Vuelta a Cundinamarca


Colombia

2021
09-11 Prologue - Soacha (Cundinamarca) 6 km
   Javier Jamaica
10-11 1º stage Girardot (Cundinamarca) - San Juan de Rioseco (Cundinamarca) 126 km
   Marlon David Garzon
11-11 2º stage San Juan de Rioseco (Cundinamarca) - Guaduas (Cundinamarca) 115 km
   Jhonatan Chaves
12-11 3º stage El Dindal (Cundinamarca) - Caparrapí (Cundinamarca) 18 km
   Yerson Sánchez
General Classification
   Marlon David Garzon
2019
02-04 1º stage Bojacá (Cundinamarca) - Bojacá (Cundinamarca) 11 km
   Sebastián Caro
03-04 2º stage Guasca (Cundinamarca) - Alto del Pionono (Cundinamarca) 77,6 km
   Álvaro Gómez
04-04 3º stage Beltrán (Cundinamarca) - Albán (Cundinamarca) 221 km
   Fabio Duarte
05-04 4º stage Subachoque (Cundinamarca) - Cota (Cundinamarca) 91 km
   Álvaro Duarte
General Classification
   Fabio Duarte
2018
26-06 1º stage Sopó (Cundinamarca) - Alto de Pionono (Cundinamarca) 4,3 km
   Wilby Sandoval
27-06 2º stage Pacho (Cundinamarca) - Simijaca (Cundinamarca) 122,9 km
   Óscar Pachón
28-06 3º stage Tenjo (Cundinamarca) - El Rosal (Cundinamarca) 80,3 km
   Steven Cuesta
29-06 4º stage Girardot (Cundinamarca) - Guataquí (Cundinamarca) 88,8 km
   Jordan Parra
30-06 5º stage Puerto Bogotá (Cundinamarca) - Bituima (Cundinamarca) 91,4 km
   Wilby Sandoval
General Classification
   Wilby Sandoval
2017
06-06 1º stage Tocancipá (Cundinamarca) - Tocancipá (Cundinamarca) 130 km
   Daniel Balsero
07-06 2º stage El Rosal (Cundinamarca) - Cota (Cundinamarca) 55,4 km
   Álvaro Gómez
08-06 3º stage Cambao (Cundinamarca) - Guayabal de Síquima (Cundinamarca) 66,6 km
   Miguel Ángel Rubiano
09-06 4º stage Sopó (Cundinamarca) - Sopó (Cundinamarca) 4,6 km
   Luis Fernando Camargo
General Classification
   Álvaro Gómez
2016
24-05 1º stage Villeta (Cundinamarca) - Cota (Cundinamarca) 125 km
   Fredy Montaña
25-05 2º stage Chía (Cundinamarca) - Chía (Cundinamarca) 85 km
   Álvaro Duarte
26-05 3º stage Sopó (Cundinamarca) - Sopó (Cundinamarca) 145 km
   Jordan Parra
27-05 4º stage Chía (Cundinamarca) - Chía (Cundinamarca) 18 km
   Fabio Montenegro
General Classification
   Fabio Montenegro
2015
22-06 Prologue Tocancipá (Cundinamarca) 3,8 km
   Hernando Bohórquez
23-06 1º stage Cogua (Cundinamarca) - Cogua (Cundinamarca) 90 km
   Óscar Pachón
24-06 2º stage Chía (Cundinamarca) - Chía (Cundinamarca) 100 km
   Óscar Pachón
25-06 3º stage La Vega (Cundinamarca) - Cota (Cundinamarca)
   Oscar Soliz
General Classification
   Óscar Pachón
2014
15-07 1º stage Cota (Cundinamarca) - Cota (Cundinamarca) 125 km
   Juan Pablo Forero
16-07 2º stage Cogua (Cundinamarca) - Cogua (Cundinamarca) 110 km
   Didier Sastoque
17-07 3º stage Tocancipá (Cundinamarca) - Tocancipá (Cundinamarca)
   Juan Pablo Forero
18-07 4º stage Choachí (Cundinamarca) - Choachí (Cundinamarca) 19 km
   Fredy Montaña
General Classification
   Fredy Montaña
2013
15-10 Prologue Cota (Cundinamarca) - Cota (Cundinamarca) 3 km
   Pedro Herrera
16-10 1º stage Cogua (Cundinamarca) - Cogua (Cundinamarca) 110 km
   Luis Alberto Largo
