1. Bole Grega, Sava Kranj, 3:43:16
2. Kunta Jan, ASC Dukla Praha, 3:43:16
3. Faltheiner Werner, Corratec Austria ARBÖ. 3:43:16
4. Hansen Adam, Elk Haus Simplon, 3:43:18
5. Riebenbauer Werner, Team APO Sport Wiesbauer, 3:44:10
6. Totschnig Harald, Elk Haus Simplon, 3:44:10
7. Kozubek Stanislav, ASC Dukla Praha, 3:44:10
8. Crake Paul, Corratec Austria ARBÖ, 3:44:10
9. Pichler Michael, RC ARBÖ Resch & Frisch Wels, 3:44:10
10. Oredsson Thomas, Volksbank Ideal, 3:44:10
11. Obwaller Hans-Peter, Sava Kranj, 3:44:12
12. Rohregger Thomas, Elk Haus Simplon, 3:44:14
13. Fankhauser Clemens, ZRC Radwelt VTA, 3:45:10
14. Isak Christian, ARBÖ Sparkasse Neunkirchen, 3:46:48
15. Ortner Andreas, RC ARBÖ Resch & Frisch Wels, 3:48:12
16. Vollmann Joachim, ASVÖ ÖAMTC Sky Plastic, 3:48:19
17. Kusztor Peter, Nivo Betonexpressz 2000 SE, 3:49:11
18. Kerschbaum Christoph, ASVÖ ÖAMTC Sky Plastic, 3:49:22
19. Höller Mario, ARBÖ Sparkasse Neunkirchen, 3:49:22
20. Sokoll Christoph, URC Radwelt VTA, 3:49:22
21. Pelanek Lubor, Relax Fuenlabrada, 3:49:22
22. Vandelli Maurizio, RC ARBÖ Resch & Frisch Wels, 3:49:22
23. Knopf Michael, Sava Kranj, 3:49:22
24. Ebner Christian, ARBÖ Sparkasse Neunkirchen, 3:49:22
25. Leopold Hans-Jörg, RC Velox Velox, 3:49:22
26. Dürauer Norbert, RC Swiag, 3:49:24
27. Lener Christian, Team APO Sport Wiesbauer, 3:50:10
28. Mourecek Michael, ASC Dukla Praha, 3:50:10
29. Cziraki Istvan, Nivo Betonexpressz 2000 SE, 3:50:10
30. Herman Petr, Team APO Sport Wiesbauer, 3:50:10
31. Pichler Peter, Elk Haus Simplon, 3:50:10
32. Boubal Martin, Rottaler Radsportverein, 3:50:10
33. Bradley Andrew, ARBÖ Junkers Royal Beach, 3:50:10
34. Eibegger Markus, ARBÖ Rapso Knittelfeld, 3:50:10
35. Benetseder Josef, URC Radwelt VTA, 3:50:10
36. Kugler Josef, Die NÖ Rad Union, 3:50:10
37. Morscher Harald, Volksbank Ideal, 3:50:10
38. Kiserlovski Emanuel, Team TBP Lenart, 3:50:10
39. Rucker Stefan, Elk Haus Simplon, 3:50:10
40. Schröger Matthias, Die NÖ Rad Union, 3:50:10
41. Zsombok Daniel, Nivo Betonexpressz 2000 SE, 3:50:10
42. Bonac Walter, Sava Kranj, 3:50:10
43. Gruze Markus, ARBÖ Rapso Knittelfeld, 3:50:10
44. Vorderderfler Willibald, ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr, 3:50:10
45. Kerkec Vladimir, Sava Kranj, 3:50:10
46. Kasis Paul, ASVÖ ÖAMTC Sky Plastic, 3:50:10
47. Murer Wolfgang, Elk Haus Simplon, 3:50:10
48. Gaubitzer Michael, ARBÖ Denzel Cliff Uniqa Pioneer, 3:53:10
49. Forstner Andreas, ARBÖ Denzel Cliff Uniqa Pioneer, 4:08:59
50. Buttenhauser Roland, ARBÖ Junkers Royal Beach, 4:08:59
51. Senekovic Joze, Team TBP Lenart, 4:08:59
52. Gründlinger Hannes, Elk Haus Simplon, 4:08:59
53. Hrazdra Michal, ASC Dukla Praha, 4:08:59
54. Wafler Roland, RC Swiag, 4:08:59
55. Hausbacher Georg, Die NÖ Rad Union, 4:08:59
56. Buchas Peter, MTB Club Oberwart, 4:08:59
57. Dlouhy Vojtech, ASC Dukla Praha, 4:08:59
58. Knapp Andreas, Volksbank Ideal, 4:08:59
59. Jaidhauser Andreas, ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr, 4:08:59
60. Wurnitsch Wolfgang, MTB Club Oberwart, 4:08:59
61. Pöll Stefan, ARBÖ Rapso Knittelfeld, 4:08:59
62. Vracic Dejan, Team TBP Lenart, 4:08:59
63. Rettenegger Thomas, ARBÖ Denzel Cliff Uniqa Pioneer, 4:08:59
64. Oreggia Marco, URC Radwelt VTA, 4:08:59
65. Ronaszeki Balacs, Union Radland Kärnten, 4:08:59
66. Piringer Dominik, URC Radwelt VTA, 4:08:59
Close