Added today 05-03-2021

   Aguilar Camacho, Roger - 00-00-0000 (Costa Rica)
   Alvarez, Osmany - 00-00-0000 (Cuba)
   Andrews, P. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Baron, Doug - 00-00-0000 (Great Britain)
   Caton, J. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Dawson, L. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Fukasawa, Shinsuke - 25-12-1975 (Japan)
   Hasabe, Junya - 19-11-1966 (Japan)
   Hayes, D. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Hills, A. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Hosokawa, Tadayuki - 28-01-1961 (Japan)
   Ikezaki, Taro - 01-03-1973 (Japan)
   Irie, Shingo - 29-08-1967 (Japan)
   Ishida, Hirohide - 29-01-1970 (Japan)
   Ito, Tatsuya - 28-02-1973 (Japan)
   Kakura, Takahiro - 11-10-1968 (Japan)
   Kashiro, Shigeo - 07-10-1970 (Japan)
   Kirchin, J. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Kitamura, Takayuki - 03-08-1971 (Japan)
   Kitano, Hironobu - 08-12-1966 (Japan)
   Koga, Ryusuke - 08-07-1973 (Japan)
   Kondo, Nobuyasu - 19-10-1971 (Japan)
   Long, H. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Madden, Paul - 00-00-1968 (Ireland)
   Miyake, Shin - 13-08-1969 (Japan)
   Nakagawa, Tsukasa - 02-06-1969 (Japan)
   Nakatsu, Tomoomi - 24-08-1974 (Japan)
   Oya, Katsuya - 11-12-1966 (Japan)
   Recio Carvajal, Abigail - 00-00-0000 (Costa Rica)
   Rennison, P. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Roosevert, Marte - 27-02-1970 (Dominican Republik)
   Sakurai, Ken - 30-08-1973 (Japan)
   Sato, Yukihiro - 19-06-1967 (Japan)
   Schulze, Matthias - 14-05-1974 (Germany)
   Segura Miranda, Monserrat - 00-00-0000 (Costa Rica)
   Stagg, J. - 00-00-0000 (Great Britain)
   Stewart, Peter - 00-00-1965 (Ireland)
   Stewart, Paul - 00-00-0000 (Ireland)
   Tominaga, Masuo - 31-03-1971 (Japan)
   Toyooka, Hiroshi - 14-01-1969 (Japan)
   Utsunomya, Akira - 13-02-1966 (Japan)
   Whorton, G. - 00-00-0000 (Great Britain)
    1984 Berks, Novices (GBR)
English Schools C.A. - National Championship 10 Time Trial


