1 32 MDA19880307 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team 2:44:20 0:00:00 0:00:00 Elite
2 10 ROU19911215 SIPOS Zoltan C.S. Mazicon 2:44:20 0:00:00 0:00:00 Elite
3 23 ROU19800101 CIOCAN Alexandrul C.S. Otopeni 2:44:20 0:00:00 0:00:00 Elite
4 31 MDA19880305 BRAICO Alexander Tusnad Cycling Team 2:44:51 0:00:31 0:00:00 Elite
5 25 ROU19900924 TINTEA Nicolae C.S. Otopeni 2:49:05 0:04:45 0:00:00 Elite
6 7 ROU19920904 GROUS Eduard Michael C.S. Torpedo Zarnesti 2:49:05 0:04:45 0:00:00 Elite
7 84 ROU19940810 GAL Istvan Oravecz C.S. Intersport 2:49:53 0:05:33 0:00:00 Juniori
8 61 ROU19940619 VLAD Bogdan C.S. Bilal 2000 Constanta 2:49:53 0:05:33 0:00:00 Juniori
9 73 ROU19940809 BUDUROI Alexandru C.S. Petrolul Ploiesti 2:49:53 0:05:33 0:00:00 Juniori
10 16 ROU19931020 BUZAS Stefan C.S. Petrolul Ploiesti 2:49:53 0:05:33 0:00:00 Elite
11 19 ROU19930809 OPREA Lucian C.S. Petrolul Ploiesti 2:49:53 0:05:33 0:00:00 Elite
12 13 ROU19931129 TEREBESI Istvan C.S. Mazicon 2:49:53 0:05:33 0:00:00 Elite
13 69 ROU19950915 POENARU Alexandru C.S. Petrolul Ploiesti 2:49:57 0:05:37 0:00:00 Juniori
14 18 ROU19931230 PLESEA Valentin C.S. Petrolul Ploiesti 2:49:57 0:05:37 0:00:00 Elite
15 24 ROU19920403 STANCU Alexandru C.S. Otopeni 2:49:59 0:05:39 0:00:00 Elite
16 67 ROU19950122 BUTUZA Ovidiu C.S. Torpedo Zarnesti 2:50:03 0:05:43 0:00:00 Juniori
17 62 ROU19940318 OLTEANU Adrian C.S. Bilal 2000 Constanta 2:50:09 0:05:49 0:00:00 Juniori
18 35 ROU19910322 COMAN Bogdan C.S. Otopeni 2:50:09 0:05:49 0:00:00 Elite
19 36 ROU19880503 SERBANESCU Andrei C.S. Mazicon 2:50:11 0:05:51 0:00:00 Elite
20 8 ROU19930614 SDRAILA Ionut Adrian C.S. Torpedo Zarnesti 2:50:13 0:05:53 0:00:00 Elite
21 63 ROU19950223 PISICA Robert C.S. Bilal 2000 Constanta 2:50:14 0:05:54 0:00:00 Juniori
22 20 ROU19800604 TAMAS Csicsaky Tusnad Cycling Team 2:50:15 0:05:55 0:00:00 Elite
23 37 ROU19900101 SCHMIT Roland C.S. Mazicon 2:50:21 0:06:01 0:00:00 Elite
24 34 ROU19850120 RUSU Mihai C.S. Otopeni 2:50:43 0:06:23 0:00:00 Elite
25 85 ROU19940514 ANDRAS Alpar C.S. Intersport 2:50:47 0:06:27 0:00:00 Juniori
26 70 ROU19950322 GANEA Andrei C.S. Petrolul Ploiesti 2:50:48 0:06:28 0:00:00 Juniori
27 118 ROU19961006 BARBU Nicola Andrei C.S. Torpedo Zarnesti 2:51:04 0:06:44 0:00:00 Juniori
28 14 ROU19930715 BRINZEA Ion C.S. Petrolul Ploiesti 2:59:04 0:14:44 0:00:00 Elite
29 71 ROU19950416 BADEA Cristian Monel C.S. Petrolul Ploiesti 3:02:04 0:17:44 0:00:00 Juniori
30 33 ROU19650424 TOROK Imre C.S. Intersport 3:15:00 0:30:40 0:00:00 Elite
31 81 ROU19940706 CILIP Arpad C.S. Intersport 3:15:00 0:30:40 0:00:00 Juniori
32 119 ROU19970222 DIMA Emil C.S. Torpedo Zarnesti 3:15:00 0:30:40 0:00:00 Juniori
DNS 88 ROU19951208 DOBRE Vlad Nicolae C.S. Torpedo Zarnesti
0:00:00 Juniori
Sportivi la start:33 DNF:0 DNS:1 DSQ:0 OTL:0
Clasamentul Sprinterilor - Tricoul Rosu
Sambata 12/5/2012
Loc Nr. Conc Cod U.C.I. Nume Echipa Puncte
Place Bib U.C.I. Code Name Team Points
1 32 MDA19880307 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team 8
2 23 ROU19800101 CIOCAN Alexandrul C.S. Otopeni 5
3 10 ROU19911215 SIPOS Zoltan C.S. Mazicon 4
4 25 ROU19900924 TINTEA Nicolae C.S. Otopeni 1
Clasamentul Cataratorilor
Loc Nr. Conc Cod U.C.I. Nume Echipa Puncte
Place Bib U.C.I. Code Name Team Points
1 31 MDA19880305 BRAICO Alexander Tusnad Cycling Team 12
2 10 ROU19911215 SIPOS Zoltan C.S. Mazicon 7
3 32 MDA19880307 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team 4
4 24 ROU19920403 STANCU Alexandru C.S. Otopeni 4
5 7 ROU19920904 GROUS Eduard Michael C.S. Torpedo Zarnesti 3
6 23 ROU19800101 CIOCAN Alexandrul C.S. Otopeni 3
7 25 ROU19900924 TINTEA Nicolae C.S. Otopeni 1
Sprintul 1 - Nadasa Sprintul 2 - Matrici Sprintul 3 - Peris
1- 32 - 3p 1- 23 - 3p 1- 32 - 3p
2- 10 - 2p 2- 32 - 2p 2- 23 - 2p
3- 25 - 1p 3- 10 - 1p 3- 10 - 1p
Catararea 1 - Mociar - cat C Catararea 2 - Chiheru de Sus - cat B
1 - 31 - 3p 1 - 31 - 6p
2 - 10 - 2p 2 - 24 - 4p
3- 7 - 1p 3 - 32 - 3p
4 - 7 - 2p
5 - 25 - 1p
Catararea 3 - Damieni - Cat C Catararea 4 - Iszla - Cat C
1 - 31 - 3p 1 - 10 - 3p
2 - 10 - 2p 2 - 23 - 2p
3 - 23 - 1p 3 - 32 - 1p
Close