1. Ben Tulett Willebrord Wil Vooruit Finished 2nd 02:34:57:000 60
2. Lewis Askey Team Backstedt/Hotchillee Finished 1st 02:34:57:000 52
3. Samuel Watson PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 02:35:00:000 45
4. Alfred George Spokes Racing Team Finished 1st 02:35:00:000 40
5. Joseph Beckingsale Abergavenny Road Club Finished 2nd 02:35:00:000 35
6. Mason Hollyman Zappi Racing Team Finished 1st 02:35:00:000 31
7. Finley Newmark VC Londres Finished 2nd 02:35:00:000 27
8. Jamieson Blain Zappi Racing Team Finished 2nd 02:35:00:000 23
9. Thomas Bostock Equiom IOM Junior Cycling Team Finished 2nd 02:35:00:000 20
10. Ben Barlow Spokes Racing Team Finished 1st 02:35:00:000 17
11. Joshua Price Team Backstedt/Hotchillee Finished 2nd 02:35:00:000 15
12. Logan de Monchaux-Irons Cycling Club Hackney Finished 2nd 02:35:00:000 13
13. Charley Calvert Team Backstedt/Hotchillee Finished 2nd 02:35:00:000 11
14. Joshua Greenwood Giant Halifax Race Team Finished 2nd 02:35:00:000 9
15. Joe Burns Sportcity Velo Finished 2nd 02:35:00:000 7
16. Owain Roberts Team Backstedt/Hotchillee Finished 2nd 02:35:00:000 6
17. Alex Ridehalgh Spokes Racing Team Finished 2nd 02:35:00:000 5
18. Angus Hawkins Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 02:35:00:000 3
19. Louie Priddle Mid Devon CC Finished 2nd 02:35:00:000 2
20. Max Rushby Giant Halifax Race Team Finished 2nd 02:35:00:000 1
21. Tom Dussek Giant Halifax Race Team Finished 2nd 02:35:00:000 0
22. Ieuan Woods Cycle Team OnForm Finished 2nd 02:35:00:000 0
23. Matthew Ellis Soenens Booom Finished 2nd 02:35:00:000 0
24. Oliver Knight Team Corley Cycles Finished 2nd 02:35:00:000 0
25. Euan Cameron Wheelbase Cabtech Junior RT Finished 2nd 02:35:00:000 0
26. Joe Wilson Ribble Cycling Finished 2nd 02:35:00:000 0
28. Adam Scarffe Equiom IOM Junior Cycling Team Finished 2nd 02:35:06:000 0
29. Dylan Westley Giant Halifax Race Team Finished 2nd 02:35:06:000 0
30. Brecon Burnett Cardiff Ajax CC Finished 2nd 02:35:06:000 0
31. Matti Dobbins Glasgow Cycle Team Finished 2nd 02:35:08:000 0
32. Joseph Rees Cardiff Ajax CC Finished 2nd 02:35:08:000 0
33. Leo Hayter W.V. Zeeuws Vlaanderen Finished 2nd 02:35:08:000 0
34. Jacob Knight ZeroBC Development Team Finished 2nd 02:35:10:000 0
35. Theo Modell Wheelbase Cabtech Junior RT Finished 1st 02:35:10:000 0
36. Morgan Bown Spokes Racing Team Finished 3rd 02:35:10:000 0
37. Oliver Murray Spokes Racing Team Finished 2nd 02:35:10:000 0
38. Ben Selfe Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 02:35:10:000 0
39. Milo Chapman Team Corley Cycles Finished 2nd 02:35:10:000 0
40. Jenson Young Giant Halifax Race Team Finished 2nd 02:35:10:000 0
41. Toby Perry Thanet RC Race Team Finished 2nd 02:35:10:000 0
42. Tom Couzens Zappi Racing Team Finished 2nd 02:35:10:000 0
43. Farley Barber Pro Vision Race Team Finished 2nd 02:35:10:000 0
44. Ben Christian Equiom IOM Junior Cycling Team Finished 3rd 02:35:10:000 0
45. Joshua Sandman Team Backstedt Bike Performanc... Finished 2nd 02:35:10:000 0
46. Samuel Painter Wigmore CC Finished 2nd 02:35:10:000 0
47. Jack Ford Wheelbase Cabtech Junior RT Finished 2nd 02:35:10:000 0
48. Matthew Warhurst High Peak Cycles RT Finished 2nd 02:35:10:000 0
49. Alexander Coates Pro Vision Race Team Finished 2nd 02:35:10:000 0
50. Samuel Allen Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 02:35:10:000 0
51. Riley Searle Flamme Rouge Cycling Team Finished 3rd 02:35:10:000 0
52. Matthew Shaw Wheelbase Cabtech Junior RT Finished 2nd 02:35:10:000 0
53. Sean Flynn Edinburgh RC Finished 2nd 02:35:10:000 0
54. George Bazley Bristol RC Finished 2nd 02:35:10:000 0
55. Daniel Maclean-Howell Cardiff Ajax CC Finished 2nd 02:35:10:000 0
56. Tosh Teare Equiom IOM Junior Cycling Team Finished 2nd 02:35:10:000 0
57. Will Cooper Hargroves-Montezuma's Finished 2nd 02:35:18:000 0
58. Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished 2nd 02:35:21:000 0
59. Harry Birchill Southfork Racing.co.uk Finished 2nd 02:35:24:000 0
60. Alex Haines Leicestershire Road Club Finished 1st 02:35:27:000 0
61. Oliver Cockerill Velo Club Beverley Finished 3rd 02:35:50:000 0
