1. 45 ITA19760628 CADAMURO Simone 31 KIO-ENE/DMT - COS 3:47:24 41.953
2. 46 ITA19830614 GAVAZZI Mattia 24 KIO-ENE/DMT - COS 3:47:24 +0:00:00 41.953
3. 3 LUX19860304 J HEYMANS Cyrille 21 Luxembourg Nationale 3:47:24 +0:00:00 41.953
4. 48 RUS19820820 SHPILEVSKY Boris 25 KIO-ENE/DMT - COS 3:47:24 +0:00:00 41.953
5. 43 ITA19811019 ALLEGRINI Mirko 26 KIO-ENE/DMT - COS 3:47:24 +0:00:00 41.953
6. 113 SUI19850826 WYSS Danilo 22 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:47:24 +0:00:00 41.953
7. 112 ITA19790601 RIBOLZI Giuseppe 28 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:47:24 +0:00:00 41.953
8. 44 ITA19810515 BIONDO Maurizio 26 KIO-ENE/DMT - COS 3:47:24 +0:00:00 41.953
9. 31 NOR19770611 HEGREBERG Morten 30 Team Sparebanken Vest - SPA 3:47:24 +0:00:00 41.953
10. 37 UKR19850403 KRIVTSOV Dmytro 22 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:47:24 +0:00:00 41.953
11. 32 NOR19810325 HEGREBERG Roy 26 Team Sparebanken Vest - SPA 3:47:24 +0:00:00 41.953
12. 107 GER19830705 SALZINGER Florian 24 Hadimec - HAD 3:47:24 +0:00:00 41.953
13. 84 CZE19821111 HEBLK Martin 25 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:47:24 +0:00:00 41.953
14. 23 LUX19790928 FOGEN Steve 28 CC Differdange - CCD 3:47:24 +0:00:00 41.953
15. 7 NED19821207 BLOKS Hans 25 Pays-Bas National 3:47:24 +0:00:00 41.953
16. 58 DEN19871012 J STEENSEN André 20 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:47:24 +0:00:00 41.953
17. 73 GER19870825 J HESS Karsten 20 Thüringer Energie Team - TET 3:47:24 +0:00:00 41.953
18. 105 SUI19860926 J SCHMÄH Elias 21 Hadimec - HAD 3:47:24 +0:00:00 41.953
19. 109 GER19830515 LANG Martin 24 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:47:24 +0:00:00 41.953
20. 68 GER19781210 GANSER Stefan 29 Regiostrom-Senges - TRS 3:47:24 +0:00:00 41.953
21. 111 GER19860415 J PATZER Philip 21 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:47:24 +0:00:00 41.953
22. 120 POL19870417 J MARYCZ Jaroslaw 20 Fidi BC COM 3:47:24 +0:00:00 41.953
23. 121 LUX19780112 FLAMMANG Tom 29 UC Dippach 3:47:24 +0:00:00 41.953
24. 104 SUI19850908 OBERHOLZER Bernhard 22 Hadimec - HAD 3:47:24 +0:00:00 41.953
25. 52 DEN19830713 TRONBORG Kr. Michael 24 Designa Kokken- DES 3:47:24 +0:00:00 41.953
26. 95 NED19841125 OOSTLANDER Sander 23 Team Löwik Meubelen - LOW 3:47:24 +0:00:00 41.953
27. 74 GER19871211 J GOLLHARDT Björn 20 Thüringer Energie Team - TET 3:47:24 +0:00:00 41.953
28. 103 SUI19860619 J EGGLI Tobias 21 Hadimec - HAD 3:47:24 +0:00:00 41.953
29. 47 ITA19760324 MIORIN Devis 31 KIO-ENE/DMT - COS 3:47:24 +0:00:00 41.953
30. 50 SWE19780318 JOHANSSON Fredrik 29 Designa Kokken- DES 3:47:24 +0:00:00 41.953
31. 67 LUX19840719 DIDIER Laurent 23 Regiostrom-Senges - TRS 3:47:24 +0:00:00 41.953
32. 108 AUS19800911 MCPARTLAND David 27 Hadimec - HAD 3:47:24 +0:00:00 41.953
33. 19 LUX19771105 POOS Christian 30 CC Differdange - CCD 3:47:24 +0:00:00 41.953
34. 83 GER19850928 HEITMANN Finn 22 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:47:24 +0:00:00 41.953
35. 148 POL19800109 MROZ Mateusz 27 CCC Polsat Polkowice 3:47:24 +0:00:00 41.953
36. 114 SUI19860625 J WYSS Marcel 21 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:47:24 +0:00:00 41.953
