1 Univega Pro Cycling Team 52.03
Nicole Cooke
Priska Doppmann
Christiane Soeder
Karin Thürig
Joanne Kiesanowski
2 Buitenpoort-Flexpoint Team 0.02
Linda Villumsen Serup
Susanne Ljungskog
Annette Beutler
Loes Gunnewijk
Amber Neben
3 Aa-Drink Cycling Team 1.21
Theresa Senff
Suzanne De Goede
Kirsten Wild
Adrie Visser
4 Equipe Nürnberger Versicherung 1.22
Katherine Bates
Oenone Wood
Trixi Worrack
Eva Lutz
5 T-Mobile Professional Cycling 1.35
Judith Arndt
Ina-Yoko Teutenberg
Amy Moore
Kimberly Baldwin
Kimberly Anderson
6 Bigla Cycling Team 2.02
Nicole Brändli
Andrea Graus
Monica Holler
Zulfia Zabirova
7 Nobili Rubinetterie Menikini Cogeas 3.40
Olivia Gollan
Miho Oki
Elodie Touffet
Edita Pucinskaite
8 Bianchi Aliverti Kookai 4.24
Lise Horslund Christensen
Mette Fischer Andersen
Trine Hansen
Dorte Lohse Rasmussen
9 Vlaanderen - Caprisonne - T Interim 4.25
Sofie Goor
Debby Mansveld
Laure Werner
Sharon Van Dromme
Evy Van Damme
10 Vienne Futuroscope 4.43
Karine Gautard
Nathalie Jeuland
Nikki Egyed
Sonia Bazire
11 Giant Pro Cycling 5.30
Mei Fang Li
Li Wang
Jing Chen
Pu Xiang Zheng
Yong Li Liu
Yun Mei Wu
12 @Work Cycling Team 5.31
Loes Markerink
Jaccolien Wallaard
Debby Van De Berg
Liesbeth Bakker
13 Norway 5.41
Kristine Saastad
Froydis Meen Warstad
Hege Linn Eie Vatland
Linn Torp
14 Bizkaia - Panda Software - Durango 6.37
Emma Johansson
Maitane Telletxea Lopez
Naiara Telletxea Lopez
Gema Pascual Torrecilla
15 Team Fbuk 6.43
Catherine Hare
Helen Wyman
Gabriella Day
Yolandi Du Toit
Line-Rene Ramsrud
16 Team Jylland Fyn 6.58
Annette Dam
Maria Helena Bornak
Jannie Schmidt
Nikoline Hansen
17 Poland 7.22
Malgorzta Jasinska
Monika Krawczyk
Magdalena Zamolska
Aleksandra Wnuczek
Aleksandra Zabrocka
DNF Sarah Düster (Ger) Univega Pro Cycling Team
DNF Magali Le Floch (Fra) T-Mobile Professional Cycling
DNF Tina Liebig (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung
DNF Anke Wichmann (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung
DNF Sandra Rombouts (Ned) Buitenpoort-Flexpoint Team
DNF Sigrid Corneo (Ita) Nobili Rubinetterie Menikini Cogeas
DNF Emanuela Azzini (Ita) Nobili Rubinetterie Menikini Cogeas
DNF Noemi Cantele (Ita) Bigla Cycling Team
DNF Lidia Arcangeli (Ita) Bigla Cycling Team
DNF Angela Brodtka (Ger) AA-Drink Cycling Team
DNF Natalie Bates (Aus) AA-Drink Cycling Team
DNF Maja Adamsen (Den) Bianchi Aliverti Kookai
DNF Edwige Pitel (Fra) Bianchi Aliverti Kookai
DNF Emma Davies (GBr) Vlaanderen-Caprisonne-T Interim
DNF Judith Helmink (Ned) @Work Cycling Team
DNF Linda Ringlever (Ned) @Work Cycling Team
DNF Arantzazu Azpiroz Azpiroz (Spa) Bizkaia - Panda Software - Durango
DNF Nekane Lasa Agirre (Spa) Bizkaia - Panda Software - Durango
DNF Marina Jaunatre (Fra) Vienne Futuroscope
DNF Mélanie Bravard (Fra) Vienne Futuroscope
DNF Emma Silversides (GBr) Team FBUK
DNF Martyna Rynska (Pol) Polish National Team
DNF Johanne T Friestad Bergseth (Nor) Norwegian National Team
DNF Tone E Walskaar (Nor) Norwegian National Team
DNF Maria Kruse (Den) Team Jylland Fyn
DNF Sanne Schmidt (Den) Team Jylland Fyn
Close