Le Tour de Bretagne Cycliste
France
25 Apr - 01 May 2023
Class
2.2 - Stages - Class 2
Website
www.tourdebretagne.fr
Email
cfossani@tourdebretagne.bzh
STAGE 1
STAGE 2
STAGE CLASSIFICATION
Stage Classification
RUDY
BARBIER
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
04:10:49
SHOW DETAILS
AGE NAT RESULT PTS
1
RUDY
BARBIER
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
31 FRA 04:10:49 7.00
2
RILEY
PICKRELL
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
22 CAN +00 3.00
3
LUKE
LAMPERTI
TRINITY RACING
21 USA +00 1.00
4
FLORIAN
DAUPHIN
24 FRA +00
5
KASPER
ANDERSEN
HAGENS BERMAN AXEON
21 DEN +00
6
COLBY
SIMMONS
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
20 USA +00
7
GIANLUCA
POLLEFLIET
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
21 BEL +00
8
HENRI
UHLIG
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
22 GER +00
9
ROEL
VAN SINTMAARTENSDIJK
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
22 NED +00
10
ANDREA
DEBIASI
22 ITA +00
11
PIERRE
BARBIER
CIC U NANTES ATLANTIQUE
26 FRA +00
12
SAKARIAS KOLLER
LØLAND
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
22 NOR +00
13
JELLE
HARTEEL
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
20 BEL +00
14
VLAD
VAN MECHELEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 BEL +00
15
NOLANN
MAHOUDO
CIC U NANTES ATLANTIQUE
21 FRA +00
16
PIERRE
THIERRY
20 FRA +00
17
JESSE
KRAMER
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
20 NED +00
18
MORNÉ
VAN NIEKERK
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
28 RSA +00
19
ANDRES LIBARDO
MANCIPE PUIN
GW SHIMANO SIDERMEC
21 COL +00
20
TOMMASO
DATI
21 ITA +00
21
ENZO
BOULET
CIC U NANTES ATLANTIQUE
20 FRA +00
22
PETR
KELEMEN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
23 CZE +00
23
ROBERT
DONALDSON
TRINITY RACING
21 GBR +00
24
ODED
KOGUT
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
22 ISR +00
25
PAUL
MAGNIER
TRINITY RACING
19 FRA +00
26
BRADY
GILMORE
ARA | SKIP CAPITAL
22 AUS +00
27
LEWIS
BOWER
GROUPAMA - FDJ
19 NZL +00
28
ANDREAS STOKBRO
NIELSEN
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
26 DEN +00
29
NOAH
HOBBS
GROUPAMA - FDJ
19 GBR +00
30
SIEBE
DEWEIRDT
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
21 BEL +00
31
OWEN
GELEIJN
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
22 NED +00
32
ALOÏS
CHARRIN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
23 FRA +00
33
FILIPPO
TAGLIANI
GW SHIMANO SIDERMEC
28 ITA +00
34
JAKUB
ŤOUPALÍK
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
22 CZE +00
35
EMIL
VINJEBO
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
29 DEN +00
36
MAX
WALKER
TRINITY RACING
22 GBR +00
37
ROI
WEINBERG
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
23 ISR +00
38
HAMISH
MCKENZIE
ARA | SKIP CAPITAL
19 AUS +00
39
THÉO
DELACROIX
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
24 FRA +00
40
AXEL
HUENS
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
22 FRA +00
41
LORENZ
VAN DE WYNKELE
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
22 BEL +00
42
LUCAS
GUILLE
21 FRA +00
43
RAMSES
DEBRUYNE
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
21 BEL +00
44
ANTHONY
RALLE
30 FRA +00
45
THEO
COTARD
24 FRA +00
46
DECLAN
TREZISE
ARA | SKIP CAPITAL
21 AUS +00
47
JELLE
VERMOOTE
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
22 BEL +00
48
NILS
BRUN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
23 SUI +00
49
NOA
ISIDORE
CIC U NANTES ATLANTIQUE
19 FRA +00
50
SERGIO
MERIS
22 ITA +00
51
ANTONIN
SOUCHON
21 FRA +00
52
SIMON
DEHAIRS
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
22 BEL +00
53
ROBIN
PLAMONDON
CIC U NANTES ATLANTIQUE
23 CAN +00
54
LARS
CRAPS
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
22 BEL +00
55
BRIEUC
ROLLAND
GROUPAMA - FDJ
20 FRA +00
56
