Critérium International
Criterium International


France

Gaston Bénac (sportjournalist bij Paris-Soir) was de geestelijk vader van het Criterium National de la Route dat in 1932 voor het eerst werd verreden en al snel gezien werd als het onofficiële Frankse voorjaarskampioenschap. De top van de Franse wielrenners ontmoetten elkaar in een wedstrijd op een typisch parcours in de buurt van Parijs met als start de winderige vlakte in het zuiden van Ile-de-France, verder noordwaarts door de Vallée de Chevreuse, om te finishen in het Parijse Parc des Princes. Door de jaren heen veranderde de naam van de wedstrijd: em de organisatie (eerst werd de wedstrijd door L’Equipe georganiseerd, laten door de Société du Tour de France). Er werd naar bredere deelname gezocht en de race werd in andere delen van Frankrijk gehouden. Was het voorjaarskampioenschap nog een lokale aangelegenheid, op zoek naar nieuwe horizonten veranderde de wedstrijd in het omnium dat het nu is: een wedstrijd voor all-rounders. Tijdens de jaren van de Tweede Wereldoorlog (van 1941 tot 1943) werden er elk jaar twee wedstrijden georganiseerd. Een in bezet en een in vrij Frankrijk. In 1978 tot 1980 waren buitenlanders welkom die voor een Franse ploeg uitkwamen. Vanaf 1981 was de wedstrijd toegankelijk voor alle renners en werd vanaf toen Critérium International. Vanaf het begin was het een eendagswedstrijd. De edities 1963 tot 1966 en vanaf 1978 tot op heden zijn etappekoersen geweest Montlhéry (een van de wielermekka's) was organisatieplaats in 1959, 1961 en 1963. het criterium ging overzee in 1960 (Oran, Algerië) en zocht onbekende parcoursen die geschikt waren in verschillende delen van Frankrijk... Revel (1964-1966), Rouen-lès-Essarts (1967-1968), Evreux enEvreux-Rouen (1969-1971), Belvès (1972-1974), St-Hilaire-du-Harcouët (1975), St-Eloi-les-Mines (1976), Beaujolais (1983), Alpes-Maritimes (1984-1988), Vaucluse (1989-1994 en 1999) en Tarn (1995-1998) brachten een grote varieteit aan omgevingen waarin het Criterium International oud is geworden. Met Leon Le Calvez in 1932 als eerste winnaar hebben grote namen de wedstrijd gesierd gedurende bijna zeventig jaren: Leducq, R. Lapébie, Le Grevès, C. Danguillaume, L. Bobet, Hassenforder, Darrigade, J. Groussard, J.P. Danguillaume, Thévenet, Hinault, Fignon, Kelly, Indurain, Roche, J.F. Bernard, L. Jalabert, alsook de Brit Chris Boardman en de Amerikaan Bobby Julich behoren tot de winnaars. Zoals elke belangrijke wielerwedstrijd heeft ook het Criterium haar sterren: met vijf zeges houden Emile Idée en Raymond Poulidor het record. Het Criterium National was het toneel van de rivaliteit tussen Anquetil en Poulidor die zes jaar (van 1963 tot 1968) duurde met wisselende successen voor elk van beide, terwijl de ander tweede werd. Poulidor won de strijd tenslotte met 5 zeges, tegen Anquetil 4.