17-10 2º stage Tocancipá (Cundinamarca) - Sesquilé (Cundinamarca) 53,2 km
   Juan Pablo Forero
18-10 3º stage Villeta (Cundinamarca) - Guaduas (Cundinamarca) 97 km
   Pedro Herrera
19-10 4º stage San Juan de Rioseco (Cundinamarca) - Cambao (Cundinamarca) 31,2 km
   Álvaro Gómez
General Classification
   Luis Alberto Largo
2012
17-04 1º stage Tocancipá (Cundinamarca) - Simijaca (Cundinamarca) 100 km
   Juan Pablo Villegas
18-04 2º stage - Simijaca (Cundinamarca) 105 km
   Camilo Gómez
19-04 3º stage Cota (Cundinamarca) 133 km
   Óscar Sevilla
20-04 4º stage - San Antonio del Tequendama (Cundinamarca)
   Janier Acevedo
21-04 5º stage Girardot (Cundinamarca) - San Juan de Rioseco (Cundinamarca)
   Fredy González
General Classification
   Alejandro Ramírez
2011
31-08 Prologue Cota (Cundinamarca) - Cota (Cundinamarca)
   Carlos Gálviz
01-09 1º stage - Tocancipá (Cundinamarca) 140 km
   John Freddy García
02-09 2º stage Cogua (Cundinamarca) - Cogua (Cundinamarca) 120 km
   Álvaro Duarte
03-09 3º stage Zipaquirá (Cundinamarca) - Pacho (Cundinamarca)
   Fredy Montaña
04-09 4º stage Pacho (Cundinamarca) 22 km
   Fredy Montaña
General Classification
   Fredy Montaña
2010
15-09 1º stage Cota (Cundinamarca) - Cota (Cundinamarca) 107 km
   Jeyson Ulloa
16-09 2º stage La Calera (Cundinamarca) 183 km
   Robinson Chalapud
17-09 3º stage Funza (Cundinamarca) - Anapoima (Cundinamarca) 141 km
   Libardo Niño
18-09 4º stage Cogua (Cundinamarca) - El Neusa (Cundinamarca) 14 km
   Iván Parra
General Classification
   Libardo Niño
2009
09-09 1º stage - Guatavita (Cundinamarca)
   Esteban Chaves
10-09 2º stage Nemocón (Cundinamarca) 133 km
   Daniel Rincón
11-09 3º stage Sopó (Cundinamarca) - La Calera (Cundinamarca) 146 km
   Juan Carlos Torres
12-09 4º stage - Tabio (Cundinamarca) 22 km
   Óscar Sevilla
13-09 5º stage - Cogua (Cundinamarca) 105 km
   Carlos Alzate
General Classification
   Óscar Sevilla
2008
17-09 Prologue Cogua (Cundinamarca) - Cogua (Cundinamarca) 5 km
   Iván Parra
18-09 1º stage - Cogua (Cundinamarca) 170 km
   Uberlino Mesa
19-09 2º stage Chía (Cundinamarca) - Facatativá (Cundinamarca) 157 km
   Jhon Martínez
20-09 3º stage Funza (Cundinamarca) - San Antonio del Tequendama (Cundinamarca) 143,3 km
   Giovanny Baez
21-09 4º stage
   Juan Pablo Forero
General Classification
   Santiago Ojeda
2007
12-09 Prologue
13-09 1º stage Zipaquirá (Cundinamarca) - Zipaquirá (Cundinamarca) 130 km
   Wilson Marentes
14-09 2º stage Anapoima (Cundinamarca) - Soacha (Cundinamarca) 130 km
   Daniel Rincón
15-09 3º stage - Choachí (Cundinamarca) 21 km
   Daniel Rincón
16-09 4º stage Bogotá (Distrito Especial) - Bogotá (Distrito Especial)
   Armando Cardenas
General Classification
   Daniel Rincón
2006
12-09 Prologue Bogotá (Distrito Especial)
13-09 1º stage La Calera (Cundinamarca) - Guachetá (Cundinamarca) 76 km
   Manuel Mayorga
14-09 2º stage Soacha (Cundinamarca) - Cabrera (Cundinamarca) 140 km
15-09 3º stage 21 km
   Diego Calderón
16-09 4º stage Bogotá (Distrito Especial) 100 km
   Óscar Sánchez
General Classification
   Diego Calderón
2004
