1 Alberto Martinez (Spa) Agritubel 3.54.50 (44.2 km/h)
2 Alberto Benito (Spa) Barbot-Pascoal 0.12
3 Alexandre Usov (Blr) AG2r Prévoyance
4 John Nilsson (Swe) Auber 93
5 Roman Luhovyy (Ukr) R.A.G.T Semences
6 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi Granville Team
7 Alexandre Pichot (Fra) Vendée U
8 Jonas Holmkvist (Swe) Amore & Vita - Beretta - Polska
9 Ivan Terenin (Rus) Omnibike Dinamo Moscou
10 Lénaïc Olivier (Fra) Agritubel
11 Médéric Clain (Fra) Team Oddass-Diemme
12 Aivaras Baranauskas (Ltu) VC Roubaix
13 Mathieu Rompion (Fra) Vendée U
14 Serge Pauwels (Ned) Rabobank Continental
15 Tim Cassidy (Irl) VC La Pomme-Marseille
16 Tom Veelers (Ned) Rabobank Continental
17 Remco Van Der Ven (Ned) Rabobank Continental
18 Julien Mazet (Fra) Auber 93
19 Cyrille Noël (Fra) Côtes d'Armor-Maître Jacques
20 Jonathan Dayus (GBr) Team U Nantes-Atlantique
21 William Bonnet (Fra) Auber 93
22 Romain Paillard (Fra) Team U Nantes-Atlantique
23 Mikhail Mikheev (Rus) Omnibike Dynamo Moscow
24 Christophe Agnolutto (Fra) Agritubel
25 Mathieu Drujon (Fra) Team U Nantes-Atlantique
26 Alexandre Cabrera (Fra) AVC Aix
27 Renaud Dion (Fra) R.A.G.T Semences
28 Jonas Ljungblad (Swe) Amore & Vita - Beretta - Polska
29 Ludovic Poilvet (Fra) Bretagne-Jean Floc'h
30 Christophe Diguet (Fra) Team U Nantes-Atlantique
31 David Tanner (Aus) VC Roubaix
32 Tom Leezer (Ned) Rabobank Continental
33 Maxim Rudenko (Ukr) Jartazi Granville Team
34 Eduard Vorganov (Rus) Omnibike Dynamo Moscow
35 Takehiro Mizutani (Jpn) Bridgestone Anchor
36 Vytautas Kaupas (Ltu) Jartazi Granville Team
37 Ruslan Sambris (Mda) VC La Pomme-Marseille
38 Freddy Ravaleu (Fra) Team Oddass-Diemme
39 Georges Toussaint (Fra) Team Oddass-Diemme
40 Celestino Pinho (Por) Barbot - Pascoal
41 Celestino Pinho (Por) Barbot - Pascoal
42 Erki Pütsep (Est) AG2r Prévoyance
43 Leonardo Luque (Fra) Jartazi-Revor
44 Tarmo Raudsepp (Est) Team U Nantes-Atlantique
45 Julien Guay (Fra) Vendée U
46 Shinichi Fukushima (Jpn) Bridgestone Anchor
47 Jamie Burrow (GBr) Amore & Vita - Beretta - Polska
48 Maxim Karpatchev (Rus) Omnibike Dynamo Moscow
49 Timothée Lefrançois (Fra) Team U Nantes-Atlantique
50 Joel Pearson (Aus) Côtes d'Armor-Maître Jacques
51 Bartosz Kolendo (Pol) VC La Pomme-Marseille
52 Hubert Dupont (Fra) R.A.G.T Semences
53 Stef Clement (Ned) Rabobank Continental
54 Stéphane Barthe (Fra) Team Oddass-Diemme
55 Andrey Pchelkin (Rus) Omnibike Dynamo Moscow
56 David Peribanez (Fra) Barbot-Pascoal
57 Sébastien Duret (Fra) Bretagne-Jean Floc'h
58 Darryl Impey (RSA) VC La Pomme-Marseille
59 Kimmo Kananen (Fin) Amore & Vita - Beretta - Polska
60 Christophe Rinero (Fra) R.A.G.T Semences
61 Thijs Zonneveld (Ned) AVC Aix
62 Florent Brard (Fra) Agritubel 0.26
63 Tristan Valentin (Fra) Auber 93
64 Antoine Perche (Fra) VC Roubaix
65 Vincent Jérôme (Fra) Vendée U
66 Simon Gerrans (Aus) AG2r Prévoyance
67 Sylvain Cheval (Fra) Côtes d'Armor-Maître Jacques
68 Denis Robin (Fra) Agritubel
69 Thierry David (Fra) VC La Pomme-Marseille
70 Fernando Sousa (Por) Barbot - Pascoal
71 David Bréard (Fra) Auber 93
72 David Lelay (Fra) Bretagne-Jean Floc'h
73 Perrig Quemeneur (Fra) Vendée U
74 Yann Huguet (Fra) AVC Aix
75 Jérôme Bouchet (Fra) VC Roubaix
76 Antoine Dalibard (Fra) Bretagne-Jean Floc'h
77 Lionel Faure (Fra) VC La Pomme-Marseille
78 Yasutaka Tashiro (Jpn) Bridgestone Anchor
79 Benoit Salmon (Fra) Agritubel
80 Stéphane Bergès (Fra) Agritubel
81 Mikhail Timochine (Rus) Omnibike Dinamo Moscou
82 Arnaud Lesvenan (Fra) Côtes d'Armor-Maître Jacques 0.35
83 Eric Berthou (Fra) R.A.G.T Semences
84 Thomas Nosari (Fra) VC Roubaix
85 Carl Naibo (Fra) Bretagne-Jean Floc'h
86 Mathieu Perget (Fra) VC Roubaix
87 Yevgueni Sokolov (Rus) Omnibike Dinamo Moscou
88 Gaylord Cumont (Fra) Team Oddass-Diemme
89 Koji Fukushima (Jpn) Bridgestone Anchor
90 Noan Lelarge (Fra) Bretagne-Jean Floc'h 5.32
91 Eddy Seigneur (Fra) R.A.G.T Semences
92 Nicolas Crosbie (Fra) Agritubel
Close