1 Angel Vicioso (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 3.58.53
2 Yon Bru (Spa) Kaiku
3 Joaquin Rodriguez (Spa) Saunier Duval-Prodir
4 Igor Astarloa (Spa) Team Barloworld-Valsir
5 José Alberto Martinez (Spa) Agritubel
6 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
7 Daniele Masolino (Ita) Team L.P.R.
8 David Latasa (Spa) Comunidad Valenciana
9 Adrian Palomares (Spa) Kaiku 0.03
10 Stefano Cavallari (Ita) Team Barloworld-Valsir 0.07
11 Cristian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore di Mare 0.26
12 Jorge Garcia (Spa) Relax Fuenlabrada
13 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil
14 Yoann Le Boulanger (Fra) R.A.G.T. Semences
15 Carlos Barredo (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
16 Christophe Rinero (Fra) R.A.G.T. Semences
17 Massimiliano Gentili (Ita) Naturino-Sapore di Mare
18 Gustavo Dominguez (Spa) Orbea
19 Ruben Oarbeascoa (Spa) Kaiku
20 Juan Carlos Dominguez (Spa) Saunier Duval-Prodir
21 Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) Kaiku
22 Pedro Arreitunandia (Spa) Team Barloworld-Valsir
23 Aitor Hernandez (Spa) Team L.P.R.
24 Mauro Santambrogio (Ita) Team L.P.R.
25 Luis Leon Sanchez (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
26 Dionisio Galparsoro (Spa) Kaiku
27 Eladio Jimenez (Spa) Comunidad Valenciana
28 David George (RSA) Team Barloworld-Valsir
29 José Adrian Bonilla (CRc) Comunidad Valenciana
30 David Herrero (Spa) Euskaltel-Euskadi
31 Fabian Jeker (Swi) Saunier Duval-Prodir
32 Joseba Albizu (Spa) Euskaltel-Euskadi
33 Pavel Tonkov (Rus) Team L.P.R.
34 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
35 Adolfo Garcia Quesada (Spa) Comunidad Valenciana
36 Dailos Diaz (Spa) Orbea
37 Javier Pascual Rodriguez (Spa) Comunidad Valenciana
38 Jesus Hernandez (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
39 Iñigo Cuesta (Spa) Saunier Duval-Prodir
40 Ryan Cox (RSA) Team Barloworld-Valsir
41 Aitor Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
42 Luis Perez (Spa) Relax Fuenlabrada
43 Ezequiel Mosquera (Spa) Kaiku
44 Félix Cardenas (Col) Team Barloworld-Valsir
45 Filippo Simeoni (Ita) Naturino-Sapore di Mare
46 Jure Golcer (Slo) Acqua & Sapone-Adria Mobil
47 Aketza Peña (Spa) Euskaltel-Euskadi 3.24
48 Hubert Dupont (Fra) R.A.G.T. Semences
49 Christophe Laurent (Fra) Agritubel
50 Mikel Artetxe (Spa) Euskaltel-Euskadi
51 Luca Nardello (Ita) Team L.P.R.
52 Santo Anza (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil
53 Alessandro Bertuola (Ita) Naturino-Sapore di Mare
54 Beñat Albizuri (Spa) Orbea
55 Giampaolo Caruso (Ita) Liberty Seguros-Würth Team 4.37
56 Julio Lopez (Spa) Relax Fuenlabrada 14.49
57 Mario De Sarraga (Spa) Naturino-Sapore di Mare
58 Vladimir Efimkin (Rus) Team Barloworld-Valsir
59 Alexandr Arekeev (Rus) Acqua & Sapone-Adria Mobil
60 Iban Mayoz (Spa) Relax Fuenlabrada
61 Gorka Arrizabalaga (Spa) Orbea
62 Nacor Burgos (Spa) Relax Fuenlabrada
63 Jorge Azanza (Spa) Kaiku
64 Carlos Zarate (Spa) Comunidad Valenciana
65 Ludovic Martin (Fra) R.A.G.T. Semences
66 Arkaitz Duran (Spa) Saunier Duval-Prodir
67 Alessio Galletti (Ita) Naturino-Sapore di Mare
68 Massimiliano Mori (Ita) Naturino-Sapore di Mare
69 David Muñoz (Spa) Comunidad Valenciana
70 Raul Garcia De Mateo (Spa) Relax Fuenlabrada
71 René Andrle (Cze) Liberty Seguros-Würth Team
72 Sergio Barbero (Ita) Naturino-Sapore di Mare
73 Ruben Perez (Spa) Orbea
74 Nicolas Crosbie (Fra) Agritubel
75 Gustavo Cesar (Spa) Kaiku
76 David Plaza (Spa) Team Barloworld-Valsir
77 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
78 Gilles Canouet (Fra) Agritubel
79 Mickaël Buffaz (Fra) Agritubel
80 Xabat Ochotorena (Spa) Orbea
81 David Etxebarria (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
82 Cedric Coutouly (Fra) Agritubel
83 Antton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi
84 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
85 Nicolas Dulac (Fra) R.A.G.T. Semences
86 Bo Hamburger (Den) Acqua & Sapone-Adria Mobil
87 Benjamin Jhonson (Aus) Agritubel
88 Jose Almagro (Spa) Relax Fuenlabrada
89 Jesus Del Nero (Spa) Orbea
90 Lubos Pelanek (Cze) Relax Fuenlabrada
91 Alessandro D'andrea (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil
92 Mariano Piccoli (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil
93 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
94 Aaron Villegas (Spa) Orbea
95 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
96 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R.
97 Angel Luis Casero (Spa) Comunidad Valenciana
98 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil
99 Nicolas Reynaud (Fra) R.A.G.T. Semences
100 Renaud Dion (Fra) R.A.G.T. Semences
101 Eric Berthou (Fra) R.A.G.T. Semences
102 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
Close