1 Laurent Mangel (Fra) S.C.O Dijon 3.44.09
2 Simon Gerrans (Aus) U Nantes Atlantique 0.08
3 Jussi Veikkanen (Fin) V.C Roubaix 0.16
4 Charles Guilbert (Fra) V.C Rouen 76 0.28
5 Stéphane Petilleau (Fra) V.C Roubaix 0.32
6 Jonathan Dayus (GBr) U Nantes Atlantique
7 Martial Locatelli (Fra) S.C.O Dijon
8 Stijn Ennekens (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx
9 Thijs Zonneveld (Ned) A.V.C Aix En Provence
10 Ian Mcleod (RSA) Team H.S.B.C
11 Ricardo Costa (Por) Wurth Bom Petico Tavira
12 Cyrille Monnerais (Fra) Jean Floc'h Moreac 56
13 Neil Macdonald (RSA) Team H.S.B.C
14 David Tandart (Fra) V.C Roubaix
15 Vincent Van Rijn (Ned) Van Hemert Eurogifts 0.50
16 Julien Gonnet (Fra) Bretagne Espoirs 0.53
17 Alexandre Cabrera (Fra) A.V.C Aix En Provence
18 Jean Luc Delpech (Fra) Jean Floc'h Moreac 56
19 Roger Cren (Fra) Bretagne Espoirs
20 Sergey Firzanov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg
21 Thimothée Lefrancois (Fra) U Nantes Atlantique
22 Philippe Gascon (Fra) A.V.C Aix En Provence
23 Daniel Petrov (Rus) Wurth Bom Petico Tavira
24 Heath Blackgrove (NZl) Wielergroep Beveren 2000
25 David Boucher (Fra) Team Deschacht Eddy Merckx
26 Nic Ingels (Bel) Wielergroep Beveren 2000
27 Kees Jeurissen (Ned) Van Hemert Eurogifts
28 Tarno Raudsepp (Est) U Nantes Atlantique
29 Clemente Cavaliere (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie
30 Jelle Van Groezen (Ned) Van Hemert Eurogifts
31 Jeremy Yates (NZl) Team Deschacht Eddy Merckx
32 Numo Marta (Por) Wurth Bom Petico Tavira
33 Sébastien Talabardon (Fra) V.C Roubaix
34 René Schild (Ger) Team Comnet Senges
35 Helder Miranda (Spa) Wurth Bom Petico Tavira
36 Anthony Ravard (Fra) Vendee U-Pays De La Loire
37 Dominique Rault (Fra) Jean Floc'h Moreac 56
38 Vincent Jerome (Fra) Vendee U-Pays De La Loire
39 Johnny Hoogerland (Ned) Van Hemert Eurogifts
40 Stefan Loffler (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
41 Sébastian Frey (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
42 Nico Graf (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
43 Jamie Norfolk (GBr) Wales
44 Yohann Gene (Fra) Vendee U-Pays De La Loire
45 Jonas Leib (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com
46 Yannick Rebouilleau (Fra) U Nantes Atlantique
47 Kenny Lisabeth (Bel) Wielergroep Beveren 2000
48 David Lelay (Fra) V.C Roubaix
49 David Vitoria (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com
50 Neirynck Kevin (Bel) Wielergroep Beveren 2000
51 Marco Giani (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com
52 Pierre Drancourt (Fra) Vendee U-Pays De La Loire
53 Ben Thaens (Bel) Wielergroep Beveren 2000
54 Olivier Grammaire (Fra) S.C.O Dijon
55 Guillaume Blot (Fra) V.C Roubaix
56 Dmitri Kozontchouk (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg
57 Romain Mary (Fra) S.C.O Dijon
58 Sergey Lazarev (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg
59 Luis Bartolomeu (Por) Wurth Bom Petico Tavira
60 Andreas Welsh (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
61 Christophe Thebault (Fra) Jean Floc'h Moreac 56
62 Szymon Kurynowsik (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie
63 Jean Yon (Fra) Philippe V.C Rouen 76
64 David Migne (Fra) U Nantes Atlantique
65 Samuel Gicquel (Fra) Jean Floc'h Moreac 56
66 Léonardo Pappalardo (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
67 Régis Lhuillier (Fra) A.V.C Aix En Provence
68 Sergey Kondrashkov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg
69 Mickael Buckers (Ger) Team Comnet Senges
70 Hervé Arcade (Fra) Vendee U-Pays De La Loire
71 Daniel Spence (RSA) Team H.S.B.C
72 Bart Heirewegh (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx
