03-08-2006 | 1º stage - Lourosa (Aveiro) - São Paio de Oleiros (Aveiro) | 101,7 | ||
04-08-2006 | 2º stage - São Paio de Oleiros (Aveiro) - Sangalhos (Aveiro) | 88,8 | ||
05-08-2006 | 3º stage - Sangalhos (Aveiro) - Espinho (Aveiro) | 89 | ||
06-08-2006 | 4º stage - Espinho (Aveiro) - Santa Maria da Feira (Aveiro) Individual Time Trial | 15 | ||
06-08-2006 | General Classification - | |||
06-08-2006 | Points classification - | |||
06-08-2006 | Mountains classification - | |||
06-08-2006 | Sprint classification - | |||
06-08-2006 | Young rider classification - |