Deze Fransman, met Italiaanse roots, was een kleine zenuwpees met soepele beentjes die eerst goed als klimmer heeft meegespeeld aan de Azurenkust, en later , voornamelijk te Parijs, nog gedurende 15 jaren zich als stayer liet zien op het ovaal van de velodrooms, zonder echter internationaal in de specialiteit mee te draaien.
Hieronder kan worden gezien welk programma een kleine stayer als Minardi toen kon afwerken op de velodrooms.
19273ème de la course de côte
de La Turbie
19287ème du G.P de Nice
30ème
de Marseille-Nice
19292ème de la course de
côte du Mont Faron
3ème de la Course de côte de La
Turbie
19301er du G.P d'Aix-les-Bains
-
1er de la 1ère étape
1er du G.P de Nice
1er de
la course de côte de La Turbie
3ème du G.P d'Antibes
3ème du Circuit du
Mont Blanc
3ème de Toulon-Nice
5ème du Championnat
de France des Aspirants
8ème de la Course de côte
du Mont Faron
1931Champion
des Alpes-Maritimes
1er de la course de côte du Mont
Faron
1er de la course de côte du Mont Agel
2ème
du Trophée Sigrand à Nice
3ème du G.P de Cannes
19321er
du Critérium de la montagne à Klausen Pass
3ème de Toulon-Nice
3ème
de la course de côte du Mont Faron
3ème du G.P de
la Victoire à Nice
6ème de Nice-Toulon-Nice
6ème
de la course de côte du Mont Agel
7ème des 6 jours de Marseille
avec Antoine Pugliesi
9ème du G.P de Nice
Forfait au Critérium National
1933Champion
des Alpes-Maritimes
7ème de la course de côte du
Mont Agel
20ème du Critérium National
55ème
de Paris-Nice
19343ème du Circuit du Mont
Blanc
9èm de la course de côte du Mont Faron
Abandon au Tour de Suisse
19352ème
de la Polymultipliée
5ème de la Course de côte du
Mont Agel
5ème du G.P du Havre
10ème au Puy-de-Dôme
14ème de Paris-Limoges
15ème
du Circuit de Paris
21ème de Paris-Lille
Abandon
à Paris-Nice (non-partant 2ème étape)
Demi-fond
:
19363ème
du G.P de l'UCI
3ème du G.P de Boulogne
19374ème
du G.P de Buffalo
4ème du G.P d'Auteuil
1938Champion d'hiver
2ème
du G.P de Septembre à Buffalo
3ème du G.P du nouvel
An
3ème du G.P Arthur Vanderstuyft à
Anvers
4ème du G.P Helsen à Anvers
6ème du G.P
de Pâques
6ème du G.P de Buffalo
6ème de la Roue
d'Or de Buffalo
1939Champion de France
1er
à Marseille
1er à Reims
1er du G.P du Tour de
France à Paris
2ème
du G.P de l'UVF
Abandon au Championnat du Monde (2ème
série)
19401er du G.P d'Ouverture à Paris
1er
à Reims
1er du G.P Jimmy Michaël à Paris
1er au
PArc des Princes de Paris
1er du G.P Paul Guignard
à Paris
1er du Prix Victor Linart à Paris
1er
du G.P Léon Didier à Paris
1er du Prix Albert Champion
à Paris
1941Champion
d'hiver
1er du Prix Emile Bouhours à Paris
1er
du G.P Jules Miquel à Paris
1er du G.P Henri Bréau
à Paris
1er du Prix Albert Champion à Paris
1er
du G.P d'Ouverture à Nantes
1er du G.P de la Pentecôte
à Lyon
1er du Prix Gustave Ganay à La Croix de Berny
1er
du G.P d'Angoulême
1er au Vel d'Hiv
2ème du Grand
Critérium National à Paris
2ème de la Roue d'Or à
Paris
2ème du G.P de Champagne à Reims
2ème du
G.P de Pâques à Tours
2ème du G.P d'Honneur à Paris
2ème
du Prix Paul Bourotte à Paris
2ème du G.P de Noël
à Paris
3ème du Championnat de France
3ème du
G.P d'Ouverture à La Croix de Berny
3ème du G.P de Boulogne
3ème
du Prix Georges Parent à Paris
3ème du Prix de Clôture
à Angers
1942Champion
d'hiver
1er du G.P de Pâques à Paris
1er du Prix
Henri Bréau à Paris
1er du Prix Paul Suter à Paris
1er
du G.P Bruni à Paris
1er du Prix Georges Parent à
La Croix de Berny
1er à Marseille
2 victoires
au Vel d'Hiv
2ème du G.P de Noël à Paris
2ème du G.P de Pâques
à Tours
2ème du G.P de la FFC à Saint-Etienne
2ème
du Prix Henri Contenet à Paris
2ème du Prix du Conseil
Municipal à Paris
2ème du Prix Charles Lacquehay
à La Croix de Berny
2ème du Critérium du Printemps
à Paris
2ème du G.P de Boulogne
2ème du Trophée
de France à Paris
2ème du G.P du "Matin"
à Paris
2ème du G.P de l'UVF à Paris
3ème du Grand
Critérium National à Paris
3ème du Prix Gustave Ganay
à Paris
19431er du Prix Emile Bouhours
à Paris
1er du G.P de la Pentecôte à Paris
1er
du Prix Charles Lacquehay à PAris
1er du Prix Jean
Brunier à Paris
1er à Saint-Etienne
2ème du Prix
Gustave Ganay à Paris
2ème du G.P de Boulogne
2ème
du Prix Lejour à Anvers
3ème du Championnat
de France
3ème du Prix Chaillot à Paris
3ème du
G.P des Champions à Paris
3ème du Critérium National
d'Automne
3ème du Prix Paul Guignard à Paris
19441er
du Prix Paul Suter à Paris
1er du Prix Jules Miquel
à Paris
2ème du Championnat
de France
2ème du Prix Robert Grassin à Paris
2ème
du G.P d'Honneur à Paris
2ème du Prix Henri Contenet
à Paris
2ème du Prix Georges Parent à Paris
3ème
de la Roue d'Or de Paris
3ème du G.P d'Europe à Paris
3ème
du Prix Georges Parent à La Croix de Berny
4ème du
Critérium National
19451er du Prix Georges
Sérès à Paris
1er du Prix Paul Dangla à Paris
1er
du G.P de la Rénovation à Caen
2 victoires au Parc
des Princes de Paris
3ème du Critérium du Printemps
3ème
du Prix Legros à Paris
3ème du Prix Henri Contenet
à Paris
3ème du Prix Darragon à Paris
19462
victoires au Parc des Princes
4ème du G.P de Pâques
à Paris
5ème du Championnat de France
19471er
au Vel d'Hiv à Paris
1er à La Croix de Berny
2
victoires au Parc des Princes
2ème du Prix
Huybrecht à Anvers
6ème du Championnat
de France
19481er au Vel d'Hiv
1er
au Parc des Princes
2ème du Critérium
d'hiver
2ème du G.P de l'UCI
5ème
du Championnat de France
19491er au Parc
des Princes
3ème
du G.P de Boulogne
5ème des 100 Miles
Eliminé
au Championnat de France (en séries)
19506ème
du Championnat de France (B)
Wilfried Journée