1 Michael Blaudzun (Team CSC) 51.21.01 (48.26 km/h)
2 Brian Vandborg (Team CSC) 0.14.69
3 Lars Bak (Team CSC) 1.05.83
4 Nicki Sørensen (Team CSC) 1.30.16
5 Peter Gaarde (Team ABC) 2.19.35
6 Michael Tronborg Kristensen (Team Herning Elite) 3.04.39
7 Lasse Bøchmann (Glud & Marstrand Horsens) 3.14.80
8 Mads Christensen (Quik Step) 3.37.04
9 Alex Rasmussen (Team Odense Energi) 3.44.79
10 Frank Høj (Gerolsteiner) 3.46.30
11 Rasmus Fjordside (Team GLS) 4.09.29
12 Morten Mikkelsen (Thy Cykle Ring) 4.10.19
13 Martin Mortensen (Team Herning Elite) 4.20.82
14 Jacob Kollerup (Team ABC) 4.26.91
15 Morten Gottlieb (Team Designa Køkken) 4.37.47
16 Michael Færch Christensen (Team Herning Elite) 4.41.76
17 Gøran Jensen (Team Designa Køkken) 4.41.91
18 Anders B. Hansen (Team GLS) 5.50.81
19 Anders Fialla (Team Odense Energi) 6.00.46
20 Rasmus Lillie (Næstved BC) 6.01.70
21 Jan Almblad (Næstved BC) 6.12.12
22 Christian Knørr (Team Designa Køkken) 6.21.25
23 Thomas Japp (Team Mermaid-Renault) 6.31.71
24 Martin Adelfred (Vejle Cykel Klub) 6.37.78
25 Rune Udby (Team Designa Køkken) 6.52.17
26 Henrik Lønsmann (Cykling Odense) 7.11.90
27 Morten Hanfgarn Jepsen (Cykling Odense) 7.27.61
28 Jonas Fredborg Pedersen (Næstved BC) 7.30.16
29 Dejan Aistrup (Næstved BC) 7.52.23
30 Benjamin Justesen (Team ABC) 7.54.14
31 Kristian Nissen (Cycling Aarhus) 7.55.28
32 Kristian Skov (Odder CK) 7.57.90
33 Jack Rasmussen (Brøndby Cykle Club) 8.01.26
34 Anders Lund Andersen (Skive CK) 8.03.70
35 Morten Meisner (Cycling Aarhus) 8.27.61
36 Daniel Vestergaard Andersen (Viborg Amatør Cykelklub) 8.34.78
37 Morten Knudsen (Silkeborg IF Cykling) 8.35.58
38 Jesper O. Nielsen (Thy Cykle Ring) 8.54.62
39 Casper Dahl Marcussen (Næstved BC) 8.59.68
40 Christian Finnerup (Team Designa Køkken) 9.12.02
41 Ivan Westh Christensen (A B C) 9.19.40
42 Simon Jul Andersen (Herning Cykle klub) 9.24.03
43 Allan Frederiksen (Næstved BC) 9.28.33
44 Klaus Stenger (Odder CK) 9.53.89
45 Morten Sommer Espensen (A B C) 9.54.70
46 Tommy Jørgensen (Cykling Odense) 10.22.62
47 Palle Jensen (Vejle Cykel Klub) 12.26.09
DNF Lars Ejaas (Cycling Aarhus)
DNF Thomas Spread Campion (Hillerød Cykle Klub)
DNF Carsten Thiel (Cykling Odense)
DNF Kenan Bulic (A B C)
DNF Rudi Nielsen (Randers Cykelklub af 1910)
DNS Bjørn Oppermann (Næstved BC)
DNS Max Nielsen (Farsø CK)
DNS Peter Jensen (Skive CK)
Close