2016
26-03 1º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 90,5 km
   Sam Bennett
26-03 2º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 7 km
   Thibaut Pinot
27-03 3º stage Porto-Vecchio (Corse) - Col de l'Ospedale (Corse) 171,5 km
   Thibaut Pinot
General Classification
   Thibaut Pinot
2015
28-03 1º stage part a Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 92,5 km
   Ben King
28-03 1º stage part b 7 km
   Fabio Felline
29-03 2º stage Porto-Vecchio (Corse) - Col de l'Ospedale (Corse) 189,5 km
   Jean-Christophe Peraud
General Classification
   Jean-Christophe Peraud
2014
29-03 1º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 89 km
   Nacer Bouhanni
29-03 2º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 7 km
   Tom Dumoulin
30-03 3º stage Porto-Vecchio (Corse) - Col de l'Ospedale (Corse) 176 km
   Mathias Frank
General Classification
   Jean-Christophe Peraud
2013
23-03 1º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 89 km
   Theo Bos
23-03 2º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 7 km
   Richie Porte
24-03 3º stage Porto-Vecchio (Corse) - Col de l'Ospedale (Corse) 176 km
   Chris Froome
General Classification
   Chris Froome
2012
24-03 1º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 89,5 km
   Florian Vachon
24-03 2º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 6,5 km
   Cadel Evans
25-03 3º stage Porto-Vecchio (Corse) - Col de l'Ospedale (Corse) 179 km
   Pierrick Fédrigo
General Classification
   Cadel Evans
2011
26-03 1º stage Porto-Vecchio (Corse) - Col de l'Ospedale (Corse) 198 km
   Fränk Schleck
27-03 2º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 75 km
   Simon Geschke
27-03 3º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 7 km
   Andreas Klöden
General Classification
   Fränk Schleck
2010
27-03 1º stage Porto-Vecchio (Corse) - Col de l'Ospedale (Corse) 175,5 km
   Pierrick Fédrigo
28-03 2º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 75 km
   Russell Downing
28-03 3º stage Porto-Vecchio (Corse) - Porto-Vecchio (Corse) 7,7 km
   David Millar
General Classification
   Pierrick Fédrigo
2009
28-03 1º stage Monthois (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 190 km
   Jimmy Casper
29-03 2º stage Les Mazures (Champagne-Ardenne) - Monthermé (Champagne-Ardenne) 98,5 km
   Jens Voigt
29-03 3º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 8,3 km
   Tony Martin
General Classification
   Jens Voigt
2008
29-03 1º stage Signy-le-Petit (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 193 km
   Laurens Ten Dam
30-03 2º stage Les Mazures (Champagne-Ardenne) - Monthermé (Champagne-Ardenne) 98,5 km
   Simon Gerrans
30-03 3º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 8,3 km
   Edvald Boasson Hagen
General Classification Signy-le-Petit (Champagne-Ardenne)
   Jens Voigt
2007
31-03 1º stage Sedan (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 180 km
   Olaf Pollack
01-04 2º stage Les Mazures (Champagne-Ardenne) - Monthermé (Champagne-Ardenne) 98,5 km
   Jens Voigt
01-04 3º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 8,3 km
   Thomas Lövkvist
General Classification
   Jens Voigt
2006
25-03 1º stage Sedan (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 192 km
   Erik Dekker
26-03 2º stage Les Mazures (Champagne-Ardenne) - Monthermé (Champagne-Ardenne) 101 km
   Ivan Basso
26-03 3º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 8,3 km
   Alberto Martínez
General Classification
   Ivan Basso
2005
26-03 1º stage Vouziers (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 187 km
   Isaac Gálvez
27-03 2º stage Les Mazures (Champagne-Ardenne) - Monthermé (Champagne-Ardenne) 98,5 km
   Thomas Dekker
27-03 3º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 8,3 km
   Bobby Julich
General Classification
   Bobby Julich
2004
27-03 1º stage - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 190.5 km
   Jean-Patrick Nazon
28-03 2º stage Les Mazures (Champagne-Ardenne) - Monthermé (Champagne-Ardenne) 98.5 km
   Jens Voigt
28-03 3º stage Charleville (Champagne-Ardenne) 8.3 km
   Jens Voigt
General Classification
   Jens Voigt
2003
29-03 1º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 187.5 km
   Damien Nazon