37. 146 POL19770623 KIENDYS Tomasz 30 CCC Polsat Polkowice 3:47:24 +0:00:00 41.953
38. 64 DEN19871017 J PEDERSEN Soren 20 Herning 3:47:24 +0:00:00 41.953
39. 81 GER19871119 J WALSLEBEN Philipp 20 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:47:24 +0:00:00 41.953
40. 34 NOR19880815 J SORTVEIT Sondre 19 Team Sparebanken Vest - SPA 3:47:24 +0:00:00 41.953
41. 35 NOR19880228 J LUND Anders 19 Team Sparebanken Vest - SPA 3:47:24 +0:00:00 41.953
42. 57 DEN19790121 CHRISTIANSEN Mort.Voss 28 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:47:24 +0:00:00 41.953
43. 77 GER19880424 J KLEIN Philipp 19 Thüringer Energie Team - TET 3:47:24 +0:00:00 41.953
44. 119 NAM19830201 CRAVEN Dan 24 Fidi BC COM 3:47:24 +0:00:00 41.953
45. 18 SWE19860524 J RENÄNG Viktor 21 Swedish National 3:47:24 +0:00:00 41.953
46. 40 UKR19840215 KONDRUT Vitaliy 23 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:47:24 +0:00:00 41.953
47. 79 GER19741214 URBAN Malte 33 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:47:24 +0:00:00 41.953
48. 5 LUX19880422 J MICHELY Kim 19 Luxembourg Nationale 3:47:24 +0:00:00 41.953
49. 89 NED19880321 J VIERBERGEN Lars 19 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:47:24 +0:00:00 41.953
50. 86 NED19860105 J DIJKXHOORN Rikke 21 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:47:24 +0:00:00 41.953
51. 75 GER19880511 J KITTEL Marcel 19 Thüringer Energie Team - TET 3:47:24 +0:00:00 41.953
52. 53 DEN19860506 J FRISCH Andreas 21 Designa Kokken- DES 3:47:24 +0:00:00 41.953
53. 76 GER19881125 J SCHÄDLICH Lucas 19 Thüringer Energie Team - TET 3:47:24 +0:00:00 41.953
54. 42 UKR19870108 J AGARKOV Juriy 20 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:47:24 +0:00:00 41.953
55. 149 POL19740227 REBIEWSKI Jaroslaw 33 CCC Polsat Polkowice 3:47:24 +0:00:00 41.953
56. 36 NOR19820604 REMME Stian 25 Team Sparebanken Vest - SPA 3:47:24 +0:00:00 41.953
57. 33 HUN19801112 LENGYEL Tamas 27 Team Sparebanken Vest - SPA 3:47:24 +0:00:00 41.953
58. 106 SUI19820522 JIMENEZ Marco 25 Hadimec - HAD 3:47:24 +0:00:00 41.953
59. 92 NED19851205 FRANSEN Rick 22 Team Löwik Meubelen - LOW 3:47:24 +0:00:00 41.953
60. 20 DEN19810921 KNUDSEN Morten 26 CC Differdange - CCD 3:47:24 +0:00:00 41.953
61. 110 GER19870526 J SCHNEIDER Nico 20 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:47:24 +0:00:00 41.953
62. 59 DEN19830613 BOCHMAN Lasse 24 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:47:24 +0:00:00 41.953
63. 11 NED19870316 J BROUWER Gijs 20 Pays-Bas National 3:47:24 +0:00:00 41.953
64. 17 SWE19850504 LINDGREN Emil 22 Swedish National 3:47:24 +0:00:00 41.953
65. 15 SWE19870401 J BJELKMARK Jonas 20 Swedish National 3:47:24 +0:00:00 41.953
66. 90 NED19860718 J V.AMERONGEN Thijs 21 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:47:24 +0:00:00 41.953
67. 150 POL19800107 ZOLEDZIOWSKI Grzegorz 27 CCC Polsat Polkowice 3:47:24 +0:00:00 41.953
68. 131 LUX19830206 WOLTER Claude 24 LC Kayl 3:47:24 +0:00:00 41.953
69. 132 LUX19820202 WÜRTH Ben 25 LC Kayl 3:47:24 +0:00:00 41.953
70. 133 LUX19660609 TRIEBEL Pascal 41 LC Tétange 3:47:24 +0:00:00 41.953