JOSHUA
GOLLIKER
GROUPAMA - FDJ
19 GBR +00
57
TRYM
BRENNSÆTER
GROUPAMA - FDJ
20 NOR +00
58
JOOST
BRINKMAN
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 NED +00
59
YUSUKE
KADOTA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
25 JPN +00
60
ROBIN
SKIVILD
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
22 DEN +00
61
JOCELYN
BAGUELIN
24 FRA +00
62
LENNERT
BELMANS
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
21 BEL +00
63
DIEGO
PESCADOR CASTRO
GW SHIMANO SIDERMEC
19 COL +00
64
DAMIEN
BODARD
22 FRA +00
65
SIMON
PELLAUD
TUDOR PRO CYCLING TEAM
31 SUI +00
66
BAPTISTE
GILLET
19 FRA +00
67
GUST
LOOTENS
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
22 BEL +00
68
AXEL
KÄLLBERG
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 FIN +00
69
FELIX
STEHLI
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
23 SUI +00
70
DYLAN
VANDENSTORME
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
21 BEL +00
71
KILLIAN
VERSCHUREN
21 FRA +00
72
EDDY
LE HUITOUZE
GROUPAMA - FDJ
20 FRA +00
73
ROTEM
TENE
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
22 ISR +00
74
RASMUS
PEDERSEN
CIC U NANTES ATLANTIQUE
21 DEN +00
75
GUERAND
LE PENNEC
24 FRA +00
76
MARC OLIVER
PRITZEN
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 RSA +00
77
THÉO
LAURANS
21 FRA +00
78
SWANN
GLOUX
20 FRA +00
79
JOSHUA
HUPPERTZ
TEAM LOTTO - KERN HAUS
29 GER +00
80
JACOB
ERIKSSON
TUDOR PRO CYCLING TEAM
24 SWE +00
81
LOE
VAN BELLE
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
21 NED +00
82
MIGUEL
HEIDEMANN
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
25 GER +00
83
JAN
HUGGER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
25 GER +00
84
JHONATAN
RESTREPO VALENCIA
GW SHIMANO SIDERMEC
29 COL +00
85
LEON EDUARD
BRESCHER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
22 GER +00
86
THIBAULT
D'HERVEZ
22 FRA +00
87
ERIK
MADSEN
21 NOR +00
88
YUHI
TODOME
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
21 JPN +00
89
CHRISTIAN MAXIMILIAN
KOCH
TEAM LOTTO - KERN HAUS
27 GER +00
90
MARCUS SANDER
HANSEN
UNO-X PRO CYCLING TEAM
23 DEN +00
91
TRYM BJØRNER WESTGAARD
HOLTHER
GW SHIMANO SIDERMEC
20 NOR +00
92
ALASTAIR
MACKELLAR
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
21 AUS +00
93
SIMON
DALBY
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
20 DEN +00
94
THOMAS
DEVAUX
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
26 FRA +00
95
CARL-FREDERIK
BÉVORT
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
20 DEN +00
96
ADRIEN
LAGREE
26 FRA +00
97
JAN
KINO
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
20 BEL +00
98
MARCELI
BOGUSLAWSKI
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
26 POL +00
99
ILAN
LARMET
22 FRA +00
100
LEO
SAILLENFEST
23 FRA +00
101
GONÇALO
TAVARES
HAGENS BERMAN AXEON
19 POR +00
102
SIEBE
ROESEMS
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
22 BEL +00
103
LOMIG
LE CLEC'H
26 FRA +00
104
TOBIAS
PERRY
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
23 GBR +00
105
MADS
KRISTENSEN
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
25 DEN +00
106
JOSEPH
PIDCOCK
TRINITY RACING
21 GBR +00
107
JASPER
DEJAEGHER
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
22 BEL +00
108
OBIE
VIDTS
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
21 BEL +00
109
KANE
RICHARDS
ARA | SKIP CAPITAL
27 AUS +00
110
ENZO
LEIJNSE
DEVELOPMENT TEAM DSM
22 NED +00
111
JAKOB
GESSNE
TEAM LOTTO - KERN HAUS
23 GER +00
112
JORIS
DELBOVE
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
23 FRA +00
113
SEBASTIAN KIRKEDAM
LARSEN
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
20 NOR +00
114
MAXAN
TANGUY
22 FRA +00
115
TANGUY
DERVILY
21 FRA +00
116
CLEMENT
POIRIER
23 FRA +00
117
DAMIEN
POISSON
26 FRA +00
118
PAUL
CORDON
26 FRA +00
119
LAHAV
DAVIDZON
