1 Gabriel Rasch (Nor) Team Maxbo Bianchi 14.33.53
2 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0.25
3 Hakan Nilsson (Swe) Cycling Team Differdange 0.26
4 Maxime Bouet (Fra) VC la Pomme Marsailles 0.33
5 Nicolas Inaudi (Fra) Charvieu Chavagneux Isere 0.34
6 René Jorgensen (Den) Team Designa Køkken 0.37
7 Silvere Ackermann (Swi) SCO Dijon 0.39
8 Arnaud Van Groen (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0.40
9 Sergej Firsanov (Rus) Rietumu Bank-Riga
10 Thomas Nosari (Fra) EC St. Etienne Loire
11 Sébastien Besqueut (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin
12 Julien Antomarchi (Fra) VC La Pomme Marsailles 0.54
13 Jérémie Derangere (Fra) SCO Dijon 2.10
14 Olivier Grammaire (Fra) SCO Dijon 2.20
15 Tony Martin (Ger) Thüringer Energie Team 2.23
16 Alexandr Pliushin (Mda) Chambery Cyclisme Formation 2.24
17 Thierry Hupond (Fra) VC la Pomme Marsailles
18 Nicolas Prin (Fra) EC St. Etienne Loire 2.28
19 Elias Schmah (Swi) Hadimec Cycling Group 2.30
20 Sébastien Gredy (Fra) CC Etupes 2.34
21 Mateusz Taciak (Pol) CC Etupes 2.44
22 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi 2.56
23 Nicolas Reynaud (Fra) Charvieu Chavagneux Isere 3.09
24 Jonathan Rosenbrier (GBr) EC St. Etienne Loire 3.32
25 Jocelyn Bar (Fra) CC Nogent/Oise 3.34
26 Laurent Beuret (Swi) SCO Dijon
27 Hans Blocks (Ned) Cyclingteam Jo Piels
28 Alexander Mironov (Rus) Rietumu Bank-Riga
29 Soren Nissen (Den) Cycling Team Differdange
30 Damien Robert (Fra) CC Nogent/Oise
31 Hannes Blank (Ger) Cycling Team Differdange
32 David Mac Partland (Aus) Hadimec Cycling Group 3.50
33 Nicolas Ligier (Fra) EC St. Etienne Loire
34 Charles Senac J. (Fra) Chambery Cyclisme Formation
35 Loïc Vandel (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin
36 Adam Illingworth (GBr) Charvieu Chavagneux Isere
37 Thomas Brigaud (Fra) SCO Dijon
38 Aleksejs Saramotins (Lat) Rietumu Bank-Riga 4.02
39 Morten Knudsen (Den) Cycling Team Differdange 4.45
40 Damien Cigolotti (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin 5.01
41 Pawel Cieslik (Pol) VC Lyon Vaulx en Velin 6.19
42 Daniel Martin (Irl) VC la Pomme Marsailles 6.38
43 Wilfried Exertier (Fra) Charvieu Chavagneux Isere 7.43
44 Andrew Vancoillie (Bel) Profel Ziegler Cycling Team 7.47
45 Benoît Salmon (Fra) Agritubel 8.13
46 Olivier Giesecke (Ger) Thüringer Energie Team 8.24
47 Mart Van Blanken (Ned) Cyclingteam Jo Piels 10.56
48 Guillaume Lejeune (Fra) Charvieu Chavagneux Isere 11.02
49 Geert Van Der Sanden (Ned) Cyclingteam Jo Piels
50 Simon Wyss (Swi) Hadimec Cycling Group
51 Julien Berard (Fra) Chambery Cyclisme Formation
52 Alexandre Aulas (Fra) Chambery Cyclisme Formation 11.16
53 Florent Barle (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin 11.18
54 Aivabas Baranauskas (Ltu) Agritubel 11.37
55 Eddy Forner (Ita) Cycling Team Differdange 12.06
56 Rémi Cusin (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin 13.09
57 Frédéric Perillat (Fra) Charvieu Chavagneux Isere 14.17
58 Martin Mortensen (Den) Team Designa Køkken
59 Cyrill Fernandez (Fra) EC St. Etienne Loire
60 Sander Armee (Bel) Profel Ziegler Cycling Team 15.04
61 Mathieu Fabry (Fra) VC la Pomme Marsailles 17.03
62 Frank Dressler (Ger) Cycling Team Differdange 17.05
63 Aurelien Fauvet (Fra) CC Nogent/Oise 17.31
64 Michael Randin (Swi) Hadimec Cycling Group 18.03
65 Frederik Wilmann (Nor) Team Maxbo Bianchi 18.26
66 Fredrik Johansson (Swe) Team Designa Køkken 19.02
67 Sébastien Ivars (Fra) Chambery Cyclisme Formation 20.08
68 Caspar Austa (Est) Rietumu Bank-Riga 21.05
69 Bjorn Gollhardt (Ger) Thüringer Energie Team 21.10
70 David Kemp (Aus) EC St. Etienne Loire 24.11
71 Florian Salzinger (Ger) Hadimec Cycling Group 24.33
72 Daniel Becke (Ger) Thüringer Energie Team 24.49
73 Marcel Barth (Ger) Thüringer Energie Team 27.32
74 Josef Soukup (Cze) AC Sparta Praha
75 Kalvis Eisaks (Lat) Rietumu Bank-Riga
76 Michael Reihs (Den) Team Designa Køkken 27.35
77 Romain Lebreton (Fra) CC Etupes 28.32
78 Zdenek Krizek (Cze) AC Sparta Praha 34.06
79 Tomas Hruby (Cze) AC Sparta Praha 39.04
80 Laurent Bourgeois (Fra) CC Etupes 42.58
81 Cornelius Van Ooijen (Ned) Team Lowik Meubelen 44.06
82 Johnny Launette (Fra) CC Nogent/Oise 44.20
Close