71. 117 SUI19880416 J ANELLI Fabio 19 Fidi BC COM 3:47:24 +0:00:00 41.953
72. 24 SWE19800829 NILSSON Hakan 27 CC Differdange - CCD 3:47:24 +0:00:00 41.953
73. 54 DEN19840707 NIELSEN Ody 23 Designa Kokken- DES 3:47:24 +0:00:00 41.953
74. 6 LUX19870609 J SCHINKER Nico 20 Luxembourg Nationale 3:47:24 +0:00:00 41.953
75. 51 DEN19870731 J GULDHAMMER Thomas 20 Designa Kokken- DES 3:47:24 +0:00:00 41.953
76. 70 GER19870103 J KLESSA Tim 20 Regiostrom-Senges - TRS 3:47:24 +0:00:00 41.953
77. 56 DEN19780112 NIELSEN Jacob 29 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:47:24 +0:00:00 41.953
78. 118 ITA19850902 ANGELI Fabio 22 Fidi BC COM 3:47:24 +0:00:00 41.953
79. 60 DEN19881101 J OLESEN Nicolaj 19 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:47:24 +0:00:00 41.953
80. 142 ESP19730924 FERNANDEZ Constantino 34 E.R. - LP Schifflange 3:47:24 +0:00:00 41.953
81. 122 LUX19841113 GRESSNICH Patrick 23 UC Dippach 3:47:24 +0:00:00 41.953
82. 55 DEN19870413 J SCHJONNEMANN Kaspar 20 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:47:24 +0:00:00 41.953
83. 2 LUX19860903 J DRUCKER Jempy 21 Luxembourg Nationale 3:47:24 +0:00:00 41.953
84. 27 CZE19851129 TRUNEC Michal 22 NCH Team Cube - NTC 3:47:24 +0:00:00 41.953
85. 9 NED19800326 HOEBEN Bjorn 27 Pays-Bas National 3:47:24 +0:00:00 41.953
86. 91 NED19880521 J DEES Tim 19 Team Löwik Meubelen - LOW 3:48:09 +0:00:45 41.815
87. 13 SWE19880218 J ANDERSSON Lars 19 Swedish National 3:48:15 +0:00:51 41.796
88. 116 ITA19870622 J FUMAGALLI Andrea 20 Fidi BC COM 3:48:15 +0:00:51 41.796
89. 8 NED19870819 J SCHULTING Peter 20 Pays-Bas National 3:48:15 +0:00:51 41.796
90. 62 DEN19810603 LARSEN Michael S. 26 Herning 3:48:15 +0:00:51 41.796
91. 38 UKR19840615 POLISHUK Maksym 23 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:49:20 +0:01:56 41.599
92. 21 LUX19860606 J KIRSCH Carlo 21 CC Differdange - CCD 3:49:20 +0:01:56 41.599
93. 82 GER19861111 J POHL Dennis 21 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:50:21 +0:02:57 41.415
94. 147 POL19770223 LISOWICZ Tomasz 30 CCC Polsat Polkowice 3:50:21 +0:02:57 41.415
95. 85 NED19840119 BELLEMAKERS Dirk 23 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:50:21 +0:02:57 41.415
96. 63 DEN19810609 HANSEN Martin 26 Herning 3:50:50 +0:03:26 41.329
97. 29 CZE19870203 J SIBL Premysl 20 NCH Team Cube - NTC 3:50:50 +0:03:26 41.329
98. 137 LUX19771118 BENTNER Paul 30 LC Tétange 3:50:50 +0:03:26 41.329
99. 123 LUX19751201 FRIES Steve 32 UC Dippach 3:50:50 +0:03:26 41.329
100. 94 NED19860630 J HOOGHIEMSTER Rene 21 Team Löwik Meubelen - LOW 3:50:50 +0:03:26 41.329
101. 145 POL19750830 JEZOWSKI Krzystof 32 CCC Polsat Polkowice 3:50:50 +0:03:26 41.329
102. 134 LUX19660105 DEGANO Claude 41 LC Tétange 3:50:50 +0:03:26 41.329
103. 128 LUX19760703 DISEVISCOURT Ralph 31 LC Kayl 3:50:50 +0:03:26 41.329
104. 124 LUX19810606 LATERZA Olivier 26 UC Dippach 3:50:50 +0:03:26 41.329
105. 135 LUX19701004 SCHAACK Ben 37 LC Tétange 3:50:50 +0:03:26 41.329
106. 22 GER19820709 HEINY Stefan 25 CC Differdange - CCD 3:50:50 +0:03:26 41.329
107. 88 NED19870106 J V.D.LIJN Robin 20 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:50:50 +0:03:26 41.329
