Giro di Sicilia
Ronde van Sicilië


Italy

1955-1956-1957-1958 voor onafhankelijken. 1959-1960 2e categorie

2021
28-09 1º stage Avola (Sicilia) - Licata (Sicilia) 179 km
   Sebastián Molano
29-09 2º stage Selinunte (Sicilia) - Mondello (Sicilia) 173 km
   Sebastián Molano
30-09 3º stage Termini Imerese (Sicilia) - Caronia (Sicilia) 180 km
   Alejandro Valverde
01-10 4º stage Sant'Agata di Militello (Sicilia) - Mascali (Sicilia) 180 km
   Vincenzo Nibali
General Classification
   Vincenzo Nibali
2020
01-04 1º stage
   X X
2019
03-04 1º stage Catania (Sicilia) - Milazzo (Sicilia) 165 km
   Riccardo Stacchiotti
04-04 2º stage Capo d'Orlando (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 236 km
   Manuel Belletti
05-04 3º stage Caltanissetta (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 188 km
   Brandon McNulty
06-04 4º stage Giardini (Sicilia) - Etna (Sicilia) 119 km
   Guillaume Martin
General Classification
   Brandon McNulty
1977
00-00 1º stage
   Luciano Borgognoni
00-00 2º stage part a
   Giuseppe Saronni
00-00 2º stage part b
   Mauro Simonetti
00-00 3º stage
   Giuseppe Martinelli
General Classification
   Giuseppe Saronni
1960
05-04 1º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 261 km
   Giorgio Tinazzi
06-04 2º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 96,7 km
   Aurelio Cestari
07-04 3º stage Catania (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 162 km
   Antonio Dal Col
08-04 4º stage Ragusa (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 200 km
   Idrio Bui
09-04 5º stage Sciacca (Sicilia) - Trapani (Sicilia) 145 km
   Luciano Ciancola
10-04 6º stage Trapani (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 149 km
   Mario Minieri
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Giorgio Tinazzi
1959
21-04 1º stage Palermo (Sicilia) - Milazzo (Sicilia) 226 km
   Giuliano Bernardele
22-04 2º stage Milazzo (Sicilia) - Siracusa (Sicilia) 214 km
   Frederico Galeaz
23-04 3º stage Siracusa (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 86 km
   Dullio Taddeucci
24-04 4º stage Ragusa (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 204 km
   Antonio Uliana
25-04 5º stage Sciacca (Sicilia) - Trapani (Sicilia) 119 km
   Loris Guernieri
26-04 6º stage Trapani (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 149 km
   Giuseppe Canale
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Loris Guernieri
1958
15-04 1º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 258 km
   Battista Milesi
16-04 2º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 96 km
   Rino Benedetti
17-04 3º stage Catania (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 101 km
   Battista Milesi
18-04 4º stage Ragusa (Sicilia) - Enna (Sicilia) 140 km
   Rino Benedetti
19-04 5º stage Enna (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 181 km
   Silvestro La Cioppa
20-04 6º stage Sciacca (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 241 km
   Giovanni Pettinati
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Carlo Azzini
1957
16-04 1º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 258 km
   Alberto Emiliozzi
17-04 2º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 135 km
   Giuseppe Mauso
18-04 3º stage Catania (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 162 km
   Silvano Ciampi
19-04 4º stage Ragusa (Sicilia) - Enna (Sicilia) 140 km
   Alfredo Sabbadin
20-04 5º stage Enna (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 181 km
   Antonio Uliana
21-04 6º stage Sciacca (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 239 km
   Renzo Bianchini
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Alberto Emiliozzi
1956
10-04 1º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 256 km
   Vincenzo Zucconelli
11-04 2º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 98 km
   Colombo Cassano
12-04 3º stage Catania (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 162 km
   Luciano Ciancola
13-04 4º stage Ragusa (Sicilia) - Enna (Sicilia) 141 km
