1. 2 BAESTAENS Vincent (BEL) 1989 Tremelo Team Group Hens- Containers Ma 9 0:57:26 - 100
2. 1 ORTS Felipe (ESP) 1995 Villajoyosa 9 0:57:27 +0:01,2 80
3. 8 VANTHOURENHOUT Dieter (BEL) 1985 Beernem Pauwels sauzen Bingoal Team 9 0:57:46 +0:19,6 70
4. 13 ROUILLER Loris 2000 Belmont-Sur-Lausann Corendon Circus /VC Echallens 9 0:57:52 +0:26,2 65
5. 17 BOSMANS Wietse (BEL) 1991 Hulshout België Creafin - Tuv Sud 9 0:57:55 +0:28,4 60
6. 7 RÜEGG Timon 1996 Oberweningen Swiss Racing Academy / VC Stei 9 0:58:05 +0:38,8 58
7. 30 FLÜCKIGER Lukas 1984 Wynigen BMC Mountainbike Racing 9 0:58:20 +0:53,8 56
8. 5 CHAINEL Steve (FRA) 1983 St Étienne Les Rt Team Chazal-canyon-3Gimmo 9 0:58:31 +1:04,3 54
9. 12 ZAHNER Simon 1983 Dürnten Team EKZ 9 0:58:44 +1:18,2 52
10. 4 BENOIST Antoine (FRA) 1999 Pluduno Corendon Circus 9 0:58:50 +1:24,0 50
11. 41 RONHAAR Pim (NED) 2001 Hellendoorn callant-doltcini 9 0:59:06 +1:39,6 48
12. 3 BOROS Michael (CZE) 1992 Tabor CEZ Cyklo Team Tabor 9 0:59:13 +1:46,6 46
13. 11 WILDHABER Marcel 1985 Tuggen Velo Wildhaber/ VC Eschenbach 9 0:59:20 +1:53,8 44
14. 6 NESVADBA Jan (CZE) 1991 Jablonec Nad Nisou ČEZ cyklo team Tábor 9 0:59:27 +2:00,8 42
15. 24 ROHRBACH Nicola 1986 Edlibach Goldwurst Power 9 0:59:39 +2:13,1 40
16. 14 KUHN Kevin 1998 Gibswil Scott development MTB Team 9 0:59:41 +2:14,9 38
17. 20 CRISPIN Mickael (FRA) 1998 Milizac Team Chazal Canyon 3Gimmo 9 1:00:07 +2:40,8 36
18. 19 FALENTA Aloïs (FRA) 1989 Chevry Union Cycliste Gessienne 9 1:00:20 +2:53,9 34
19. 43 SCHÄTTI Luca 2000 Horgen Swiss MTB Pro Team powered by 9 1:00:22 +2:55,4 32
20. 39 JOUFFROY Arnaud (FRA) 1990 Montpellier Jouffroy Academy 9 1:00:23 +2:56,5 30
21. 15 SAMPARISI Nicolas (ITA) 1992 Tirano KTM ALCHEMIST DAMA SELLE SMP 9 1:00:27 +3:00,3 28
22. 18 SÄGESSER Severin 1992 Niedergösgen Focus E.Floccari Cyclocross Te 9 1:00:32 +3:05,3 26
23. 40 DEBEIR Arno (BEL) 1999 Torhout Pauwels Sauzen - Bingoal 9 1:00:36 +3:09,8 24
24. 31 VAN DIJKE Koen (NED) 1996 Baarle Nassau TWC het snelle wiel 9 1:00:36 +3:10,2 22
25. 21 WINTERBERG Lukas 1988 Oberdorf Nw Focus Bikes 9 1:00:58 +3:32,1 20
26. 16 GRAS Yan (FRA) 1996 Nancy Team Chazal Canyon 3G Immo 9 1:01:05 +3:39,1 18
27. 33 SOMMER Jan 2000 Andwil KA BOOM - RMC Gossau 9 1:01:09 +3:42,5 16
28. 26 MOTTIEZ Gilles 1997 Collonges Team SWTY Mountain Tschopp 9 1:01:11 +3:44,4 14
29. 32 DUFAUX Loïs 1998 Ollon Akros-Thömus /Montreux-Rennaz 9 1:01:11 +3:44,7 12
30. 28 MOSER Andreas 1984 Madiswil Thömus Racing Team/VC Pfaffnau 9 1:01:20 +3:53,8 10
31. 34 STEHLI Felix 2000 Gibswil Akros-Thömus DEVO/IG Radquer M 9 1:01:38 +4:11,6 8
32. 25 HUMBERT Valentin (FRA) 1996 Orchamps Vennes AMICALE CYCLISTE BISONTINE 9 1:01:38 +4:12,1 6
33. 23 SAMPARISI Lorenzo (ITA) 1993 Tirano KTM ALCHEMIST DAMA SELLE SMP 9 1:02:28 +5:01,3 4
34. 47 BRONDANI Lucas (FRA) 1995 Baldersheim AS Bike Cross Team 9 1:02:33 +5:06,4 2
35. 45 SCHNEIDER Lilian (FRA) 2000 Raedersheim Team Chazal Canyon 3G Immo 9 1:03:29 +6:03,2 1
36. 36 KRÄHEMANN Raphael 1996 Egg Swiss Racing Academy 9 1:03:30 +6:03,6 1
37. 35 VANICEK Simon (CZE) 1999 Zacler CEZ Cyklo Team Tabor 9 1:03:57 +6:30,4 1
38. 51 CARDOT Tom (FRA) 1998 Besancon VTT Conliege 9 1:04:00 +6:33,4 1
39. 29 LÜTHI Eric 1999 Hermiswil SNV Racing 9 1:05:00 +7:33,7 1
40. 27 NAVARRO Quentin (FRA) 1998 Beauregard L'eveque Entente Cycliste Baume Les Dam 9 1:08:32 +11:06,1 1
41. 42 ROGER Gabriel (FRA) 2000 Passa Club Cycliste Le Boulou 8 0:57:37 -1 LAP 1
42. 44 KÜHN Marcus (GER) 1986 Winnenden FKU Racing Team 8 0:57:46 -1 LAP 1
43. 37 BENEY Maxime 1984 Corseaux VC Vevey/Cycles Colin 8 0:58:18 -1 LAP 1
44. 48 LESTIEVENT Rodolphe (FRA) 1992 Montain VTT CONLIEGE JURA 8 0:59:01 -1 LAP 1
45. 46 BENOIT GUYOD Antoine (FRA) 1999 Morbier Team XC VTT Conliège 8 0:59:15 -1 LAP 1
46. 49 MORTSELL RORFORS Lukas 2001 Suède Centre Mondial du Cyclisme 8 1:01:14 -1 LAP 1
47. 50 SAPEGIN Egor (RUS) 2001 Russie Centre Mondial du Cyclisme 7 0:58:41 -2 LAP 1
DNF 22 MÜLLER Manuel (GER) 1995 Bombach AS Bike Cross Team 5 DNF DNF
Close