1. 2 VAN DER POEL David (NED) 1992 Kapellen BeoBank-Corendon 13 1:03:35,4 - 100
2. 1 WILDHABER Marcel 1985 Galgenen SCOTT-SRAM MTB Racing 13 1:03:54,0 +0:18,6 80
3. 3 ZAHNER Simon 1983 Dürnten Team EKZ 13 1:03:55,9 +0:20,5 70
4. 22 WILDHABER Michael 1990 Eschenbach Tower Sports-VC Eschenbach 13 1:04:10,8 +0:35,4 65
5. 6 CLEPPE Nicolas (BEL) 1995 Ingelmunster Telenet Fidea Lions 13 1:04:27,6 +0:52,2 60
6. 12 MERLIER Braam (BEL) 1994 Wortegem-Petegem Steylaerts-betfirst 13 1:04:31,9 +0:56,5 58
7. 21 JOSEPH Thomas (BEL) 1996 Kemmel Marlux Napoleon Games 13 1:04:36,5 +1:01,1 56
8. 8 WOUTERS Sieben (NED) 1996 Zundert Pauwels sauzen - Vastgoedservi 13 1:04:37,0 +1:01,6 54
9. 7 ROHRBACH Nicola 1986 Edlibach goldwurst-power/ FELT 13 1:04:37,4 +1:02,0 52
10. 13 SAMPARISI Nicolas (ITA) 1992 Tirano KTM Alchemist 13 1:06:10,9 +2:35,5 50
11. 16 FINÉ Eddy (FRA) 1997 Herbeys Charvieu Chavagneux Isere Cycl 13 1:06:11,2 +2:35,8 48
12. 9 FALENTA Aloïs (FRA) 1989 Chevry Vélo Club Villefranche Beaujol 13 1:06:11,9 +2:36,5 46
13. 5 SÄGESSER Severin 1992 Niedergösgen Focus E.Floccari Cyclocrosstea 13 1:06:15,3 +2:39,9 44
14. 14 SAMPARISI Lorenzo (ITA) 1993 Tirano KTM Alchemist 13 1:07:33,9 +3:58,5 42
15. 11 PEETERS Yannick (BEL) 1977 Belgien 13 1:07:56,2 +4:20,8 40
16. 20 DIDIER Anthonin (FRA) 1993 Chalindrey Sco Dijon 11 57:32,2 -2 LAP 38
17. 18 PETRUŠ Lubomír (CZE) 1990 Nový Malín EthicSport 10 52:43,2 -3 LAP 36
18. 24 AGTERBERG Kyle (NED) 1999 Maartensdijk G.W.C. de Adelaar 10 52:43,5 -3 LAP 34
19. 49 BAMBULA Ondrej (CZE) 1987 CEZ CT Tabor 10 53:03,4 -3 LAP 32
20. 35 WÄFLER Simon 1990 Bäretswil FELT / VC Bauma / Bike Center 10 53:08,6 -3 LAP 30
21. 31 KRÄHEMANN Raphael 1996 Egg Team Humard Vélo-Passion Renfe 9 47:47,8 -4 LAP 28
22. 25 BASSANI Michele (ITA) 1998 Grigno (tn) Work Service Liotto 9 47:49,5 -4 LAP 26
23. 4 HONZAK David (CZE) 1999 CEZ CT Tabor 9 48:08,7 -4 LAP 24
24. 27 MAYER Daniel (CZE) 1997 Polnička KC Hlinsko 8 42:40,6 -5 LAP 22
25. 28 HABLITZEL Jonas (GER) 1995 Renningen RV Pfeil Magstadt 8 42:40,7 -5 LAP 20
26. 42 STEPANIK Jiri (CZE) 1992 Cyclo Team Kolarna 8 47:47,5 -5 LAP 18
27. 51 HUMBERT Valentin (FRA) 1996 Besancon AMICALE CYCLISTE BISONTINE 7 37:19,1 -6 LAP 16
28. 29 JARÝ David (CZE) 1998 Čelákovice Johnson Controls aš MB 7 38:12,8 -6 LAP 14
29. 50 BAKUS Tomas (CZE) 7 38:27,2 -6 LAP 12
30. 36 TAMBARIKAS Nico 1992 Buchs BSK-Graf 7 39:03,1 -6 LAP 10
31. 37 COLOMBO Marco (ITA) 1977 Dairago Team Grigiocarbonio-La cà di R 7 39:03,3 -6 LAP 8
32. 32 NOVÁK Jan (CZE) 1998 CEZ CT Tabor 6 33:39,1 -7 LAP 6
33. 44 BONALDA Graziano (ITA) 1974 Tradate Team Grigiocarbonio-La cà di R 6 33:49,7 -7 LAP 4
34. 34 LEUMANN Sammy 1995 Weisslingen VC Maur 6 33:57,8 -7 LAP 2
35. 47 BARTUNEK Marek (CZE) 1998 Ethic Sport 6 34:00,4 -7 LAP 1
36. 48 BREZINA Petr (CZE) 1984 Cyclo Team Kolarna 6 34:15,3 -7 LAP 1
37. 38 KÜHN Marcus (GER) 1986 Lachen FKU Racing Team 5 28:28,6 -8 LAP 1
38. 33 ACHERMANN Marcel 1991 Gunzwil Ateam2rad.ch / VC Rain 5 28:35,4 -8 LAP 1
39. 45 PARENTI Nicola (ITA) 1996 Lucca UC Pistoiese 5 28:37,3 -8 LAP 1
40. 39 GAMBARELLI Simone (ITA) 1979 Corgeno Team Grigiocarbonio-La cà di R 5 28:38,1 -8 LAP 1
DNF 10 VAN AMERONGEN Thijs (NED) 1986 Oldenzaal Destin - ZZPR.nl 4 DNF DNF
DNF 17 JACOBS Johan 1997 Middelkerke Pauwels-Sauzen Vastgoedservice 3 DNF DNF
19 VAN DER MEER Gosse NED TARTELETTO - ISOREX M 22 DNS
23 GLAJZA Ondrej SVK M 23 DNS
26 SCHUBERT ŠTepán CZE M 21 DNS
30 GRABAREK Grzegorz POL M 28 DNS
40 SPIESSER Laurent FRA M 38 DNS
41 MARGUET Tristan SUI M 30 DNS
46 HEJTMÁNEK Marek CZE M 20 DNS
Close