1. 245 AGOSTINACCHIO Filippo (ITA) 2003 Aosta ASD TEAM BRAMATI 6 0:41:20 - 100
2. 242 LELANDAIS Remi (FRA) 2002 Chavornay V.C. ANNEMASSE 6 0:41:30 +0:09,6 80
3. 244 AEBERSOLD Nils 2003 Steffisburg Roland Qualité Tradition Suiss 6 0:41:36 +0:15,9 70
4. 219 BIBET Thomas (FRA) 2002 Montpellier selection Occitanie 6 0:41:50 +0:29,9 65
5. 220 BOMMENEL Nathan (FRA) 2003 Montpellier selection Occitanie 6 0:41:55 +0:35,3 60
6. 241 BURNET Pierrick (FRA) 2003 Lugrin VTT Pays DE GAVOT 6 0:42:09 +0:48,7 58
7. 201 LILLO Dario 2002 Eschenbach Tower Sports-VC Eschenbach 6 0:42:11 +0:50,9 56
8. 235 GAUTHERAT Pierre (FRA) 2003 Dole VC Dole 6 0:42:16 +0:56,2 54
9. 202 SOMMER Lars 2002 Andwil KA BOOM - RMC Gossau 6 0:42:28 +1:08,5 52
10. 469 GROSLAMBERT Martin (FRA) 2002 Ornans Vélo Club Ornans 6 0:42:36 +1:15,6 50
11. 225 PEZZO ROSOLA Kevin (ITA) 2002 Garda ASD DP66 selle SMP 6 0:42:40 +1:20,3 48
12. 206 MÜLLER Timo 2002 Mettmenstetten IG Radquer Mettmenstetten 6 0:42:50 +1:29,8 46
13. 466 LABROSSE Jordan (FRA) 2002 Cours La Ville COURS LA VILLE CYCLISME 6 0:43:00 +1:39,8 44
14. 243 TRONCHON Bastien (FRA) 2002 Chambery La Motte-Servolex Cyclisme 6 0:43:02 +1:41,7 42
15. 203 NEFFGEN Tim (GER) 2002 Langerwehe WAC Team 6 0:43:02 +1:41,8 40
16. 246 MARCHANDISE Charles (FRA) 2003 Thonon VTT PAYS DE GAVOT 6 0:43:07 +1:46,6 38
17. 464 LIND Oscar Ernst (SWE) 2002 Suède Centre Mondial du Cyclisme 6 0:43:08 +1:47,8 36
18. 205 TREUDLER Finn 2003 Wiesendangen jb BRUNEX Felt Factory Team 6 0:43:09 +1:48,7 34
19. 233 HALTER Jean-Luc 2002 Herisau KA BOOM - RMC Gossau 6 0:43:09 +1:49,5 32
20. 204 BETL Andrin 2002 Arnegg KA BOOM-RMC Gossau 6 0:43:46 +2:26,0 30
21. 207 HASLER Jari 2003 Zollikerberg VC Maur 6 0:43:48 +2:28,3 28
22. 214 LOPES Lucas (FRA) 2002 Belfort Amicale cycliste bisontine 6 0:43:49 +2:29,1 26
23. 212 GRÉGOIRE Romain (FRA) 2003 Velesmes Essarts Amicale Cycliste Bisontine 6 0:43:55 +2:34,9 24
24. 208 ARNOLD Adrian 2002 Niederweningen Vc Steinmaur 6 0:44:09 +2:49,2 22
25. 215 MARTINELLI Cristiano (ITA) 2003 Uscio Xco project 6 0:44:16 +2:56,2 20
26. 218 ROUXEL Gauthier (FRA) 2003 Gerbamont AS Bike Croos Team - 6 0:44:25 +3:05,3 18
27. 222 VEVERKA Vaclav (CZE) 2003 Albrechtice V J. H. KC KOOPERATIVA JABLONEC N. 6 0:44:29 +3:08,8 16