108. 144 LUX19840627 FRÈRES Claude 23 E.R. - LP Schifflange 3:50:50 +0:03:26 41.329
109. 66 DEN19860921 J JUL Andreasen Simon 21 Herning 3:50:50 +0:03:26 41.329
110. 143 LUX19881011 J ZANGERLÉ Joel 19 E.R. - LP Schifflange 3:50:50 +0:03:26 41.329
111. 72 GER19870706 J BERTLING Matthias 20 Regiostrom-Senges - TRS 3:50:50 +0:03:26 41.329
112. 93 NED19880712 J HUENDERS Mitchell 19 Team Löwik Meubelen - LOW 3:50:50 +0:03:26 41.329
113. 97 NED19861114 J DIJKSHOORN Geert 21 HSK Trias/Witte Kruis 3:50:50 +0:03:26 41.329
114. 65 DEN19880206 J LILHOLT Guyan 19 Herning 3:50:50 +0:03:26 41.329
115. 25 CZE19740407 FALTYNEK Jan 33 NCH Team Cube - NTC 3:50:50 +0:03:26 41.329
116. 12 NED19850817 BOTMAN Wim 22 Pays-Bas National 3:50:50 +0:03:26 41.329
117. 39 UKR19870331 J POLIVODA Oleksandr 20 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:50:50 +0:03:26 41.329
118. 140 LUX19860614 J WIRTZ Kim 21 E.R. - LP Schifflange 3:50:50 +0:03:26 41.329
119. 96 NED19841213 DE ROOIJ Paul 23 Team Löwik Meubelen - LOW 3:50:57 +0:03:33 41.308
120. 80 GER19691120 PHILLIPS Jason 38 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:50:57 +0:03:33 41.308
121. 126 USA19820103 BARNUM Mark 25 UC Dippach 3:51:30 +0:04:06 41.210
122. 10 NED19860225 J HORST Menno 21 Pays-Bas National 3:51:30 +0:04:06 41.210
123. 71 GER19851119 ROTHSTEIN Marcel 22 Regiostrom-Senges - TRS 3:51:30 +0:04:06 41.210
124. 115 ITA19860904 J COLOMBO Daniele 21 Fidi BC COM 3:51:30 +0:04:06 41.210
125. 127 LUX19870516 J CLAEREBOUT David 20 LC Kayl 3:51:30 +0:04:06 41.210
126. 136 LUX19710805 HUBERTY Luc 36 LC Tétange 3:51:30 +0:04:06 41.210
127. 16 SWE19880527 J JOHANSSON Marcus 19 Swedish National 3:51:30 +0:04:06 41.210
128. 1 LUX19860809 J APPELBAUM Frank 21 Luxembourg Nationale 3:52:48 +0:05:24 40.979
129. 41 UKR19860717 J SURALOV Andrij 21 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:52:58 +0:05:34 40.950
130. 87 NED19840720 VAN LEIJEN Joost 23 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:55:01 +0:07:37 40.593
131. 69 GER19780726 VOGEL Karsten 29 Regiostrom-Senges - TRS 3:55:57 +0:08:33 40.432
132. 4 LUX19861223 J SCHMITT Robert 21 Luxembourg Nationale 3:56:33 +0:09:09 40.330
133. 139 LUX19760610 WIETOR Gérard 31 E.R. - LP Schifflange 3:56:38 +0:09:14 40.316
134. 28 CZE19860907 J SIMEK Jan 21 NCH Team Cube - NTC 3:58:37 +0:11:13 39.980
135. 130 LUX19821109 WEYER Tom 25 LC Kayl 4:04:26 +0:17:02 39.029
136. 125 LUX19720706 CALVO Carlos 35 UC Dippach 4:05:23 +0:17:59 38.878
137. 100 NED19850512 V.D.STOEP Marco 22 HSK Trias/Witte Kruis 4:05:50 +0:18:26 38.807
138. 99 NED19860125 J SCHOUTEN Douwe 21 HSK Trias/Witte Kruis 4:05:50 +0:18:26 38.807
139. 138 LUX19781021 WEYLAND Christian 29 LC Tétange 4:05:57 +0:18:33 38.788
140. 141 LUX19870401 J BATTESTINI David 20 E.R. - LP Schifflange 4:05:57 +0:18:33 38.788
141. 26 CZE19830117 FALTYS Jiri 24 NCH Team Cube - NTC 4:07:10 +0:19:46 38.597
142. 129 LUX19740719 REINESCH Laurent 33 LC Kayl 4:11:10 +0:23:46 37.983
143. 98 NED19820731 SCHEERENS Pieter 25 HSK Trias/Witte Kruis 4:11:38 +0:24:14 37.912
144. 101 NED19880809 J VROLIJK Danny 19 HSK Trias/Witte Kruis 4:13:36 +0:26:12 37.618
DNF 14 SWE19880609 J BALCK Sebastian 19 Swedish National