   Mario Tosato
14-04 5º stage Enna (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 175 km
   Gino Guerrini
15-04 6º stage Sciacca (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 238 km
   Giuseppe Calvi
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Piero Polo
1955
20-04 1º stage Palermo (Sicilia) - Enna (Sicilia) 180 km
   Renzo Accordi
21-04 2º stage Enna (Sicilia) - Messina (Sicilia) 196 km
   Walter Serena
22-04 3º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 98 km
   Gino Guerrini
23-04 4º stage Catania (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 161 km
   Giacomo Zampieri
24-04 5º stage Ragusa (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 194 km
   Francesco Patti
25-04 6º stage Sciacca (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 238 km
   Giuseppe Mondello
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Gilberto Dall'Agata
1954
06-04 1º stage Palermo (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 243 km
   Livio Isotti
07-04 2º stage Sciacca (Sicilia) - Enna (Sicilia) 193 km
   Giovanni Roma
08-04 3º stage part a Enna (Sicilia) - Licata (Sicilia) 105 km
   Armando Para
08-04 3º stage part b Licata (Sicilia) - Gela (Sicilia) 33 km
   Gianni Ghidini
09-04 4º stage Gela (Sicilia) - Catania (Sicilia) 222 km
   Odino Baldarelli
10-04 5º stage part a Catania (Sicilia) - Messina (Sicilia) 104 km
   Ilvo Pugi
10-04 5º stage part b Messina (Sicilia) - Castroreale (Sicilia) 63 km
   Livio Isotti
11-04 6º stage Castroreale (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 218 km
   Ilvo Pugi
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Ugo Massocco
1953
31-03 1º stage Palermo (Sicilia) - Caltanisetta (Sicilia) 140 km
   Aldo Zuliani
01-04 2º stage part a Caltanisetta (Sicilia) - Enna (Sicilia) 37 km
   Virgilio Salimbeni
01-04 2º stage part b Enna (Sicilia) - Castroreale (Sicilia) 195 km
   Giovanni Pettinati
02-04 3º stage part a Castroreale (Sicilia) - Messina (Sicilia) 54 km
   Lido Sartini
02-04 3º stage part b Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 93 km
   Rino Benedetti
03-04 4º stage Catania (Sicilia) - Vittoria (Sicilia) 188 km
   Rino Benedetti
04-04 5º stage Vittoria (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 186 km
   Primo Volpi
05-04 6º stage Sciacca (Sicilia) - Trapani (Sicilia) 121 km
   Annibale Brasola
06-04 7º stage Trapani (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 164 km
   Livio Isotti
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 1178 km
   Elio Brasola
1951
12-11 1º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 260 km
   Ugo Fondelli
13-11 2º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 142,2 km
   Primo Volpi
14-11 3º stage Catania (Sicilia) - Vittoria (Sicilia) 197 km
   Primo Volpi
16-11 4º stage Vittoria (Sicilia) - Caltanissetta (Sicilia) 157 km
   Edesio Di Camillo
17-11 5º stage Caltanissetta (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 165,5 km
   Donato Zampini
18-11 6º stage Sciacca (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 240 km
   Aldo Tosi
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Primo Volpi
1950
12-11 1º stage Palermo (Sicilia) - Milazzo (Sicilia) 226,2 km
   Giorgio Albani
13-11 2º stage Milazzo (Sicilia) - Catania (Sicilia) 142,8 km
   Marcello Paolieri
14-11 3º stage Catania (Sicilia) - Caltagirone (Sicilia) 260 km
   Umberto Drei
15-11 4º stage Caltagirone (Sicilia) - Enna (Sicilia) 88,4 km
   Rinaldo Moresco
17-11 5º stage Enna (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 188,4 km
   Renato Barbiero
18-11 6º stage Sciacca (Sicilia) - Trapani (Sicilia) 120,1 km
   Rinaldo Moresco
19-11 7º stage Trapani (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 173,8 km
   Umberto Drei
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Donato Zampini
1949
30-10 1º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 260 km
   Olimpio Bizzi
31-10 2º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 158 km
