1 Matthé Pronk (Ned) BankGiroLoterij Cycling Team 4.24.00
(43.8 km/h)
2 Magnus Backstedt (Swe) Team fakta
3 Hendrik Van Dijck (Bel) Palmans-Collstrop
4 Dave Bruylandts (Bel) Marlux-Wincor Nixdorf
5 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
6 Pieter Vries (Ned) BankGiroLoterij Cycling Team
7 Aurélien Clerc (Swi) Quick.Step-Davitamon
8 Rudi Kemna (Ned) BankGiroLoterij Cycling Team
9 Tom Steels (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
10 Danny Daelman (Bel) Palmans-Collstrop
11 Andy De Smet (Bel) Palmans-Collstrop
12 Roy Sentjens (Ned) Rabobank
13 Sven Nijs (Bel) Rabobank
14 Stefan Van Dijk (Ned) Lotto-Domo
15 Franck Pencole (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin
16 Roger Hammond (GBr) Palmans-Collstrop
17 Dennis Smit (Ned) Van Vliet EHB Gazelle
18 Arkadiusz Wojtas (Pol) CCC-Polsat
19 Philippe Gaumont (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
20 Jo Planckaert (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
21 Julien Smink (Ned) Van Hemert Groep
22 James Vanlandschoot (Bel) Vlaanderen-T Interim
23 Staf Scheirlinckx (Bel) Flanders-IteamNova.com
24 Matthew Yates (NZl) Team Down Under
25 Saulius Ruskys (Ltu) Marlux-Wincor Nixdorf
26 Allan Bo Andresen (Den) Team fakta
27 Folkert De Haan (Ned) Apac Cycling Team
28 Jürgen Landrie (Bel) Flanders-IteamNova.com
29 Sébastien Talabardon (Fra) Big.Mat-Auber 93
30 Erwin Meijer (Ned) Van Vliet EHB Gazelle
31 Stijn Devolder (Bel) Vlaanderen-T Interim
32 Ludovic Capelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
33 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
34 Jeroen Blijlevens (Ned) BankGiroLoterij Cycling Team
35 Daniel Van Elven (Ned) Axa Cycling Team
36 Harm Bronkhorst (Ned) Apac Cycling Team
37 Geert Verheyen (Bel) Marlux-Wincor Nixdorf
38 Edward Dunning (Ned) Van Hemert Groep
39 Nico Indekeu (Bel) Team Down Under
40 Nicolas Liboreau (Fra) Big.Mat-Auber 93
41 Ronald Mutsaars (Ned) Rabobank
42 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Nippon Hodo
43 Alexei Sivakov (Rus) Big.Mat-Auber 93
44 Eddy Lembo (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin
45 Jurgen Van Goolen (Bel) Quick.Step-Davitamon
46 Kazuya Okazaki (Jpn) Nippon Hodo
47 Wolfram Wiese (Ger) Team ComNet-Senges
48 David Harrigan (Aus) Team Down Under
49 Bogdan Bondariew (Ukr) CCC-Polsat
50 Björnar Vestöl (Nor) Team fakta
...
51 Ronny Assez (Bel) Flanders-IteamNova.com
53 Steve De Wolf (Bel) Palmans-Collstrop
54 Nico Eeckhout (Bel) Lotto-Domo
57 Kurt Van De Wouwer (Bel) Quick.Step-Davitamon
58 Fabian De Waele (Bel) Palmans-Collstrop
69 Wilfried Cretskens (Bel) Quick.Step-Davitamon
72 Geert Omloop (Bel) Palmans-Collstrop
74 Nico Mattan (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
75 Manu L'hoir (Bel) Marlux-Wincor Nixdorf
76 Jan Verstraeten (Bel) Vlaanderen-T Interim
80 Bart De Spieghelaere (Bel) Vlaanderen-T Interim
83 Johan Dekkers (Bel) Marlux-Wincor Nixdorf
85 Nick Nuyens (Bel) Quick.Step-Davitamon
89 Tom Stremersch (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
90 Kevin Van Impe (Bel) Lotto-Domo
93 Thierry Masschelein (Bel) Flanders-IteamNova.com
95 Andy Cappelle (Bel) Marlux-Wincor Nixdorf
102 David Meys (Bel) Vlaanderen-T Interim
104 Wesley Van Speybroeck (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
107 Jehudi Schoonacker (Bel) Vlaanderen-T Interim
Close