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
23 ISR +01:47
120
WILLIAM
EAVES
ARA | SKIP CAPITAL
19 AUS +00
121
FLORIAN
RAPITEAU
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
25 FRA +01:47
122
MAXIMILIAN
CUSHWAY
19 GBR +00
123
LORENZO
GALIMBERTI
22 ITA +00
124
LÉO
BOILEAU
26 FRA +00
125
JACK
DRAGE
HAGENS BERMAN AXEON
21 NZL +00
126
NICK
VAN DER LIJKE
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
32 NED +00
127
SEBASTIAN KOLZE
CHANGIZI
TUDOR PRO CYCLING TEAM
23 DEN +00
128
WARRE
VANGHELUWE
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
22 BEL +03:32
129
DIDIER NORBERTO
MERCHAN CARDONA
GW SHIMANO SIDERMEC
24 COL +00
130
MAXIMILIEN
PROVOST
23 FRA +00
131
DAVIDE
DAPPORTO
22 ITA +00
132
HUGO
MILLET
21 FRA +00
133
PATRICK
EDDY
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 AUS +04:55
134
DARREN
RAFFERTY
HAGENS BERMAN AXEON
20 IRL +00
135
BAPTISTE
VEISTROFFER
23 FRA +05:14
136
GAELIG
GLON
20 FRA +05:41
137
CRAIG
WIGGINS
ARA | SKIP CAPITAL
24 AUS +07:09
138
AXEL
PROD'HOMME
20 FRA +07:09
139
MILAN
PAULUS
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
22 BEL +07:50
140
MAURO
BRENNER
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 GER +08:52
141
CHRISTOPHER
LAWLESS
AT85 PRO CYCLING
28 GBR +08:52
142
PIERRE-PASCAL
KEUP
TEAM LOTTO - KERN HAUS
22 GER +10:38
143
JAKUB
MARECZKO
ALPECIN-DECEUNINCK
29 ITA +10:38
144
KEVIN
MCCAMBRIDGE
TRINITY RACING
22 IRL +11:20
145
WILLIAM
JOHNSON
HAGENS BERMAN AXEON
22 USA +11:20
146
ANDREA
GUERRA
22 ITA +29:26
147
JORDI
WARLOP
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
27 BEL +00
MICHAEL
GARRISON
HAGENS BERMAN AXEON
22 USA DNF
LARS
BOVEN
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
22 NED DNF
DARREN
VAN BEKKUM
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
21 NED DNF
STAGE GENERAL CLASSIFICATION
STAGE POINTS CLASSIFICATION
OVERALL POINTS CLASSIFICATION
STAGE MOUNTAIN CLASSIFICATION
OVERALL MOUNTAIN CLASSIFICATION
STAGE YOUTH CLASSIFICATION
OVERALL YOUTH CLASSIFICATION
Races
25 Apr 2023
STAGE 1
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
26 Apr 2023
STAGE 2
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
27 Apr 2023
STAGE 3
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
28 Apr 2023
STAGE 4
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
29 Apr 2023
STAGE 5
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
30 Apr 2023
STAGE 6
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
01 May 2023
FINAL CLASSIFICATION
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
STAGE 7
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages -
Gc
Le Tour de Bretagne Cycliste
France
25 Apr - 01 May 2023
Class
2.2 - Stages - Class 2
Website
www.tourdebretagne.fr
Email
cfossani@tourdebretagne.bzh
STAGE 1
STAGE 2
STAGE CLASSIFICATION
STAGE GENERAL CLASSIFICATION
Stage General Classification
LUKE
LAMPERTI
TRINITY RACING
7:32:13
SHOW DETAILS
RESULT
1
LUKE
LAMPERTI
TRINITY RACING
7:32:13
2
RILEY
PICKRELL
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
+06
3
RUDY
BARBIER
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
+06
4
ANDREAS STOKBRO
NIELSEN
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
+10
5
FLORIAN
DAUPHIN
+13
6
ILAN
LARMET
+14
7
JELLE
VERMOOTE
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
+15
8
ROEL
VAN SINTMAARTENSDIJK
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
+16
9
KASPER
ANDERSEN
HAGENS BERMAN AXEON
+16
10
NOLANN
MAHOUDO
CIC U NANTES ATLANTIQUE
+16
11
PIERRE
BARBIER
CIC U NANTES ATLANTIQUE
+16
12
COLBY
SIMMONS
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
+16
13
HENRI
UHLIG
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
+16
14
JESSE
KRAMER
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
+16
15
VLAD
VAN MECHELEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