    1984 Berkshire (GBR)
Clarence Wheelers 10 Time Trial


    1984 Bournemouth, Chrono (GBR)
Bournemouth Jubilee Wheelers 25 Time Trial


    1984 Douglas (GBR)
Manx Mannin Veg


    1984 Douglas (i) part a (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium


    1984 Douglas (i) part b (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium


    1984 Essex (n) (GBR)
Hainault R.C. 10 Time Trial


    1984 Exeter (b) (GBR)
Mid - Devon R.C. 25 Time Trial


    1984 Garstang (ae) (GBR)
Ribble Valley C.R.C. 10 Time Trial


    1984 Hereford (g) (GBR)
Beacon R.C.C. 10 Time Trial


    1984 Ipswich (a) (GBR)
Ipswich B.C. 10 Time Trial


    1984 Isle of Man (a) (GBR)
Manx Viking Trophy


    1984 London (GBR)
Southern Counties C.U. 10 Time Trial


    1984 Melksham (b) (GBR)
Chippenham & District Wheelers 10 Time Trial


    2020 National Championship, Track, 1 km, Elite, Costa Rica (CRC)


    2020 National Championship, Track, 1 km, Elite, Israel (ISR)


    2020 National Championship, Track, 500 m, Elite, Costa Rica (F) (CRC)


    2020 National Championship, Track, Pursuit, Elite, Costa Rica (CRC)


    2020 National Championship, Track, Pursuit, Elite, Costa Rica (F) (CRC)


    2020 National Championship, Track, Keirin, Elite, Costa Rica (CRC)


    2020 National Championship, Track, Keirin, Elite, Costa Rica (F) (CRC)


    2020 National Championship, Track, Omnium, Elite, Israel (ISR)


    2020 National Championship, Track, Sprint, Elite, Costa Rica (F) (CRC)


    1932 Paris - Arras (FRA)


    1984 Pickering (GBR)
Scarborough Paragon 10 Time Trial


    1984 Risby (b) (GBR)
Norfolk R.C. 25 Time Trial


    1984 Sheffield, Chrono (e) (GBR)
Meersbrook C.C. 25 Time Trial


    1984 Sussex (i) (GBR)
South Eastern R.C. 25 Time Trial


    1984 Tuxford (a) (GBR)
North Notts Olympic R.C. 25 Time Trial


   1984 Berks, Novices 1. Boardman, Chris (GBR)
English Schools C.A. - National Championship 10 Time Trial

   1984 Berks, Novices 2. Gibbons, Patrick (GBR)
English Schools C.A. - National Championship 10 Time Trial

   1984 Berks, Novices 3. Caton, J. (GBR)
English Schools C.A. - National Championship 10 Time Trial

   1984 Berkshire 1. Smith, Andy (GBR)
Clarence Wheelers 10 Time Trial

   1984 Berkshire 2. Dowling, John (GBR)
Clarence Wheelers 10 Time Trial

   1984 Berkshire 3. Woodward, Gary (GBR)
Clarence Wheelers 10 Time Trial

   1984 Bournemouth, Chrono 1. Longland, Glenn (GBR)
Bournemouth Jubilee Wheelers 25 Time Trial

   1984 Bournemouth, Chrono 2. Stagg, J. (GBR)
Bournemouth Jubilee Wheelers 25 Time Trial

   1984 Bournemouth, Chrono 3. Long, H. (GBR)
Bournemouth Jubilee Wheelers 25 Time Trial

   1984 Douglas 1. Mansfield, Will (GBR)
Manx Mannin Veg

   1984 Douglas 2. Coles, Stuart (GBR)
Manx Mannin Veg

   1984 Douglas 3. Tinsley, Andrew (GBR)
Manx Mannin Veg

   1984 Douglas 4. Chivers, Ian (GBR)
Manx Mannin Veg

   1984 Douglas 5. Holden, Rob (GBR)
Manx Mannin Veg

   1984 Douglas 6. Madden, Paul (GBR)
Manx Mannin Veg

   1984 Douglas 7. Stewart, Paul (GBR)
Manx Mannin Veg

   1984 Douglas (i) part a 1. Joughin, Steve (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 2. Sutton, Shane (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 3. Thomas, Phil (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 4. Elliott, Malcolm (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 5. Jones, Steve (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 6. Hayton, Dudley (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 7. Dean, Nigel (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 8. Fleetwood, Steve (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 9. Banbury, Ian (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part a 10. James, Tony (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 1. Joughin, Steve (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 2. Elliott, Malcolm (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 3. Wallington, Steve (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 4. Fleetwood, Steve (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 5. Morrison, Mick (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 6. Wakefield, Steve (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 7. Sutton, Shane (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 8. Fagan, Ian (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 9. Binder, Ian (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Douglas (i) part b 10. Stephens, Neil (GBR)
Manx Douglas, Elite, Criterium