73 Samuel Boudard (Fra) Bretagne Espoirs
74 Laurent Chotard (Fra) V.C Rouen 76
75 Stéphane Belot (Fra) V.C Rouen 76
76 Nicholas White (RSA) Team H.S.B.C 1.13
77 Julien Sauve (Fra) Bretagne Espoirs 1.15
78 Vincent Cantero (Fra) Jean Floc'h Moreac 56
79 David Heine (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
80 Anthony Malaczyk (GBr) Wales
81 Jean Avril (Fra) Christophe V.C Rouen 76
82 Kenny Van Hummel (Ned) Van Hemert Eurogifts
83 Manuel Michot (Fra) Bretagne Espoirs
84 Aloys Van Duuren (Ned) Noordelijke Wielervereniging Groningen
85 Huw Pritchard (GBr) Wales
86 Christopher Esch (RSA) Team H.S.B.C
87 Uwe Sengewald (Ger) Team Comnet Senges 1.19
88 Ben Johnson (Aus) S.C.O Dijon
89 Nico Van Dijk (Ned) Noordelijke Wielervereniging Groningen
90 Nicolas Boulenger (Fra) A.V.C Aix En Provence 1.38
91 Alexandre Bousseau (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 2.03
92 Alberto Ceralli (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie
93 Ivan Buoso (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie
94 Remo Spirgi (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com
95 Rodolphe Parent (Fra) V.C Rouen 76 2.23
96 Mario Lourenco (Por) Wurth Bom Petico Tavira 2.29
97 Herman Conan (Fra) Bretagne Espoirs
98 Tom Stubbe (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 3.26
99 Paul Sheppard (GBr) Wales 3.40
100 Rob Partridge (GBr) Wales
101 Benoit Geoffroy (Fra) S.C.O Dijon 4.19
102 Roy Curvers (Ned) Van Hemert Eurogifts 4.40
103 Michael Schweizer (Ger) Team Comnet Senges
104 Colin Menc Molina (Fra) A.V.C Aix En Provence 4.53
105 Maint Berkenbosh (Ned) Noordelijke Wielervereniging Groningen
106 Rolan Mittendorf (Ger) Team Comnet Senges
107 Stephen Roach (GBr) Wales 5.04
108 Folkert De Haan (Ned) Noordelijke Wielervereniging Groningen
109 Ilya Chernetskiv (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 5.20
110 Olivier Kaisen (Bel) Wielergroep Beveren 2000
111 Alex Pavlov (RSA) Team H.S.B.C
112 Stanislav Belov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 6.05
113 Steven De Decker (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 6.27
114 Francesco Giulani (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie 7.41
115 Davide Rossi (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com 8.54
116 Adriaan Helmantel (Ned) Noordelijke Wielervereniging Groningen 9.35
117 Pablo Pico (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com
118 Sebastian Prengel (Ger) Team Comnet Senges 12.45
General classification after stage 1
1 Jussi Veikkanen (Fin) V.C Roubaix 3.49.27
2 Simon Gerrans (Aus) U Nantes Atlantique 0.03
3 Laurent Mangel (Fra) S.C.O Dijon 0.05
4 Martial Locatelli (Fra) S.C.O Dijon 0.22
5 Stijn Ennekens (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 0.25
6 Cyrille Monnerais (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 0.27
7 Charles Guilbert (Fra) V.C Rouen 76 0.30
8 StÈphane Petilleau (Fra) V.C Roubaix 0.33
9 Jonathan Dayus (GBr) U Nantes Atlantique
10 David Boucher (Fra) Team Deschacht Eddy Merckx
11 Neil Macdonald (RSA) Team H.S.B.C
12 David Tandart (Fra) V.C Roubaix 0.35
13 Ricardo Costa (Por) Wurth Bom Petico Tavira 0.38
14 Ian Mcleod (RSA) Team H.S.B.C 0.40
15 Kees Jeurissen (Ned) Van Hemert Eurogifts
16 Philippe Gascon (Fra) A.V.C Aix En Provence 0.43
17 Jeremy Yates (NZl) Team Deschacht Eddy Merckx
18 Jean Luc Delpech (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 0.45
19 Vincent Van Rijn (Ned) Van Hemert Eurogifts
20 Samuel Gicquel (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 0.47
21 Heath Blackgrove (NZl) Wielergroep Beveren 2000
22 Anthony Ravard (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 0.48