+16
16
NOAH
HOBBS
GROUPAMA - FDJ
+16
17
MAX
WALKER
TRINITY RACING
+16
18
ODED
KOGUT
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
+16
19
RAMSES
DEBRUYNE
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
+16
20
PAUL
MAGNIER
TRINITY RACING
+16
21
OWEN
GELEIJN
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
+16
22
SERGIO
MERIS
+16
23
RASMUS
PEDERSEN
CIC U NANTES ATLANTIQUE
+16
24
SIMON
PELLAUD
TUDOR PRO CYCLING TEAM
+16
25
AXEL
KÄLLBERG
DEVELOPMENT TEAM DSM
+16
26
DYLAN
VANDENSTORME
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
+16
27
MARC OLIVER
PRITZEN
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
+16
28
SEBASTIAN KOLZE
CHANGIZI
TUDOR PRO CYCLING TEAM
+16
29
SEBASTIAN KIRKEDAM
LARSEN
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
+16
30
LEWIS
BOWER
GROUPAMA - FDJ
+16
31
NICK
VAN DER LIJKE
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
+16
32
AXEL
HUENS
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
+17
33
MADS
KRISTENSEN
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
+19
34
THÉO
DELACROIX
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
+22
35
JOSHUA
HUPPERTZ
TEAM LOTTO - KERN HAUS
+22
36
DAMIEN
POISSON
+22
37
ANDREA
DEBIASI
+23
38
JELLE
HARTEEL
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
+23
39
PIERRE
THIERRY
+23
40
ANDRES LIBARDO
MANCIPE PUIN
GW SHIMANO SIDERMEC
+23
41
MORNÉ
VAN NIEKERK
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
+23
42
ROBERT
DONALDSON
TRINITY RACING
+23
43
BRADY
GILMORE
ARA | SKIP CAPITAL
+23
44
ALOÏS
CHARRIN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
+23
45
ANTONIN
SOUCHON
+23
46
LARS
CRAPS
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
+23
47
FILIPPO
TAGLIANI
GW SHIMANO SIDERMEC
+23
48
TRYM
BRENNSÆTER
GROUPAMA - FDJ
+23
49
ENZO
BOULET
CIC U NANTES ATLANTIQUE
+23
50
ROBIN
PLAMONDON
CIC U NANTES ATLANTIQUE
+23
51
PETR
KELEMEN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
+23
52
ROI
WEINBERG
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
+23
53
DIEGO
PESCADOR CASTRO
GW SHIMANO SIDERMEC
+23
54
HAMISH
MCKENZIE
ARA | SKIP CAPITAL
+23
55
SAKARIAS KOLLER
LØLAND
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
+23
56
NOA
ISIDORE
CIC U NANTES ATLANTIQUE
+23
57
SIMON
DEHAIRS
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
+23
58
MIGUEL
HEIDEMANN
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
+23
59
BRIEUC
ROLLAND
GROUPAMA - FDJ
+23
60
SIEBE
DEWEIRDT
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
+23
61
LORENZ
VAN DE WYNKELE
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
+23
62
LOE
VAN BELLE
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
+23
63
NILS
BRUN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
+23
64
JAKUB
ŤOUPALÍK
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
+23
65
BAPTISTE
GILLET
+23
66
KILLIAN
VERSCHUREN
+23
67
EMIL
VINJEBO
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
+23
68
JACOB
ERIKSSON
TUDOR PRO CYCLING TEAM
+23
69
MARCUS SANDER
HANSEN
UNO-X PRO CYCLING TEAM
+23
70
DECLAN
TREZISE
ARA | SKIP CAPITAL
+23
71
JOSHUA
GOLLIKER
GROUPAMA - FDJ
+23
72
JORIS
DELBOVE
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
+23
73
GUERAND
LE PENNEC
+23
74
THOMAS
DEVAUX
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
+23
75
LEO
SAILLENFEST
+23
76
ROTEM
TENE
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
+23
77
SWANN
GLOUX
+23
78
LEON EDUARD
BRESCHER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
+23
79
GUST
LOOTENS
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
+23
80
CARL-FREDERIK
BÉVORT
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
+23
81
ALASTAIR
MACKELLAR
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
+23
82
OBIE
VIDTS
