAM 26 19:03:18
29 63 BROZYNA Piotr
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 22 19:03:18
30 112 BARBIN Enrico
ITA
BARDIANI CSF 27 19:03:29
31 64 PLUCINSKI Leszek
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 27 19:03:29
32 78 BRUTT Pavel
RUS
GAZPROM - RUSVELO 35 19:03:49
33 46 RAVASI Edward
ITA
UAE TEAM EMIRATES 23 19:03:55
34 32 BEPPU Fumiyuki
JPN
TREK - SEGAFREDO 34 19:04:05
35 27 SARAMOTINS Aleksejs
LAT
BORA - HANSGROHE 35 19:04:21
36 2 BAKIRCI Nazim
TUR
TORKU SEKERSPOR 31 19:04:25
37 66 PALUTA Michal
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 22 19:04:47
38 5 BALKAN Serkan
TUR
TORKU SEKERSPOR 23 19:05:03
39 128 VENDRAME Andrea
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 23 19:05:13
40 57 ARROYO DURAN David
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 37 19:05:18
41 111 ALBANESE Vincenzo
ITA
BARDIANI CSF 21 19:05:19
42 105 MASSON Christophe
FRA
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 32 19:05:24
43 116 STERBINI Simone
ITA
BARDIANI CSF 24 19:05:31
44 113 MAESTRI Mirco
ITA
BARDIANI CSF 26 19:06:12
45 117 TONELLI Alessandro
ITA
BARDIANI CSF 25 19:06:15
46 52 REIS Rafael
POR
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 25 19:06:48
47 107 SPENGLER Lukas
SUI
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 23 19:07:01
48 3 AKDILEK Ahmet
TUR
TORKU SEKERSPOR 29 19:07:29
49 92 CARDOSO SANTOS Flavio
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 37 19:07:43
50 106 STASSEN Julien
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 29 19:07:56
51 91 FERRAZ AFFONSO Murilo
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 26 19:08:32
52 37 DANIEL Gregory
USA
TREK - SEGAFREDO 23 19:09:49
53 103 HABEAUX Gregory
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 35 19:10:17
54 62 KOCH Jonas
GER
CCC SPRANDI POLKOWICE 24 19:10:32
55 12 GRUZDEV Dmitriy
KAZ
ASTANA PRO TEAM 31 19:10:35
56 61 SISR FrantišEk
CZE
CCC SPRANDI POLKOWICE 24 19:11:09
57 4 BALKAN Onur
TUR
21 19:11:52
58 124 FRAPPORTI Mattia
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 23 19:12:50
59 68 STOSZ Patryk
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 23 19:12:52
60 104 DERUETTE Thomas
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 22 19:12:52
61 18 STALNOV Nikita
KAZ
ASTANA PRO TEAM 26 19:12:55
62 81 BELLETTI Manuel
ITA
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 32 19:12:56
63 38 VAN POPPEL Boy
NED
TREK - SEGAFREDO 29 19:12:58
64 71 TRUSOV Nikolay
RUS
GAZPROM - RUSVELO 32 19:13:19
65 121 BALLERINI Davide
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 23 19:13:26
66 15 MINALI Riccardo
ITA
ASTANA PRO TEAM 22 19:13:40
67 77 BOEV Igor
RUS
GAZPROM - RUSVELO 28 19:13:55
68 115 SIMION Paolo
ITA
BARDIANI CSF 25 19:14:21
69 126 SPREAFICO Matteo
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 24 19:14:49
70 24 KONIG Leopold
CZE
BORA - HANSGROHE 30 19:15:06
71 22 BENNETT Sam
IRL
BORA - HANSGROHE 27 19:15:30
72 44 KUMP Marko
SLO
UAE TEAM EMIRATES 29 19:15:34
73 51 CELANO Danilo
ITA
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 28 19:15:51
74 65 MALECKI Kamil
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 21 19:15:59
75 48 ZURLO Federico
ITA
UAE TEAM EMIRATES 23 19:16:10
76 21 ARCHBOLD Shane
NZL
BORA - HANSGROHE 28 19:16:18
77 42 CONSONNI Simone
ITA
UAE TEAM EMIRATES 23 19:16:34
78 45 LAENGEN Vegard Stake
NOR
UAE TEAM EMIRATES 28 19:16:34
79 8 ATALAY Muhammet
TUR
TORKU SEKERSPOR 28 19:16:38
80 114 MARONESE Marco
ITA
BARDIANI CSF 23 19:16:59
81 86 BERTAZZO Liam
ITA
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 25 19:17:53
82 102 DUQUENNOY Jimmy
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 22 19:18:48
83 16 TLEUBAYEV Ruslan
KAZ
ASTANA PRO TEAM 30 19:20:30
84 33 COLEDAN Marco
ITA
TREK - SEGAFREDO 29 19:20:53
85 88 CECCHIN Alberto
ITA
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 28 19:21:55
86 87 TURRIN Alex
ITA
WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 25 19:22:28
87 122 BENFATTO Marco
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 29 19:22:58
88 108 ROBEET Ludovic
BEL
WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 23 19:23:04
89 26 PELUCCHI Matteo
ITA
BORA - HANSGROHE 28 19:23:06
90 7 ÖZGÜR Batuhan
TUR
TORKU SEKERSPOR 19 19:23:06
91 97 PINHEIRO DA SILVA Roberto
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 34 19:23:11
92 98 SILVA Lincoln
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 20 19:23:12
93 6 SAMLI Feritcan
TUR
TORKU SEKERSPOR 23 19:23:24
94 93 NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 36 19:23:55
95 95 PIRES Raphael
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 20 19:24:57
96 76 ROVNY Ivan
RUS
GAZPROM - RUSVELO 30 19:26:35
97 31 ALAFACI Eugenio
ITA
TREK - SEGAFREDO 27 19:28:20
98 28 SCHWARZMANN Michael
GER
BORA - HANSGROHE 26 19:28:27
99 96 RANGHETTI Victor
BRA
SOUL BRASIL PRO CYCLING TEAM 19 19:32:52
Close