30-03 2º stage Les Mazures (Champagne-Ardenne) - Monthermé (Champagne-Ardenne) 98.5 km
   Laurent Brochard
30-03 3º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 8.3 km
   Jens Voigt
General Classification
   Laurent Brochard
2002
30-03 1º stage Charleville (Champagne-Ardenne) 192 km
   Jean-Patrick Nazon
31-03 2º stage Les Mazures (Champagne-Ardenne) - Monthermé (Champagne-Ardenne) 98.5 km
   David Moncoutié
31-03 3º stage - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne)
   Jens Voigt
General Classification
   Alberto Martínez
2001
31-03 1º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 191 km
   Rik Verbrugghe
01-04 2º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Les Mazures (Champagne-Ardenne) 104 km
   Patrice Halgand
01-04 3º stage Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 8,5 km
   Rik Verbrugghe
General Classification Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) - Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne) 303,5 km
   Rik Verbrugghe
2000
25-03 1º stage Saint-Jean-de-Luz (Aquitaine) - Jurançon (Aquitaine) 192 km
   Gordon Fraser
26-03 2º stage Morlaas (Aquitaine) - Gourette (Aquitaine) 81 km
   Leonardo Piepoli
26-03 3º stage Pau (Aquitaine) - Pau (Aquitaine) 11.5 km
   Laurent Brochard
General Classification - Pau (Aquitaine) 284.5 km
   Abraham Olano
1999
27-03 1º stage - Beaumes-de-Venise (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 178 km
   Stéphane Barthe
28-03 2º stage - Vidauque (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 88.5 km
   Davide Rebellin
28-03 3º stage Cavaillon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Cavaillon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 10.5 km
   Chris Boardman
General Classification - Cavaillon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 277 km
   Jens Voigt
1998
28-03 1º stage Rabastens (Midi-Pyrenees) - Blaye-les-Mines (Midi-Pyrenees) 190,5 km
   Emmanuel Magnien
29-03 2º stage Mazamet (Midi-Pyrenees) - Aussillon (Midi-Pyrenees) 80 km
   Rodolfo Massi
29-03 3º stage Castres (Midi-Pyrenees) - Castres (Midi-Pyrenees) 8 km
   Christophe Moreau
General Classification Rabastens (Midi-Pyrenees) - Castres (Midi-Pyrenees) 278.5 km
   Bobby Julich
1997
29-03 1º stage Blaye-les-Mines (Midi-Pyrenees) - Rabastens (Midi-Pyrenees) 188 km
   Stéphane Barthe
30-03 2º stage Mazamet (Midi-Pyrenees) - Pic de Nore (Languedoc-Roussillon) 80 km
   Marcelino García
30-03 3º stage Castres (Midi-Pyrenees) - Castres (Midi-Pyrenees) 8 km
   Aitor Garmendia
General Classification Blaye-les-Mines (Midi-Pyrenees) - Castres (Midi-Pyrenees) 276 km
   Marcelino García
1996
00-00 1º stage Gaillac (Midi-Pyrenees) - Gaillac (Midi-Pyrenees) 191 km
   Christophe Capelle
31-03 2º stage Mazamet (Midi-Pyrenees) 80 km
   Mauro Gianetti
31-03 3º stage Castres (Midi-Pyrenees) - Castres (Midi-Pyrenees) 6.5 km
   Didier Rous
General Classification Gaillac (Midi-Pyrenees) - Castres (Midi-Pyrenees) 277.5 km
   Chris Boardman
1995
25-03 1º stage Albi (Midi-Pyrenees) - Albi (Midi-Pyrenees) 187 km
   Laurent Jalabert
26-03 2º stage Mazamet (Midi-Pyrenees) - Pic de Nore (Languedoc-Roussillon) 82.5 km
   Laurent Jalabert
26-03 3º stage Graulhet (Midi-Pyrenees) - Lavaur (Midi-Pyrenees) 18.5 km
   Pascal Lance
General Classification Albi (Midi-Pyrenees) - Lavaur (Midi-Pyrenees) 288 km
   Laurent Jalabert
1994
26-03 1º stage Châteauneuf-du-Pape (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Pertuis (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 191,5 km
   Eddy Bouwmans
27-03 2º stage Pernes-les-Fontaines (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Vidauque (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 94,5 km
   Giorgio Furlan
27-03 3º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 12,5 km
   Evgueni Berzin
General Classification Châteauneuf-du-Pape (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 298,5 km
   Giorgio Furlan
1993
27-03 1º stage Valréas (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Apt (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 183 km
   Pascal Richard
28-03 2º stage Carpentras (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Vidauque (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 95.5 km
   Toni Rominger