   Sergio Pagliazzi
01-11 3º stage Catania (Sicilia) - Vittoria (Sicilia) 176,8 km
   Bruno Pontisso
02-11 4º stage Vittoria (Sicilia) - Enna (Sicilia) 196 km
   Sergio Pagliazzi
04-11 5º stage Enna (Sicilia) - Sciacca (Sicilia) 187 km
   Olimpio Bizzi
05-11 6º stage Sciacca (Sicilia) - Marsala (Sicilia) 83,7 km
   Dino Rossi
06-11 7º stage Marsala (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 165 km
   Primo Volpi
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Dino Rossi
1948
26-09 4º stage Enna (Sicilia) - Agrigento (Sicilia) 112 km
   Alfredo Pasquetti
23-11 1º stage Palermo (Sicilia) - Milazzo (Sicilia) 224 km
   Marsilio Scacciamerli
24-11 2º stage Milazzo (Sicilia) - Siracusa (Sicilia) 217 km
   Edoardo Taddei
25-11 3º stage Siracusa (Sicilia) - Enna (Sicilia) 210 km
   Francesco Patti
27-11 5º stage Agrigento (Sicilia) - Trapani (Sicilia)
28-11 6º stage Trapani (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 129 km
   Aldo Tosi
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Francesco Patti
1939
15-04 1º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 150,6 km
   Nello Taddei
16-04 2º stage Catania (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 162,2 km
   Marcello Spadolini
17-04 3º stage Ragusa (Sicilia) - Caltanissetta (Sicilia) 162 km
   Marcello Spadolini
18-04 4º stage Caltanissetta (Sicilia) - Agrigento (Sicilia) 120 km
   Giovanni Lettiga
20-04 5º stage Agrigento (Sicilia) - Trapani (Sicilia) 188 km
   Armando Latini
21-04 6º stage Trapani (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 118 km
   Giordano Nicolosi
22-04 7º stage Palermo (Sicilia) - Sant'Agata di Militello (Sicilia) 140 km
   Vito Colangiuli
23-04 8º stage Sant'Agata di Militello (Sicilia) - Messina (Sicilia) 120 km
   Giovanni Corrieri
General Classification Messina (Sicilia) - Messina (Sicilia)
   Remo Cerasa
1936
25-10 1º stage Catania (Sicilia) - Ragusa (Sicilia) 170 km
   Giuseppe Savelli
26-10 2º stage Ragusa (Sicilia) - Enna (Sicilia) 198 km
   Sebastiano Capilli
27-10 3º stage Enna (Sicilia) - Agrigento (Sicilia) 160 km
   Carmine Montuori
28-10 4º stage Agrigento (Sicilia)
   Carmine Montuori
29-10 5º stage
30-10 6º stage
31-10 7º stage - Patti (Sicilia) 186 km
   Egilberto De Paolis
01-11 8º stage Patti (Sicilia) - Catania (Sicilia) 145 km
   Remo Cerasa
General Classification Catania (Sicilia) - Catania (Sicilia)
   Francesco Patti
1932
31-03 1º stage Palermo (Sicilia) - Marsala (Sicilia) 155 km
   Giulio Fatticioni
01-04 2º stage Marsala (Sicilia) - Caltanissetta (Sicilia) 210 km
   Niccolò Mammina
02-04 3º stage Caltanissetta (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 146 km
   Niccolò Mammina
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia)
   Niccolò Mammina
1929
02-03 1º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 274 km
   Albino Binda
03-03 2º stage Messina (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 274 km
   Niccolò Mammina
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 548 km
   Niccolò Mammina
1926
14-04 1º stage Messina (Sicilia) - Noto (Sicilia) 208 km
   Domenico Caratozzolo
16-04 2º stage Noto (Sicilia) - Caltanisetta (Sicilia) 206 km
   Giovanni Battista Gilli
17-04 3º stage Caltanisetta (Sicilia) - Marsala (Sicilia) 227 km
   Giovanni Battista Gilli
18-04 4º stage Marsala (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 214 km
   Francesco Gambino
19-04 5º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 285 km
   Domenico Caratozzolo
General Classification Messina (Sicilia) - Messina (Sicilia)
   Domenico Caratozzolo
1908
18-10 1º stage Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 260 km
   Carlo Galetti
21-10 2º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 245 km
   Jean Alavoine
23-10 3º stage Messina (Sicilia) - Siracusa (Sicilia) 176 km
   Carlo Galetti
25-10 4º stage Siracusa (Sicilia) - Agrigento (Sicilia) 221 km
   Pierino Albini
27-10 5º stage Agrigento (Sicilia) - Trapani (Sicilia) 195 km
   Andrea Massironi