07-10 2º stage Arbeláez (Cundinamarca) - Fusagasuga (Cundinamarca) 19 km
   Álvaro Sierra
General Classification
   Álvaro Sierra
2003
02-04 1º stage Funza (Cundinamarca) - San Antonio de Tena (Cundinamarca) 190 km
   Luis Gil
03-04 2º stage Soacha (Cundinamarca) - Fusagasuga (Cundinamarca) 170 km
   Javier González
04-04 3º stage Sasaima (Cundinamarca) - Sasaima (Cundinamarca) 133 km
   Wilson Cepeda
05-04 4º stage Cucunubá (Cundinamarca) - Carmen de Carupa (Cundinamarca) 22 km
   Javier Zapata
06-04 5º stage Carmen de Carupa (Cundinamarca) 78 km
   Jhony Ruiz
General Classification
   Javier González
2002
part 2
   Fortunato Baliani
General Classification
   Miguel Ángel Sanabria
2001
00-00 4º stage
   Julio César Aguirre
General Classification
   José Ismael Sarmiento
2000
12-04 1º stage Cota (Cundinamarca) - Manta (Cundinamarca) 96 km
   Javier Zapata
13-04 2º stage Facatativá (Cundinamarca) - El Tablazo (La Guajira) 132 km
   Ubaldo Mesa
14-04 3º stage - Guasca (Cundinamarca) 26 km
   Israel Ochoa
15-04 4º stage Funza (Cundinamarca) - Sibaté (Cundinamarca) 92 km
   Daniel Rincón
General Classification
   Uberlino Mesa
1999
General Classification
   Ángel Yesid Camargo
1998
11-04 4º stage
   Duban Ramírez
General Classification
   Israel Ochoa
1997
00-00 4º stage
   Miguel Ángel Sanabria

   Duban Ramírez
General Classification
   Duban Ramírez
1993
General Classification
   Luis Alberto González
1992
General Classification
   Luis Alberto González
1991
General Classification
   Nestor Mora
1990
21-02 Prologue 21-02 1º stage Tunales (La Guajira) - Tunales (La Guajira) 5.7 km
   Marco Antonio Carreno
22-02 1º stage Sopó (Cundinamarca) - Zipaquirá (Cundinamarca) 187 km
   Juan Carlos Arias
23-02 2º stage Funza (Cundinamarca) - Guatavita (Cundinamarca) 118 km
   Juan Carlos Arias
24-02 3º stage Choachí (Cundinamarca) - Bogotá (Distrito Especial) 40 km
   Francisco Rodríguez
25-02 4º stage Bogotá (Distrito Especial) - Bogotá (Distrito Especial) 28 km
   Luis Alberto González
General Classification
   Francisco Rodríguez
Combination classification
   Álvaro Sierra
Points classification
   Juan Carlos Arias
Sprint classification
   Dirk Schiffner
Mountains classification
   Álvaro Sierra
1989
General Classification
   Francisco Rodríguez
1988
General Classification
   Luis Alberto González
1987
General Classification
   Reynel Montoya
1986
General Classification
   Edgar Corredor
1985
09-03 4º stage part a Villeta (Cundinamarca) - La Tribuna (Cundinamarca) 38 km
   Pablo Wilches
09-03 4º stage part b Fontibón (Distrito Especial) - Girardot (Cundinamarca)
   Pedro Soler
10-03 5º stage part a Girardot (Cundinamarca) - Nariño (Cundinamarca) 24 km
   Pablo Wilches
10-03 5º stage part b Girardot (Cundinamarca) - Fusagasuga (Cundinamarca) 74 km
   Gustavo Wilches
General Classification
   Fabio Parra
Sprint classification
   Carlos Jaramillo
Mountains classification
   Pablo Wilches
Points classification
   Carlos Jaramillo
Young rider classification
   Gerardo Fernández
1984
General Classification
   Fabio Parra
1983