DNF 61 DEN19830723 HEMMINGSEN Stig 24 Herning
DNF 102 NED19820117 V.D.STEEG Tijl 25 HSK Trias/Witte Kruis
Algemeen klassement
1. 146 POL19770623 KIENDYS Tomasz 30 CCC Polsat Polkowice 3:57:16 42.003
2. 75 GER19880511 J KITTEL Marcel 19 Thüringer Energie Team - TET 3:57:24 +0:00:08 41.980
3. 40 UKR19840215 KONDRUT Vitaliy 23 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:57:29 +0:00:13 41.965
4. 48 RUS19820820 SHPILEVSKY Boris 25 KIO-ENE/DMT - COS 3:57:29 +0:00:13 41.965
5. 95 NED19841125 OOSTLANDER Sander 23 Team Löwik Meubelen - LOW 3:57:33 +0:00:17 41.953
6. 114 SUI19860625 J WYSS Marcel 21 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:57:33 +0:00:17 41.953
7. 149 POL19740227 REBIEWSKI Jaroslaw 33 CCC Polsat Polkowice 3:57:34 +0:00:18 41.950
8. 44 ITA19810515 BIONDO Maurizio 26 KIO-ENE/DMT - COS 3:57:38 +0:00:22 41.939
9. 42 UKR19870108 J AGARKOV Juriy 20 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:57:42 +0:00:26 41.927
10. 59 DEN19830613 BOCHMAN Lasse 24 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:57:45 +0:00:29 41.918
11. 120 POL19870417 J MARYCZ Jaroslaw 20 Fidi BC COM 3:57:45 +0:00:29 41.918
12. 76 GER19881125 J SCHÄDLICH Lucas 19 Thüringer Energie Team - TET 3:57:45 +0:00:29 41.918
13. 19 LUX19771105 POOS Christian 30 CC Differdange - CCD 3:57:46 +0:00:30 41.915
14. 5 LUX19880422 J MICHELY Kim 19 Luxembourg Nationale 3:57:46 +0:00:30 41.915
15. 148 POL19800109 MROZ Mateusz 27 CCC Polsat Polkowice 3:57:47 +0:00:31 41.912
16. 20 DEN19810921 KNUDSEN Morten 26 CC Differdange - CCD 3:57:48 +0:00:32 41.909
17. 89 NED19880321 J VIERBERGEN Lars 19 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:57:50 +0:00:34 41.903
18. 108 AUS19800911 MCPARTLAND David 27 Hadimec - HAD 3:57:50 +0:00:34 41.903
19. 81 GER19871119 J WALSLEBEN Philipp 20 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:57:50 +0:00:34 41.903
20. 43 ITA19811019 ALLEGRINI Mirko 26 KIO-ENE/DMT - COS 3:57:50 +0:00:34 41.903
21. 119 NAM19830201 CRAVEN Dan 24 Fidi BC COM 3:57:52 +0:00:36 41.897
22. 23 LUX19790928 FOGEN Steve 28 CC Differdange - CCD 3:57:52 +0:00:36 41.897
23. 121 LUX19780112 FLAMMANG Tom 29 UC Dippach 3:57:54 +0:00:38 41.892
24. 58 DEN19871012 J STEENSEN André 20 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:57:54 +0:00:38 41.892
25. 52 DEN19830713 TRONBORG Kr. Michael 24 Designa Kokken- DES 3:57:54 +0:00:38 41.892
26. 150 POL19800107 ZOLEDZIOWSKI Grzegorz 27 CCC Polsat Polkowice 3:57:55 +0:00:39 41.889
27. 31 NOR19770611 HEGREBERG Morten 30 Team Sparebanken Vest - SPA 3:57:55 +0:00:39 41.889
28. 86 NED19860105 J DIJKXHOORN Rikke 21 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:57:57 +0:00:41 41.883
29. 36 NOR19820604 REMME Stian 25 Team Sparebanken Vest - SPA 3:57:57 +0:00:41 41.883
30. 67 LUX19840719 DIDIER Laurent 23 Regiostrom-Senges - TRS 3:57:57 +0:00:41 41.883
31. 17 SWE19850504 LINDGREN Emil 22 Swedish National 3:57:57 +0:00:41 41.883
32. 9 NED19800326 HOEBEN Bjorn 27 Pays-Bas National 3:57:58 +0:00:42 41.880
33. 68 GER19781210 GANSER Stefan 29 Regiostrom-Senges - TRS 3:57:59 +0:00:43 41.877
34. 33 HUN19801112 LENGYEL Tamas 27 Team Sparebanken Vest - SPA 3:57:59 +0:00:43 41.877