28-03 3º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 12.5 km
   Erik Breukink
General Classification Valréas (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 291 km
   Erik Breukink
1992
28-03 1º stage Orange (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Pertuis (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 198.5 km
   Stephen Hodge
29-03 2º stage - Vidauque (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 95 km
   Giorgio Furlan
29-03 3º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 12.5 km
   Francis Moreau
General Classification - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 306 km
   Jean-François Bernard
1991
30-03 1º stage Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Pertuis (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 199 km
   Jean-Claude Leclercq
31-03 2º stage Le Thor (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Cavaillon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 89 km
   Charly Mottet
31-03 3º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 12.5 km
   Viatcheslav Ekimov
General Classification Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 300.5 km
   Stephen Roche
1990
24-03 1º stage Pertuis (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Apt (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 200.5 km
   Ron Kiefel
25-03 2º stage L'Isle-sur-la-Sorgue (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Cavaillon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 95.5 km
   Gilles Delion
25-03 3º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 12.5 km
   Viatcheslav Ekimov
General Classification Pertuis (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 308.5 km
   Laurent Fignon
1989
25-03 1º stage Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Apt (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 180.5 km
   Marc Madiot
26-03 2º stage Carpentras (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Cavaillon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 91 km
   Pascal Lino
26-03 3º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 12.5 km
   Miguel Indurain
General Classification Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 284 km
   Miguel Indurain
1988
26-03 1º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 196 km
   Moreno Argentin
27-03 2º stage Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Caussols (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 84 km
   Laurent Fignon
27-03 3º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 8.5 km
   Erik Breukink
General Classification Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 288.5 km
   Erik Breukink
1987
28-03 1º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 179 km
   Steve Bauer
29-03 2º stage Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Caussols (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 84 km
   Sean Kelly
29-03 3º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 10 km
   Sean Kelly
General Classification Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 282 km
   Sean Kelly
1986
22-03 1º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 188 km
   Sean Kelly
23-03 2º stage Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Caussols (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 84 km
   Urs Zimmermann
23-03 3º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 10 km
   Sean Kelly
General Classification Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 282 km
   Urs Zimmermann
1985
23-03 1º stage Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 179 km
   Sean Kelly
24-03 2º stage Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Caussols (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 84 km
   Charly Berard
24-03 3º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 13 km
   Stephen Roche
General Classification Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 276 km
   Stephen Roche
1984
26-03 1º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Juan-les-Pins (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 185.5 km
   Sean Kelly
27-03 2º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 83.5 km
   Sean Kelly
27-03 3º stage Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 12.5 km