28-04 1º stage part A Facatativá (Cundinamarca) - Subachoque (Cundinamarca) 32 km
   Patrocinio Jiménez
28-04 1º stage part B Subachoque (Cundinamarca) - Ubaté (Cundinamarca) 140 km
   Rafael Tolosa
29-04 2º stage Ubaté (Cundinamarca) - Fusagasuga (Cundinamarca)
   Luis Herrera
30-04 3º stage part A Fusagasuga (Cundinamarca) - Fusagasuga (Cundinamarca)
30-04 3º stage part B Fusagasuga (Cundinamarca) - Girardot (Cundinamarca)
01-05 4º stage Girardot (Cundinamarca) - Bogotá (Distrito Especial) 120 km
   Segundo Chaparro
General Classification
   Patrocinio Jiménez
1981
09-05 4º stage part A Siberia (Cundinamarca) - Madrid (Cundinamarca)
   Fabio Parra
09-05 4º stage part B Madrid (Cundinamarca) - Girardot (Cundinamarca)
   Manuel Gutiérrez
General Classification
   Patrocinio Jiménez
1978
27-09 1º stage part A Facatativá (Cundinamarca) - Siachoque (Boyaca) 30 km
   Álvaro Pachòn
27-09 1º stage part B Siachoque (Boyaca) - Ubaté (Cundinamarca) 110 km
   Carlos Siachoque
28-09 2º stage Tausa (Cundinamarca) - Guadual (Cundinamarca) 166 km
   Patrocinio Jiménez
29-09 3º stage Villeta (Cundinamarca) - Tocaima (Cundinamarca) 160 km
   Gonzalo Marín
30-09 4º stage Tocaima (Cundinamarca) - Girardot (Cundinamarca) 30 km
   Cristóbal Pérez
01-10 5º stage Girardot (Cundinamarca) - Bogotá (Distrito Especial) 150 km
   Norberto Cáceres
Mountains classification
   Miguel Olivo Riaño
Sprint classification
   Rigoberto Ramirez
Combination classification
   Patrocinio Jiménez
Points classification
   Patrocinio Jiménez
Young rider classification
   Miguel Castiblanco
General Classification
   Patrocinio Jiménez
1977
29-03 1º stage Bogotá (Distrito Especial) - Simijaca (Cundinamarca)
   Rafael Niño
30-03 2º stage Ubaté (Cundinamarca) - Villeta (Cundinamarca) 169 km
   Victor Ladino
31-03 3º stage Villeta (Cundinamarca) - Mesitas (Cundinamarca)
   Julio Rubiano
01-04 4º stage Mesitas (Cundinamarca) - Tocaima (Cundinamarca) 163 km
   Hernan Loayza
02-04 5º stage Tocaima (Cundinamarca) - Girardot (Cundinamarca) 30 km
   Alfonso López
03-04 6º stage Tocaima (Cundinamarca) - Bogotá (Distrito Especial) 166 km
   Rafael Niño
General Classification
   Julio Rubiano
Combination classification
   Patrocinio Jiménez
Mountains classification
   Norberto Cáceres
Sprint classification
   Helio Forero
Points classification
   Rafael Niño
1976
16-03 1º stage Bogotá (Distrito Especial) - Ubaté (Cundinamarca) 169 km
   Efrain Pulido
17-03 2º stage Ubaté (Cundinamarca) - Villeta (Cundinamarca) 150 km
   Carlos Albornoz
18-03 3º stage Villeta (Cundinamarca) - Mesitas (Cundinamarca) 133 km
   Victor Ladino
19-03 4º stage Mesitas (Cundinamarca) - Girardot (Cundinamarca) 151 km
   Cristóbal Pérez
20-03 5º stage Girardot (Cundinamarca) - Tocaima (Cundinamarca) 30 km
   Cristóbal Pérez
21-03 6º stage Tocaima (Cundinamarca) - Bogotá (Distrito Especial) 160 km
   Norberto Cáceres
General Classification
   Norberto Cáceres
Combination classification
   Norberto Cáceres
Points classification
   Efrain Pulido
Mountains classification
   Norberto Cáceres
Sprint classification
   Helio Forero
1975