35. 3 LUX19860304 J HEYMANS Cyrille 21 Luxembourg Nationale 3:57:59 +0:00:43 41.877
36. 84 CZE19821111 HEBLK Martin 25 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:58:01 +0:00:45 41.871
37. 7 NED19821207 BLOKS Hans 25 Pays-Bas National 3:58:01 +0:00:45 41.871
38. 112 ITA19790601 RIBOLZI Giuseppe 28 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:58:01 +0:00:45 41.871
39. 64 DEN19871017 J PEDERSEN Soren 20 Herning 3:58:02 +0:00:46 41.868
40. 90 NED19860718 J V.AMERONGEN Thijs 21 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 3:58:03 +0:00:47 41.865
41. 109 GER19830515 LANG Martin 24 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:58:04 +0:00:48 41.862
42. 35 NOR19880228 J LUND Anders 19 Team Sparebanken Vest - SPA 3:58:05 +0:00:49 41.859
43. 18 SWE19860524 J RENÄNG Viktor 21 Swedish National 3:58:05 +0:00:49 41.859
44. 45 ITA19760628 CADAMURO Simone 31 KIO-ENE/DMT - COS 3:58:06 +0:00:50 41.856
45. 2 LUX19860903 J DRUCKER Jempy 21 Luxembourg Nationale 3:58:07 +0:00:51 41.853
46. 50 SWE19780318 JOHANSSON Fredrik 29 Designa Kokken- DES 3:58:08 +0:00:52 41.851
47. 37 UKR19850403 KRIVTSOV Dmytro 22 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:58:08 +0:00:52 41.851
48. 122 LUX19841113 GRESSNICH Patrick 23 UC Dippach 3:58:08 +0:00:52 41.851
49. 118 ITA19850902 ANGELI Fabio 22 Fidi BC COM 3:58:10 +0:00:54 41.845
50. 79 GER19741214 URBAN Malte 33 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:58:11 +0:00:55 41.842
51. 11 NED19870316 J BROUWER Gijs 20 Pays-Bas National 3:58:11 +0:00:55 41.842
52. 73 GER19870825 J HESS Karsten 20 Thüringer Energie Team - TET 3:58:11 +0:00:55 41.842
53. 131 LUX19830206 WOLTER Claude 24 LC Kayl 3:58:11 +0:00:55 41.842
54. 32 NOR19810325 HEGREBERG Roy 26 Team Sparebanken Vest - SPA 3:58:11 +0:00:55 41.842
55. 24 SWE19800829 NILSSON Hakan 27 CC Differdange - CCD 3:58:11 +0:00:55 41.842
56. 133 LUX19660609 TRIEBEL Pascal 41 LC Tétange 3:58:12 +0:00:56 41.839
57. 132 LUX19820202 WÜRTH Ben 25 LC Kayl 3:58:13 +0:00:57 41.836
58. 34 NOR19880815 J SORTVEIT Sondre 19 Team Sparebanken Vest - SPA 3:58:14 +0:00:58 41.833
59. 83 GER19850928 HEITMANN Finn 22 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 3:58:14 +0:00:58 41.833
60. 53 DEN19860506 J FRISCH Andreas 21 Designa Kokken- DES 3:58:14 +0:00:58 41.833
61. 6 LUX19870609 J SCHINKER Nico 20 Luxembourg Nationale 3:58:15 +0:00:59 41.830
62. 104 SUI19850908 OBERHOLZER Bernhard 22 Hadimec - HAD 3:58:16 +0:01:00 41.827
63. 103 SUI19860619 J EGGLI Tobias 21 Hadimec - HAD 3:58:16 +0:01:00 41.827
64. 51 DEN19870731 J GULDHAMMER Thomas 20 Designa Kokken- DES 3:58:17 +0:01:01 41.824
65. 111 GER19860415 J PATZER Philip 21 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:58:18 +0:01:02 41.821
66. 113 SUI19850826 WYSS Danilo 22 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:58:20 +0:01:04 41.815
67. 106 SUI19820522 JIMENEZ Marco 25 Hadimec - HAD 3:58:21 +0:01:05 41.812
68. 105 SUI19860926 J SCHMÄH Elias 21 Hadimec - HAD 3:58:21 +0:01:05 41.812
69. 107 GER19830705 SALZINGER Florian 24 Hadimec - HAD 3:58:22 +0:01:06 41.810
70. 92 NED19851205 FRANSEN Rick 22 Team Löwik Meubelen - LOW 3:58:22 +0:01:06 41.810
