1 Romain Villa (UV Aube/Champagne Ardennes) 49.48
2 Aurélien Duval (UV Aube/Champagne Ardenne) 0.20
3 Arnold Jeannesson (CM Aubervilliers 93/Ile de France) 0.31
4 Florian Le Corre (Super Sport 35 ACNC/Bretagne) 1.22
5 Romain Lejeune (AC Bazancourt Reims/Champagne Ardenne) 1.51
6 Alexandre Baillet (CC Villeneuse Soissons Aisne/Picardie) 3.29
7 Anthony Colas (Montrichard Vélo Club/Orléanais) 3.38
8 Clément Bourgouin (VC Rhodanien/Rhône-Alpes) 3.42
9 Yoann Batteux (US Vern/Bretagne) 3.46
10 Damien Mougel (A.S.P.T.T. Mulhouse/Alsace) 3.52
11 Augustin Decourt (V. Naintre/Poitou-Charentes)
12 Renaud Vaubourg (SC Sarreguemines/Lorraine) 3.56
13 Morgan Chedhomme (CM Aubervilliers 93/Ile-de-France) 4.15
14 Guillaume Perrot (ST Vulbas Cyclisme Compétition/Rhône Alpes) 4.22
15 Yann Le Queau (CC Concarnois/Bretagne) 4.25
16 Thibaut Villa (EVC Boulzicourt/Champagne Ardenne) 4.29
17 Dylan Esmans (ESEG Douai/Nord Pas de Calais) 4.42
18 Yoann Corbihan (UC Pays Plouay/Bretagne) 4.45
19 Romain Chan Tsin (ESM Gonfreville l.Orcher/Normandie) 4.51
20 Cyril Bazin (US Domont Cyclisme/Ile de France) 5.05
21 David Doyen (C. Gambetta Orléans Loiret/Orléanais) 5.08
22 Anthony Cailleau (CC Cambrésien/Nord Pas de Calais) 5.11
23 Nicolas Bovo Bianto (A.V.C. Aix en Provence/Provence) 5.24
24 Valentin Mace (VC Saint Lô Pont Hébert/Normandie) 5.30
25 Clément Cid (UC Condat/Limousin) 5.41
26 Florent Chiaroni (A.V.C. Aix en Provence/Provence) 5.44
27 Simon Le Brun (Roue d'Or St Amandoise/Orléanais) 5.48
28 Nicolas Babin (CC Castelbriantais/Pays-de-la-Loire) 5.50
29 Kévin Laurent (Charvieu Chavagneux IC/Rhône-Alpes) 5.55
30 Romain Georges Lejeune (ESEG Douai/Nord Pas de Calais) 6.19
31 Luc Lutsen (JGS Nivernaise/Bourgogne) 6.37
32 Julien Trehin (UC Nantes Atlantique/Pays de la Loire)
33 Tony Le Bail (VC Pontivy/Bretagne) 1 lap
34 Nicolas Perrin (Roue d'Or St Amandoise/Orléanais)
35 François Bruneval (VC Rouen 76/Normandie)
36 Geoffrey Corniau (UV Aube/Champagne Ardenne)
37 Anthony Lavoine (Chambery Cyclisme Compétition/Rhône Alpes)
38 Julien Pion (Charvieu Chavagneux IC/Rhône Alpes)
39 Boris Hervouet (VC Challandais/Pays de la Loire)
40 Emmanuel Herbreteau (E.C. Montmarault-Montluçon/Auvergne)
41 Kévin Deleester (UV Fourmies/Nord-Pas-de-Calais)
42 Tony Prunier (La Voge VTT/Lorraine)
43 Romain Davoust (CA Evron/Pays-de-la-Loire)
44 Jean Michel Auguste (AS Fourchambault/Bourgogne)
45 Lowik Marin (VS Hyerois/Côte d'Azur)
46 Julien Poquet (AC Bazancourt Reims/Champagne Ardenne)
47 Aurélien Tarrit (V.S. Gerzatois/Auvergne)
48 Damien Solignac (V.C. Rodez/Midi-Pyrénées)
49 Romain Devos (UV Fourmies/Nord-Pas-de-Calais)
50 Raymond Chainel (ASPTT Nancy/Lorraine)
51 Thierry Beaupied (CC Périgueux Dordogne/Aquitaine)
DNF Jean Philippe Maheau (ST Jean de Monts VC/Pays de la Loire)
DNF Morgan Kneisky (AC Besançon/Franche Comté)
DNF Jules Chabanon (AC Bazancourt Reims/Champagne Ardenne)
DNF Damien Fleury (VC Saint Lô Pont Hébert/Normandie)
DNS Jonathan Lopez (V.C. La Pomme Marseille/Provence)
DNS Emeric Choisy (US Domont Cyclisme)
Close