18-03 1º stage Bogotá (Distrito Especial) - Ubaté (Cundinamarca) 110 km
   Julio Rubiano
19-03 2º stage Ubaté (Cundinamarca) - Villeta (Cundinamarca) 169 km
   Juan Morales
20-03 3º stage Villeta (Cundinamarca) - Mesitas (Cundinamarca) 133 km
   Julio Rubiano
21-03 4º stage Mesitas (Cundinamarca) - Girardot (Cundinamarca) 151 km
   Efrain Pulido
22-03 5º stage Girardot (Cundinamarca) - Tocaima (Cundinamarca) 30 km
   Julio Rubiano
23-03 6º stage Tocaima (Cundinamarca) - Bogotá (Distrito Especial) 175 km
   Julio Rubiano
Points classification
   Julio Rubiano
Combination classification
   Norberto Cáceres
General Classification
   Julio Rubiano
Mountains classification
   Manuel Parra
Sprint classification
   Norberto Cáceres
1974
23-04 1º stage Bogotá (Distrito Especial) - Ubaté (Cundinamarca) 110 km
   Ruber San Martin
24-04 2º stage Ubaté (Cundinamarca) - Villeta (Cundinamarca) 169 km
   Carlos J. Rodriguez
25-04 3º stage Villeta (Cundinamarca) - Mesitas (Cundinamarca) 133 km
   Álvaro Pachòn
26-04 4º stage Mesitas (Cundinamarca) - Girardot (Cundinamarca) 151 km
   Norberto Cáceres
27-04 5º stage Girardot (Cundinamarca) - Girardot (Cundinamarca) 92 km
   Ruber San Martin
28-04 6º stage Girardot (Cundinamarca) - Bogotá (Distrito Especial)
   Efrain Pulido
Mountains classification
   Norberto Cáceres
Sprint classification
   Edgar Garcia
General Classification
   Norberto Cáceres

Stats Vuelta a Cundinamarca

Final classifications by country
Colombia 39
Spain 1
Final classifications by cyclist
González Gallego, Luis Alberto   COL 3
Jiménez Bautista, José Patrocinio   COL 3
Cáceres Arenas, Norberto   COL 2
Montaña Cadena, Fredy Emir   COL 2
Parra Pinto, Fabio Enrique   COL 2
Rodríguez Maldonado, José Francisco   COL 2
Rubiano Pachón, Julio Alberto   COL 2
Calderón, Diego Mauricio   COL 1
Camargo Ochoa, Ángel Yesid   COL 1
Corredor Álvarez, Edgar   COL 1
Duarte Arevalo, Fabio Andrés   COL 1
Garzon, Marlon David   COL 1
Gómez Urrego, Álvaro Yamid-Yesid   COL 1
González Barrera, Javier Alberto   COL 1
Largo Quintero, Luis Alberto   COL 1
Mesa Estepa, Uberlino   COL 1
Montenegro Forero, Fabio Nelson   COL 1
Montoya Jaramillo, Reynel   COL 1
Mora Zarate, Nestor Oswaldo   COL 1
Niño Corredor, Libardo   COL 1
Ochoa Plazas, Israel Antonio   COL 1
Ojeda, Santiago   COL 1
Pachón Melo, Óscar Mauricio   COL 1
Ramírez Calderón, Alejandro   COL 1
Ramírez Rodríguez, Duban Alberto   COL 1
Rincón Quintana, José Daniel   COL 1
Sanabria Acevedo, Miguel Ángel   COL 1
Sandoval Fuquen, Wilby Enrique   COL 1
Sarmiento Riaño, José Ismael   COL 1
Sevilla Rivera, Óscar Miguel   ESP 1
Sierra Peña, Álvaro   COL 1
Victories/Stages by country
Colombia 150
Bolivia 2
Spain 2
Italy 1
Venezuela 1
Germany 1
Victories/Stages by cyclist
Cáceres Arenas, Norberto   COL 9
Rubiano Pachón, Julio Alberto   COL 6
Jiménez Bautista, José Patrocinio   COL 5
Forero Carreño, Juan Pablo   COL 4
Montaña Cadena, Fredy Emir   COL 4
Pérez Leal, Cristóbal   COL 4
Pulido, Efrain   COL 4
Rincón Quintana, José Daniel   COL 4
Arias Acosta, Juan Carlos   COL 3