   Sean Kelly
General Classification Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Antibes (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 281.5 km
   Sean Kelly
1983
26-03 1º stage - Villefranche (Bourgogne) 192.5 km
   Laurent Fignon
28-03 2º stage - Mont Brouillly (Rhone-Alpes) 78.5 km
   René Bittinger
28-03 3º stage Saint-Trivier (Rhone-Alpes) - Saint-Trivier (Rhone-Alpes) 21 km
   Sean Kelly
General Classification 292 km
   Sean Kelly
1982
27-03 1º stage Ollioules (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 190 km
   Gilbert Duclos-Lassalle
28-03 2º stage Les Arcs (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 72.5 km
   André Chappuis
28-03 3º stage Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 18.7 km
   Sean Kelly
General Classification Ollioules (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 281,2 km
   Laurent Fignon
1981
28-03 1º stage Cavalaire-sur-Mer (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Saint-Tropez (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 172 km
   Bernard Hinault
29-03 2º stage Sainte-Maxime (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 91 km
   Bernard Hinault
29-03 3º stage Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 18.7 km
   Bernard Hinault
General Classification Cavalaire-sur-Mer (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 281.7 km
   Bernard Hinault
1980
22-03 1º stage Le Castellet (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Fréjus (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 176.5 km
   Régis Ovion
23-03 2º stage Saint-Raphaël (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Saint-Raphaël (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 56 km
   Sven-Åke Nilsson
23-03 3º stage Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 18.7 km
   Bernard Hinault
General Classification Le Castellet (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 251.2 km
   Michel Laurent
1979
24-03 1º stage Ollioules (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Saint-Raphaël (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 173 km
   Jacques Esclassan
25-03 2º stage Saint-Raphaël (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Saint-Raphaël (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 56 km
   Joop Zoetemelk
25-03 3º stage Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 18.7 km
   Bernard Hinault
General Classification Ollioules (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 247.7 km
   Joop Zoetemelk
1978
01-04 1º stage Toulon (Champagne-Ardenne) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 153.5 km
   Raymond Martin
02-04 2º stage Saint-Raphaël (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Saint-Raphaël (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 53 km
   Joop Zoetemelk
02-04 3º stage Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 22.6 km
   Bernard Hinault
General Classification Toulon (Champagne-Ardenne) - Draguignan (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 239.1 km
   Bernard Hinault
1977
Toucy (Bourgogne) - Toucy (Bourgogne) 236.9 km
   Jean Chassang
1976
Saint-Éloy-les-Mines (Auvergne) - Saint-Éloy-les-Mines (Auvergne) 216.7 km
   Patrick Beon
1975
Saint-Hilaire-du-Harcouët (Basse-Normandie) - Saint-Hilaire-du-Harcouët (Basse-Normandie) 214.7 km
   Jacques Esclassan
1974
Belvès (Aquitaine) - Belvès (Aquitaine) 228.5 km
   Bernard Thévenet
1973
Vimoutiers (Basse-Normandie) - Vimoutiers (Basse-Normandie) 222 km
   Jean-Pierre Danguillaume
1972
Belvès (Aquitaine) - Belvès (Aquitaine) 212.4 km
   Raymond Poulidor
1971
Évreux (Haute-Normandie) - Rouen (Haute-Normandie) 236 km
   Raymond Poulidor
1970
Évreux (Haute-Normandie) - Rouen (Haute-Normandie) 225 km
   Georges Chappe
1969
Évreux (Haute-Normandie) - Évreux (Haute-Normandie) 264.5 km
   Gilbert Bellone
1968
Les Essarts (Haute-Normandie) - Les Essarts (Haute-Normandie) 223.2 km
   Raymond Poulidor
1967
Les Essarts (Haute-Normandie) - Les Essarts (Haute-Normandie) 223.2 km
   Jacques Anquetil
1966
26-03 1º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 157.8 km
   Gilbert Bellone
27-03 2º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 122.4 km
   Roger Pingeon