23 Sergey Lazarev (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 0.49
24 Christophe Thebault (Fra) Jean Floc'h Moreac 56
25 Dominique Rault (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 0.50
26 Pierre Drancourt (Fra) Vendee U-Pays De La Loire
27 SÈbastien Talabardon (Fra) V.C Roubaix 0.51
28 Julien Gonnet (Fra) Bretagne Espoirs 0.52
29 Luis Bartolomeu (Por) Wurth Bom Petico Tavira
30 Dmitri Kozontchouk (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg
31 Yohann Gene (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 0.53
32 Kenny Lisabeth (Bel) Wielergroep Beveren 2000
33 Romain Mary (Fra) S.C.O Dijon 0.54
34 Jelle Van Groezen (Ned) Van Hemert Eurogifts
35 David Lelay (Fra) V.C Roubaix 0.55
36 HervÈ Arcade (Fra) Vendee U-Pays De La Loire
37 Vincent Jerome (Fra) Vendee U-Pays De La Loire
38 Sergey Kondrashkov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg
39 Thijs Zonneveld (Ned) A.V.C Aix En Provence
40 Samuel Boudard (Fra) Bretagne Espoirs 0.56
41 Guillaume Blot (Fra) V.C Roubaix
42 LÈonardo Pappalardo (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
43 Marco Giani (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com
44 RÈgis Lhuillier (Fra) A.V.C Aix En Provence
45 Andreas Welsh (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
46 SÈbastian Frey (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart 0.57
47 Bart Heirewegh (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx
48 Nic Ingels (Bel) Wielergroep Beveren 2000 0.58
49 Numo Marta (Por) Wurth Bom Petico Tavira
50 RenÈ Schild (Ger) Team Comnet Senges
51 Laurent Chotard (Fra) V.C Rouen 76 0.59
52 Jamie Norfolk (GBr) Wales
53 Helder Miranda (Spa) Wurth Bom Petico Tavira
54 Alexandre Cabrera (Fra) A.V.C Aix En Provence
55 Roger Cren (Fra) Bretagne Espoirs
56 Tarno Raudsepp (Est) U Nantes Atlantique 1.00
57 Olivier Grammaire (Fra) S.C.O Dijon 1.01
58 ThimothÈe Lefrancois (Fra) U Nantes Atlantique 1.01
59 Clemente Cavaliere (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie 1.02
60 David Vitoria (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com
61 Yannick Rebouilleau (Fra) U Nantes Atlantique
62 Daniel Spence (RSA) Team H.S.B.C
63 Nico Graf (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
64 Stefan Loffler (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart 1.04
65 Ben Thaens (Bel) Wielergroep Beveren 2000
66 Jean Yon (Fra) Philippe V.C Rouen 76 1.05
67 Daniel Petrov (Rus) Wurth Bom Petico Tavira 1.06
68 David Migne (Fra) U Nantes Atlantique
69 Mickael Buckers (Ger) Team Comnet Senges
70 Sergey Firzanov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 1.07
71 Szymon Kurynowsik (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie
72 Neirynck Kevin (Bel) Wielergroep Beveren 2000 1.08
73 StÈphane Belot (Fra) V.C Rouen 76 1.11
74 Manuel Michot (Fra) Bretagne Espoirs
75 Jonas Leib (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.C 1.12
76 Anthony Malaczyk (GBr) Wales
77 Johnny Hoogerland (Ned) Van Hemert Eurogifts 1.15
78 Nicholas White (RSA) Team H.S.B.C 1.16
79 Vincent Cantero (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 1.17
80 Huw Pritchard (GBr) Wales
81 Kenny Van Hummel (Ned) Van Hemert Eurogifts 1.21
82 Jean Avril (Fra) Christophe V.C Rouen 76
83 Christopher Esch (RSA) Team H.S.B.C 1.22
84 Julien Sauve (Fra) Bretagne Espoirs 1.23
85 Aloys Van Duuren (Ned) Noordelijke Wielervereniging Gro 1.24
86 David Heine (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart 1.25
87 Ben Johnson (Aus) S.C.O Dijon 1.26
88 Uwe Sengewald (Ger) Team Comnet Senges 1.35
89 Nico Van Dijk (Ned) Noordelijke Wielervereniging Gronin 1.38
90 Nicolas Boulenger (Fra) A.V.C Aix En Provence 1.45
