1. 102 MAJERUS Christine (LUX) 1987 Eaubonne Team SD Worx 5 0:44:15 - 100
2. 106 BRANDAU Elisabeth (GER) 1985 Schönaich EBE Racing Team 5 0:44:40 +0:24,6 80
3. 101 LECHNER Eva (ITA) 1985 Appiano Sulla Strada Del Starcasino CX Team 5 0:45:00 +0:45,1 70
4. 114 CLAUZEL Hélène (FRA) 1998 Rixheim AS Bike Cross Team 5 0:45:49 +1:34,3 65
5. 111 KOLLER Nicole 1997 St. Gallenkappel 5 0:46:31 +2:15,6 60
6. 110 KRÄHEMANN Lara 1999 Egg Cogeas Mettler Look Pro Cyclin 5 0:46:58 +2:43,3 58
7. 104 HAVLIKOVA Pavla (CZE) 1983 Jablonec N. N. LAWI junior team 5 0:47:03 +2:47,8 56
8. 118 SCHNEEBELI Jacqueline 2001 Hauptikon JB Racing Team 5 0:47:32 +3:16,7 54
9. 123 HALTER Monique * 2004 Herisau Thömus RN Swiss Bike Team - Yo 5 0:47:38 +3:22,6 52
10. 120 ZÜGER Tina 2000 Rieden Sg Swiss MTB Pro Team powered by 5 0:48:00 +3:45,3 50
11. 107 GARIBOLDI Rebecca (ITA) 1996 Lissone Team Cingolani 5 0:48:21 +4:06,0 48
12. 150 STEPANOVA Karla (CZE) 1991 Prague Maloja Pushbikers MTB 5 0:48:38 +4:22,7 46
13. 105 BARHOUMI Zina 1996 Bern RSC Aaretal Münsigen 5 0:48:45 +4:29,8 44
14. 138 ESTERMANN Rebekka 1999 Sursee VC Sursee Creabeton 5 0:48:45 +4:29,9 42
15. 137 FRAGNIÈRE Charline 1998 Vuadens Team Menoud-Bike 5 0:49:11 +4:55,9 40
16. 135 HANSELMANN Nicole 1991 Fehraltorf Doltcini - Van Eyck Sport - Pr 5 0:49:24 +5:09,0 38
17. 109 RÜEGG Noemi 2001 Oberweningen Cogeas Mettler Pro Cycling Tea 5 0:50:00 +5:44,9 36
18. 127 RÜETSCHI Noëlle * 2004 Gipf-Oberfrick RE/MAX Biketeam Fricktal 5 0:50:31 +6:15,9 34
19. 149 HÄBERLIN Steffi 1997 Happerswil Thömus RN Swiss Bike Team - yo 5 0:51:18 +7:03,3 32
20. 108 BAJGEROVA Nikola (CZE) 1997 Ostrava Team Dukla Praha 5 0:52:03 +7:47,6 30
21. 112 PAUL Stefanie (GER) 1986 Hannover Stevens Racing Team 3 0:32:44 -2 LAP 28
22. 117 BAUMANN Chrystelle 1995 Montalchez Next Ride Racing - Santa Cruz 3 0:32:46 -2 LAP 26
23. 122 BARTHELS Maïté (LUX) 2001 Reckange/mess Andy Schleck - CP NVST - Immo 3 0:33:04 -2 LAP 24
24. 125 SCHÄTTI Michelle 1999 Horgen VC Wädenswil / velo-reichmuth. 3 0:33:19 -2 LAP 22
25. 116 KIPFMÜLLER Fabienne * 2003 Oetwil Am See VC Meilen/Bike do it Racing Te 3 0:33:39 -2 LAP 20
26. 141 TREPTE Evelyne 1982 Horgen VC Horgen 3 0:34:04 -2 LAP 18
27. 151 MARK Jennifer (FRA) 1992 Dietwiller VC Morteau Montbenoit 3 0:34:39 -2 LAP 16
28. 133 JOHANSSON Alma (SWE) * 2004 Landvetter Tormans Acrog 3 0:34:49 -2 LAP 14
29. 139 CADALBERT Lorena * 2004 Chur Cycling Project / VC Surselva 3 0:35:34 -2 LAP 12
30. 140 BENOIT Elina * 2004 Boveresse Team Prof Raiffeisen CCL 3 0:36:29 -2 LAP 10
31. 113 KURNICKA Tereza (SVK) * 2003 Nové Mesto Nad Vahom Slovakia national team 3 0:36:39 -2 LAP 8
32. 148 ROSSNER Larissa 1996 Jona Sg VC Eschenbach 2 0:24:08 -3 LAP 6
33. 128 KELLER Nina * 2003 Appenzell Danis Bike Team / RMC Appenzel 2 0:24:13 -3 LAP 4
34. 126 JAQUET Prisca * 2003 Villars-Sous-Champvent Team Velo Galerie Kerzers / VT 2 0:24:23 -3 LAP 2
35. 146 BURKHARD Rahel 1982 Illnau IG Radquer Mettmenstetten 2 0:25:03 -3 LAP 1
36. 134 MEIER Jessica 1999 Buchs Zh teamempor/ VC Steinmaur 2 0:25:23 -3 LAP 1
37. 147 BARTHELS Layla (LUX) * 2004 Reckange/mess LP07 Schifflange 1 0:14:26 -4 LAP 1
38. 144 ZBINDEN Tina * 2004 Suhr RC Gränichen 1 0:14:33 -4 LAP 1
39. 132 FELSBERGER Jana * 2003 Zwillikon RMV Cham-Hagendorn 1 0:15:17 -4 LAP 1
DNF 142 GARBELLOTTO Maurane (FRA) 1998 Hesingue AC Thann 1 DNF DNF
Close