27-03 3º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 20.1 km
   Raymond Poulidor
General Classification Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 300.3 km
   Raymond Poulidor
1965
29-03 1º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 195.6 km
   Jean-Claude Annaert
30-03 2º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 107,9 km
   Raymond Poulidor
30-03 3º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 22.5 km
   Jacques Anquetil
General Classification Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 326 km
   Jacques Anquetil
1964
29-03 1º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 199.4 km
   Jacques Anquetil
30-03 2º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 76.6 km
   Joseph Novales
30-03 3º stage Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 22.5 km
   Raymond Poulidor
General Classification Revel (Midi-Pyrenees) - Revel (Midi-Pyrenees) 298,5 km
   Raymond Poulidor
1963
24-03 1º stage Montlhéry (Ile-de-France) - Montlhéry (Ile-de-France) 39.7 km
   Raymond Poulidor
24-03 2º stage Montlhéry (Ile-de-France) - Montlhéry (Ile-de-France) 125 km
   Henri Anglade
24-03 3º stage Montlhéry (Ile-de-France) - Montlhéry (Ile-de-France) 12.5 km
   Jacques Anquetil
General Classification Montlhéry (Ile-de-France) - Montlhéry (Ile-de-France) 177.2 km
   Jacques Anquetil
1962
Montlhéry (Ile-de-France) - Montlhéry (Ile-de-France) 250 km
   Joseph Groussard
1961
Montlhéry (Ile-de-France) - Montlhéry (Ile-de-France) 250 km
   Jacques Anquetil
1960
Oran (Oran) - Oran (Oran) 250 km
   Jean Graczyk
1959
Montlhéry (Ile-de-France) - Montlhéry (Ile-de-France) 250 km
   André Darrigade
1958
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 244 km
   Roger Hassenforder
1957
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 222 km
   Jean Forestier
1956
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 223 km
   Roger Hassenforder
1955
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 222 km
   René Privat
1954
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 223 km
   Roger Hassenforder
1953
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 224 km
   Robert Desbats
1952
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 222 km
   Louison Bobet
1951
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 225 km
   Louison Bobet
1950
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 225 km
   Pierre Barbotin
1949
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 225 km
   Emile Idée
1948
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 198 km
   Camille Danguillaume
1947
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 205 km
   Emile Idée
1946
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 205 km
   Kléber Piot
1945
Sèvres (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 190 km
   Joseph Goutorbe
1944
Saint-Cloud (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 205 km
   Roger Piel
1943
Carcassonne (Languedoc-Roussillon) - Carcassonne (Languedoc-Roussillon) 200 km
   Louis Gauthier
Saint-Cloud (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 200 km
   Emile Idée
1942
Marseille (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Marseille (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 185 km
   Aldo Bertocco
Saint-Cloud (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 193 km
   Emile Idée
1941
Toulon (Champagne-Ardenne) - Toulon (Champagne-Ardenne) 188 km
   Benoît Faure
La Croix-de-Berny (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 184 km
   Yvan Marie
1940
La Croix-de-Berny (Ile-de-France) - Paris (Ile-de-France) 174 km
   Emile Idée
1939
Champigny-sur-Marne (Ile-de-France) - Montrouge (Ile-de-France) 245 km
   André Deforge
1938
Champigny-sur-Marne (Ile-de-France) - Montrouge (Ile-de-France) 242 km
   Pierre Jaminet
1937
Maisons-Alfort (Ile-de-France) - Montrouge (Ile-de-France) 207 km
   Roger Lapébie
1936
Le Bourget (Ile-de-France) - Montrouge (Ile-de-France) 230 km
   Paul Chocque
1935
Saint-Denis (Ile-de-France) - Montrouge (Ile-de-France) 220 km
   René Le Grevès
1934
Saint-Denis (Ile-de-France) - Montrouge (Ile-de-France) 204 km
   Roger Lapébie
1933
Antony (Ile-de-France) - Montrouge (Ile-de-France) 207 km
   André Leducq
1932
Antony (Ile-de-France) - Montrouge (Ile-de-France) 207 km