Duarte Sandoval, Álvaro   COL 3
Gómez Urrego, Álvaro Yamid-Yesid   COL 3
Niño Munévar, Rafael Antonio   COL 3
Pachón Melo, Óscar Mauricio   COL 3
Sierra Peña, Álvaro   COL 3
Wilches Tumbia, Pablo Emilio   COL 3
Forero Tolosa, Helio   COL 2
Herrera Moreno, Pedro Antonio   COL 2
Jaramillo Mesa, Carlos Mario   COL 2
Ladino, Victor   COL 2
Pachòn Morales, Álvaro   COL 2
Parra Arias, Jordan Arley   COL 2
Parra Pinto, Iván Ramiro   COL 2
Ramírez Rodríguez, Duban Alberto   COL 2
San Martin, Ruber   COL 2
Sandoval Fuquen, Wilby Enrique   COL 2
Sevilla Rivera, Óscar Miguel   ESP 2
Zapata Villada, Javier De Jesús   COL 2
Acevedo Calle, Janier Alexis   COL 1
Aguirre Cabrera, Julio César   COL 1
Albornoz, Carlos   COL 1
Alzate Escobar, Carlos Eduardo   COL 1
Baez Álvarez, Giovanny Manuel   COL 1
Baliani, Fortunato   ITA 1
Balsero Bernal, Daniel Fernando   COL 1
Bohórquez Sanchez, Hernando   COL 1
Cabrera Castañeda, Samuel   COL 1
Calderón, Diego Mauricio   COL 1
Camargo Flechas, Luis Fernando   COL 1
Cardenas, Armando   COL 1
Caro Monroy, Sebastián Orlando   COL 1
Carreno Lizarazo, Marco Antonio   COL 1
Castiblanco, Miguel   COL 1
Cepeda Cuervo, Wilson Fernando   COL 1
Chalapud Gómez, Robinson Eduardo   COL 1
Chaparro Cardoso, Segundo Leopoldo   COL 1
Chaves, Jhonatan   COL 1
Chaves Rubio, Johan Esteban   COL 1
Corredor Álvarez, Edgar   COL 1
Cuesta Zamora, Steven Manuel   COL 1
Duarte Arevalo, Fabio Andrés   COL 1
Fernández Garay, Gerardo   COL 1
Gálviz García, Carlos Johan   VEN 1
Garcia, Edgar   COL 1
García Feria, John Freddy   COL 1
Garzon, Marlon David   COL 1
Gil, Luis   COL 1
Gómez Archila, Camilo Andrés   COL 1
González Barrera, Javier Alberto   COL 1
González Gallego, Luis Alberto   COL 1
González Martínez, Fredy Excelino   COL 1
Gutiérrez Varela, Manuel Ignacio   COL 1
Herrera Herrera, Luis Alberto   COL 1
Jamaica Mejia, Javier Ernesto   COL 1
Largo Quintero, Luis Alberto   COL 1
Loayza Martínez, Hernan   COL 1
López Linares Lemus, José Alfonso   COL 1
Marentes Torres, Wilson Alexander   COL 1
Marín, Gonzalo   COL 1
Martínez Montero, Jhon Edilberto   COL 1
Mayorga Amortegui, Manuel Orlando   COL 1
Mesa Estepa, Uberlino   COL 1
Mesa Estepa, Ubaldo   COL 1
Montenegro Forero, Fabio Nelson   COL 1
Morales Ávila, Juan De Dios   COL 1
Navarro Díaz, Fabio   COL 1
Niño Corredor, Libardo   COL 1
Ochoa Plazas, Israel Antonio   COL 1
Pachòn Morales, Juan   COL 1
Parra, Manuel   COL 1
Parra Pinto, Fabio Enrique   COL 1
Ramirez, Rigoberto   COL 1
Riaño, Miguel Olivo   COL 1
Rodriguez, Carlos J.   COL 1
Rodríguez Maldonado, José Francisco   COL 1
Rubiano Chavez, Miguel Ángel   COL 1
Ruiz, Jhony   BOL 1
Sanabria Acevedo, Miguel Ángel   COL 1
Sánchez Escobar, Yerson Eduardo   COL 1
Sánchez Guarín, Óscar Eduardo   COL 1
Sastoque Pulido, Didier Alexandre   COL 1
Schiffner, Dirk   GER 1
Siachoque Quiñones, Carlos Julio   COL 1
Soler López, Pedro   COL 1
Soliz Vilca, Oscar   BOL 1
Tolosa Calvo, Rafael Antonio   COL 1
Torres, Juan Carlos   COL 1
Ulloa Rodríguez, Jeyson Camilo   COL 1
Villegas Cardona, Juan Pablo   COL 1
Wilches Tumbia, Gustavo   COL 1