1 John Gadret (Fra) VC Roubaix 48.01 35 pts
2 Julien Absalon (Fra) Comité Lorraine 0.17 32
3 Francis Mourey (Fra) ASPTT Mulhouse 0.27 30
4 Thomas Lecuyer (Fra) Comité Bretagne 0.46 29
5 Florent Paggiolo (Fra) Comité Normandie 1.41 28
6 Raphaël Blanchard (Fra) Comité Dauphiné 2.30 27
7 David Kasek (Fra) Murdich 2.51
8 Lionel Calvez (Fra) Comité Finistère 2.56 26
9 Loïc Bonivin (Fra) Comité Orléanais 3.00 25
10 Hubert Dupont (Fra) Comité Lyonnais 3.03 24
11 Thibault Vassal (Fra) Comité Midi-Pyrénées 3.05 23
12 Arnaud Lemare (Fra) Comité Lorraine 3.35 22
13 Julien Bertaut (Fra) VC Roubaix 3.46 21
14 Laurent Spiesser (Fra) ASPTT Mulhouse 3.54 20
15 Ludovic Lefrancq (Fra) CC Beuvry 3.48 19
16 Julien Roussel (Fra) Comité Normandie 4.00 18
17 Sébastien Bouchet (Fra) Comité Orléanais 17
18 Fabrice Bost (Fra) Comité Bourgogne 4.09 16
19 Jérôme Morier (Fra) Comité Orléanais 4.12 15
20 Fabien Bourly (Fra) Comité Champagne-Ardenne 4.35 14
21 Mickaël Fourez (Fra) Julie Nature 4.39 13
22 Emmanuel Chevalier (Fra) Comité Franche-Comté 12
23 Benjamin Lemay (Fra) V.Vert Savignolais 11
24 Cédric Drouet (Fra) US St-Herblain 10
25 Jean Baptiste Beraud (Fra) EC Boucles de la Marne 4.58 9
26 Cyrille Geoffroy (Fra) Comité Bourgogne 5.02 8
27 Martin Zlamalik (Fra) République Tchèque
28 Sébastien Hansen (Fra) Comité Dauphiné 5.07 7
29 Bertrand Sainz (Fra) SC Abrets 5.18 6
30 Romain Sophys (Fra) Comité Champagne-Ardenne 5
31 Teddy Marchand (Fra) Comité Normandie 5.28 4
32 Maxime Mederel (Fra) Comité Limousin 5.31 3
33 Guillaume Marceau (Fra) Comité Champagne-Ardenne 5.49
34 Benoît Cabos (Fra) GSC Blagnac 5.54
35 Nicolas Le Besque (Fra) Comité Picardie 5.59
36 Fabien Brunner (Fra) Pédale de l'Est Haguenau
37 Frédéric Barlerin (Fra) Comité Bourgogne 6.13
38 Stéphane Hansen (Fra) Comité Dauphiné 6.19
39 Eddy Devos (Fra) UV Fourmies 6.38
40 Sébastien Minard (Fra) Comité Picardie
41 Cyril Thouvenot (Fra) UC Mirecourt Domp. 6.46
42 Denis Savy (Fra) Comité Lorraine 6.56
43 Gilles Rubio (Fra) ASPTT Marseille 7.02
44 Nicolas Berger (Fra) UV Fourmies 7.12
45 Stéphane Barreau (Fra) US Melunaise
46 Karim Azdad (Fra) CSM Persan 7.39
47 Benoît Fabre (Fra) EC Beaujolaise
48 Pierre Roux (Fra) Comité Auvergne 7.51
49 Guillaume Clochez (Fra) Julie Nature 8.06
50 Christophe Cavazzana (Fra) UC Crangevrier 8.10
51 Nicolas Bordeloup (Fra) VC Lyon-Vaulx-en-Velin 8.13
52 Mickaël Besseyrias (Fra) Comité Bourgogne
53 Charly Roix (Fra) Sélection Eure
54 Sébastien Hermann (Fra) AC Ajolaise 8.30
55 Christophe Delamarre (Fra) Bleus de France Suresne 8.49
56 Christophe Pimenta (Fra) US Pontchatelaine 9.01
57 Hervé Horn (Fra) EC Colmar 9.05
58 Grégory Bernard (Fra) O.Grande-Synthe
59 Nicolas Noirot (Fra) Comité Champagne-Ardenne 9.16
60 Dominique Jego (Fra) Comité Bretagne
61 Sébastien Dassonville (Fra) CC Beuvry 9.19
62 Stéphane Bernabei (Fra) Chambéry CC 9.23
63 Romain Bourrinet (Fra) Comité Poitou-Charentes 9.26
64 Julien Hupel (Fra) SA Verdun 9.31
65 Laurent Cavazzana (Fra) UC Crangevrier 9.44
66 Olivier Lajoie (Fra) Comité Picardie 9.59
67 Ludovic Le Magourou (Fra) Comité Champagne-Ardenne 10.06
68 Ludovic Merlier (Fra) Sélection Eure
69 Cyrille Fretz (Fra) AVC Soultzia
70 Olivier Poupin (Fra) AC Bollène
71 Sébastien Kern (Fra) AC Thann
72 Dominique Detot (Fra) EC Chemaudin 10.20
73 Grégory Ortiz (Fra) VC Melun 10.51
74 Julien Texier (Fra) Comité Limousin 10.55
75 Guillaume Fondard (Fra) Comité Auvergne 11.05
76 Timothée Lefrancois (Fra) EV Angers Doutre
77 Lickaël Constantin (Fra) VC Libournais 11.22
78 Alexis Vincent (Fra) VC Luron 11.40
79 Valentin Cosnier (Fra) Comité Orléanais 11.49
80 Alban Brasseur (Fra) VC Chaumont 12.16
81 Fabien Carpentier (Fra) ASPTT Nancy 12.39
82 Benjamin Casanova (Fra) VC Ornans 12.48
83 Wilfried Picant (Fra) Sélection Eure 12.52
84 Johann Ris (Fra) CC Sarrebourg 13.17
85 Richard Jacquot (Fra) VC Draguignan 1 lap
86 Olivier Tornel (Fra) VC Draguignan
87 Thomas Hartstern (Fra) UC Joinville-Vallage
88 Damien Pechot (Fra) VC Lyon-Vaulx-en-Velin
89 Julien Gumb (Fra) ASPTT Mulhouse
Close