   Léon Le Calvez

Stats Critérium International

Final classifications by country
France 16
Ireland 5
Germany 5
Spain 4
The Netherlands 3
Italy 2
Great Britain 2
United States of America 2
Australia 1
Luxemburg 1
Belgium 1
Switzerland 1
Final classifications by cyclist
Voigt, Jens   GER 5
Kelly, Sean   IRL 3
Anquetil, Jacques   FRA 2
Breukink, Erik   NED 2
Fignon, Laurent   FRA 2
Hinault, Bernard   FRA 2
Julich, Bobby   USA 2
Peraud, Jean-Christophe   FRA 2
Poulidor, Raymond   FRA 2
Roche, Stephen   IRL 2
Basso, Ivan   ITA 1
Bernard, Jean-François   FRA 1
Boardman, Chris   GBR 1
Brochard, Laurent   FRA 1
Evans, Cadel   AUS 1
Fédrigo, Pierrick   FRA 1
Froome, Chris   GBR 1
Furlan, Giorgio   ITA 1
García Alonso, Marcelino   ESP 1
Indurain Larraya, Miguel Maria   ESP 1
Jalabert, Laurent   FRA 1
Laurent, Michel   FRA 1
Martínez Trinidad, José Alberto   ESP 1
Olano Manzano, Abraham   ESP 1
Pinot, Thibaut   FRA 1
Schleck, Fränk   LUX 1
Verbrugghe, Rik   BEL 1
Zimmermann, Urs   SUI 1
Zoetemelk, Joop   NED 1
Victories/Stages by country
France 104
Ireland 12
The Netherlands 10
Germany 10
Italy 8
Spain 5
Switzerland 5
Great Britain 4
Australia 4
Russia 3
United States of America 3
Canada 2
Sweden 2
Belgium 2
Norway 1
Luxemburg 1
Victories/Stages by cyclist
Kelly, Sean   IRL 10
Poulidor, Raymond   FRA 7
Hinault, Bernard   FRA 6
Voigt, Jens   GER 6
Anquetil, Jacques   FRA 5
Idée, Emile   FRA 5
Hassenforder, Roger   FRA 3
Barthe, Stéphane   FRA 2
Bellone, Gilbert   FRA 2
Bobet, Louison   FRA 2
Breukink, Erik   NED 2
Brochard, Laurent   FRA 2
Danguillaume, Camille   FRA 2
Ekimov, Viatcheslav   RUS 2
Esclassan, Jacques   FRA 2
Fédrigo, Pierrick   FRA 2
Fignon, Laurent   FRA 2
Furlan, Giorgio   ITA 2
Jalabert, Laurent   FRA 2
Lapébie, Roger   FRA 2
Le Grevès, René   FRA 2
Nazon, Jean-Patrick   FRA 2
Pinot, Thibaut   FRA 2
Verbrugghe, Rik   BEL 2
Zoetemelk, Joop   NED 2
Anglade, Henri   FRA 1
Annaert, Jean-Claude   FRA 1
Argentin, Moreno   ITA 1
Barbotin, Pierre   FRA 1
Basso, Ivan   ITA 1
Bauer, Steve   CAN 1
Bennett, Sam   IRL 1
Beon, Patrick   FRA 1
Berard, Charly   FRA 1
Bertocco, Aldo   FRA 1
Berzin, Evgueni   RUS 1
Bittinger, René   FRA 1
Boardman, Chris   GBR 1
Boasson Hagen, Edvald   NOR 1
Bos, Theo   NED 1
Bouhanni, Nacer   FRA 1
Bouwmans, Eddy   NED 1
Capelle, Christophe   FRA 1
Casper, Jimmy   FRA 1
Chappe, Georges   FRA 1
Chappuis, André   FRA 1
Chassang, Jean   FRA 1
Chocque, Paul   FRA 1
Danguillaume, Jean-Pierre   FRA 1
Darrigade, André   FRA 1
Deforge, André   FRA 1
Dekker, Thomas   NED 1
Dekker, Erik   NED 1
Delion, Gilles   FRA 1
Desbats, Robert   FRA 1
Downing, Russell   GBR 1
Duclos-Lassalle, Gilbert   FRA 1
Dumoulin, Tom   NED 1
Evans, Cadel   AUS 1
Faure, Benoît   FRA 1
Felline, Fabio   ITA 1
Forestier, Jean   FRA 1
Frank, Mathias   SUI 1
Fraser, Gordon   CAN 1
Froome, Chris   GBR 1
Gálvez López, Isaac   ESP 1
García Alonso, Marcelino   ESP 1
Garmendia Arbilla, Aitor   ESP 1
Gauthier, Louis   FRA 1
Gerrans, Simon   AUS 1
Geschke, Simon   GER 1
Gianetti, Mauro   SUI 1
Goutorbe, Joseph   FRA 1
Graczyk, Jean   FRA 1
Groussard, Joseph   FRA 1
Halgand, Patrice   FRA 1
Hodge, Stephen   AUS 1
Indurain Larraya, Miguel Maria   ESP 1
Jaminet, Pierre   FRA 1
Julich, Bobby   USA 1
Kiefel, Ron   USA 1
King, Ben   USA 1
Klöden, Andreas   GER 1
Lance, Pascal   FRA 1
Le Calvez, Léon   FRA 1
Leclercq, Jean-Claude   FRA 1
Leducq, André   FRA 1
Lino, Pascal   FRA 1
Lövkvist, Thomas   SWE 1
Madiot, Marc   FRA 1
Magnien, Emmanuel   FRA 1
Marie, Yvan   FRA 1
Martin, Raymond   FRA 1
Martin, Tony   GER 1
Martínez Trinidad, José Alberto   ESP 1
Massi, Rodolfo   ITA 1
Millar, David   GBR 1
Moncoutié, David   FRA 1
Moreau, Francis   FRA 1
Moreau, Christophe   FRA 1
Mottet, Charly   FRA 1
Nazon, Damien   FRA 1
Nilsson, Sven-Åke   SWE 1
Novales, Joseph   FRA 1
Ovion, Régis   FRA 1
Peraud, Jean-Christophe   FRA 1
Piel, Roger   FRA 1
Piepoli, Leonardo   ITA 1
Pingeon, Roger   FRA 1
Piot, Kléber   FRA 1
Pollack, Olaf   GER 1
Porte, Richie   AUS 1
Privat, René   FRA 1
Rebellin, Davide   ITA 1
Richard, Pascal   SUI 1
Roche, Stephen   IRL 1
Rominger, Toni   SUI 1
Rous, Didier   FRA 1
Schleck, Fränk   LUX 1
Ten Dam, Laurens   NED 1
Thévenet, Bernard   FRA 1
Vachon, Florian   FRA 1
Zimmermann, Urs   SUI 1