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
+23
83
EDDY
LE HUITOUZE
GROUPAMA - FDJ
+23
84
THÉO
LAURANS
+23
85
DAVIDE
DAPPORTO
+23
86
JAKOB
GESSNE
TEAM LOTTO - KERN HAUS
+23
87
SIMON
DALBY
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
+23
88
GONÇALO
TAVARES
HAGENS BERMAN AXEON
+23
89
JHONATAN
RESTREPO VALENCIA
GW SHIMANO SIDERMEC
+23
90
ROBIN
SKIVILD
LEOPARD TOGT PRO CYCLING
+23
91
DARREN
RAFFERTY
HAGENS BERMAN AXEON
+23
92
ERIK
MADSEN
+23
93
ENZO
LEIJNSE
DEVELOPMENT TEAM DSM
+23
94
MAXIMILIEN
PROVOST
+23
95
JASPER
DEJAEGHER
CIRCUS-RE UZ-TECHNORD
+23
96
JAN
KINO
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
+23
97
LORENZO
GALIMBERTI
+23
98
LÉO
BOILEAU
+23
99
JORDI
WARLOP
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
+23
100
LOMIG
LE CLEC'H
+23
101
GIANLUCA
POLLEFLIET
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
+37
102
SIEBE
ROESEMS
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
+57
103
TOMMASO
DATI
+01:01
104
LUCAS
GUILLE
+01:01
105
THEO
COTARD
+01:01
106
JOCELYN
BAGUELIN
+01:01
107
ADRIEN
LAGREE
+01:01
108
TOBIAS
PERRY
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
+01:01
109
TANGUY
DERVILY
+01:43
110
CHRISTIAN MAXIMILIAN
KOCH
TEAM LOTTO - KERN HAUS
+02:07
111
JOOST
BRINKMAN
DEVELOPMENT TEAM DSM
+02:23
112
ANTHONY
RALLE
+02:32
113
DAMIEN
BODARD
+02:32
114
YUSUKE
KADOTA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
+02:39
115
FLORIAN
RAPITEAU
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
+02:48
116
LENNERT
BELMANS
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
+02:51
117
FELIX
STEHLI
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
+03:21
118
WARRE
VANGHELUWE
SOUDAL QUICK-STEP DEVO TEAM
+03:55
119
LAHAV
DAVIDZON
ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
+04:38
120
YUHI
TODOME
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
+04:50
121
PATRICK
EDDY
DEVELOPMENT TEAM DSM
+05:18
122
JAN
HUGGER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
+05:35
123
THIBAULT
D'HERVEZ
+05:35
124
CLEMENT
POIRIER
+06:00
125
BAPTISTE
VEISTROFFER
+06:09
126
MARCELI
BOGUSLAWSKI
ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPMENT TEAM
+06:51
127
JOSEPH
PIDCOCK
TRINITY RACING
+06:51
128
WILLIAM
EAVES
ARA | SKIP CAPITAL
+06:51
129
JACK
DRAGE
HAGENS BERMAN AXEON
+06:51
130
HUGO
MILLET
+06:51
131
DIDIER NORBERTO
MERCHAN CARDONA
GW SHIMANO SIDERMEC
+06:51
132
KANE
RICHARDS
ARA | SKIP CAPITAL
+07:07
133
MAXIMILIAN
CUSHWAY
+07:07
134
MILAN
PAULUS
LOTTO DSTNY DEVELOPMENT TEAM
+08:13
135
MAXAN
TANGUY
+09:11
136
PAUL
CORDON
+09:11
137
AXEL
PROD'HOMME
+10:00
138
TRYM BJØRNER WESTGAARD
HOLTHER
GW SHIMANO SIDERMEC
+11:15
139
WILLIAM
JOHNSON
HAGENS BERMAN AXEON
+11:43
140
GAELIG
GLON
+12:32
141
KEVIN
MCCAMBRIDGE
TRINITY RACING
+14:11
142
CRAIG
WIGGINS
ARA | SKIP CAPITAL
+14:16
143
MAURO
BRENNER
DEVELOPMENT TEAM DSM
+15:15
144
PIERRE-PASCAL
KEUP
TEAM LOTTO - KERN HAUS
+16:36
145
JAKUB
MARECZKO
ALPECIN-DECEUNINCK
+17:29
146
CHRISTOPHER
LAWLESS
AT85 PRO CYCLING
+20:00
147
ANDREA
GUERRA
+30:23
STAGE POINTS CLASSIFICATION
OVERALL POINTS CLASSIFICATION
STAGE MOUNTAIN CLASSIFICATION
OVERALL MOUNTAIN CLASSIFICATION
STAGE YOUTH CLASSIFICATION
OVERALL YOUTH CLASSIFICATION
Races
25 Apr 2023
STAGE 1
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
26 Apr 2023
STAGE 2
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
27 Apr 2023
STAGE 3
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
28 Apr 2023
STAGE 4
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
29 Apr 2023
STAGE 5
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
30 Apr 2023
STAGE 6
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
01 May 2023
FINAL CLASSIFICATION
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
STAGE 7
Individual Road Race
Men Elite
2.2 - Stages - Class 2
Close