63. Jamie Crump Successcycling.co.uk Finished 2nd 02:35:58:000 0
64. William Tidball PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 02:36:04:000 0
65. Struan Pryde Pedal Heaven RT Finished 2nd 02:36:13:000 0
66. Thomas Stewart Liverpool Century Cycling Acad... Finished 2nd 02:36:18:000 0
67. Sam Culverwell Guernsey Velo Club Finished 2nd 02:36:20:000 0
68. Ash Coning N-Fuse Identity Racing Finished 2nd 02:36:23:000 0
70. Conor Chandler Primera-TeamJobs Finished 2nd 02:36:34:000 0
71. Oliver Rees PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 02:36:54:000 0
72. Zach Bridges Ribble Cycling Finished 2nd 02:36:55:000 0
73. Harrison Knight ZeroBC Development Team Finished 2nd 02:37:03:000 0
74. George Mills-Keeling Pro Vision Race Team Finished 2nd 02:37:42:000 0
75. Harry Gillett ZeroBC Development Team Finished 2nd 02:37:51:000 0
76. Alexander Dent Spokes Racing Team Finished 2nd 02:38:29:000 0
77. Cameron Norman Finished N/A 02:39:39:000 0
78. Samuel Clark I-Team Cyclists' Club Finished 2nd 02:39:51:000 0
79. Harrison Mayo Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 02:41:12:000 0
80. Joe Howcroft Otley CC Finished 2nd 02:41:12:000 0
81. Thomas Gloag VC Londres Finished 2nd 02:41:14:000 0
82. Thomas Ashcroft Bott Cycle Team Finished 2nd 02:41:15:000 0
83. David Middleton Sunset Cycles Race Team Finished 2nd 02:41:15:000 0
84. Ross Turner Cleveland Whls JRT/Catley Lake... Finished 2nd 02:41:15:000 0
85. Alexander Herd Lee Valley Youth Cycling Club Finished 2nd 02:43:06:000 0
86. Morgan Curle Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 02:43:06:000 0
87. Oscar Mingay PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 02:43:06:000 0
88. Seán Purser St Ives CC Finished 2nd 02:43:37:000 0
89. Harry Horsman Cadence Cycling Performance Finished 2nd 02:45:04:000 0
90. Finn Anderson-Grout Brighton Mitre CC Finished 2nd 02:45:51:000 0
91. Sam Walsham Maxx RT (Maxx Road Team) Finished 2nd 02:47:40:000 0
--- Corey Bale Cycle Team OnForm Did not finish 2nd --- 0
--- Louis Bilyard Lee Valley Youth Cycling Club Did not start 2nd --- 0
--- Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Did not start 2nd --- 0
--- Aaron Chambers-Smith Andy Moore Autocentres Racing Did not finish 2nd --- 0
--- Thomas Cornwell In Gear Quickvit CC Did not start 2nd --- 0
--- Lawrence Coyle Brighton Mitre CC Did not finish 2nd --- 0
--- Edward Davies Dulwich Paragon CC Did not start 2nd --- 0
--- Alexi Edwards Flamme Rouge Cycling Team Did not finish 2nd --- 0
--- Nesta Ferguson Lee Valley Youth Cycling Club Did not finish 2nd --- 0
--- Liam Hanks Lee Valley Youth Cycling Club Did not start 2nd --- 0
--- Lewis Hartley Zappi Racing Team Did not start 2nd --- 0
--- Ollie Hennessy St Neots CC Did not finish 3rd --- 0
--- Isaac Hudson Mega Bike Race Team Did not finish 3rd --- 0
--- Dylan Hughes Spokes Racing Team Did not finish 1st --- 0
--- Joseph Laverick Soenens Booom Did not finish 2nd --- 0
--- Jamie Lloyd Team Corley Cycles Did not start 2nd --- 0
--- William Manfield-Yorke Cycle Team OnForm Did not finish 2nd --- 0
--- Thomas Mitchell Birkenhead North End CC Did not finish 2nd --- 0
--- William Orrell-Turner Wheelbase Cabtech Junior RT Did not finish 2nd --- 0
--- Marco Passfield Lee Valley Youth Cycling Club Did not finish 2nd --- 0
--- William Raymond VC Londres Did not finish 2nd --- 0
--- Darren Rider Team PB Performance Did not finish 2nd --- 0
--- Sam Skeggs Team Corley Cycles Did not finish 2nd --- 0
--- Toby Tanfield Cleveland Whls JRT/Catley Lake... Did not finish 2nd --- 0
--- Cameron Tappin Team Vision Innovative Leisure Did not finish 2nd --- 0
--- Max Walker Equiom IOM Junior Cycling Team Did not start 2nd --- 0
--- Ryan Watkins Cardiff Ajax CC Did not finish 2nd --- 0
--- Scott Wolfenden Prologue Racing Team Did not finish 2nd --- 0
Junior Womens Championship
Position Name Club name Rider status Category Time Points
1. Amelia Sharpe Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 02:01:47:000 60
2. Elynor Backstedt Team Backstedt/Hotchillee Finished 2nd 02:01:47:000 52
3. Anna Docherty Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st 02:01
Close