1. 137 BETSEMA Denise (NED) 1993 Den Burg AB Transport 6 42:31,6 - 100
2. 102 HAVLIKOVA Pavla (CZE) 1983 Jablonec Nad Nisou KOOPERATIVA CYCLOCROSS TEAM 6 43:03,0 +0:31,4 80
3. 101 WYMAN Helen (GBR) 1981 Barton Le Clay Xypex - Verge Sport 6 43:16,1 +0:44,5 70
4. 116 KOLLER Nicole 1997 Schmerikon 6 43:19,1 +0:47,5 65
5. 106 GARIBOLDI Rebecca (ITA) 1996 Lissone team Isolmant Specialized asd 6 43:40,9 +1:09,3 60
6. 104 BRANDAU Elisabeth (GER) 1985 Schönaich EBE-Racing Team 6 44:07,0 +1:35,4 58
7. 105 PETIT Marlène (FRA) 1991 Vongnes Team Cross UCI Safir Ganova 6 44:18,5 +1:46,9 56
8. 109 PETITGIRARD Marlene (FRA) 1988 Les Grangettes S1NEO CONNECT CYCLING TEAM 6 44:30,0 +1:58,4 54
9. 134 BARONI Francesca (ITA) 1999 Milan SELLE ITALIA GUERCIOTTI ELITE 6 44:34,0 +2:02,4 52
10. 129 CLAUZEL Perrine (FRA) 1994 Besançon Scott Creuse Oxygène Guéret 6 44:37,4 +2:05,8 50
11. 108 UNGERMANOVA Elizabeth (CZE) 1999 Jablonec Nad Nisou KOOPERATIVA CYCLOSROSS TEAM 6 44:55,5 +2:23,9 48
12. 103 HEIGL Nadja (AUT) 1996 Schleinbach KTM Alchemist Racing Team 6 45:03,7 +2:32,1 46
13. 110 RÜEGG Noemi * 2001 Oberweningen Akros Renfer SA Devo 6 45:06,8 +2:35,2 44
14. 136 CURINIER Léa (FRA) * 2001 St Peray Union cycliste montmeyran vale 6 45:14,8 +2:43,2 42
15. 112 BARHOUMI Zina 1996 Bern RSC Aaretal Münsige 6 45:19,0 +2:47,4 40
16. 113 PAUL Stefanie (GER) 1989 Hannover crossladen.cyclingteam 6 45:58,6 +3:27,0 38
17. 111 WÜTHRICH Svenja 1998 Zürich TEAM EKZ / RV Rieden Wallisell 6 46:03,2 +3:31,6 36
18. 122 GÖLDI Nicole * 2002 Sennwald Lindi Bike Race Team / RV Buch 6 46:11,9 +3:40,3 34
19. 135 GRILLO Elisa (ITA) * 2001 Milan SELLE ITALIA GUERCIOTTI ELITE 6 46:18,0 +3:46,4 32
20. 123 ROUILLER Mélissa * 2002 Belmont Sur Lausanne VC Echallens 6 46:22,7 +3:51,1 30
21. 117 WALTERT Yvonne 1980 Horw Steiner Bäckerei Wetzikon - Co 6 46:33,4 +4:01,8 28
22. 114 KÜDERLE Nina (GER) 1999 Laichingen crossladen.cyclingteam 6 46:37,2 +4:05,6 26
23. 131 BENOIT-GUYOD Camille (FRA) * 2002 Morbier Team XC VTT Conliège 6 46:56,9 +4:25,3 24
24. 115 BRESCIANI Nicoletta (ITA) 1986 Bergamo Scott racing team 6 47:14,3 +4:42,7 22
25. 119 DEVAUX Marceline (FRA) 1999 Beutal Vélo club Morteau Montbenois 6 47:30,4 +4:58,8 20
26. 140 JOHANSSON Ida * 2002 6 48:10,8 +5:39,2 18
27. 124 COTTIER Lucie * 2002 Berolle VC Echallens 6 48:30,9 +5:59,3 16
28. 118 BLICKENSTORFER Tanja 1993 Horgen Team Staub Hirzel 6 48:35,5 +6:03,9 14
29. 125 SCHÄTTI Michelle 1999 Horgen VC Wädenswil / velo-reichmuth. 6 48:56,0 +6:24,4 12
30. 130 DUMONT Lyson (FRA) * 2002 Riedisheim SSOL Habsheim 6 49:21,7 +6:50,1 10
31. 132 STEFFENHAGEN Diana (GER) 1985 Darmstadt crossladen.cyclingteam 6 49:31,0 +6:59,4 8
32. 139 ERIKSSON Frida (SWE) 2000 UCI Rider 6 49:47,8 +7:16,2 6
33. 138 LAVRY Laura (FRA) * 2001 Baverans VELO CLUB DOLOIS 6 50:27,9 +7:56,3 4
34. 126 BONNY Marie * 2001 Chevroux Vélo-club Payerne Racing Team 5 43:28,0 -1 LAP 2
35. 141 SOLLARD Juliette * 2002 Cyclophile Sédunois 4 48:05,9 -2 LAP 1
DNF 121 MARK Jennifer (FRA) 1992 Schlierbach 1 DNF DNF
DNF 107 MIŠOŇOVÁ Magdalena (CZE) * 2001 Líbeznice ADASTRA Sokol Veltěž 1 DNF DNF
Close