28. 461 BIDAL Thomas (FRA) 2002 Amphion VTT Pays de Gavot 6 0:44:33 +3:13,2 14
29. 216 KÜTTEL Nik 2003 Attinghausen IG Radsport Uri/ VMC Silenen 6 0:44:38 +3:17,9 12
30. 463 BALOBANOV Pavel (RUS) 2002 Russie Centre Mondial du Cyclisme 6 0:44:51 +3:30,9 10
31. 221 RAUS Jerome (BEL) 2003 Le Boulou Club Cycliste Le Boulou 6 0:44:54 +3:34,4 8
32. 211 GAFNER Thierry 2003 Wald Zh VC Eschenbach 6 0:44:56 +3:36,3 6
33. 223 INIGUEZ Raphael (FRA) 2003 Barjac planete2roues green team 6 0:45:12 +3:51,8 4
34. 248 CECCHI Filippo (ITA) 2002 Italie Centre Mondial du Cyclisme 6 0:45:37 +4:17,5 2
35. 232 CERATO Gabriele 2002 Perly Sprinter Club Lignon 6 0:45:38 +4:17,7 1
36. 237 SCHWEIZER Ben (GER) 2003 Baden-Württemberg Stop&Go Maderabwehr 6 0:45:49 +4:29,3 1
37. 234 GARNIER Léo 2002 Grandson Team Prof Raiffeisen /CCL 6 0:46:00 +4:40,0 1
38. 247 BARBEN Luca 2003 La Chaux-de-Fonds Team Prof Raiffeisen / CCL 6 0:46:04 +4:44,4 1
39. 209 SCHIESS Xeno 2002 Meierskappel IG Radquer Mettmenstetten 6 0:46:30 +5:10,2 1
40. 465 RAFFERTY Darren (IRL) 2003 Irlande Centre Mondial du Cyclisme 6 0:46:39 +5:19,0 1
41. 228 CASTELAIN Rémi (FRA) 2002 Remoulins Béziers Méditerranée Cyclisme 6 0:46:40 +5:20,0 1
42. 210 DE MEURICHY Jérôme 2002 8166 Niederweningen VC Steinmaur 6 0:46:47 +5:26,6 1
43. 240 RAEMY Bastian 2002 Payerne Vélo Club Payerne Racing Team 6 0:46:49 +5:29,3 1
44. 239 LETHIER Melvyn (FRA) 2003 Montrond-Le-Chateau Vélo Club ORNANS 6 0:47:13 +5:52,8 1
45. 462 BASIN Alexis (FRA) 2002 Beaufort VTT conliège jura bassin de lo 6 0:47:21 +6:01,3 1
46. 230 SCHMID Melvin 2003 Lavey-Village Team Dom Cycle / UC Montheysan 6 0:47:33 +6:12,6 1
47. 467 MATHIEU Theo (FRA) 2002 Publier EVIAN VELO 6 0:47:38 +6:18,4 1
48. 238 FISCHER Timo (AUT) 2003 Feldkirch RV Dornbirn/ BSK Graf MTB Team 6 0:48:07 +6:47,2 1
49. 236 TASSARO Tom (FRA) 2003 Gemenos 6 0:48:09 +6:49,2 1
50. 231 DUSCHER Jules 2003 Renens VELOSPRINT Cossonay 6 0:48:30 +7:09,8 1
51. 224 ARNAUD Jordan (FRA) 2002 Chambery CLIC VTT 6 0:49:05 +7:45,5 1
52. 217 BOLLIGER Sascha 2002 Winterthur VC Schwalbe Brüttisellen 6 0:49:32 +8:12,5 1
53. 229 BERSETH Jonas 2003 Burtigny velosprintcossonay 5 0:42:31 -1 LAP 1
DNF 227 PONCHON Eliote (FRA) 2003 Montbrison E.C. ST ETIENNE-LOIRE 6 DNF DNF
Close