91 Alberto Ceralli (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie 2.12
92 Remo Spirgi (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc. 2.14
93 Ivan Buoso (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie 2.15
94 Alexandre Bousseau (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 2.17
95 Rodolphe Parent (Fra) V.C Rouen 76 2.20
96 Herman Conan (Fra) Bretagne Espoirs 2.28
97 Mario Lourenco (Por) Wurth Bom Petico Tavira 2.44
98 Tom Stubbe (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 3.20
99 Paul Sheppard (GBr) Wales 3.46
100 Rob Partridge (GBr) Wales 4.02
101 Benoit Geoffroy (Fra) S.C.O Dijon 4.16
102 Roy Curvers (Ned) Van Hemert Eurogifts 4.43
103 Michael Schweizer (Ger) Team Comnet Senges 4.49
104 Maint Berkenbosh (Ned) Noordelijke Wielervereniging Gr 4.57
105 Rolan Mittendorf (Ger) Team Comnet Senges 5.05
106 Folkert De Haan (Ned) Noordelijke Wielervereniging Gro 5.06
107 Stephen Roach (GBr) Wales 5.12
108 Colin Menc Molina (Fra) A.V.C Aix En Provence 5.13
109 Olivier Kaisen (Bel) Wielergroep Beveren 2000 5.24
110 Alex Pavlov (RSA) Team H.S.B.C 5.32
111 Ilya Chernetskiv (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 5.37
112 Stanislav Belov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 6.02
113 Steven De Decker (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 6.39
114 Francesco Giulani (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie 7.45
115 Davide Rossi (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidib 9.15
116 Adriaan Helmantel (Ned) Noordelijke Wielervereniging G 9.43
117 Pablo Pico (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc. 10.08
118 Sebastian Prengel (Ger) Team Comnet Senges 13.13
Points classification
1 Laurent Mangel (Fra) S.C.O Dijon 25 Pts
2 Jussi Veikkanen (Fin) V.C Roubaix 24
3 Simon Gerrans (Aus) U Nantes Atlantique 20
4 Martial Locatelli (Fra) S.C.O Dijon 15
5 Charles Guilbert (Fra) V.C Rouen 76 14
6 StÈphane Petilleau (Fra) V.C Roubaix 12
7 Stijn Ennekens (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 11
8 David Boucher (Fra) Team Deschacht Eddy Merckx 10
9 Jonathan Dayus (GBr) U Nantes Atlantique 10
10 Kees Jeurissen (Ned) Van Hemert Eurogifts 9
11 Philippe Gascon (Fra) A.V.C Aix En Provence 7
12 Thijs Zonneveld (Ned) A.V.C Aix En Provence 7
13 Romain Mary (Fra) S.C.O Dijon 6
14 Ian Mcleod (RSA) Team H.S.B.C 6
15 Samuel Gicquel (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 5
16 Ricardo Costa (Por) Wurth Bom Petico Tavira 5
17 Jeremy Yates (NZl) Team Deschacht Eddy Merckx 5
18 Anthony Ravard (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 5
19 Cyrille Monnerais (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 4
20 Jean Luc Delpech (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 4
21 Neil Macdonald (RSA) Team H.S.B.C 3
22 Ben Johnson (Aus) S.C.O Dijon 3
23 David Tandart (Fra) V.C Roubaix 2
24 Kenny Lisabeth (Bel) Wielergroep Beveren 2000 2
25 Tom Stubbe (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 2
26 Vincent Van Rijn (Ned) Van Hemert Eurogifts 1
27 Heath Blackgrove (NZl) Wielergroep Beveren 2000 1
28 Kenny Van Hummel (Ned) Van Hemert Eurogifts 1
Mountains classification
1 Jussi Veikkanen (Fin) V.C Roubaix 14 Pts
2 Ricardo Costa (Por) Wurth Bom Petico Tavira 12
3 StÈphane Petilleau (Fra) V.C Roubaix 10
4 Ben Johnson (Aus) S.C.O Dijon 10
5 Laurent Mangel (Fra) S.C.O Dijon 8
6 Samuel Gicquel (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 8
7 Jonathan Dayus (GBr) U Nantes Atlantique 6
8 Daniel Petrov (Rus) Wurth Bom Petico Tavira 6
9 Alexandre Cabrera (Fra) A.V.C Aix En Provence 4
10 Johnny Hoogerland (Ned) Van Hemert Eurogifts 4
11 Simon Gerrans (Aus) U Nantes Atlantique 3