71. 54 DEN19840707 NIELSEN Ody 23 Designa Kokken- DES 3:58:26 +0:01:10 41.798
72. 110 GER19870526 J SCHNEIDER Nico 20 Atlas-Romer's Hausbäckerei - ARH 3:58:26 +0:01:10 41.798
73. 47 ITA19760324 MIORIN Devis 31 KIO-ENE/DMT - COS 3:58:32 +0:01:16 41.780
74. 142 ESP19730924 FERNANDEZ Constantino 34 E.R. - LP Schifflange 3:58:32 +0:01:16 41.780
75. 27 CZE19851129 TRUNEC Michal 22 NCH Team Cube - NTC 3:58:33 +0:01:17 41.777
76. 56 DEN19780112 NIELSEN Jacob 29 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:58:34 +0:01:18 41.774
77. 77 GER19880424 J KLEIN Philipp 19 Thüringer Energie Team - TET 3:58:34 +0:01:18 41.774
78. 74 GER19871211 J GOLLHARDT Björn 20 Thüringer Energie Team - TET 3:58:40 +0:01:24 41.757
79. 55 DEN19870413 J SCHJONNEMANN Kaspar 20 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:58:40 +0:01:24 41.757
80. 15 SWE19870401 J BJELKMARK Jonas 20 Swedish National 3:58:43 +0:01:27 41.748
81. 70 GER19870103 J KLESSA Tim 20 Regiostrom-Senges - TRS 3:58:43 +0:01:27 41.748
82. 60 DEN19881101 J OLESEN Nicolaj 19 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:58:44 +0:01:28 41.745
83. 117 SUI19880416 J ANELLI Fabio 19 Fidi BC COM 3:58:45 +0:01:29 41.742
84. 57 DEN19790121 CHRISTIANSEN Mort.Voss 28 Glud & Marstrand Horsens - GLU 3:58:45 +0:01:29 41.742
85. 91 NED19880521 J DEES Tim 19 Team Löwik Meubelen - LOW 3:58:49 +0:01:33 41.731
86. 8 NED19870819 J SCHULTING Peter 20 Pays-Bas National 3:59:00 +0:01:44 41.699
87. 116 ITA19870622 J FUMAGALLI Andrea 20 Fidi BC COM 3:59:00 +0:01:44 41.699
88. 46 ITA19830614 GAVAZZI Mattia 24 KIO-ENE/DMT - COS 3:59:04 +0:01:48 41.687
89. 13 SWE19880218 J ANDERSSON Lars 19 Swedish National 3:59:21 +0:02:05 41.638
90. 62 DEN19810603 LARSEN Michael S. 26 Herning 3:59:24 +0:02:08 41.629
91. 38 UKR19840615 POLISHUK Maksym 23 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 3:59:41 +0:02:25 41.580
92. 21 LUX19860606 J KIRSCH Carlo 21 CC Differdange - CCD 4:00:06 +0:02:50 41.508
93. 147 POL19770223 LISOWICZ Tomasz 30 CCC Polsat Polkowice 4:00:49 +0:03:33 41.384
94. 85 NED19840119 BELLEMAKERS Dirk 23 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 4:01:00 +0:03:44 41.353
95. 82 GER19861111 J POHL Dennis 21 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 4:01:03 +0:03:47 41.344
96. 39 UKR19870331 J POLIVODA Oleksandr 20 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 4:01:14 +0:03:58 41.313
97. 123 LUX19751201 FRIES Steve 32 UC Dippach 4:01:20 +0:04:04 41.296
98. 65 DEN19880206 J LILHOLT Guyan 19 Herning 4:01:24 +0:04:08 41.284
99. 25 CZE19740407 FALTYNEK Jan 33 NCH Team Cube - NTC 4:01:25 +0:04:09 41.281
100. 12 NED19850817 BOTMAN Wim 22 Pays-Bas National 4:01:32 +0:04:16 41.261
101. 145 POL19750830 JEZOWSKI Krzystof 32 CCC Polsat Polkowice 4:01:32 +0:04:16 41.261
102. 128 LUX19760703 DISEVISCOURT Ralph 31 LC Kayl 4:01:36 +0:04:20 41.250
103. 134 LUX19660105 DEGANO Claude 41 LC Tétange 4:01:44 +0:04:28 41.227
104. 124 LUX19810606 LATERZA Olivier 26 UC Dippach 4:01:44 +0:04:28 41.227
105. 93 NED19880712 J HUENDERS Mitchell 19 Team Löwik Meubelen - LOW 4:01:44 +0:04:28 41.227
106. 94 NED19860630 J HOOGHIEMSTER Rene 21 Team Löwik Meubelen - LOW 4:01:46 +0:04:30 41.222
