1 Miguel Martin Perdiguero (Spa) Domina-Vacanze 4.33.53
(38.12 km/h)
2 Enrico Cassani (Ita) Alessio
3 Giuliano Figueras (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
4 Giuseppe Palumbo (Ita) De Nardi-Colpack
5 Vladimir Duma (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
6 Oscar Mason (Ita) Sidermec
7 Raffaele Ferrara (Ita) Alessio
8 Daniele Righi (Ita) Lampre 0.01
9 Bo Hamburger (Den) Formaggi Pinzolo Fiave'
10 Ruggero Marzoli (Ita) Alessio
11 Graziano Gasparre (Ita) De Nardi-Colpack
12 Jamie Burrow (GBr) Amore & Vita-Beretta
13 Luca Mazzanti (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 0.04
14 Yaroslav Popovych (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 0.07
15 Sylvester Szmyd (Pol) Team Scanavino 0.08
16 Ivan Basso (Ita) Fassa Bortolo
17 Scott Davis (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo 0.17
18 Paolo Tiralongo (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 0.38
19 Tadej Valjavec (Slo) Fassa Bortolo
20 Sergio Barbero (Ita) Lampre 0.44
21 Daniele Pietropolli (Ita) Tenax 0.55
22 Leonardo Bertagnolli (Ita) Team Saeco 1.04
23 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-Beretta
24 Michele Scarponi (Ita) Domina Vacanze-Elitron 1.12
25 Rinaldo Nocentini (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave'
26 Biagio Conte (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave' 11.17
27 Oscar Pozzi (Ita) Tenax
28 Cristiano Frattini (Ita) Tenax
29 Mauro Gerosa (Ita) Sidermec
30 Dario David Cioni (Ita) Fassa Bortolo
31 Sergiy Adyeyev (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
32 Roberto Petito (Ita) Fassa Bortolo
33 Filippo Pozzato (Ita) Fassa Bortolo
34 Marco Milesi (Ita) Sidermec
35 Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
36 Zbigniew Spruch (Pol) Lampre
37 Gianluca Sironi (Ita) Sidermec
38 Maximilian Sciandri (GBr) Lampre
39 Paolo Bossoni (Ita) Sidermec
40 Claudio Bartoli (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
41 Alessandro Spezialetti (Ita) Team Saeco
42 Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave'
43 Aitor Gonzalez Jimenez (Spa) Fassa Bortolo
44 Andrea Ferrigato (Ita) Alessio
45 Fabio Baldato (Ita) Alessio
46 Andrea Tonti (Ita) Team Saeco
47 Raffaele Illiano (Ita) Colombia-Selle Italia
48 Manuel Quinziato (Ita) Lampre
49 Massimiliano Mori (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave'
50 Massimo Codol (Ita) Team Scanavino
51 Alexandre Shefer (Kaz) Team Saeco
52 Vincenzo Di Falco (Ita) Team Scanavino
53 Vladimir Miholievic (Cro) Alessio
54 Mykhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia
55 Uros Murn (Slo) Formaggi Pinzolo Fiave'
56 Andrea Moletta (Ita) Team Scanavino
57 Cristian Gasperoni (Ita) Team Scanavino
58 Damiano Cunego (Ita) Team Saeco 11.24
59 Gustav Larsson (Swe) Fassa Bortolo 13.26
Close