29-10 6º stage Trapani (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 122 km
   Carlo Galetti
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 1215 km
   Carlo Galetti
1907
03-10 1º stage Palermo (Sicilia) - Messina (Sicilia) 260 km
   Carlo Galetti
04-10 2º stage Messina (Sicilia) - Catania (Sicilia) 94,4 km
   Luigi Ganna
06-10 3º stage Catania (Sicilia) - Siracusa (Sicilia) 79 km
   Carlo Galetti
07-10 4º stage Siracusa (Sicilia) - Caltanissetta (Sicilia) 198 km
   Carlo Galetti
09-10 5º stage Caltanissetta (Sicilia) - Agrigento (Sicilia) 75,6 km
   Luigi Ganna
10-10 6º stage Agrigento (Sicilia) - Castelvetrano (Sicilia) 120 km
   Carlo Galetti
12-10 7º stage Castelvetrano (Sicilia) - Trapani (Sicilia) 76 km
   Alfredo Jacobini
13-10 8º stage Trapani (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 200 km
   Carlo Galetti
General Classification Palermo (Sicilia) - Palermo (Sicilia) 1025 km
   Carlo Galetti

Stats Giro di Sicilia

Final classifications by country
Italy 21
United States of America 1
Final classifications by cyclist
Galetti, Carlo   ITA 2
Mammina, Niccolò   ITA 2
Patti, Francesco   ITA 2
Azzini, Carlo   ITA 1
Brasola, Elio   ITA 1
Caratozzolo, Domenico   ITA 1
Cerasa, Remo   ITA 1
Dall'Agata, Gilberto   ITA 1
Emiliozzi, Alberto   ITA 1
Guernieri, Loris   ITA 1
Massocco, Ugo   ITA 1
McNulty, Brandon   USA 1
Nibali, Vincenzo   ITA 1
Polo, Piero   ITA 1
Rossi, Dino   ITA 1
Saronni, Giuseppe   ITA 1
Tinazzi, Giorgio   ITA 1
Volpi, Primo   ITA 1
Zampini, Donato   ITA 1
Victories/Stages by country
Italy 122
France 2
Colombia 2
United States of America 1
Spain 1
Unknown 1
Victories/Stages by cyclist
Galetti, Carlo   ITA 8
Benedetti, Rino   ITA 4
Volpi, Primo   ITA 4
Isotti, Livio   ITA 3
Mammina, Niccolò   ITA 3
Bizzi, Olimpio   ITA 2
Caratozzolo, Domenico   ITA 2
Ciancola, Luciano   ITA 2
Drei, Umberto   ITA 2
Ganna, Luigi   ITA 2
Gilli, Giovanni Battista   ITA 2
Guerrini, Gino   ITA 2
Milesi, Battista   ITA 2
Molano Benavides, Juan Sebastián   COL 2
Montuori, Carmine   ITA 2
Moresco, Rinaldo   ITA 2
Pagliazzi, Sergio   ITA 2
Patti, Francesco   ITA 2
Pettinati, Giovanni   ITA 2
Pugi, Ilvo   ITA 2
Spadolini, Marcello   ITA 2
Tosi, Aldo   ITA 2
Uliana, Antonio   ITA 2
Accordi, Renzo   ITA 1
Alavoine, Jean   FRA 1
Albani, Giorgio   ITA 1
Albini, Pierino   ITA 1
Baldarelli, Odino   ITA 1
Barbiero, Renato   ITA 1
Belletti, Manuel   ITA 1
Bernardele, Giuliano   ITA 1
Bianchini, Renzo   ITA 1
Binda, Albino   ITA 1
Borgognoni, Luciano   ITA 1
Brasola, Annibale   ITA 1
Bui, Idrio   ITA 1
Calvi, Giuseppe   ITA 1
Canale, Giuseppe   ITA 1
Capilli, Sebastiano   ITA 1
Cassano, Colombo   ITA 1
Cerasa, Remo   ITA 1
Cestari, Aurelio   ITA 1
Ciampi, Silvano   ITA 1
Colangiuli, Vito   ITA 1
Corrieri, Giovanni   ITA 1
Dal Col, Antonio   ITA 1
De Paolis, Egilberto   ITA 1
Di Camillo, Edesio   ITA 1
Emiliozzi, Alberto   ITA 1
Fatticioni, Giulio   ITA 1
Fondelli, Ugo   ITA 1
Galeaz, Frederico   ITA 1
Gambino, Francesco   ITA 1
Ghidini, Gianni   ITA 1
Guernieri, Loris   ITA 1
Jacobini, Alfredo   ITA 1
La Cioppa, Silvestro   ITA 1
Latini, Armando   ITA 1
Lettiga, Giovanni   ITA 1
Martin, Guillaume   FRA 1
Martinelli, Giuseppe   ITA 1
Massironi, Andrea   ITA 1
Mauso, Giuseppe   ITA 1
McNulty, Brandon   USA 1
Minieri, Mario   ITA 1
Mondello, Giuseppe   ITA 1
Nibali, Vincenzo   ITA 1
Nicolosi, Giordano   ITA 1
Paolieri, Marcello   ITA 1
Para, Armando   ITA 1
Pasquetti, Alfredo   ITA 1
Pontisso, Bruno   ITA 1
Roma, Giovanni   ITA 1
Rossi, Dino   ITA 1
Sabbadin, Alfredo   ITA 1
Salimbeni, Virgilio   ITA 1
Saronni, Giuseppe   ITA 1
Sartini, Lido   ITA 1
Savelli, Giuseppe   ITA 1
Scacciamerli, Marsilio   ITA 1
Serena, Walter   ITA 1
Simonetti, Mauro   ITA 1
Stacchiotti, Riccardo   ITA 1
Taddei, Nello   ITA 1
Taddei, Edoardo   ITA 1
Taddeucci, Dullio   ITA 1
Tinazzi, Giorgio   ITA 1
Tosato, Mario   ITA 1
Valverde Belmonte, Alejandro   ESP 1
X, X   1
Zampieri, Giacomo   ITA 1
Zampini, Donato   ITA 1
Zucconelli, Vincenzo   ITA 1
Zuliani, Aldo   ITA 1