107. 80 GER19691120 PHILLIPS Jason 38 Team Heinz Von Heiden- Focus - HVH 4:01:47 +0:04:31 41.219
108. 137 LUX19771118 BENTNER Paul 30 LC Tétange 4:01:51 +0:04:35 41.207
109. 66 DEN19860921 J JUL Andreasen Simon 21 Herning 4:01:55 +0:04:39 41.196
110. 22 GER19820709 HEINY Stefan 25 CC Differdange - CCD 4:01:55 +0:04:39 41.196
111. 63 DEN19810609 HANSEN Martin 26 Herning 4:01:56 +0:04:40 41.193
112. 72 GER19870706 J BERTLING Matthias 20 Regiostrom-Senges - TRS 4:01:57 +0:04:41 41.190
113. 135 LUX19701004 SCHAACK Ben 37 LC Tétange 4:01:59 +0:04:43 41.185
114. 29 CZE19870203 J SIBL Premysl 20 NCH Team Cube - NTC 4:02:01 +0:04:45 41.179
115. 88 NED19870106 J V.D.LIJN Robin 20 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 4:02:02 +0:04:46 41.176
116. 96 NED19841213 DE ROOIJ Paul 23 Team Löwik Meubelen - LOW 4:02:03 +0:04:47 41.173
117. 144 LUX19840627 FRÈRES Claude 23 E.R. - LP Schifflange 4:02:05 +0:04:49 41.168
118. 143 LUX19881011 J ZANGERLÉ Joel 19 E.R. - LP Schifflange 4:02:06 +0:04:50 41.165
119. 97 NED19861114 J DIJKSHOORN Geert 21 HSK Trias/Witte Kruis 4:02:10 +0:04:54 41.153
120. 16 SWE19880527 J JOHANSSON Marcus 19 Swedish National 4:02:12 +0:04:56 41.148
121. 140 LUX19860614 J WIRTZ Kim 21 E.R. - LP Schifflange 4:02:15 +0:04:59 41.139
122. 126 USA19820103 BARNUM Mark 25 UC Dippach 4:02:25 +0:05:09 41.111
123. 115 ITA19860904 J COLOMBO Daniele 21 Fidi BC COM 4:02:27 +0:05:11 41.105
124. 127 LUX19870516 J CLAEREBOUT David 20 LC Kayl 4:02:29 +0:05:13 41.100
125. 136 LUX19710805 HUBERTY Luc 36 LC Tétange 4:02:33 +0:05:17 41.088
126. 10 NED19860225 J HORST Menno 21 Pays-Bas National 4:02:39 +0:05:23 41.072
127. 71 GER19851119 ROTHSTEIN Marcel 22 Regiostrom-Senges - TRS 4:02:45 +0:05:29 41.055
128. 41 UKR19860717 J SURALOV Andrij 21 Team ISD-SPORT-DONETSK - ISD 4:03:05 +0:05:49 40.998
129. 1 LUX19860809 J APPELBAUM Frank 21 Luxembourg Nationale 4:03:59 +0:06:43 40.847
130. 87 NED19840720 VAN LEIJEN Jost 23 Van Vliet-EBH Advocaten - VVE 4:05:37 +0:08:21 40.575
131. 69 GER19780726 VOGEL Karsten 29 Regiostrom-Senges - TRS 4:07:29 +0:10:13 40.269
132. 4 LUX19861223 J SCHMITT Robert 21 Luxembourg Nationale 4:07:43 +0:10:27 40.231
133. 139 LUX19760610 WIETOR Gérard 31 E.R. - LP Schifflange 4:08:15 +0:10:59 40.145
134. 28 CZE19860907 J SIMEK Jan 21 NCH Team Cube - NTC 4:09:38 +0:12:22 39.923
135. 130 LUX19821109 WEYER Tom 25 LC Kayl 4:15:54 +0:18:38 38.945
136. 125 LUX19720706 CALVO Carlos 35 UC Dippach 4:17:01 +0:19:45 38.776
137. 100 NED19850512 V.D.STOEP Marco 22 HSK Trias/Witte Kruis 4:17:08 +0:19:52 38.758
138. 99 NED19860125 J SCHOUTEN Douwe 21 HSK Trias/Witte Kruis 4:17:12 +0:19:56 38.748
139. 138 LUX19781021 WEYLAND Christian 29 LC Tétange 4:17:16 +0:20:00 38.738
140. 141 LUX19870401 J BATTESTINI David 20 E.R. - LP Schifflange 4:17:23 +0:20:07 38.720
141. 26 CZE19830117 FALTYS Jiri 24 NCH Team Cube - NTC 4:18:30 +0:21:14 38.553
142. 98 NED19820731 SCHEERENS Pieter 25 HSK Trias/Witte Kruis 4:22:56 +0:25:40 37.903
143. 129 LUX19740719 REINESCH Laurent 33 LC Kayl 4:22:56 +0:25:40 37.903
144. 101 NED19880809 J VROLIJK Danny 19 HSK Trias/Witte Kruis 4:24:58 +0:27:42 37.612
Close