   1984 Essex (n) 1. Palmer, Andy (GBR)
Hainault R.C. 10 Time Trial

   1984 Essex (n) 2. Clarke, Bas (GBR)
Hainault R.C. 10 Time Trial

   1984 Essex (n) 3. Burrow, Mick (GBR)
Hainault R.C. 10 Time Trial

   1984 Exeter (b) 1. Dowling, John (GBR)
Mid - Devon R.C. 25 Time Trial

   1984 Exeter (b) 2. Fagg, Mike (GBR)
Mid - Devon R.C. 25 Time Trial

   1984 Exeter (b) 3. Hayes, D. (GBR)
Mid - Devon R.C. 25 Time Trial

   1984 Garstang (ae) 1. Baron, Doug (GBR)
Ribble Valley C.R.C. 10 Time Trial

   1984 Garstang (ae) 2. Dawson, L. (GBR)
Ribble Valley C.R.C. 10 Time Trial

   1984 Garstang (ae) 3. Andrews, P. (GBR)
Ribble Valley C.R.C. 10 Time Trial

   1984 Hereford (g) 1. Iddles, Roger (GBR)
Beacon R.C.C. 10 Time Trial

   1984 Hereford (g) 2. Lay, Mick (GBR)
Beacon R.C.C. 10 Time Trial

   1984 Hereford (g) 3. Clarke, J. (GBR)
Beacon R.C.C. 10 Time Trial

   1984 Ipswich (a) 1. Pyne, Martin (GBR)
Ipswich B.C. 10 Time Trial

   1984 Ipswich (a) 2. Stevens, G. (GBR)
Ipswich B.C. 10 Time Trial

   1984 Ipswich (a) 3. Warren, Simon (GBR)
Ipswich B.C. 10 Time Trial

   1984 Isle of Man (a) 1. Stewart, Peter (GBR)
Manx Viking Trophy

   1984 Isle of Man (a) 2. Chamberlain, Roy (GBR)
Manx Viking Trophy

   1984 Isle of Man (a) 3. Muchmore, Richard (GBR)
Manx Viking Trophy

   1984 Isle of Man (a) 4. Leek, Steve (GBR)
Manx Viking Trophy

   1984 Isle of Man (a) 5. Cosgrove, John (GBR)
Manx Viking Trophy

   1984 Isle of Man (a) 6. Shawyer, Neil (GBR)
Manx Viking Trophy

   1984 London 1. Deacon, Tony (GBR)
Southern Counties C.U. 10 Time Trial

   1984 London 2. Gowar, S. (GBR)
Southern Counties C.U. 10 Time Trial

   1984 London 3. Hills, A. (GBR)
Southern Counties C.U. 10 Time Trial

   1984 Melksham (b) 1. Williamson, Charlie (GBR)
Chippenham & District Wheelers 10 Time Trial

   1984 Melksham (b) 2. Bradbury, Michael (GBR)
Chippenham & District Wheelers 10 Time Trial

   1984 Melksham (b) 3. McCarthy, John (GBR)
Chippenham & District Wheelers 10 Time Trial

   2020 National Championship, Track, 1 km, Elite, Costa Rica 1. Leandro Madrigal, Nayib (CRC)

   2020 National Championship, Track, 1 km, Elite, Costa Rica 2. Alvarado Méndez, Javier (CRC)

   2020 National Championship, Track, 1 km, Elite, Costa Rica 3. Piedra Quesada, Carlos (CRC)

   2020 National Championship, Track, 1 km, Elite, Israel 1. Shoshani, Iftah (ISR)

   2020 National Championship, Track, 1 km, Elite, Israel 2. Yogev, Alon (ISR)

   2020 National Championship, Track, 1 km, Elite, Israel 3. Logionov, Vladislav (ISR)

   2020 National Championship, Track, 500 m, Elite, Costa Rica (F) 1. Recio Carvajal, Abigail (CRC)

   2020 National Championship, Track, Keirin, Elite, Costa Rica 1. Leandro Madrigal, Nayib (CRC)

   2020 National Championship, Track, Keirin, Elite, Costa Rica 2. Alvarado Méndez, Javier (CRC)

   2020 National Championship, Track, Keirin, Elite, Costa Rica 3. Piedra Quesada, Carlos (CRC)

   2020 National Championship, Track, Keirin, Elite, Costa Rica (F) 1. Recio Carvajal, Abigail (CRC)

   2020 National Championship, Track, Omnium, Elite, Israel 1. Yogev, Alon (ISR)

   2020 National Championship, Track, Omnium, Elite, Israel 2. Shoshani, Iftah (ISR)

   2020 National Championship, Track, Omnium, Elite, Israel 3. Logionov, Vladislav (ISR)

   2020 National Championship, Track, Pursuit, Elite, Costa Rica 1. Alvarado Méndez, Javier (CRC)

   2020 National Championship, Track, Pursuit, Elite, Costa Rica 2. Piedra Quesada, Carlos (CRC)

   2020 National Championship, Track, Pursuit, Elite, Costa Rica 3. Aguilar Camacho, Roger (CRC)

   2020 National Championship, Track, Pursuit, Elite, Costa Rica (F) 1. Segura Miranda, Monserrat (CRC)

   2020 National Championship, Track, Sprint, Elite, Costa Rica (F) 1. Recio Carvajal, Abigail (CRC)

   1984 Pickering 1. Storey, Malcolm (GBR)
Scarborough Paragon 10 Time Trial

   1984 Pickering 2. Greenwood, Geoff (GBR)
Scarborough Paragon 10 Time Trial

   1984 Pickering 3. Rennison, P. (GBR)
Scarborough Paragon 10 Time Trial

   1984 Risby (b) 1. Bradley, Richard (GBR)
Norfolk R.C. 25 Time Trial

   1984 Risby (b) 2. Wiseman, Mike (GBR)
Norfolk R.C. 25 Time Trial

   1984 Risby (b) 3. Norman, Kevin (GBR)
Norfolk R.C. 25 Time Trial

   1984 Sheffield, Chrono (e) 1. Smith, Dave (GBR)
Meersbrook C.C. 25 Time Trial

   1984 Sheffield, Chrono (e) 2. Whorton, G. (GBR)
Meersbrook C.C. 25 Time Trial

   1984 Sheffield, Chrono (e) 3. Cook, Roy (GBR)
Meersbrook C.C. 25 Time Trial

   1984 Sussex (i) 1. Kitching, Ian (GBR)
South Eastern R.C. 25 Time Trial

   1984 Sussex (i) 2. Drake, Ulric (GBR)
South Eastern R.C. 25 Time Trial

   1984 Sussex (i) 3. Featherstone, H. (GBR)
South Eastern R.C. 25 Time Trial

   1984 Tuxford (a) 1. Blagden, Mark (GBR)
North Notts Olympic R.C. 25 Time Trial

   1984 Tuxford (a) 2. Kirchin, J. (GBR)
North Notts Olympic R.C. 25 Time Trial

   1984 Tuxford (a) 3. Bucknell, Barry (GBR)
North Notts Olympic R.C. 25 Time Trial





Search for the date (e.g. 03-12-2004)