12 David Boucher (Fra) Team Deschacht Eddy Merckx 3
13 Stijn Ennekens (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 2
14 Ian Mcleod (RSA) Team H.S.B.C 2
15 Jamie Norfolk (GBr) Wales 2
16 Sergey Kondrashkov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 1
Young rider classification
1 Stijn Ennekens (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 3.49.52
2 Cyrille Monnerais (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 0.02
3 David Tandart (Fra) V.C Roubaix 0.10
4 Jeremy Yates (NZl) Team Deschacht Eddy Merckx 0.18
5 Anthony Ravard (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 0.23
6 Sergey Lazarev (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 0.24
7 Pierre Drancourt (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 0.25
8 Dmitri Kozontchouk (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 0.27
9 Vincent Jerome (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 0.30
10 Sergey Kondrashkov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg
11 Samuel Boudard (Fra) Bretagne Espoirs 0.31
12 Guillaume Blot (Fra) V.C Roubaix
13 LÈonardo Pappalardo (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
14 Marco Giani (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.Com
15 Andreas Welsh (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
16 SÈbastian Frey (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart 0.32
17 Nic Ingels (Bel) Wielergroep Beveren 2000 0.33
18 RenÈ Schild (Ger) Team Comnet Senges
19 Alexandre Cabrera (Fra) A.V.C Aix En Provence 0.34
20 David Vitoria (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidib 0.37
21 Yannick Rebouilleau (Fra) U Nantes Atlantique
22 Nico Graf (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart
23 Stefan Loffler (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart 0.39
24 Daniel Petrov (Rus) Wurth Bom Petico Tavira 0.41
25 David Migne (Fra) U Nantes Atlantique
26 Mickael Buckers (Ger) Team Comnet Senges
27 Sergey Firzanov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 0.42
28 Neirynck Kevin (Bel) Wielergroep Beveren 2000 0.43
29 StÈphane Belot (Fra) V.C Rouen 76 0.46
30 Jonas Leib (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc.C 0.47
31 Johnny Hoogerland (Ned) Van Hemert Eurogifts 0.50
32 Vincent Cantero (Fra) Jean Floc'h Moreac 56 0.52
33 Kenny Van Hummel (Ned) Van Hemert Eurogifts 0.56
34 Jean Avril (Fra) Christophe V.C Rouen 76
35 Christopher Esch (RSA) Team H.S.B.C 0.57
36 Julien Sauve (Fra) Bretagne Espoirs 0.58
37 Aloys Van Duuren (Ned) Noordelijke Wielervereniging Gro 0.59
38 David Heine (Ger) Die Hofbrau Radler Stuttgart 1.00
39 Ben Johnson (Aus) S.C.O Dijon 1.01
40 Alberto Ceralli (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie 1.47
41 Remo Spirgi (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc. 1.49
42 Ivan Buoso (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie 1.50
43 Alexandre Bousseau (Fra) Vendee U-Pays De La Loire 1.52
44 Herman Conan (Fra) Bretagne Espoirs 2.03
45 Mario Lourenco (Por) Wurth Bom Petico Tavira 2.19
46 Rob Partridge (GBr) Wales 3.37
47 Benoit Geoffroy (Fra) S.C.O Dijon 3.51
48 Michael Schweizer (Ger) Team Comnet Senges 4.24
49 Stephen Roach (GBr) Wales 4.47
50 Colin Menc Molina (Fra) A.V.C Aix En Provence 4.48
51 Olivier Kaisen (Bel) Wielergroep Beveren 2000 4.59
52 Alex Pavlov (RSA) Team H.S.B.C 5.07
53 Ilya Chernetskiv (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 5.12
54 Stanislav Belov (Rus) Angel Travel Ro St Petersburg 5.37
55 Steven De Decker (Bel) Team Deschacht Eddy Merckx 6.14
56 Francesco Giulani (Ita) G.S Camel Brunero Boeris Cirie 7.20
57 Davide Rossi (Swi) V.C Mendrisio Pl Valli / Team Fidibc 8.50
Close