1
VAN DER POEL Mathieu CORENDON - CIRCUS
NED19950119 EL.CP
59´37"
2
MERLIER Tim CREAFIN -FRISTADS
BEL19921030 EL.CP
1H00´45" +1´08"
3
VERMEERSCH Gianni CREAFIN -FRISTADS
BEL19921119 EL.CP
1H01´03" +1´26"
4
SWEECK Diether PAUWELS SAUZEN - BINGOAL
BEL19931217 EL.CMC
1H01´24" +1´47"
5
PIDCOCK Thomas TP RACING
GBR19990730 U23.C
1H01´38" +2´01"
6
AERNOUTS Jim TELENET - BALOISE LIONS
BEL19890323 EL.CMC
1H02´12" +2´35"
7
AERTS Thijs TELENET - BALOISE LIONS
BEL19961103 EL.CMC
1H03´14" +3´37"
8
WYSEURE Joran ACROG-PAUWELS SAUZEN - BALEN BC
BEL20010109 U23
1H03´19" +3´42"
9
ŠTYBAR Zdenek DECEUNINCK-QUICK STEP
CZE19851211 EL.CMC
1H03´35" +3´58"
10
DE BIE Sean ROOMPOT-CHARLES CYCLING TEAM
BEL19911003 EL.CP
1H03´54" +4´17"
11
WERNER Kerry KONNA FACTORY CYCLING TEAM
USA19910327 ELITE
1H04´19" +4´42"
12
VANTHOURENHOUT Dieter PAUWELS SAUZEN - BINGOAL
BEL19850620 EL.CMC
1H05´01" +5´24"
13
MERLIER Braam CREAFIN -FRISTADS
BEL19940211 EL.MC
1H05´17" +5´40"
14
VAN COMPERNOLLE Kenneth ASFRA RACING TEAM
BEL19880330 ELITE
1H05´23" +5´46"
15
GOEMAN Andreas TELENET - BALOISE LIONS
BEL19990807 U23.C
1H05´33" +5´56"
16
JUNQUERA SAN MILLAN MARIO E. C. COQUE URIA
ESP19970128 ELITE
1H06´10" +6´33"
17
VAN DEN HAM Michael EASTON /GIANT
CAN19920802 ELITE
1H06´29" +6´52"
18
MASON Cameron TRINITY RACING
GBR20000818 U23
1H07´01" +7´24"
19
JOSEPH Thomas TARTELETTO - ISOREX
BEL19961206 EL.CZC
2 r
20
ORTS LLORET Felipe C.C GUSANO
ESP19950401 EL.CP
2 r
21
VANKEIRSBILCK Berne TOPS ANTIEK - GLASCENTRA HCT
BEL19941021 ELITE
2 r
22
CAREME Grégory RVC OTTIGNIES
BEL19991003 U23
3 r
23
GILLES Cyprien UC ALENCON DAMIGNY
FRA20000801 U23
3 r
24
VANDEN BUSSCHE Wannes PROXIMUS-ALPHAMOTORHOMES
BEL20000504 U23
3 r
25
SWEECK Hendrik TRICYCLING
BEL19920113 ELITE
3 r
26
MEURISSE Xandro WANTY-GROUPE GOBERT
BEL19920131 EL.CP
3 r
27
VAN STAEYEN Maarten YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19980101 U23
3 r
28
DE SMET Nicolas PROXIMUS-ALPHAMOTORHOMES
BEL20010220 U23
3 r
29
YOUNG Jenson GARDEN SHED UK/SCOTT/VERGE SPORT
GBR20010614 U23
3 r
30
JUILIANO Andrew GRIT WORLD RACING P/B SHIMANO/VOLER
USA19880609 ELITE
3 r
31
VAN TRICHT Floris BRAIN² OLYMPIA TIENEN
BEL20010623 U23
3 r
32
COMINELLI Cristian UCI CX CYCLING CAFÈ RACING TEAM (CRT)
ITA19880522 EL.MC
3 r
33
BARNES Toby RST/CYCLE DIVISION RT
GBR20001221 U23
3 r
34
WILLEMYNS Mathieu DL CHEMICALS - RUWOMAT - HIKOKI
BEL19900711 ELITE
3 r
35
JAMES Steven HOPE FACTORY RACING
GBR19920709 ELITE
3 r
36
KOCKELMANN Raphaël TEAM DIFFERDANGE GEBA
LUX19990510 U23
4 r
37
MERVEILLIE Jari GAVERZICHT-BE-OKAY
BEL19991215 U23
4 r
38
POBLET Albert PORTET INSTAL·LACIONS IXCOR BUFF
ESP19961019 EL.CZC
4 r
39
AALRUST Henrik Lunder ASKER CK
NOR19950524 ELITE
4 r
40
LAURANCE Axel VELO CLUB DU PAYS DE LOUDEAC
FRA20010413 U23
4 r
41
CLÉMENT Guilbert UC IFS-HEROUVILLE
FRA20011229 U23
5 r
42
BUTLER Michael GLP RACE TEAM
GBR19910404 ELITE
5 r
43
MADGWICK James BLOODWISE-QSW CYCLING TEAM
GBR19960730 ELITE
5 r
44
MEYERS Eric LC TETANGE
LUX19980729 U23
5 r
45
MIDDLEMISS Ryan LOFTUS TOURS
GBR19990831 U23
5 r
46
JAMES Clarke ABERGAVENNY ROAD CLUB
GBR20010928 U23
5 r
47
MANSFIELD Finn RST CYCLE DIVISION RT
GBR20010806 U23
5 r
48
OGER Vincent ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE
BEL19940821 ELITE
5 r
49
TSUMITA Ren SNEL CYCLOCROSS
JPN20000129 U23
5 r
50
MCGARVIE Harry AYR BURNERS CYCLING QTS
GBR20011228 U23
5 r
51
TURSI Loris ASD MTB I CINGHIALI
ITA19910526 EL.CZC
6 r
52
BISHOP Ben CHARLOTTEVILLE CC
GBR20001230 U23
6 r
53
PETITHORY Philippe AC BISCHWILLER
FRA19740203 ELITE
6 r
54
DALLA PIETA´ Kevin ASD MTB I CINGHIALI
ITA19930121 ELITE
6 r
DNF
GINIAT Andrew THE PONY SHOP P/B KPMG
USA19911225 ELITE
DNF
DNF
INGUANZO MACHO Gonzalo DELIKIA-GINESTAR
ESP20010322 U23
DNF
DNF
DE SMET Thibaut TARTELETTO ISOREX - CX TEAM
BEL19990507 U23.C
DNF
DNF
DAVIES Cai FINCHLEY RT
GBR19980702 U23
DNF
Close